fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 22:10

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 23 bře 2015 06:59 
Offline

Registrován: 04 úno 2015 17:56
Příspěvky: 164
Bydliště: Bohumín
Vrátím-li se do minulosti, byla jsem dítě s úplně normální váhou. Ani před svatbou jsem na sobě nepociťovala žádné váhové problémy. V pětadvaceti po třech dětech jsem měla pár kilo navíc, ale ještě pořád má váha nebyla alarmující. Na nějaké přemýšlení o lehké nadváze jsem ani neměla čas, protože tři caparti mi dávali pěkně zabrat a každá maminka potvrdí, že při dětech je pohybu dost a dost.

Pak jsem se najednou ocitla na čtyři týdny v nemocnici. Z mateřského maratonu rovnou do polohy ležícího střelce. A tehdy došlo ke zvratu. Organismus na změnu zareagoval a začala jsem tloustnout. Nastoupila jsem zpět do zaměstnání (sedavého) a váha dál nenápadně přibývala. Když tříkilový novorozenec za měsíc nabere kilo, tak svou váhu vlastně navýší o třetinu, a všichni v rodině se radují, jak děťátko prospívá. U mne jedno kilo až tak znát nebylo, ale za rok je jich dvanáct! A za další rok taky. A najednou jsem vážila osmdesát a sama sobě už jsem se nelíbila. Špekové faldíky se vlnily na mém břichu i stehnech.

Začala jsem s dietami. Paráda, přestala jsem jíst tučné, sladké, moučné. Hurá, za měsíc pět kilo dole, mám pětasedmdesát! A safra, za pár měsíců pět kilo zpět a bonus k tomu. Suma sumárum osmdesát pět! Už jsem neměla kolem pasu tři tukové polštářky, ale jen jednu nafouknutou pneumatiku. Když se tak podívám zpět, zlatých pětaosmdesát! Dnes by mi ta nadváha až tak moc nevadila.

Za těch třicet let jsem neustále střídala různé zaručené diety a prostředky na hubnutí. Situace jak přes kopírák - shodím, naberu dvakrát tolik. To už není pár kil navíc, to už je nadváha. Shodím, naberu dvakrát tolik. To už není nadváha, to už je obezita prvního stupně. Shodím, naberu dvakrát tolik. To už není obezita prvního stupně, to už je obezita druhého stupně. Shodím, naberu dvakrát tolik. To už není obezita druhého stupně, to už je obezita třetího stupně. Matematik se zajisté dopočítal k mé váze 120 kg. Obézní tělo častěji bolí, zadýchávám se do schodů, jízdní kolo pode mnou kvílí, mám vyšší tlak.

Před pěti roky jsem řekla dost! Zavrhla jsem všechny zázračné pilule a driáky, které mají už za tři týdny změnit po dechu lapající kouli v děvčicu jako proutek. Šla jsem na to vědecky přes výživového poradce. Vysvětlili mi, co se mnou bude čistě přírodní kúra dělat, jak se buňky pročistí a budou zasyceny proteiny (tedy bílkovinami) a zaručili, že opravdu shodím a poté, jestli bych, nedej bože, nabrala váhu zpět, tak opravdu nebudu odměněna kily navíc. Ano, jdu do toho. Polovinu svého měsíčního příjmu jsem dala za několik bílých plastových pudélek americké výroby a začala se stravovat dle pokynů. Na snídani z jedné piksly dvě odměrky do sklenice mléka a pár nějakých zázračných bobulí. Dopoledne jednu tabletu z jiné krabičky. Celý den popíjet čajíček připravený z další škatulky. Oběd vcelku normální, samozřejmě s rozumem. Odpoledne ovoce, zeleninu. K večeři opět mléčný koktejl s podivnou práškovou (ale chutnou) hmotou, která se dá dokonce vybrat ze čtyř příchutí. A pít, pít, neustále pít čistou nebo minerální vodu.
Poradkyně mi každý týden volala, jak se cítím, co to se mnou dělá, a které výrobky mi docházejí, aby je mohla včas poslat, samozřejmě po zaplacení další nemalé sumy. A světe div se. Za tři měsíce jsem měla deset kilo dole. Sice každé stálo tisícovku, ale co by člověk pro kýženou postavičku neobětoval. A já se opravdu cítila lépe. Nohy už tolik neotékaly a nebolely. Přestala jsem se zastavovat při výstupu do prvního patra. Zálibně jsem se prohlížela v zrcadle a ráda si utahovala opasek o těch krásných deset ubraných centimetrů.

Ale ouha! Po skončení pracovního poměru jsem se octla na Úřadě práce. Když přišlo na placení další bílé várky, neměla jsem. Horkotěžko jsem se snažila za přidělenou almužnu platit všechny své pohledávky za bydlení, penzijní připojištění, telefon... Stres jsem zaháněla sladkým a cpala se levným, ale kaloricky hodnotným jídlem. Kila se začala vracet jak věrní holubi. I přes ubezpečení výživové poradkyně jsem za rok měla opět ke své váze bonus a 1.1.2012 ukazovala rafička 127! Ale má osobní váha má poslední číslo 125! Pak už jen pár čárek a nula! Dovedete si představit tu hrůzu, že přiberu ještě nějaké kilo a váha ukáže nulu? Budu obézní sud s nulovou váhou?

Novoroční předsevzetí znělo jasně: Musím shodit aspoň dvacet kilo! Toto definitivní rozhodnutí bylo výsledkem psychické přípravy. Dokud si to člověk nesrovná v hlavě a nejde do toho s nadšením, výsledek se nedostaví. A já strašně chtěla. Pro sebe i pro své blízké. A hledala jsem parťáka, s kterým budu konzultovat svou stravu a budeme se navzájem hecovat. Našla jsem hned dvě přítelkyně, které se rozhodly se svou váhou něco dělat. Tři grácie, které měly celkem 350Kg! A jedno kilo krásnější než druhé. Jenže kamarádky zradily a zůstala jsem na to zase sama. Ale asi jsem to vzala konečně za správný konec a za půl roku měla 15 kilo dole. Cítila jsem se báječně. Nedržela jsem žádnou dietu! Tělo je ve střehu, když slyší toto slovo! Jedla jsem jinak, zdravě! Nehladověla jsem. Naopak se někteří lidé divili, kolik se může na talíř naložit a jak pěkně to vypadá. V čem je to tajemství? Hlavně v pravidelnosti. Jíst co tři hodiny. Berličku jsem potřebovala - abych neměla chuť na sladké, užívala jsem denně tabletku chromu - nejlepší je Chrom forte 200 (30 tablet cca 52 Kč). Chrom vyvažuje hladinu cukru v krvi. A když jsem si přesto někdy kousek sladkého dala, tak jsem si to vychutnávala bez výčitek, protože tělo by okamžitě zareagovalo, jakmile by slyšelo, že jí něco, co nesmí!
Jenže, neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. V lednu 2013 jsem utrpěla úraz, přestala se hýbat a výsledek se dostavil. Opět 123 kg, už zase širší jak delší a miláček mi říkával, že mne musí obejmout nadvakrát, protože nemá tak dlouhé ruce.
Vyhrála jsem tříměsíční konzultace ve Světě zdraví v Ostravě. Opět úprava jídelníčku, opět dril, co smím, co nesmím a nenápadně vám podsouvají zázračné produkty, které mají kýženému výsledku pomoci se tam dobelhat.
Hurá, za tři měsíce osm kilo dole...ale ne na dlouho. Další rok uběhl a váha znovu na 123kg. Opět tak blízko k váhové "beztížnosti", jestli váha ukáže nulu. Bezmocnost omezit své chutě. Jakmile si řeknu, že tohle bych neměla, mozek začne rotovat a přesvědčovat mne, že zrovna tohle jídlo moc a moc potřebuje a hlodá jak červ a nedá pokoj. A to určitě znáte taky!
A pak naštěstí jednou přijde zlom a dostala jsem se sem a další průběh už znáte a vidíte na metříku :mrgreen:

_________________
Obrázek
61 let/ CSS=celkem spokojená seniorka
ve šťastném vztahu, děti /40,38,37, pět vnoučat /13,11,8,8,5
10.11.2014 /123kg/konzultace MUDr Ostruszka FN O-Poruba, TUBU 23.1.2015
2.3.2015 oslabená imunita-streptokok-růže-dodnes díra v noze


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 23 bře 2015 17:57 
Offline

Registrován: 02 bře 2015 09:24
Příspěvky: 614
Helenko, jako by jsi mi mluvila z duše. :-) Proto já jsem už všechny ty rádoby vyživovací poradce zavrhla. Každá návštěva nového poradce začala dobře. Vstupní poplatek nebyl až tak velký, ale po přednášce, co smím a nesmím začal podsouvat pilule a to za X tisíc, bez kterých se určitě neobejdu. Ale, že sem huba prořízlá a nebála sem se zeptat v čem tkví jeho rady, když do mě cpe pilule, nikdo z nich mi nebyl schopen dát kloudnou odpověď a vždy se schovávali za různé brožurky se slovy, ale tady to máte napsané a i když to jim nepomohlo, tak mnohdy začali být agresivní a dávali najevo, že takhle spolupráce nefunguje, prostě bez pilulí ani H...O :-). Proto jsem se rozhodla jít na bypaas.

_________________
[url=https://www.TickerFactory.com/weight-loss/wVI6XMp/]
Obrázek
12.3.2015 konzultace Jablonec-pan primář Vraný, 168 kg
3.6.2015 operace, plikace žaludku, duodenální bypass, SADI-P
2.11. 2017 Abdominoplastika opět Jablonec a Mišák :-)
5.6. 2018 modelace prsů, Brno MUDr Adlerová


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 23 bře 2015 19:03 
Offline

Registrován: 23 úno 2015 15:06
Příspěvky: 101
Bydliště: Ostrava
Ani moje hokusy pokusy nedopadly jinak....
Jen poslední výživová poradkyně (původně jsem si jen chodila převažovat svaly, tuky,vodu) mě stála docela majlant a jídelníček (ač bez pilulí) nebyl pro mou osobu použitelný. Jsme v rodině 4 a nikdo se nestravuje mimo, takže se každý den vaří. No a vzhledem k tomu, že jídla příliš nechutnala ani mé osobě, tak těžko budu aspoň částečně přesvědčovat rodinu, že jo.
No a tak nebylo daleko k rozhodnutí o bariatrické operaci.... Ale jak to všechno vlastně bude, se teprve uvidí :roll:

_________________
Obrázek

11.8.2015 sleev resekce ve Vítkovicích, doc. Holéczy - ZRUŠENO - stopka na sleev resekce
6.10.2015 sleev resekce na Fifejdách Ostrava, doc. Dostalík - ZVLÁDNUTO
6.10.15 - 122 kg
6.11.15.- 110 kg
6.12.15 - 106 kg
6.1.16 - 101 kg
6.2.16 - 98 kg
6.3.16 - 97 kg
6.4.16 - 95 kg
6.5.16 - 92 kg
6.6.16 - 90 kg
6.7.16 - 88 kg
6.8.16 - 86 kg
6.9.16 - 85 kg


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 23 bře 2015 19:14 
Offline

Registrován: 07 lis 2013 18:47
Příspěvky: 981
Bydliště: Zlín
Helenko, ty jsi spisovatelka, moje historie je podobná, jen s malým rozdílem, já jsem při užívání herbalifu dokonce přibrala :mrgreen:

_________________
motiva

Obrázek

výška:164 cm
operace: 6. 1. 2014, Vítkovice, doc. Holéczy, sleeve resekce
věk: 60 let, syn 30 let a dcera 25 let (bydlím s dcerou), nově jsme se přestěhovaly, proto tak dlouhá odmlka, neměla jsem 10 měsíců přístup na internet
spousta zvířat: 4 psi (dcera má chovatelskou stanici), nová kočička Julinka, 4 koně


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 23 bře 2015 19:35 
Offline

Registrován: 02 bře 2015 09:24
Příspěvky: 614
Holky, já jsem přesvědčená, že veškeré pilule a preparáty od jakékoliv značky je jen placebo a na tom všichni tihle poradci vydělávají :-)

_________________
[url=https://www.TickerFactory.com/weight-loss/wVI6XMp/]
Obrázek
12.3.2015 konzultace Jablonec-pan primář Vraný, 168 kg
3.6.2015 operace, plikace žaludku, duodenální bypass, SADI-P
2.11. 2017 Abdominoplastika opět Jablonec a Mišák :-)
5.6. 2018 modelace prsů, Brno MUDr Adlerová


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 01 dub 2015 13:15 
Offline

Registrován: 18 kvě 2014 15:24
Příspěvky: 536
Bydliště: Ostrava-Poruba
Holciny,jak ja se v tom vidim...taky Herbalife,Chrom atd....a nasledna Jojo-facka :wink: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Obrázek


51 let,v=172cm,rozvedena,2 synove...jsou to nejlepsi co mi zivot dal a civavka Kacenka
Vitkovice,operace-Sleeve resekce21.10.2014-Mudr.Bolek
Abdominopl.+rozest.bris.svalu=14.4.2016-plast.chirurg Mudr.M.Merta ve FN Poruba.


Start. vaha 119 kg!! rok 2014/15
Zhubnuto na 74kg=45kg!! 2015/16
Nyni narust za 1 rok 19kg!! 2016/17


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 07 dub 2015 06:55 
Offline

Registrován: 18 kvě 2014 08:45
Příspěvky: 51
[color=#00FF00]Holky, úplně podobný příběh mám i já. Jen s tím rozdílem, že Herbalife jsem nebrala, ale zato držela úžasnou dietu Lenky Kořínkové :-D. Po úžasném jo-jo efektu mě pak nadchly všude propagované stránky KG dolů, a já skončila na jdenom salátu denně a kilíčka šla nahoru i z vody!!Proto rozhodnutí a spása v podobě tubu. Držím všem palečky, ať se daří! :D :lol:

_________________
Obrázek



Tubu 3.2.2015 Ostrava-Vítkovice, Mudr. Holéczy


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 12 dub 2015 14:03 
Offline

Registrován: 08 dub 2015 19:18
Příspěvky: 176
Bydliště: Praha
Ahoj,

Má cesta k obezitě? Zezačátku pomalá, pozvolná a pak to dostalo rychlý spád.

Jako malé dítě jsem ráda jedla, byla jsme trochu buclatá, ale rychle jsem z toho vyrostla. Naše rodina byla hodně pohybově zaměřená, měli jsme spoustu výletů, výjezdy na kole, aktivní dovolené - pohyb jsem milovala. Hodně jsem jedla ale vzhledem k velkým výdejům energie to nevadilo.

První náznak problému přišel okolo 11 let - na kosti pod kolenem se mi objevil výrustek na kosti - šla jsem na operaci (která nezabrala, vyrostla tam mrcha znovu) a od té doby máým s něktrými sporty (namáhavými na kolena) utrum... Bylo to zbrždění, ale pořád se dalo, vrátila sjem se do normálního života a vcelku bez problémů. Pohybu jsem měla pořád hodně, začala jsem závodně plavat a život šel dál.

Další zlom nastal v 16 letech - na lyžáku jsem tak šikovně spadla na kámen, že jsem si zlomila čéšku - noha v sádře na 6 týdnů a půl roku bez možnosti pohybu - navíc nuda doma, když jsem předtím pořád lítala venku... jedla jsem pořád stejně, naopak mopžná víc, protože jsem se doma nudila. Do té doby jsem problémy s váhou neměla a nevěděla jsem, co z toho bude. Výsledek - krásných 15 kg nahoru.

V té době jsem se samozřejmě chtěla líbit klukům a vcelku bezproblémově jsem po návratu do aktivního života začala hubnout. Jedla jsem trošku zdravěji a začala se více hýbat... nadváhu jsem pomaličku shazovala.

V 18letech jsem při společném koníčku potkala přítele (se kterým jsme doteď, v únoru jsme slavili 10 let ), začali jsme spolu vcelku rychle žít a po pár měsících jsme ležela s mononukleozou... To mi rozhodilo imunitu na tři roky, furt jsem zvracela nebo byla nemocná, takže pohyb nic moc a k tomu změna životního stylu - večer filmeček, cola, chipsy... vyváření atd... Skončila jsem na 95 kg a pustila se do toho znovu... Úžasný nápad zkusit tu Cambridge diet, když to pořád někde propagujou, k tomu cvičení... Dnes nechápu, jak jsem to mohla zvládnou - na koktelejch jsem se pak dostala na nějakých 6 hodin cvičení denně, hlavně spinning. Tuky jsm krásně spalovala, budovala svaly a byla kočka... sice silnější, ale krásně ženské tvary . Věřím tomu, že jsme byla na nejlepší cestě tu mrchu nadváhu porazit. Měla jsem 82 kg...

A pak se mi stalo to nejhorší, co mně za celý život potkalo (v roce 2011)- můj starší bratr spáchal sebevraždu, navíc to naplánoval tak, abych ho našla já. Psychicky jsem se zhroutila, skončila na antidepresivech a prášcích na spaní (ty na spaní mi ovšem po třech měsícíh zase sebrali), spala jsem 2-3 hodiny denně, k tomu se snažila dál chodit do školy, psychicky pochopit proč... no veselé období to nebylo a byla jsem tak vyčerpaná z nedostatku spánku, že jsme jedla... a hodně... za rok jsem se vyšplhala na 125 kg... Po dalším roce jsem se psychicky dala vcelku dopořádku, i když to bolí pořád, začala pracovat (školu jsem nedodělala - nezvládala jsem při té únavě), začala chodit do Expresky - dámské fitko a za 9000 si koupila výživový plán na míru (na rok, po 3 měsících přepracování)... a začala jsem makat. Šlo to krásně dolů, výživová proadkyně super hoolka, hubla jsem tuky a nabárala svaly, konečně jsem to dělala fakt správně. Poradkyně mně i hlídala, abych to nepřeháněla se cvičením, šlo to skvěle... pořád jsem měla trochu hlad, ale dalo se to... Dostala jsem se skoro ke stovce a přišla poslední ťafka - plicní embolie - no, šlo mi o život, v nemocnici mi dali sežrat, že to mám z toho, že jsem tlustá a chovali se dost drsně . Okažitě jsem vysadila HA a strávila luxusní 2 měsíce doma. Od té doby nemám na nic moc sílu, embolka je mrcha, zotavujete se z ní min. půl roku, hodně spím, námahu nedávám a se cvičením v posilovně, které mi nejvíc zabíralo, mám utrum...

Jen tak mimochodem mi našli leidenskou mutaci, takže ano, obezita tomu nepomohla, ale dle MUDr. v trombocentru jsou na vině nejvíc geny. V té chvíli už jsem byla s váhou bezradná - hýbat se pořádně nemůžu, mám pořád hlad a jsme vyčerpaná - i poprosila jsem praktickou o žádanku na obezitologii, dostala se na OB kliniku (doporučení známé) a byla dohodnuta plikace...

Nevím jaká je má ideální váha, protože krásně štíhlá jsem byla naposledy v 16 letech, nicméně má nejvyšší je 135,5 (únor/březen 2015), teď pomalu shazuji. Jinak dokážu zhubnout vcelku bez potíží, tělo reaguje ještě dobře... ale zvládnu 10-15 kilo, nezvládnu 30,40,50...

Lara

_________________
Obrázek
29 let,178 cm, skvělý partner, střelený pes
2015
16.03.-obezita III.stupně-max 135,5,BMI-42,8
06.05.-plikace,OB klinika, 129,BMI-40,7
10.05.-obezita II.stupně,126,BMI-39,8
28.07.-obezita I.stupně,110,BMI-34.7
16.09.-POLOVINA,104,BMI-32,8
08.11.-DVOUCIFERNÁ,99,3,BMI-31,3
10.12.-nadváha,94,4,BMI-29,8


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 10 bře 2024 10:49 
Offline

Registrován: 10 bře 2024 10:32
Příspěvky: 6294
Amaz25BettBettMarvХохрBlueВолоAndrБаумSideRideKateцветиммутексТатаXVIIКитаНутрMichСказOpti
MonsпятиDrBrМатюThugСолообслRobeWindФефеTheoдопоRobeBrauFrizРябоMausАмлиМежеValiСергслужCaud
ReneТМелЦветXboxXVIIhiddMornXboxэкспElegSupeELEGTradXVIIВасифотоМедвRenaNoraWillToge9002Rosa
ErosGiocкатаHoMMTurbChesДангSPORЖадьXboxгазеwwwbhiddFatsHeroWinxBubcвозд0208ТайвcottSmobWate
1437ForeArthхар-diamЦирлпослChriДжусОлейХеррUrsuJame1302снабSileГиппЯросSamsSKATВороMaurFran
TOUGСанкдобрSonyEuroBeatNordПроиWindОсипинстЕмелКозюГуркMistFastRenzValgAUTO(МакРежиинстBebo
SonsBraiEducHighActiкомпШабаWindЧеваBoomEsseDeLoBrauPurpDM43XVIIWalkRussMumiЛитРEasyМатвГарм
ЛитРКупрDreaSmokЛьвоGiusразнXIIIГолуКоноBrutКонсГончМогиЗаха1991OrdeпроиJeweFlig1953уровКоча
УтроThroРычкСидоиносГераGoinПреоИванAlexстихтворшколSideЧубуМанаJaneСпекSecrMoraсобсSonySony
SonyDaniИванВасистатВолкBlitМакаАлекБезгdoloРадчСтарtuchkasкульМейс


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení