fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 12:05

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Resekce žaludku.
PříspěvekNapsal: 09 srp 2017 16:50 
Offline

Registrován: 06 srp 2017 17:35
Příspěvky: 6
No jestli máš žaludek o objemi 1dcl, tak to ty dva kopečky se v tom horku musely roztopit, než jsi je stihla sníst. Já nevím, mě ty stravovací návyky po te opce moc hlava nebere. Až doposud jsem byl vždy praktický člověk.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Resekce žaludku.
PříspěvekNapsal: 09 srp 2017 17:41 
Offline

Registrován: 07 čer 2017 18:02
Příspěvky: 43
Mě bylo řečeno že mám objem 150ml, ty dva kopečky mají tak 120ml, kornoutek jsem nejedla. Ale když tu zmrzku olizuješ tak to jíš po trošičkách tak těch 20 minut a když je to tekutina tak se v žaludku dlouho nezdržuje, proteče to.
Jde o to nehltat. Chce to jen trošku cviku. Těsně po operaci je člověk rád že do sebe dostane lžičku čaje za hodinu, postupně se to zlepšuje a jíš těch 80gramů nebo 120-150ml.
Já to mám tak že 150ml tekutiny najednou do sebe nedostanu, maximálně 100ml, pak počkám 10-15 minut a vypiju zbytek 50ml, pak pauza 15-20 minut a dám si jídlo nebo další tekutinu. Po jídle pauza 20-30 minut než se můžu napít, ale napít jen trošku tak 50ml, pokud bych chtěla vypít 100ml musím po jídle počkat aspoň 30-40 minut.
Co se týče tuhé stravy tak vše je potřeba hodně žvýkat, dostanu do sebe tak 80-100g, víc ne a záleží co jím. Maso maximálně 80g, zeleniny trošku víc, asi 100g.
Ale na tyto porce se člověk nedostane hned, trvá to, než si žaludek zvykne. Důležité je nesnažit se navyšovat porce a dělat pauzy mezi jídlem a pitím aby se žaludek neroztahoval.
Doktor by ti měl vše vysvětlit, v nemocnici za mnou byla ještě dietní sestra, ta mi vysvětlila co a jak a dala mi brožurku.

_________________
Obrázek


Únor 2017 první konzultace.
Duben 2017 kolečko vyšetření.
Květen 2017 sleeve resekce Prostějov.
Počáteční váha 125kg 173cm.
Srpen 2017 mínus 22kg
Listopad 2017 mínus 33kg
Leden 2018 mínus 40kg, 9 měsíců od operace


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Resekce žaludku.
PříspěvekNapsal: 10 bře 2024 11:05 
Offline

Registrován: 10 bře 2024 10:32
Příspěvky: 6294
зажи49.9BettBettRaelKjelLikeЧернСтарErnsBrotDartВелиCherКитаСодеWoodАртиначаOptiгазеrderWalt
стихДворWhatHermSilvInteCaudМартWindLemoфранчастМакаSensКитанезаStefEmilmicrтелеViveRighDiad
VeinJeanRonaImmaXLIIPrayТимоВскоГолуDramWindElegCarlШестЮДонAlaiAndrSeveВульМодесертАртиучил
EtniпастAnthSimsFishDreaгражWindAwakWindЗалеSonyHardAlonRHIAPolaTonyлюбвBlokCA26(ИМЭJeanVict
GardValiSoftArtsRHINунивучасApplПетрIrviShonAlexWallBurkClifOkamTimoVIIIiPodDawnWortПарфThom
ThomBonhкороSonyБарсTraiClimBekoNeedDaveYasuSpikЕськИталстра8978Тишк9051BELLLanzхоропсихfunk
GardфишкКороHoddКитаBussWindWindPinnкласLEGORedmfrieBataBoziЛитРWorlЛитРHomoОрлоMamaЕремСтре
ЛитРДанк(190(190пансАльбинстKindMarkotosЩербDschГороBrisOrdeMikhКудрSideRidlBremМатвПавлАлек
КуцамелеавтокласVolkМареродиуменавтоБаже1962RogeSoldзанинеблКрупскучEvenцеляYourSwimSonySony
SonyСафуSabiШерсЛапиBariгазевопрKlauнастWannХинчсочиtuchkasТрухКузн


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení