fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 15:06

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: TO JSOU PARADOXY (MŮJ PŘÍBĚH)
PříspěvekNapsal: 24 lis 2014 14:43 
Offline

Registrován: 17 lis 2012 20:44
Příspěvky: 242
Bydliště: Havířov - Prostřední Suchá
Přeji pěkný den všem,
ráda bych Vám napsala momentální příběh, který je pro mě a mého partnera velmi silný a děje se nyní v našem životě.
Začnu od začátku, či zprostředka.
Po bandu v r. 2006 a pro neustálé zvracení odstraněna 2012.
Nyní jsem čekatelka na tubu a čekám již půl roku, protože chci jít k odborníkovi.
Mezitím mě partner požádal, zda bych mu nevážila a nepřipravovala jídlo jako sobě
(snažím se pomalinku hubnout sama, daří se sice málo, ale přece)
No jo mužský, hned nastartoval a během 3 a půl měsíce 18 kg. dole. Já 3kg.
A teprve nyní začíná náš hororový příběh.
7.11.014 tmavá stolice, od obv. lékařky přes chirurgii na gastro a následně urychlená
hospitalizace v jednom dni a pobyt 4 dny na JIP s obřím vředem na žaludku ( byl velký strach, že mu praskne).
Podotýkám, že naprosto žádné průvodní jevy, bolesti, nechutenství ....nic.
Samozřejmě po převedení na normální lůžkové odd chirurgie, kdy byl žaludek přeléčen a uklidněn,
byl odebrán vzorek na histologii pro případné vyloučení dalšího onemocnění.
13.11. v 10:40 hod. padlo to slovo - karcinom žaludku !
V ten moment se nám zastavil život, přestalo bít srdce... honem jsem vlítla do auta a jela co to dalo,abychom byli spolu.
Partner byl zesláblý, vyčerpaný...naprosto neschopný zmobilizovat síly přijmout tento fakt.
O sobě v tuto chvíli raději nehovořím, protože partner je můj život, který jsem si vysloužila ve dvou špatných vztazích.
Jsme spolu 12 let a naše soužití je jedna krásná zahrada...Nikdy jsem nezažila takové souznění těla i duše.
Tolik citu a empatie u muže. Jeho ochota se vždy a za jakýchkoliv okolností se o mě postarat.
Byla jsem od r. 2001 - 2005 velmi nemocná s páteří, občas třeba i tři měsíce nepohyblivá, byť jen pro osobní hygienu.
Vždy se o mě chtěl postarat sám, bral si mě z nemocnice, hned jak to bylo možné domů a staral se o mě se vším všudy,
lépe než ošetřovatelka. Tolik lásky a něhy si nikdo nedovede představit.
O to větší rána to je pro nás oba.
Dneska jsme( již nepíšu, byl, ale byli, jelikož od 13.11. nejsme já a on, ale MY. ) byli na CT,
pro určení jaký rozsah má karcinom. Zda jsou metastázy. Ještě je naděje, že nebudou metastázy,
což se dozvíme zítra kolem 13 hodiny, kdy máme schůzku s primářem .
Vyprosila jsem pro Ladinka od pátku propuštění z nemocnice, abychom mohli být spolu a netrápit se každý zvlášť.
Máme takto více síly a daří se nám i odpočívat. SO a Ne jsme si udělali nádhernou plnou lásky milování a povídání si.
Neutěšujeme se nedáváme si plané naděje, ale víme, že se o mě může můj partner opřít kdykoliv, že jej udržím a pomohu mu.
Víme , že jej čeká absolutní resekce žaludku, pokud nebudou metastázy, pokud ano a bude se dát operovat, také i jiné orgány.
Tak a co nyní....
Mám jít na operaci? Mám se oslabit tímto úkonem? Já osobně si myslím že ne...
Jen mi vrtá myšlenka...čekám již tolik let, má váha mě nesmírně zatěžuje...ale co když je to varování?
Že bych třeba měla problémy a pod....bojím se, že bych nemusela být pak dostatečně silná na náš boj.
Mám jít vůbec na gastro operaci, když vidím nyní, že stačí jeden mrk oka a je vše jinak....?
Život , jakékoliv plány neplatí, je vše obráceno vzhůru nohama...
Je paradox, když jsem byla na gastru , kvůli opce, že mi partner říkal, no Ty jsi tedy šílená,
takové hrozné vyšetření (z jeho pohledu)
a Ty jdeš na něj dobrovolně a neuplynulo mnoho času a během 14 dnů byl na gastru 3x.
Zajímají mě celkem názory a pohled jakoby odjinud.
Vím , že jsem nyní ovlivněna naší situací a největší paradox je to,že se jedná o žaludek...
Vím , že sdělená žalost je poloviční žal...proto jsem si dovolila...svěřit se...

_________________
Peťka
Obrázek

vdova,60let,164cm,3děti,3vnoučátka
DO r.2004 65kg
bandáž r.2006 115kg zrušení r.2012
r.2016 12.1. Doc. Holéczy Sleeve resekce 113 kg

Obrázek

K lepšímu životu stačí občas mozek a dobrá vůle


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TO JSOU PARADOXY (MŮJ PŘÍBĚH)
PříspěvekNapsal: 08 led 2015 21:15 
Offline

Registrován: 07 lis 2013 18:47
Příspěvky: 981
Bydliště: Zlín
Petko, na tvém místě bych tvou operaci nevzdávala, zatím bych ani nerušila termín, rozhodovala bych se až podle konkrétních výsledků tvého partnera a zákroků, které mu jeho lékaři naplánují a doporučí. Samozřejmě třeba bude nutné posunout termín, protože přítelova případná operace a rekonvalescence bude mít přednost, ale pro tebe by tubu bylo přínosem po zdravotní stránce, nevzdávala bych se ho. Je to teď pro vás velmi těžké, držím palce, aby se podařilo přítele vyléčit.

_________________
motiva

Obrázek

výška:164 cm
operace: 6. 1. 2014, Vítkovice, doc. Holéczy, sleeve resekce
věk: 60 let, syn 30 let a dcera 25 let (bydlím s dcerou), nově jsme se přestěhovaly, proto tak dlouhá odmlka, neměla jsem 10 měsíců přístup na internet
spousta zvířat: 4 psi (dcera má chovatelskou stanici), nová kočička Julinka, 4 koně


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TO JSOU PARADOXY (MŮJ PŘÍBĚH)
PříspěvekNapsal: 08 led 2015 21:31 
Offline

Registrován: 17 lis 2012 20:44
Příspěvky: 242
Bydliště: Havířov - Prostřední Suchá
Tak se čas posunul, partner jezdí do Masarykova Onkologické Ústavu Brno na chemoterapii. Již má dvě za sebou, je to síla, ale snad vše zvládne, snažím se mu být velkou oporou, ale copak to jde, když jeho dospělé dcer za ním ještě nepřijely a když je o to požádám je oheň na střeše..Přitom jsme tak dobře 12let vycházely. No myslím si, že je to těžké pro všechny, holky asi tak těžce vše nesou, ale tady své pocity myslím jdou stranou a prostě nyní je potřeba pomoci nemocnému, aby byl spokojený a v klidu, .takže si sami pomáháme jak umíme . Ještě, že mé děti jsou "normální" a pomáhají mi kolem domu a pod..Přitom dojíždí i 390 km z Plzně .Také se denně zajímají, jak nám je...což je bezva a povzbuzuje mě to a dodává potřebnou sílu , abych mohla být dobrou oporou.
Ale vlastně píšu hlavně o tom, že jsem si odložila termín operace, nemůžou tu být dva slabí lidé, prostě musím být 100% fit. Koupila jsem si krabičky 125ml-ví někdo jak je to maličko :D?.... určitě protože po operaci takto baštíte...:D, a zkouším to sama co 2-3 hodiny konzumovat, ale dneska zrovna porušeno a po operaci by to nešlo.. ..také jsem si předem vážila potravu takže ze 113, jsem na 106 kg. No pořád nic moc....snad se jednou té své operace dočkám abych mohla být sama se sebou spokojená...ale nyní cítím, že musím být na 100% fit...občas jsou pooperační problém a holt s dcerkama partnera nemohu počítat...takže si počkám, jak zní pořekadlo...všem po operaci rychlé uzdravení a před operací klidné nervíky přeji a hodně zdravíčka ..

_________________
Peťka
Obrázek

vdova,60let,164cm,3děti,3vnoučátka
DO r.2004 65kg
bandáž r.2006 115kg zrušení r.2012
r.2016 12.1. Doc. Holéczy Sleeve resekce 113 kg

Obrázek

K lepšímu životu stačí občas mozek a dobrá vůle


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TO JSOU PARADOXY (MŮJ PŘÍBĚH)
PříspěvekNapsal: 08 led 2015 21:59 
Offline

Registrován: 07 lis 2013 18:47
Příspěvky: 981
Bydliště: Zlín
Petko, ono je to těžké, možná se dcery bojí, jak to s otcem dopadne a nevědí, jakým způsobem na jeho nemoc reagovat, většinou se umíme líp a vstřícněji chovat k cizím lidem, u kterých nejsme citově zainteresovaní, než k těm, které máme rádi. Je těžké se nerozbrečet tváří tvář člověku, kterého máme rádi, když se bojíme o jeho život. Já jsem jednu dobu na doporučení lékaře polykala prášky, abych dokázala být nad věcí a zvládla návštěvy matky v nemocnici.

_________________
motiva

Obrázek

výška:164 cm
operace: 6. 1. 2014, Vítkovice, doc. Holéczy, sleeve resekce
věk: 60 let, syn 30 let a dcera 25 let (bydlím s dcerou), nově jsme se přestěhovaly, proto tak dlouhá odmlka, neměla jsem 10 měsíců přístup na internet
spousta zvířat: 4 psi (dcera má chovatelskou stanici), nová kočička Julinka, 4 koně


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TO JSOU PARADOXY (MŮJ PŘÍBĚH)
PříspěvekNapsal: 10 led 2015 12:58 
Offline

Registrován: 17 lis 2012 20:44
Příspěvky: 242
Bydliště: Havířov - Prostřední Suchá
Ahooj Motivo, chápu tyto pocity, rozumím tomu, protože sama nyní bez prášků nemohu fungovat. Dokonce by stačilo, kdyby děvčata jen napsala sms či cokoliv jiného. Mám zato, ale je to jen můj názor, že toto vše tyto pocity nás blízkých , musí jít prostě stranou..chce to hodně sebezapření, ale jde to...Moje krédo je: chovej se tak, jak by sis přála, aby se k tobě druzí chovali v té dané situaci :). Hlavně mě hnala myšlenka, aby děvčata přijela a viděla tatínka relativně fit, u této nemoci vím, že se může stát cokoliv ve velmi krátké obě se může změnit situace....a nejméně si přeji, aby si děvčata celý život vyčítala, že tatínka nenavštívila. To je má myšlenka, druhá...hned po té, aby se nemocný cítil co nejlépe :)

_________________
Peťka
Obrázek

vdova,60let,164cm,3děti,3vnoučátka
DO r.2004 65kg
bandáž r.2006 115kg zrušení r.2012
r.2016 12.1. Doc. Holéczy Sleeve resekce 113 kg

Obrázek

K lepšímu životu stačí občas mozek a dobrá vůle


Naposledy upravil Petka1957 dne 10 led 2015 22:07, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TO JSOU PARADOXY (MŮJ PŘÍBĚH)
PříspěvekNapsal: 13 led 2015 12:27 
Offline

Registrován: 15 lis 2013 15:20
Příspěvky: 309
Petko, myslela jsem na tebe jak jsi po opce a ted čtu toto '' Jsi úžasná, skvělá, naprosto tě chápu!! Udělala bych to samé, tvoje opka může počkat, uvidíš, že bude dobře, čas letí jako blázen a jestli jdeš ted nebo za půl roku je jedno, hlavně , že to prostě bude'! Hlavně ty malé porce jak píšeš jsou v pohodě, ale někdo má někdy hlad i po dvou hodinách tak uvidíš jak ti to bude vyhovovat.
Přeji vám oběma hodně sil a když jste dva všechno zvládnete!!! Moc držím palečky!!

_________________
Obrázek

49 let,178 cm
R-Y bypass 30.1.2015 primář Vraný


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TO JSOU PARADOXY (MŮJ PŘÍBĚH)
PříspěvekNapsal: 28 led 2015 20:01 
Offline

Registrován: 07 lis 2013 18:47
Příspěvky: 981
Bydliště: Zlín
Petko, včera jsem se dozvěděla, že manžel mé, tady ve Zlíně nejlepší kamarádky, onemocněl, metastázy na plicích, teď mu dělají vyšetření, aby se zjistilo, jestli a jak se to dá ještě léčit. Je to hrůza, takový bezvadný, pracovitý a aktivní člověk se spoustou zájmů. Kamarádka si tím sama prošla cca před deseti lety, manžel ji podporoval, aby vydržela, a teď se situace obrátila.

_________________
motiva

Obrázek

výška:164 cm
operace: 6. 1. 2014, Vítkovice, doc. Holéczy, sleeve resekce
věk: 60 let, syn 30 let a dcera 25 let (bydlím s dcerou), nově jsme se přestěhovaly, proto tak dlouhá odmlka, neměla jsem 10 měsíců přístup na internet
spousta zvířat: 4 psi (dcera má chovatelskou stanici), nová kočička Julinka, 4 koně


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TO JSOU PARADOXY (MŮJ PŘÍBĚH)
PříspěvekNapsal: 28 led 2015 20:35 
Offline

Registrován: 12 čer 2014 13:26
Příspěvky: 124
Bydliště: Ostrava -Poruba
Peťko držím ti všechny palce a posílám ti hodně pozitivní energie. Sama teď nežiju nejlepší období, ale musíme všichni věřit, že se všechno spraví a budeme si posílat spoustu smajlíkůůůůůůůůůů i se svými kilečky navíc :mrgreen:
Prášky jsou až to poslední řešení, ale sama vím že to bez nich někdy nejde :idea:
Zrovna nedávno mi zvedli v lékárně adrenalin jak antidepresiva po novém roce podražila.

Bojuj, bojujme, bojujte - stojí to za to

_________________
Dagmar

51 let, šťastně vdaná, dcery 27,29 let vnučka 3 roky
20 let 46 kg
40 let 60 kg
51 let 102 kg

Ter.operace 22.7.2014 u Doc. Holéczyho:-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TO JSOU PARADOXY (MŮJ PŘÍBĚH)
PříspěvekNapsal: 13 dub 2015 14:37 
Offline

Registrován: 26 bře 2015 13:15
Příspěvky: 9
motiva píše:
Petko, na tvém místě bych tvou operaci nevzdávala, zatím bych ani nerušila termín.


Souhlasím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: TO JSOU PARADOXY (MŮJ PŘÍBĚH)
PříspěvekNapsal: 24 črc 2015 09:22 
Offline

Registrován: 17 lis 2012 20:44
Příspěvky: 242
Bydliště: Havířov - Prostřední Suchá
Naše situace boje s nádorem je prozatím dobrá....
Po půlročním chemu a ozářkách, termín operace 27.8.2015....v MOU.
Sice to bude velká operace žaludek + jícen, ale snad se to zvládne....
Miláček jí vše, nehubne a má celkem dobrou kondici, což je asi nejdůležitější :)
Děkujeme moc za podporu, moc si vážím a už znovu začínám usilovat o opku :D.
Snad do konce roku, nebo začátkem příštího již budu po a pak ......ani nechci domyslet....:D

VŠEM BOJOVNICÍM GRATULUJI, KDO JE PŘED OPERACÍ PŘEJI HODNĚ SÍLY A PO OPERACI, AŤ SE VŠE RYCHLE HOJÍ A PĚKNĚ HUBNE <3

_________________
Peťka
Obrázek

vdova,60let,164cm,3děti,3vnoučátka
DO r.2004 65kg
bandáž r.2006 115kg zrušení r.2012
r.2016 12.1. Doc. Holéczy Sleeve resekce 113 kg

Obrázek

K lepšímu životu stačí občas mozek a dobrá vůle


Naposledy upravil Petka1957 dne 27 črc 2015 19:23, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TO JSOU PARADOXY (MŮJ PŘÍBĚH)
PříspěvekNapsal: 24 črc 2015 09:42 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Peťko
Jsem ráda, žes napsala, často na vás myslím.
Držím palce!!!!

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TO JSOU PARADOXY (MŮJ PŘÍBĚH)
PříspěvekNapsal: 24 črc 2015 09:52 
Offline

Registrován: 07 čer 2012 14:14
Příspěvky: 176
Bydliště: Praha
Peťo,to jsou dobré zpravy :) přeji hodně zdraví a síly.

_________________
Obrázek




22.1 Jablonec-pr.Vráný..
12.2psycholog-zvládnuto

2.09,2015 bypass (RYGB) operovala MUDr.Šimečková


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TO JSOU PARADOXY (MŮJ PŘÍBĚH)
PříspěvekNapsal: 24 črc 2015 15:46 
Offline

Registrován: 07 lis 2013 18:47
Příspěvky: 981
Bydliště: Zlín
to je super, Petko, že je muž v dobré kondici a má už za sebou léčbu, tak budu v srpnu držet palce. Tenhle týden jsem na tebe myslela, protože jsem viděla ve městě paní s podobným účesem, jako máš na fotkách, a říkala jsem si, jestli se jí nemám zeptat, jestli není Petka :lol:

_________________
motiva

Obrázek

výška:164 cm
operace: 6. 1. 2014, Vítkovice, doc. Holéczy, sleeve resekce
věk: 60 let, syn 30 let a dcera 25 let (bydlím s dcerou), nově jsme se přestěhovaly, proto tak dlouhá odmlka, neměla jsem 10 měsíců přístup na internet
spousta zvířat: 4 psi (dcera má chovatelskou stanici), nová kočička Julinka, 4 koně


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: TO JSOU PARADOXY (MŮJ PŘÍBĚH)
PříspěvekNapsal: 27 črc 2015 19:22 
Offline

Registrován: 17 lis 2012 20:44
Příspěvky: 242
Bydliště: Havířov - Prostřední Suchá
Děkuji všem za povzbuzující slova, děkuji za rady a myšlenky k zamyšlení....

VELMI VELMI SI VÁŽÍM....POTŘEBUJEME SÍLU A ENERGII...DÍKY <3

_________________
Peťka
Obrázek

vdova,60let,164cm,3děti,3vnoučátka
DO r.2004 65kg
bandáž r.2006 115kg zrušení r.2012
r.2016 12.1. Doc. Holéczy Sleeve resekce 113 kg

Obrázek

K lepšímu životu stačí občas mozek a dobrá vůle


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: TO JSOU PARADOXY (MŮJ PŘÍBĚH)
PříspěvekNapsal: 27 črc 2015 19:22 
Offline

Registrován: 17 lis 2012 20:44
Příspěvky: 242
Bydliště: Havířov - Prostřední Suchá
Děkuji všem za povzbuzující slova, děkuji za rady a myšlenky k zamyšlení....

VELMI VELMI SI VÁŽÍM....POTŘEBUJEME SÍLU A ENERGII...DÍKY <3

_________________
Peťka
Obrázek

vdova,60let,164cm,3děti,3vnoučátka
DO r.2004 65kg
bandáž r.2006 115kg zrušení r.2012
r.2016 12.1. Doc. Holéczy Sleeve resekce 113 kg

Obrázek

K lepšímu životu stačí občas mozek a dobrá vůle


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení