fórum.bandingklub.cz
http://forum.bandingklub.cz/

Výzva MUDr. Hrubého!
http://forum.bandingklub.cz/viewtopic.php?f=11&t=838
Stránka 1 z 1

Autor:  bossice [ 12 srp 2010 20:35 ]
Předmět příspěvku:  Výzva MUDr. Hrubého!

Vážení bariatričtí pacienti MUDr. Hrubého - ať minulí, současní či budoucí!

Pan doktor Vás prosí, abyste s ním komunikovali písemně pouze prostřednictvím jeho e:mailové adresy, nikoliv navrhovali komunikaci přes Facebook či podobně. Takže písemně jedině martin.hruby@nemtur.cz .

Dále Vás pan doktor prosí, za byste mu všichni prostřednictvím výše zmíněného zavináče poslali svoji aktuální e:mailovou adresu. Např. pro případ zaslání pozvánky na sraz apod., ušetříme nemocnici nejen poštovné, ale i čas.

Pokud víte o někom, kdo je zde registrován a dlouho tu nebyl a třeba i nebude, vyřiďte mu, prosím, žádost o zaslání své e:mailové adresy panu doktorovi.

Za pana doktora všem předem děkuji! 8)

Autor:  bossice [ 11 lis 2010 15:39 ]
Předmět příspěvku:  Výzva MUDr. Hrubého!

Čtěte všichni, kteří zamýšlíte podstoupit bariatrickou operaci!

Všichni víte, jak se dnes chovají zdravotní pojišťovny a zpřísňují se podmínky snad pro všechno, tudíž i pro indikaci k bariatrické operaci. Než se objednáte na konzultaci, je třeba mít v ruce nějaké podklady o tom, že jste se pokoušeli shodit nadváhu konzervativní léčbou, ale bez úspěchu. Konzervativní léčbou se rozumí pod dohledem lékaře (obezitolog, dietolog, diabetolog, obvodní či jiný lékař). Tudíž proběhla snaha redukce...správná životospráva, pohybová aktivita, podpůrné prostředky (léky, vláknina, potravinové doplňky...) a jediné řešení lze spatřovat v bariatrickém zákroku. Také je třeba mít s sebou nálezy od lékařů, u kterých se léčíte s nemocemi, jenž se přiřazují k BMI jako komorbidity (vysoký TK, cholesterol, artróza, astma, cukrovka...). Doposud platilo, že indikaci k bariatrické operaci měl pacient při BMI 35 s přidruženými komorbiditami nebo BMI 40. Zda to bude platit pro příští rok, to nelze předjímat.

A proč tyto všechny nálezy lékařů písemně? Protože zdravotní pojišťovny si budou kontrolovat záznamy pacientů, jejich předešlou léčbu a fakta, že dotyčný se opravdu snažil redukovat a nedařilo se. Proto by tyto skutečnosti měly být zaznamenané ve Vaší zdravotní dokumentaci.
Je to logické a je to tak správně. Pomoc mají dostat ti, kteří ji opravdu potřebují a obezitou je ohroženo jejich zdraví či někdy i další život. Pro tohle musí mít pochopení každý.

Sepsáno s pověřením MUDr. Hrubého, Panochova nemocnice Turnov

Autor:  bossice [ 13 led 2011 22:41 ]
Předmět příspěvku: 

Vážení, pan doktor Hrubý prosí opět všechny své pacienty, aby se mu přihlásili se svou e:mailovou adresou, jak uvedeno výše! Začátkem června bude rozesílat pozvánky na srazík v Turnově a tak šetřme práci i náklady, aby co nejvíc pozvánek mohlo být zasláno elektronicky.
Za pana doktora Vám díky! :wink:

Autor:  bossice [ 27 srp 2011 14:38 ]
Předmět příspěvku:  Re: VÝZVA MUDr. Hrubého

docela stručný a jasný celkový přehled bariatrických operací http://www.solen.cz/pdfs/end/2009/02/10.pdf

Autor:  bossice [ 27 srp 2011 14:45 ]
Předmět příspěvku:  Re: VÝZVA MUDr. Hrubého

http://www.tribune.cz/clanek/20107

Autor:  bossice [ 01 zář 2011 18:45 ]
Předmět příspěvku:  Re: VÝZVA MUDr. Hrubého

Moje iniciativa:

Klinický psycholog

Mgr. Petra Léblová (Spirála Jablonec)
Panochova nemocnice Turnov
ordinační doba: čtvrtek 8-16 hod.
tel. : 481 446 641 (nutno objednat!!)

p.leblova@seznam.cz

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/