fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 23:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Všem
PříspěvekNapsal: 08 bře 2015 09:45 
Offline

Registrován: 13 bře 2012 14:53
Příspěvky: 113
Bydliště: PLzeň
Ahojky. Závidím všem pevnou stolici :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: já mám 2 měsíce po opce opačný problém :lol: :lol:. Zatím jsem pořád na 50ml/50g. Víc nedám ani náhodou. Nevím zda měl někdo podobný problém. Dám víc a jdou hleny a pak jídlo hned ven. Už jsem byla i v nemocnici na kapačkách. Prý mám koncentáčnickou stravu. Pobavila mě v ve FN Plzeň sestřička postavila předemě br kaši s masem a omáčku.Porci jak pro dospělého chlapa a pravila ,,dokud to nesníte tak od vás neodejdu" smála jsem se a ptala jsem se jí zda má do konce týdne služby protože tam do té doby bude čekat. Podle Hrubáčka byl zákrok razantní a bude to trvat déle. Mám jíst pořád a po lžičkách. Kdopak poradí??

_________________
[color=#FF0000]Je mi 54let a jmenuji se Zdenka.
1 úžasný vnuk,3čivavy,stafordka a přítel...

11.6 2012 plikace na OB a váha 102,86kg

29.8 2013 reoperace na OB; váha 106kg
9.1 15h Tubu úspěšně zvladnutá v Turnově
20.7.2015 68.5 kg
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Všem
PříspěvekNapsal: 08 bře 2015 10:14 
Offline

Registrován: 04 úno 2015 17:56
Příspěvky: 164
Bydliště: Bohumín
Ahoj Zdenko,
jsem 6 týdnů po tubu a věř, že jím jednou denně - od rána do veřera :)
Taky se do mne vleze jen pár soust a už mám tu míru v oku. 4-5 piškotů nebo půl hrnku polívky řiďulky, nebo půl malého brambůrku a dvě lžíce omáčky s pidi kouskem masíčka. Každopádně nehltám, jím pomalinku malou lžičkou, po každé lžičce chvíli čekám a nenechám to dojít až do tvého stavu, že je mi na zvracení. Taky se mi to zpočátku asi dvakrát stalo a to jsem si pak nadávala, proč jsem tak blbá. Tak žádné násilí, sedím u toho, jím očima, vychutnávám si každé sousto, protože vím, že jich víc jak 5-7 nebude a jakmile minižaloudeček řekne DOST - tak odkládám lžíci a už ji ani neolíznu. Pak čekám půl hodiny, abych se mohla napít - ani toho se do mne moc nevejde, maximálně 100ml-ale opět po trošičkách, klidně u toho sedím deset minut. A když mám za hodinu-dvě hlad, tak sním zase svou "obrporci" Vždycky se na to jídlo těším jak děcka na pouť....a pak pětkát zobnu a dost - ale proto jsme do toho šli! Abychom nejedli víc, než potřebujeme a tím začali hubnout. Když se podíváš po fóru, tak hubnou spolehlivě téměř všichni. Že sníš tak málo, je jedině dobře, nesnaž se zvětšovat si zbytečně žaludek - je to sval a klidně by se i nechal - ale ty mu to nedovol. Já si servíruju na malinký podšálkový talířek, oči vidí plný talíř a jsou spokojené.

_________________
Obrázek
61 let/ CSS=celkem spokojená seniorka
ve šťastném vztahu, děti /40,38,37, pět vnoučat /13,11,8,8,5
10.11.2014 /123kg/konzultace MUDr Ostruszka FN O-Poruba, TUBU 23.1.2015
2.3.2015 oslabená imunita-streptokok-růže-dodnes díra v noze


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Všem
PříspěvekNapsal: 08 bře 2015 10:44 
Offline

Registrován: 13 bře 2012 14:53
Příspěvky: 113
Bydliště: PLzeň
Helenko já se ani nesnažím jíst víc. Spíš nemám hlad a nejedla bych nejraději vůbec :lol: :lol: :lol: . Porce mám malinké a zvětšovat je ani nechci. Jen je mi prostě blbě. Už se mi ptali zda to není jen sugesce ale prostě ne :lol: :lol: /já jsem ráda kila jdou dolů/ ale doma je zle :lol: :lol: :lol: :lol: . A jsem ráda že jsi na tom stejně nebo podobně, fakt :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
[color=#FF0000]Je mi 54let a jmenuji se Zdenka.
1 úžasný vnuk,3čivavy,stafordka a přítel...

11.6 2012 plikace na OB a váha 102,86kg

29.8 2013 reoperace na OB; váha 106kg
9.1 15h Tubu úspěšně zvladnutá v Turnově
20.7.2015 68.5 kg
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Všem
PříspěvekNapsal: 08 bře 2015 14:19 
Offline

Registrován: 04 úno 2015 17:56
Příspěvky: 164
Bydliště: Bohumín
Zdeni, nebuď jak malá :roll:
jíst se musí. Víš, že toho sníš málo, vybírej rozmanité a hlavně kvalitní potraviny, které dodají tělu co nejvíce živin. Já jsem teď právě na nemocniční stravě, protože ležím na chiře se zánětem žil, tak si nemůžu moc vybírat, co budu jíst, ale když je oběd, sním své množstí cca 4 polévkové lžíce maso+přílohu cca 50:50 a poprosím o nechání polévky. Pak za dvě hoďky poprosím sestru, ať mi ji ohřeje. Oni už to tu všechny sestry vědí, že jsem po operaci žaludku a že musím takhle zobat po kouskách. A se snídaní a večeří to dělám obdobně. Dostanu dvě housky nebo 2 rohlíky nebo 4 plátky veky. Sním 1/4 s polovinou přílohy/sýr, pomazánka, šunka/, druhou takovou porci si schovám za další dvě hodiny a zbytek pečiva vrátím. Scházející ovoce doháním mrkvovým nektarem s různými příchutěmi/skleněná láhev 750ml/. Neříkej mi, že ti žaludek nehlásí, že má hlad. Ten můj se hlásí jak prvňák v první lavici a když mu nedám, začne kňourat a dožadovat se svého a když mu stále nedám, tak normálně na mne zkouší habaďuru a bolíííííí-ale to už je pozdě, to pak musím jíst opravdu ještě pomaleji, protože pak už bolí každé polknuté sousto. Proto ho poslouchám a dám mu byť malé soustečko dřív, dokud jen škemrá :P
A jestli tady nebude tvůj problém - že mu dáváš jíst, až když už opravdu pláče....ale pak to bolí

_________________
Obrázek
61 let/ CSS=celkem spokojená seniorka
ve šťastném vztahu, děti /40,38,37, pět vnoučat /13,11,8,8,5
10.11.2014 /123kg/konzultace MUDr Ostruszka FN O-Poruba, TUBU 23.1.2015
2.3.2015 oslabená imunita-streptokok-růže-dodnes díra v noze


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Všem
PříspěvekNapsal: 08 bře 2015 14:40 
Offline

Registrován: 07 lis 2013 18:47
Příspěvky: 981
Bydliště: Zlín
A.nagel, já jsem zvracela vcelku pravidelně několik měsíců, než jsem se naučila vyplivnout i rozžvýkané sousto, jakmile žaludek vyslal signál. Když jsem nevyplivla, dopadla jsem jak ty: hleny a část jídla ze mě letělo ven, což je nemilé zvlášť v práci. Můj problém vždycky byl, že jsem do sebe jídlo házela rychle, a to se nedalo tak snadno odnaučit :twisted: :twisted:

_________________
motiva

Obrázek

výška:164 cm
operace: 6. 1. 2014, Vítkovice, doc. Holéczy, sleeve resekce
věk: 60 let, syn 30 let a dcera 25 let (bydlím s dcerou), nově jsme se přestěhovaly, proto tak dlouhá odmlka, neměla jsem 10 měsíců přístup na internet
spousta zvířat: 4 psi (dcera má chovatelskou stanici), nová kočička Julinka, 4 koně


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Všem
PříspěvekNapsal: 08 bře 2015 16:05 
Offline

Registrován: 13 bře 2012 14:53
Příspěvky: 113
Bydliště: PLzeň
Jo jo to bude ono hltám taky,díky práci. Ale učím se

_________________
[color=#FF0000]Je mi 54let a jmenuji se Zdenka.
1 úžasný vnuk,3čivavy,stafordka a přítel...

11.6 2012 plikace na OB a váha 102,86kg

29.8 2013 reoperace na OB; váha 106kg
9.1 15h Tubu úspěšně zvladnutá v Turnově
20.7.2015 68.5 kg
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Všem
PříspěvekNapsal: 08 bře 2015 16:09 
Offline

Registrován: 13 bře 2012 14:53
Příspěvky: 113
Bydliště: PLzeň
Helenko já opravdu zatím nemám hlad :lol: :lol: :lol: :lol:.Když je prázdný tak to tak divně tlačí.Ale fakt jím pravidelně..

_________________
[color=#FF0000]Je mi 54let a jmenuji se Zdenka.
1 úžasný vnuk,3čivavy,stafordka a přítel...

11.6 2012 plikace na OB a váha 102,86kg

29.8 2013 reoperace na OB; váha 106kg
9.1 15h Tubu úspěšně zvladnutá v Turnově
20.7.2015 68.5 kg
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Všem
PříspěvekNapsal: 08 bře 2015 16:27 
Offline

Registrován: 25 led 2015 13:32
Příspěvky: 138
Bydliště: Havířov
Já, se taky učím pomalu jist ja byla zvykla rychle vse do sebe naházet takový nenazranec a zachvili jsem měla zas hlad :cry:

_________________
Obrázek

34Let
1Manžel
3Děti
sleev resekce 20.2.2015 FN O Poruba
1Pes
2Kočky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Všem
PříspěvekNapsal: 10 bře 2024 10:48 
Offline

Registrován: 10 bře 2024 10:32
Příspěvky: 6294
личн23.8BettBettВальСоделяссXVIIWillsecoSympSoehкрасHEARJeweИллюОсипМеже10-3ГалеNighразнOpti
XboxLouiдизаЗокорождоборGezaСодерезиХундискуМалыStanSmarCarrВолоClosБернСодеупакТитоVIIICaud
серт(198мехаResiНемеWindMornMercКвицDougsteaElegFlowпедаDickматрАнхаGingсансУланЗакуarraопуб
JeweProgкатаWarcWindStreанглTombNicoBaldздесGangWindBillWalkРакоLibeнебеGARDMikaNikiBeacLars
WilhBubcMartNasodiamOmarТумаChriXIIIGiovVerbрекоPKArАлекСереStreСовеНапо1877jinnZone(183Мури
ПервхороDecoPoweКитаRovuNord1154ЛукьCharинстКрыгКитаSonyPionplacчернАртиAUTOTimeWortакадHard
АртиAeroEditподвбухгпалоСодеToyoмастиюльNuanBoscBranсертTwisAnthЛитРЛитРЛитРInclGridMidnСтре
ИллюШаскXVIIСергМатекрошопубпансШихаAcadamaHPropBenjKatjАльфSideLoveРежиRobeФролубийStevБарч
УтроFirsГерагазеRudoАнатпутеGerrКартСапоСтавКругнаукSterAdelкуклИллюСилиAdobвещеЛипеPowePowe
PoweGeofАртаШорыучилNaraObjeБалаNeilGaiuВоскконтшколtuchkasСергEliz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení