fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 11:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: tekutá strava -hlavní chody
PříspěvekNapsal: 23 úno 2017 10:53 
Offline

Registrován: 23 úno 2017 10:38
Příspěvky: 2
Ahojte holky 8)
právě jsem se zaregistrovala nebot si nevím rady :(.
Jsem 13 den po resekci. A podle instrukcí co mi dal dr. můžu i maso ale samozřejmě rozmixované do tekuté stravy.
Ale jak jsem zde četla tak se píše že na tekuté stravě se pije hlavně kefír,acidofilní mléka,nutriční drinky.....
takže když si rozmixuji třeba vývar ( maso +zelenina) a nebo hovězí podušené se zel. atd. tak to dělám špatně a patří to do kašovité stravy nebo to můžu jíst i ted?
Nerada bych začala špatně :(

Děkuji za odpovědi a pokud to sem nepatří klidně smažte :)

Monika


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: tekutá strava -hlavní chody
PříspěvekNapsal: 23 úno 2017 18:23 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Montíku
to je ok, některé kliniky doporučují kašovitou hned po operaci :wink:

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: tekutá strava -hlavní chody
PříspěvekNapsal: 23 úno 2017 19:01 
Offline

Registrován: 23 úno 2017 10:38
Příspěvky: 2
Uf,uf...už jsem se lekla že něco dělám špatně.
Protože jak jsem začla mixovat potraviny( předtím jsem jedla jen vodu z vývaru) tak se váha zastavila a já se lekla at ten žaludek nezatížím brzo.Samozřejmě více než 100ml nejím.

Moc děkuji za odpověd.

Moni


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: tekutá strava -hlavní chody
PříspěvekNapsal: 20 kvě 2017 14:09 
Offline

Registrován: 01 bře 2017 19:27
Příspěvky: 34
Bydliště: Vyškov
Ahoj ženy, budu sem přihazovat různé recepty co se mi osvědčili na tekuté stravě (jsem druhý týden po op.) Avizuju že nemůžu maso, nedělalo mi nikdy moc dobře na žaludek a teď ho nejím vůbec. Jím, tedy spíš piju pouze čistý masový vývar. Dá se říct že teď na tekuté stravě jsem odkázaná na mléčné nápoje, jogurty, čaj a pár druhů zeleniny. Všechno ostatní mě buď nadýmá nebo nedělá dobře na žaludek.
Dnes jsem vykouzlila výbornou zeleninovou polévku, takový dietní Boršč. Podělím se tedy o první recept. Ingredience použijte v libovolném množstvý dle vlastní chuti a uvážení.

Mrkev, celer, petržel, brambory, červená řepa, cuketa, rajčata loupaná sekaná z plechovky, kdo nemá může dát protlak, sůl, trocha cukru (kvůli kyselosti rajčat) a zeleninový bujón (dávám ten želatinový ne kostku), kdo má může přidat nějakou bylinku, já dala libeček.
Všechno to umyju, co je třeba oloupu a nakrájím na menší kostky, zaleju rajčaty z plechovky, trochou vody s bujónem a uvařím do měkka, vyndám svazek bylinek. Poté rozmixuju do hladka a když je potřeba dochutím cukrem a solí. Na talíři na polévku ještě přidám kopeček jogurtu, zakysané smetany nebo krémového sýra (Gervais, Lučina). To je všechno. Udělala jsem toho asi 3 litry takže mrazák to jistí. Bohužel neumím vařit málo :D .
Když budu už moci jíst pečivo, umím si to docela dobře představit s česnekovými krutonky z celozrnného chleba a posypané třeba opraženými dýńovými anebo slunečnicovými semínky, k tomu pažitku na posypání aby jídlo lahodilo i oku.
Jistě, vím že do Boršče patří i maso a zelí, kdo chce a může ať si dá.

_________________
Obrázek


Únor 2017 první konzultace, počáteční míry 125kg a 173cm.
Březen 2017 kolečko vyšetření.
Květen 2017 Sleeve resekce Prostějov.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: tekutá strava -hlavní chody
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2017 13:42 
Offline

Registrován: 08 kvě 2017 18:33
Příspěvky: 76
bobi píše:
Ahoj ženy, budu sem přihazovat různé recepty co se mi osvědčili na tekuté stravě (jsem druhý týden po op.) Avizuju že nemůžu maso, nedělalo mi nikdy moc dobře na žaludek a teď ho nejím vůbec. Jím, tedy spíš piju pouze čistý masový vývar. Dá se říct že teď na tekuté stravě jsem odkázaná na mléčné nápoje, jogurty, čaj a pár druhů zeleniny. Všechno ostatní mě buď nadýmá nebo nedělá dobře na žaludek.
Dnes jsem vykouzlila výbornou zeleninovou polévku, takový dietní Boršč. Podělím se tedy o první recept. Ingredience použijte v libovolném množstvý dle vlastní chuti a uvážení.

Mrkev, celer, petržel, brambory, červená řepa, cuketa, rajčata loupaná sekaná z plechovky, kdo nemá může dát protlak, sůl, trocha cukru (kvůli kyselosti rajčat) a zeleninový bujón (dávám ten želatinový ne kostku), kdo má může přidat nějakou bylinku, já dala libeček.
Všechno to umyju, co je třeba oloupu a nakrájím na menší kostky, zaleju rajčaty z plechovky, trochou vody s bujónem a uvařím do měkka, vyndám svazek bylinek. Poté rozmixuju do hladka a když je potřeba dochutím cukrem a solí. Na talíři na polévku ještě přidám kopeček jogurtu, zakysané smetany nebo krémového sýra (Gervais, Lučina). To je všechno. Udělala jsem toho asi 3 litry takže mrazák to jistí. Bohužel neumím vařit málo :D .
Když budu už moci jíst pečivo, umím si to docela dobře představit s česnekovými krutonky z celozrnného chleba a posypané třeba opraženými dýńovými anebo slunečnicovými semínky, k tomu pažitku na posypání aby jídlo lahodilo i oku.
Jistě, vím že do Boršče patří i maso a zelí, kdo chce a může ať si dá.


Ahoj Bobi :)

to je super, že jsi se do toho tak pustila, rozhodně budeme rádi za každé nové a dobré recepty. Ta tekutá strava je takový začarovaný kruh. Pokud půjde vše ok, dostanu 15.06.2017 termín operace.

Děkujeme :)

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: tekutá strava -hlavní chody
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2017 19:23 
Offline

Registrován: 01 bře 2017 19:27
Příspěvky: 34
Bydliště: Vyškov
Ahoj levande, děkuji za kompliment a přidávám další recept. Držím palce ať vše dobře dopadne.

Špenátová polívka, je to blaf, ale když se to trochu ochutí tak je to příjemná změna proti těm nekonečným jogurtům.

Čili špenát- já dala mrazený protlak, přece jen už je namixovaný a není tedy potřeba potom už tak dlouho mixovat- vadí mi hlučný mixér. Uvařila jsem ho ve vývaru a trochu osolila, na ochucení troška smetany, prohnat mixérem a přecedit. Ještě jsem do něj nakonec vmíchala kousek sýra Lučina kvůli zvýšení podílu proteinů v jídle. No chutnalo to kupodivu dobře i bez česneku a cibule. První dávka této polévky mi neudělala uplně dobře, dost se mi říhalo, ale dala jsem jí ještě jednu šanci druhý den a to už bylo v pohodě. Časem na kašovité stravě je možné přimíchat třeba trošku strouhaného sýra či přimixovat maso, ale i brambory.

Ještě přidám jeden tip. Dělám si doma ledový čaj broskvový, voda mi dělá zle a teplé čaje mi lezou krkem.

Uvařím černý čaj s broskvemi (čerstvými oloupanými kvůli slupkám), přidám trošku máty a vařím až jsou ty broskve uplně na kaši. Čaj chytí parádní broskvovou chuť. Pak vše přecedím a je to. Ani není potřeba doslazovat. Zkoušela jsem v tom ty broskve rozmixovat, chutná to dobře, ale už to nevypadá jako čaj. Zcezené broskve si pak rozmixuju zvlášt a naředím jima třeba jogurt nebo kefír.

_________________
Obrázek


Únor 2017 první konzultace, počáteční míry 125kg a 173cm.
Březen 2017 kolečko vyšetření.
Květen 2017 Sleeve resekce Prostějov.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: tekutá strava -hlavní chody
PříspěvekNapsal: 29 kvě 2017 12:30 
Offline

Registrován: 01 bře 2017 19:27
Příspěvky: 34
Bydliště: Vyškov
Dnes přidávám další polívku, když už nic jinýho člověk nemůže :D .
Rajčatová. Nedělám si iluze že někdo neumí uvařit rajčatovou, špenátovou nebo jakoukoli polívku, berte to spíš jako inspiraci na zdravé a celkem dobře stravitelné tekuté pokrmy. Přece jen člověku ty jogurty a kefíry už lezou krkem.

Dělám ji z hovězího vývaru, ale nemusí být. Koupila jsem klasickou italskou passatu, ale klidně vemte rajčata v plechovce.
Uvařím s vývarem, mrkví, petrželí a celerem (tu zeleninu dávám kvůli chuti a taky aby jídlo mělo nějakou výživovou hodnotu), vše uvařím a rozmixuji, dochutím solí a troškou hnědého cukru je-li polévka kyselejší. Rajčata se musí vařit aspoň hodinu jinak budou moc kyselá. Kdo snese může před mixováním přidat čerstvé bylinky (bzaalku, oregano, pažitku). Naředím do tekuté konzistence. Na talíři v polívce rozmíchám trošku zakysané smetany nebo krémového sýra (žervé).

Dá se v polívce rozmixovat i vařené kuřecí maso, opět kvůli výživové hodnotě a bílkovinám, je však potřeba mít opravdu výkonný mixér aby z masa nezůstávali kousky.

Zkoušela jsem si do ní na jemno nastrouhat i klasický tvrdý sýr (gouda) a nechat rozpustit. Je to též moc dobré a žaludek do snáší dobře.

Většinou si polívky vařím na 2-3 dny a pokaždé si do nich přídám něco jiného ať mám jídlo trochu pestré.

_________________
Obrázek


Únor 2017 první konzultace, počáteční míry 125kg a 173cm.
Březen 2017 kolečko vyšetření.
Květen 2017 Sleeve resekce Prostějov.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: tekutá strava -hlavní chody
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2017 10:34 
Offline

Registrován: 01 bře 2017 19:27
Příspěvky: 34
Bydliště: Vyškov
Dnes jsem udělala "hokus pokus" a zkusila nové jídlo. Tentokrát na sladko, spíš koktejl tedy. A jednu super polévku.

Rozmixuji dva banány s trochou mléka a uvařeného pudingu (mám ALnatura), neslazeného, kdo chce může osladit. Přidávám lžíci vanilkového proteinu z DM drogerie (Sportness 90, vanilka, asi 200Kč za 20 porcí, ale používám menší množství takže vydrží dlouho). Nutričně je tohle moc fajn, pokud tedy nedosladíte, ale použila jsem zralejší banány a vanilkový protein dodá také na chutí i když není doslazovaný.
Jako obměnu samozřejmě místo pudinku můžete použít i ochucený tvaroh, či jogurt anebo jogurtové mléko. Místo pudinku se dá použít i obyčejné kakao, ale doma byl uvařený puding tak jsem jej zlikvidovala.


Další recept je tedy Dýňová polévka s kokosovým mlékem.
Nakrájím libovolnou oblíbenou dýni na menší měsíčky, trošku osolím a lehce potřu medem, dám upéct do trouby až je měkká. Nechám trošku vychladnout a lžící vyškrabu dužinu. V hrnci uvařím dužinu s kokosovým mlékem z plechovky (lze použít i sojovo-kokosové mléko z krabice, ale je dražší a chuť nic moc). Na dochucení lze přidat zeleninový vývar, osolím, případně maličko dosladím medem. Vše rozmixuji a je hotovo. Komu se nechce dělat s dýní tak se dá kupit mrazené dýňové pyré. Polévku na talíři lze dozdobit kopečkem zakysané smetany nebo šlehačky.
Ostatním "normálním" strávníkům na polévku ještě dávám opečená dýňová semínka a krutony.
Polévku lze ozvláštnit i přidáním uvařené rozmixované mrkve- zároveň s dýní a pokapat na talíři dýňovým olejem či strouhaným muškátovým oříškem.

Kdo řeší i ekonomickou stránku vaření tak tahle polévka není moc drahá. Kokosové mléko v plechovce stojí asi 25Kč a dýně také. K tomu vývar a nějaké to koření. Maximálně do 70Kč za 6 normálních porcí.

Tak dobrou chuť.

_________________
Obrázek


Únor 2017 první konzultace, počáteční míry 125kg a 173cm.
Březen 2017 kolečko vyšetření.
Květen 2017 Sleeve resekce Prostějov.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: tekutá strava -hlavní chody
PříspěvekNapsal: 01 čer 2017 18:37 
Offline

Registrován: 01 bře 2017 19:27
Příspěvky: 34
Bydliště: Vyškov
Dnes přidám "pro změnu" :D zase polévku, tentokrát krémovou, protože vývary už mi lezou i ušima.

Takže klasika, uvařte si kuřecí nebo slepičí vývar s libovolnou zeleninou, po uvaření scedíme, libovolně dochutíme a přilijeme smetanu, zahustíme bramborovou kaší. Nakonec přidáme nakrájené kuřecí maso. Pro sebe rozmixujeme, pro ostatní strávníky ozdobíme bylinkami.
Já zahušťuji bramborovou kaší z pytlíku, nechce se mi dělat s bramborama, ale klidně si je uvařte, rozmixujte s čistým vývarem a vzniklou směsí polévku zahustěte.

Kaše na zahuštění je určitě lepší, lépe stravitelná a zdravější než mouka.
Ze zeleniny používám především lehce stravitelnou kořenovou, ale pro ostatní strávníky lze přidat i hrášek, fazolky, květák, anebo nějakou mrazenou směs.

_________________
Obrázek


Únor 2017 první konzultace, počáteční míry 125kg a 173cm.
Březen 2017 kolečko vyšetření.
Květen 2017 Sleeve resekce Prostějov.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: tekutá strava -hlavní chody
PříspěvekNapsal: 06 čer 2017 12:00 
Offline

Registrován: 01 bře 2017 19:27
Příspěvky: 34
Bydliště: Vyškov
Tak jsem dnes opět ecperimentovala a vzhledem k tomu že začínám přecházet pomalu na kašovitou stravu tak jsem zkusila si dovolit trošku víc. Dělala jsem pro rodinu piškotový dort a bylo to super.

Dva balíčky piškotů, 1,5litru zakysané smetany- beru z Lidlu, je dobrá a není ani tak drahá. Cukr moučka nebo med na oslazení, 2 vanilkové cukry, kakao nebo granko- asi 2 lžíce a libovolné mixované ovoce, asi 200-300 gramů.

Polovinu smetany smíchám s polovinou cukru, jedním vanilkovým cukrem a druhou polovinu smetany s druhou polovinou cukru, druhým vanilkovým cukrem a kakaem. Množství cukru neudávám, protože každý si osladí posle svojí chuti. Ovoce rozmixuji a dosladím dle chuti, je možné do ovoce přidat před mixování třeba pár lístků máty, zase to obzvláštní chuť.

Kulatou dortovou formu nebo jakoukoli mísu vyložím kuchyňskou fólií a na dno naskládám piškoty v jedné vrstvě, přeliju bílou smetanou, zase naskládám piškoty a přeliju kakaovou smetanou. Tak pokračuji do spotřebování surovin, mezi jednotlivé ještě na střídačku přidávám mixované ovoce ve jedné až dvou vrstvách na celý dort. Pak to nechám vychladit a je hotovo.

Piškoty pěkně nasajou tekutinu a jsou uplně měkké, čili kousíček takového dortu si můžete ochutnat i na kašovité stravě.

Piškoty je možné koupit bílé a kakaové a vrstvy střídat, na řezu to potom vypadá pěkně. Z ovoce nedoporučuji akorát banány protože hnědnou a vypadá to pal celé divně.

Smetanu lze střídat i s vanilkovým a čokoládovým pudinkem, z toho jsou pak 4 různé vrstvy a taky to nevypadá špatně. Tak vyzkoušejte.

_________________
Obrázek


Únor 2017 první konzultace, počáteční míry 125kg a 173cm.
Březen 2017 kolečko vyšetření.
Květen 2017 Sleeve resekce Prostějov.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: tekutá strava -hlavní chody
PříspěvekNapsal: 06 čer 2017 13:40 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
bobi
Obrázek

DÍKY!

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: tekutá strava -hlavní chody
PříspěvekNapsal: 15 srp 2017 17:04 
Offline

Registrován: 15 srp 2017 16:37
Příspěvky: 4
Díky bohu za ty recepty, hned pozítří to začnu zkoušet. Už mám po týdnu fakt dost těch ředěných jogurtů, přesnídávek, Nutridrinků apod. Ne, že bych je nenáviděl, ale trošku na mě z návodu, co jsem dostal v nemocnici, padá deprese, že až do konce mých dní budu jíst takovou nebo podobnou stravu. Jsou tam sice všechny podstatné informace, ale kombinování potravin mi moc nejde a v tabulce uvedený vzorový jídelníček na jeden den je pro mojí hlavu fakt málo. Strava má být hlavně pestrá, vaření mám docela rád, pokud nemám něco důležitějšího na práci, takže pozítří bude den D.

_________________
Obrázek




05.01.2017 - první konzultace MUDr. Čierný
leden - červen 2017 - kolečko
červenec 2017 - dieta - 10 kg (na což jsem neskutečně hrdý)
08.08.2017 - sleeve resekce Břeclav


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: tekutá strava -hlavní chody
PříspěvekNapsal: 17 srp 2017 18:00 
Offline

Registrován: 07 čer 2017 18:02
Příspěvky: 43
Armin111

Tak co už jsi něco uvařil? Pokud mohu radit tak používej do jídla opravdu co nejméně tuku a co nejvíce bílkovinových přísad. Proteiny mají delší sytící schopnost než sacharidy a tedy je po nich člověk déle najezený a necítí tak brzy hlad.
Co se týče brožurek ze špitálu tak je to asi všude stejné. Mě dali brožuru uplně k ničemu, byl tam jídelníček pro lidi po bandáži což je rozdíl jak v množství tak ve složení potravy.

_________________
Obrázek


Únor 2017 první konzultace.
Duben 2017 kolečko vyšetření.
Květen 2017 sleeve resekce Prostějov.
Počáteční váha 125kg 173cm.
Srpen 2017 mínus 22kg
Listopad 2017 mínus 33kg
Leden 2018 mínus 40kg, 9 měsíců od operace


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: tekutá strava -hlavní chody
PříspěvekNapsal: 10 bře 2024 11:42 
Offline

Registrován: 10 bře 2024 10:32
Příspěvky: 6294
Пять77.4BettBettРазмБатыMejoучилMaryАнатLEGOMetaКитаwwwnModealceистоRisoBordWINXSinnCrisязык
JorgWorkАрти(МИФSplaHypoGezaФаббФедосертНикиЛонгЭхерAnnaсертEdwaведичелоРомакороDisnCasiTetr
BrauCentRomaпоняConnMattStarONEXAbouJuliWindВМАлШепеJereстихMariзабоБычкКлючОсипBradРезниллю
ComePushнебоJeweWindSTALМусаWindWindXVIIРадчWindUntoLoviсереPePeКИ-7BakuXVIIFrutMenuDaveстаж
KnitЦ-77ArtsэнерменяистоOverУкраБочкциклAshuCastClauинстRobeMotoCharШироНикиFritEllaShitFran
изгоколлПроиChamHighCataClimSeveXVIIлистSeanChicTexaAdwePETEупакOlmeDiscAlpiSonyобраинстPost
ValiHappупакKotlSmobЯрцеJameWindfollBorkSateHyunChouCartWhisконкНикоZalmШироCharJustнаучЛитР
ЛитРаграписафакуоднаИллюGeoroperунибAlphJohaДопукотоHolyBeliRaveDaviпричDigiСтанWizcRideЭсте
WindматеБашмзаняWillРазуМедякнигXVIIТкачSEGAFourMarvИркустихLuciФормвещеФаьаИнизwwwnChamCham
ChamКондRobeГринСиниМоскИллюJameРазмXVIIImprГригправtuchkasавтодете


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení