fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 23:56

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 357 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jak jíst po operaci?
PříspěvekNapsal: 12 lis 2011 17:28 
Offline

Registrován: 27 srp 2011 22:41
Příspěvky: 1199
Bydliště: medzi Prahou a Mladou Boleslavou
Či chcem, či nechcem, musím založiť nové téma, lebo toto mi nikde nepasuje...
Pani doktorka nám ráno, pri prepúšťaní Jiky domov povedala, že jeme týmto pooperačným spůsobom už po celý zvyšok života. Tak nás zaujímalo, ako to robíte vy, čo ste po opke už dlhší čas. Pani doktorka nám povedala, že si navážime tých svojich 85g a dáme si lžičku z toho, počkáme 5 minút, potom Ďalšiu lžičku a takto až kým nejzejeme svoju dávku.
Tak som zvedavá, ako to robíte vy, čo máte dlhšie po opke.

_________________
Obrázek


Obrázek

výška 172cm
najvyššia váha bola 132kg
najnižšia v dospelosti 72kg
mám 32 rokov, 1 manžela, 2 deti, 7 a 3 ročných chalanov :-)
9.11.2011-začiatok nového života= bypas Turnov


Všechny naše sny se stanou skutečností, pokud se odvážíme za nimi jít...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak jíst po operaci?
PříspěvekNapsal: 13 lis 2011 10:36 
Offline

Registrován: 05 říj 2009 21:18
Příspěvky: 3531
Bydliště: Kósek vod Brna
betko
a co ti na tom není jasné? nechápu na co se ptáš?
to co říká paní doktorka je tak zhruba pravda, ale nečekám 5 minut ... na to rozhodně čas nemám ... jinak jím vše jako před operací ...
jím tak nějak normálně jako dřív a tak dlouhý časový intervaly mezi sousty si bohužel nemůžu dovolit i kdybych chtěla ....

_________________
Obrázek
40let*2děti*16a19 let*1manža*Tubu 14.6.2011-Turnov Obrázek Obrázek
Motto: Život je příliš krátký na to, abych přemýšlela nad tím, co jsem udělala špatně... Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak jíst po operaci?
PříspěvekNapsal: 13 lis 2011 10:43 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
betko na tohle není potřeba zakládat nové téma... o stravování tu máme CELÉ TÉMA :arrow: viewtopic.php?f=13&t=993 :wink:

tam máš zřetelně popsáno všechno, co je potřeba vědět po operaci... jak pít i jak JÍST :wink:

cituji z příspěvku... :arrow:

verca píše:
Ze začátku můžete mít pocit jakéhosi balvanu v břiše - děsný tlak, který jde až do bolesti a to třeba i při jednom jedinném loku nebo polknutí jídla - je to zcela normální a časem to přejde. Je potřeba hodně kousat a polykat po malém množství jídla i pití....
Pokud jíme nebo pijeme a ucítíme tento "tlak" v břiše, je to impuls k tomu OKAMŽITĚ PŘESTAT JÍST nebo PÍT !! (chvíli počkáme, až to přejde a po chvíli opět pokračujeme, pokud ještě nemáme plný žaludek....)

Taktéž nám po operaci může žaludek jakoby "škrundat" a to třeba neustále - což je také zcela normální....

Můžeme také stále "krkat" a to i po jedné lžíci jídla nebo pár locích - i to je zcela normální....

MNOŽSTVÍ JÍDLA NA 1 PORCI:

tubu, plikace, bypass - celková gramáž jedné porce se musí pohybovat okolo 85g, nejvíce však 100g a kašovitá, tekutá strava 100-125ml (ze začátku však jen 50-100ml)

bandáž - celková gramáž jedné porce se musí pohybovat okolo 100-150g

JÍDLO ZÁSADNĚ NEZAPÍJÍME !!!!!!

....a to z důvodu:

BANDÁŽ - pokud budeme pít hned po jídle, vytvoří se v "malé části" žaludku nad bandáží jakýsi "špunt", který tlačí na bandáž a tímpádem může způsobit sesunutí bandáže a ta potom nebude plnit správnou funkci a jídlo se bude tlačit zpět nahoru do jícnu a tudíž budeme zvracet...

TUBULIZACE, PLIKACE - pokud budeme pít hned po jídle, tekutiny nemají kam odtéci, tudíž se vytvoří v žaludku jakýsi tlak a tím se zvětšuje obsah žaludku...



JAK PÍT PO OPERACI:

po bandáži se PŘED jídlem pít přímo DOPORUČUJE ....PO jídle se pije obvykle 30-60minut ( toto si musí vychytat každý sám, čím déle se člověk napije po jídle, tím lépe, protože se mu strava udrží déle v horní, zmenšené části žaludku a tudíž nemá tak brzy po napití hlad !!)


po ostatních operacích se pije cca 15min PŘED a PO jídle 20-30minut (po několika měsích se už může pít těsně před jídlem)

Ze začátku jde pití těžko, musíme se do něho nutit.... je dobré zakoupit jupíka nebo jinou lahev s "pítkem" (já měla Rajec) a pít ze začátku z těchto lahví... nedovolí nám potom udělat velký lok a tudíž nás nic nebolí, netlačí v žaludku....první dny se pije po lůčkách - lok, dva, chvilička pauza a znovu 1-2 loky a opět pauza - později už můžeme vypít více tekutin najednou, ovšem NIKDY ne více, než 100-125ml najednou !!

- při tubulizaci - pokud vypijeme velké množství tekutin, vytvoří se tlak v žaludku a v prvním týdnu po operaci tím může vzniknout tzv "pozdní komplikace" - rozevření "švů" žaludku v horní části .... toto se v malých % děje, ale ani sami lékaři nevědí proč tomu tak někdy je a možná právě tento tlak tomu napomáhá....
- při bandáži může tento tlak, po vypití velkého množství tekutin najednou způsobit zklouznutí bandáže - při prvních týdnech po operaci.

- pokud chceme vypít třeba půllitr v krátké době, tak vypít pár loků, chvíli počkat, opět pár loků, opět počkat atd atd..... NIKDY NE najednou !!
- toto platí pouze pro operace tubu, plikace, bypass

........ atd atd...


takže tady si to všechno nastuduj, pročti a nauč... je to tak, jak to máme MY PACIETNI, ne doktorká teorie, která se někdy maličko liší od reality :wink:

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak jíst po operaci?
PříspěvekNapsal: 13 lis 2011 12:28 
Offline

Registrován: 31 črc 2006 21:09
Příspěvky: 1419
Bydliště: střední čechy
verči malinko, ale opravdu jen malinko tě poupravím - slečna doktorka TEORIE se od zkušeností liší poměrně HODNĚ :wink:

_________________
Obrázek

13. 11. 2006 - bandáž při 115 kg - pro obtíže odstraněna
5. 12. 2008 - tubulizace Turnov a je to úžasný
12. 10. 2010 - abdominoplastika s vymodelováním pupíka
15. 11. 2011 - redukce nohou


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak jíst po operaci?
PříspěvekNapsal: 13 lis 2011 19:07 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
původně jsem tam měla napsáno HODNĚ....ale pak jsem to přehodnotila na "maličko", abych nebyla za tu hnusnou, ale můžu posuzovat a za sebe říkám, že se to liší opravdu HODNĚ !! :wink:

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak jíst po operaci?
PříspěvekNapsal: 13 lis 2011 19:21 
Offline

Registrován: 27 srp 2011 22:41
Příspěvky: 1199
Bydliště: medzi Prahou a Mladou Boleslavou
Verči, to téma som samozrejme našla, mám to prečítané, ale všetci tu tvrdia, že sa zje tých 85g na jedno jedlo. Ako som mala možnosť pozorovať niektoré kočky po opke, tak tie tých 85g dávajú plynule, žiadne 5minutové pauzy pri jednotlivých sústach som nevypozorovala.
A to téma je zamknuté, tak som to tam pripísať nemohla. :wink:
Myslím si, že od toho tu to fórum je, nielen na poplácanie sa, ale na odpovede tým, čo v niečom nemajú stále jasno, no nie? :D

_________________
Obrázek


Obrázek

výška 172cm
najvyššia váha bola 132kg
najnižšia v dospelosti 72kg
mám 32 rokov, 1 manžela, 2 deti, 7 a 3 ročných chalanov :-)
9.11.2011-začiatok nového života= bypas Turnov


Všechny naše sny se stanou skutečností, pokud se odvážíme za nimi jít...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak jíst po operaci?
PříspěvekNapsal: 13 lis 2011 20:25 
Offline

Registrován: 08 kvě 2011 13:10
Příspěvky: 441
Bydliště: Praha
betka - já teď jím strašně pomalu... některé jídlo, např. polévku sním najednou, ale u jiného (např. maso, brambory) si dělám pauzičky. Ne 5 minut po každém soustu, ale podle potřeby. Když se cítím plná, např. po 3-4 soustu si odpočinu na 2 minutky a pak pokračuji. Před operací jsem snědla klasickou čtvrtku brambory najednou a teď si z ní ukrajuji a sním ji třeba na 5x.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak jíst po operaci?
PříspěvekNapsal: 13 lis 2011 20:30 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
betko jsem to nemyslela tak, že nemůžeš mít dotaz a ptát se, ale tak, že to tu napsáno je :wink:

Jinak ani já nedělala 5min pauzy.... ale tak, jak píše účtenka - po pár soustech chvíli pauza.. ale to jen ze začátku...pak jsem to zhltla i když vím, že to je špatně a hltám do dneška :oops: :wink:

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak jíst po operaci?
PříspěvekNapsal: 14 lis 2011 04:40 
Offline

Registrován: 27 srp 2011 22:41
Příspěvky: 1199
Bydliště: medzi Prahou a Mladou Boleslavou
No vidíte, presne na toto som sa pýtala...už som spokojná a dám pokoj. :wink:

_________________
Obrázek


Obrázek

výška 172cm
najvyššia váha bola 132kg
najnižšia v dospelosti 72kg
mám 32 rokov, 1 manžela, 2 deti, 7 a 3 ročných chalanov :-)
9.11.2011-začiatok nového života= bypas Turnov


Všechny naše sny se stanou skutečností, pokud se odvážíme za nimi jít...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak jíst po operaci?
PříspěvekNapsal: 14 lis 2011 05:58 
Offline

Registrován: 14 črc 2011 19:57
Příspěvky: 955
Bydliště: blizko Prahy
Betka ja som rada,ze si sa opytala,lebo kazde aj ked nevinne info naviac je pre mna uzitocne... takze aj ja Vam babenky dakujem za odpovede :wink:

_________________
1 super manžel,2 deti -Riško (6) a Anna-Mária (4), 38 rokov a 7.2.2012 tubu Turnov, max. vaha 115 kg Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak jíst po operaci?
PříspěvekNapsal: 21 lis 2011 19:34 
Offline

Registrován: 07 říj 2011 17:10
Příspěvky: 7
Bydliště: Frýdek-Místek
Zdravím Vás všechny :D ,
8 týdnů úspěšně za mnou , takže zkouším co mému želudku sedí a co né :D . :( Již bylo pár VRHU a to zejména když špatně odhadnu množství. Musím si už konečně koupit váhu na jídlo !!!! Vcelku dobře všechno snáším, akorát po některých jídlech více brkám, čí krkám, či jak se to vůbec řekně správně. Snažím se, dle Vašich rad zde :) , dodržovat dávky cca 85-100g . Mám ovšem trochu hokej v tom, když si dám na sváču kefírové mléko..... to si jej mohu dát max 100ml ?? je to špatně když během třeba 20 min. vypiju 200ml ????
Jelikož mám tlak v průměru 105/70 žačala jsem si dávat i kafíčkou s kapičkou odtuč. mléka .... no to je žůůůžo :-) Bylo mi totiž řečeno , ža káva blbne organizmus při hubnutí a zpomaluje ho :cry: .
Mám vééélikou prosbu , zde na fóru jsem se dočetla fajnových receptů a musím Vás pochválit, že jste opravdu moc dobré kuchařky. Jenže najít nějaké dietní recepty někde na netu je problém. Prosím Vás tedy , zdali by jste byly tak mooooc hodné a jestli máte nějaký RYCHLÝ a vcelku DIETNÍ RECEPT, ať už na nějakou pomazánku, či salát nebo polední jídlo, hoďte mi ho sem :) A jelikož se blíží Vánoce budu moc vděčná i za nějaký tip na zdravý bram. salát nebo CUKROVÍ. A jestli máte někdo nějaký dietní recept na DIETNÍ PERNÍČKY ( prej existuje nějaká lehčí verze ) tak mě uděláte nesmírně šťastnou, protože tohle cukroví miluji, nemusím žádné jiné :-)
Takže posílejte ......... moc Vám děkuji a přeji Vám všem v tom skoro už předvánočním blázinci , hodně sil, pohody a opatruj te se :) Monika

_________________
Obrázek
182 cm, 6 bederních obratlů :-)
Tubu - 23.9.11 Ostrava-Vítkovice Doc.Mudr.Holeczy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak jíst po operaci?
PříspěvekNapsal: 21 lis 2011 19:52 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Moonil
Nedávno jsem tu psala, že dělám brsalát s kysanou smetanou. salát s ingrediencemi podle domácích zvyklostí a místo majonézy kysanou smetanu, nemusí být light, i 15%ní má třetinu kalorií než majonéza :wink: :)

Jinak s těma lajtverzema běžných jídel a cukroví nevím, při těch našich porcích i kdybys jedla celý den místo jídel normální perníčky, tak jich nesníš tolik, kolik jsi snědla loni jenom tak ke kafi mezi jídlama, ne?! :roll: :wink:

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak jíst po operaci?
PříspěvekNapsal: 21 lis 2011 20:08 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
Moonil 100-125ml kefíru Ti nestačí?? :roll: Jsi krátce po tubu, já když toto množství vypila, lezlo mi to skoro i ušima.... takže mi to opravdu stačilo, nasytilo a každopádně víc nepřekračuj...ještě bych tolerovala 150ml, ale ne tak krátce po opce..... jídlo (i kefír) se v žaludku zpracovává....takže pokud by jsi toho vypila ze začátku hodně byla by to velká zátěž na žaludek a ..... co by pak postupem času následovalo ?? zřejmě roztažení žaludku bych řekla já :wink:

Co se týká dietních receptů.... proč chceš jíst dietně, když máš tubu ?? Jíme malé porce, tudíž těch kalorií do sebe nedáváme hodně, teda pokud do sebe celý den netlačíš sladká a hooodně tučná jídla...ale při těch našich pidiporcích je zbytečné jíst celodenně dietně... osobně jsem od počátku operace nejedla dietně ani jeden den a přesto mi šla kila dolů... vysvětluji to tak, že pokud už ted najedeš na samé dietní jídla a váha se Ti po nějakém čase zastaví na delší dobu... čím ji nastartuješ?? Jasně, je tu ještě pohyb (fuj :oops: ) ...kdežto když dietně jíst nebudeš a váha se sekne, najedeš na dietnější jídla a váha se rozjede snadněji, než při celodenní dietě od samého počátku operace, tak to vidím já :wink:

A pod pojmem "dietní perníčky" si představuješ co?? :roll: macecha má chronickou slinivku, takže dieta přísná, přesto perníčky peče a jí je... ale asi máš na mysli dietu, jako dietu.... :roll:
zkus se kouknout sem.. :arrow: http://www.toprecepty.cz/recept/8437-di ... e-perniky/ :arrow: http://www.mineralfit.cz/clanek/recepty-na-dia-cukrovi :arrow: http://www.vitejdoma.cz/kucharka/sladke ... .5975.html je toho na netu mraky.... :wink:

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak jíst po operaci?
PříspěvekNapsal: 22 lis 2011 13:05 
Offline

Registrován: 07 říj 2011 17:10
Příspěvky: 7
Bydliště: Frýdek-Místek
Annax, Verča,
děkuji za Vaše tipy :D
já se pokouším jíst dietně z důvodu mých bývalých problému s bulimii. Vždycky to byl pro mě veliký boj a tak mám prostě strach abych zase něco nezvrzala. Je mi jasné , že při naších dávkach nemůsíme jíst pořád dietně, ale já jen potřebuji teď tak nějak přejít to období , než se to tělo s rovná. Těch 20 kg za těch 7 týdnu mi trochu zatřáslo se zdravím ( myslím po psych. stránce) a zase byl v hlavě ty blbé myšlenky, že jsem něco snědla a musí to ven. Pro to tzv. překlenovací období něž si organizmus trochu zvykne mi pan Dr. napsal prášky a pak je zase pomalu vyrušíme.
Už je to zase o něco lepší a já jsem moc ráda, že jste tady Vy a může si člověk s někým pokecat a poradit :D .
V minulých létech jsem přišla o spousty kamarádů díky mým zdrav. problémům , stranila jsem se společnosti, takže si člověk nemá tak nějak s kým pokecat :-) Jsem, ale společenský typ a v práci(člověk tu sedí od rána do večera ) mě snad mají i za vtipnou :-) Vy tady máte kupy zkušeností , tak proto otravuji :-)
Takže proto loudím nějaké LIGHT receptíky :-) Hřešit určitě budu, ale až budu jistá , že to zvládnu :-) Život by byl takový prázdnější , kdybychom občas neulítli s něčím dobrým :-)

Děkuji Vám za to že jste :-) Všem nově oříznutým rychlé zhojení a ostatním hodně zdravíčka. Mějte se kočky :-)

_________________
Obrázek
182 cm, 6 bederních obratlů :-)
Tubu - 23.9.11 Ostrava-Vítkovice Doc.Mudr.Holeczy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak jíst po operaci?
PříspěvekNapsal: 22 lis 2011 13:07 
Offline

Registrován: 07 říj 2011 17:10
Příspěvky: 7
Bydliště: Frýdek-Místek
Verča, musím uznat že Vaše inovace v Receptáři mě moc těší :-) Děkuji za ně :P

_________________
Obrázek
182 cm, 6 bederních obratlů :-)
Tubu - 23.9.11 Ostrava-Vítkovice Doc.Mudr.Holeczy


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 357 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení