fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 20:41

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Krabičky
PříspěvekNapsal: 29 bře 2014 21:23 
Offline

Registrován: 26 úno 2014 14:43
Příspěvky: 104
Ahoj,

a máte nějaký tip, kde se dají koupit krabičky na jídlo a pití?:) Díky Nikola

_________________
http://www.TickerFactory.com/weight-loss/wNZ61ls/

duben, květen - plikace OB klinika - kolečko + vyšetření = rozmyšleno a směr Jablonec
17.6. - První konzultace v Jablonci nad Nisou - primář Vraný
3.7. - Nástup na operaci
4.7. - operace gastrický bypass - primář Vraný


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krabičky
PříspěvekNapsal: 30 bře 2014 09:21 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Doporučuji dózy na potraviny typu Lock&Lock, mají je v mnoha velikostech a 100%ně těsní.
Dají se objednat na internetu, mají je v kuchyňských potřebách, Tescu apod.

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krabičky
PříspěvekNapsal: 18 dub 2014 20:29 
Offline

Registrován: 07 lis 2013 18:47
Příspěvky: 981
Bydliště: Zlín
Holky, Ajšo, Kamilo, vkládám svůj jídelníček ještě sem, kdyby si chtěl někdo počíst, ale je to opravdu individuální, každému sedí něco jiného a taky z Vítovic jsem odcházela s tím, že můžu rovnou kašovitou, včetně pečiva (to ale nejím moc ani teď), většina nemocnic vás nejprve převádí na tekutou stravu, tak se vždy, prosím, řiďte pokyny, které jste dostaly v nemocnici :lol: :lol:

Můj domácí jídelníček po operaci:
Operace 6.ledna 2014 – sleeve resekce neboli tubu

Děvčátka, berte v úvahu, že nemám patent na rozum, to, co vyhovuje mně, po mém typu operace nemusí vyhovovat jiným. Vždy se řiďte tím, co vám doporučili v nemocnici.

V průběhu dne piju zelený čaj nebo slabý černý, po ovocném mě pálí žáha.
Jsem diabetička, takže sladím umělým sladidlem, všechno jídlo si vážím, dodržuji 3hodinové odstupy mezi jídly. Půlím si multivitamin a dávám do deci vody ráno a půl odpoledne, tedy do té doby, než se mi vyrazila alergie, pravděpodobně na barvivo, tak jsem ho přestala brát.
Na žáhu dostávám od praktické lékařky emaneru, užívám ji stále
1. týden
7.00 snídaně káva s mlékem 1,5 dcl
10.00 svačina strouhané jablko s lučinou 30g nebo ovocný jogurt 30g, ¼ banánu
13.00 oběd drůbeží vývar se zeleninou (mrkev, hrášek, kukuřice) 60 ml
nebo bramboračka zahuštěná solamylem (bez hub) zelenina hodně do
měkka
16.00 svačina káva s mlékem
19.00 večeře 1 křehký chleba, perla, dia džem nebo nadýchaná lučina
21.00 druhá večeře jako dopolední svačina


2. týden
snídaně káva s mlékem
svačina jogurt 30g nebo 1 křehký chleba, flora, plátek šunky nebo eidamu, banán,
jablko s lučinou (vše 30g)
oběd 60 ml polévky nebo omáčka smetanová na paprice (kuře na paprice) 60 ml +
5ks těstovin a pár vláken kuřecího masa, i ve vývaru už nechávám trošičku
masa a nudlí
svačina káva s mlékem
večeře 1 křehký chleba, perla nebo flora, džem nebo šunka, sýr, nadýchaná lučina
nebo pomazánka se žervé a vařeným vajíčkem, ředím mlékem
2.večeře jogurt 30g nebo žervé s jablkem (lučina) 30g

3.týden
Snídaně, svačiny a večeře stejné
Oběd stejný a navíc zkouším 60g rizota nebo těstovin s omáčkou (např. rajská nebo
žampionová, nebo kuře na paprice)
začínám pít i ředěné džusy, měla jsem jahodové cappy, vodu se sirupem

4.týden
Stejně jako třetí, už jsem si udělala i polívku do hrnečku, ale radši nosím jídlo z domova, protože všechno, co vařím, dávám do malých krabiček od jogurtu nebo lučiny a zamrazuji

5.týden
Zvládám dva křehké chleby a 80g tužšího jídla (rizoto) a 100ml polévky nebo omáčky s pár kousky těstovin nebo rýží, jogurt - sním už celou activii
Pomazánky s tvarohem, ředěným mlékem, vajíčkem natvrdo a např. krabími tyčinkami
Kupuji si např. halušky s brynzou, u nás v masně mi dají klidně 150g a já z toho mám dvě jídla

6.týden a dále
Doma vařím o víkendu normální jídla, ale jím třeba 30g masa a lžíci bram. kaše, taky můžu plněnou papriku s rajskou (mleté ale nastavuji cuketou)
Stále dodržuji 3 hodinové odstupy mezi jídly, pokud to nedodržím, je mi špatně.
Vrátila jsem se k černé kávě bez mléka, protože mléko celoživotně nenávidím, pila jsem ho v kávě jen ze strachu, aby mi černá káva nedráždila žaludek.
Bohužel ovoce a syrovou zeleninu jím opravdu ve velmi malých porcích, je těžké do žaludku a je mi po něm špatně. Sním najednou jen ¼ jablka, banánu, 3 jahody, občas ujídám po kuličkách hroznové víno nebo cherry rajčátka.
Sním pár soust kuřecího nebo vepřového, taky rybu nebo smaženou hlívu (je lehká), ale musím ji dát na síto, aby hodně odkapal olej. Sním ½ palačinky, dvě lžíce bramborové kaše, čím řidší tím lepší, rizoto, těstoviny s omáčkou 80g, polévky 120ml, občas si dám zmrzku (kopeček nebo eskymo) . Většinou si dám buď maso samotné anebo tu kaši, ne o pár kousků brambor, oboje dohromady už je na mě moc.
Začínám nahrazovat křehký chleba půlkou krajíčku tmavšího chleba (tenký plátek a lepší takový víc díratý, ne klasický hutný), bílé pečivo nejím vůbec, ale to jsem nejedla ani před operací, můžu taveňáky nebo třeba primátor trojúhelníčky.
Byla jsem na oslavě padesátky a snědla tam i maličký řízek, cca 50g, ale velmi pomalu, s přestávkami.
Piju i minerálky s bublinkami, mě bublinky dělají dobře, to je asi hodně individuální.

_________________
motiva

Obrázek

výška:164 cm
operace: 6. 1. 2014, Vítkovice, doc. Holéczy, sleeve resekce
věk: 60 let, syn 30 let a dcera 25 let (bydlím s dcerou), nově jsme se přestěhovaly, proto tak dlouhá odmlka, neměla jsem 10 měsíců přístup na internet
spousta zvířat: 4 psi (dcera má chovatelskou stanici), nová kočička Julinka, 4 koně


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krabičky
PříspěvekNapsal: 18 dub 2014 21:08 
Offline

Registrován: 05 bře 2011 23:17
Příspěvky: 365
Bydliště: Praha
motiva:
díky za inspiraci. To je moc fajn, jak jsi to rozepsala.

_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/wNvG1o1/]
Obrázek

40let, dvě děti, chápající skoromanžel
10/2009 bandáž Iscare
18.2.2014 bandáž pro obtíže odstraněna, Jablonec n.N.
23.5.2014 R-Y bypass prim. Vraný, Jablonec n.N
a uvidíme.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krabičky
PříspěvekNapsal: 18 dub 2014 21:55 
Offline

Registrován: 07 lis 2013 18:47
Příspěvky: 981
Bydliště: Zlín
ještě bych chtěla k tomu jídelníčku dodat, že já jsem nemožná, pokud nemám kafe hned po ránu :mrgreen: , úplně klidně si to můžete přehodit a pít ho na svačinu, nemám ráda ovocné přesnídávky, takže je nejím, komu chutnají, ať si je klidně mezi jídla zařadí. myslím, že chutí a druhů jídla i k dodržování té tekuté se dá vymyslet dost, každý podle své chuti, pijte si actimel, nutridrink, vše co vám chutná a žaludek to snese. jezte kompoty, pokud vám chutnají, zkoušejte, zda sníte ovoce a zeleninu, ty mě osobně dají nejvíc zabrat a hodně mi chybí, že je nemůžu víc jíst, stejně tak maso, minutky, grilované, protože mě po tom všem bývá zle, ale takové to měkčí ovoce bez slupek jako jahody nebo kompotované broskve si občas dám :P

_________________
motiva

Obrázek

výška:164 cm
operace: 6. 1. 2014, Vítkovice, doc. Holéczy, sleeve resekce
věk: 60 let, syn 30 let a dcera 25 let (bydlím s dcerou), nově jsme se přestěhovaly, proto tak dlouhá odmlka, neměla jsem 10 měsíců přístup na internet
spousta zvířat: 4 psi (dcera má chovatelskou stanici), nová kočička Julinka, 4 koně


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krabičky
PříspěvekNapsal: 19 dub 2014 11:44 
Offline

Registrován: 04 lis 2011 18:38
Příspěvky: 70
Motivo - moc ti děkuju, beru to jako inspiraci. Jasně, že každý musí vychytat to, co jemu sedne. Ale je super, že jsi nám to napsala. Díky moc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krabičky
PříspěvekNapsal: 19 dub 2014 16:47 
Offline

Registrován: 07 lis 2013 18:47
Příspěvky: 981
Bydliště: Zlín
tak ti přeju ať se ti daří a pěkně upisuješ kila :P

_________________
motiva

Obrázek

výška:164 cm
operace: 6. 1. 2014, Vítkovice, doc. Holéczy, sleeve resekce
věk: 60 let, syn 30 let a dcera 25 let (bydlím s dcerou), nově jsme se přestěhovaly, proto tak dlouhá odmlka, neměla jsem 10 měsíců přístup na internet
spousta zvířat: 4 psi (dcera má chovatelskou stanici), nová kočička Julinka, 4 koně


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krabičky
PříspěvekNapsal: 10 bře 2024 11:36 
Offline

Registrován: 10 bře 2024 10:32
Příspěvky: 6294
собс72.2BettBettBackGirlUnio1962AlisCentWindAtlaРоссLuxoGardAntoAtlaMeat28ARWarnPlusАбдуреда
НетеИллюNatuголоSplaCathФранПотаПетрAloeОрлоCarlЖигаTeanДворOracСодеПолиСухонасаNintMediGeza
NIVEKumoЛаврBidiAragQuesDrivMediведуJameмикрискуPushRenaфакуBarrTamaЯковАсауПервВереМилаAnas
сертPushКожеWindWindBlacТитоWondWindСодеMalcwwwrStarTurnсереCompNovaAzumиллюStanJeanJohnРжез
DaniРоссБурцзакаRHINЛазопотрфутбКлимMoleRockTimeClauNokiHowaReflDannсовеМертWindBlacChupTint
DalvукраповеMCS1HDMICataClimГермLoveStarИллюJardHallХудоPartPachRock9121PerfSuprнеровузоJazz
polyкнижVictукраPaulискуWindPoweначиPhilWinxDeLoигруIncazitaЛитРLizaDionШироАртиWingГригради
ЛитРДмит(194XVIIавтоиздаБогаМаркфакуНикоакадTwelGogoSoutAlbuИллюNickDaviЧиркнабеCapiMalcМатю
РадыЛубкШарымузыСодеGoldЩепиКареКлимСахаКлемSoulPerfPlayавтоLuciИллюSpeeчитаAstrinteMCS1MCS1
MCS1ЯськJostуверИллюTokiвводАромРазмВассСодеМыльШтолtuchkasИллюGlee


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení