fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 18:33

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 90 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: KDYŽ SE VÁHA ZASTAVILA......
PříspěvekNapsal: 13 zář 2011 16:19 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
KDYŽ SE VÁHA ZASTAVILA......

časté téma....

Po operaci jde váha pěkným tempem dolů, což nás všechny moc těší...ALE.. kámen úrazu je, když se váha zastaví - to jsme potom nervózní, bezradní, bez nálady atd.....

Je to logické - tělo se prostě jenom brání - musíte mu dát čas, aby se srovnalo s tak velkým zákrokem, kterým byla právě operace.
Do poslední chvíle mělo dostatečný příjem v podobě velkého a nepravidelného množství jídla...a najednou nic a potom malé množství jídla.... tělo nás zkouší - dokud nepochopí, že mu dáme za další 2,5 - 3 hodiny opět najíst, bude si s námi tak trochu hrát..... pokud jíme málo, bude si ukládat do zásob, v podobě tuků, což je logicky špatně a to je to, co nikdo z nás nechceme.... pokud ale bude mít tělo PRAVIDELNÝ přísun potravy, brzy pochopí, že si nemusí NIC ukládat a začne pracovat tak, jak má.... ovšem může to trvat klidně i 2 měsíce a člověk může klidně i nabrat nějaké to kilo.... ale věřte, že jakmile bude PRAVIDELNOST, půjdou dolů i kila :wink:
Takže jezte podle hodin, nikoliv podle hladu, protože hlad mít třeba ani vůbec nebudete....jakmile uplyne 2,5-3hodiny, je prostě čas na jídlo, ať chceme nebo nechceme, prostě jíst se musí !!! :wink:

PŘECHOD Z TEKUTÉ NA KAŠOVITOU, Z KAŠOVITÉ NA NORMÁLNÍ STRAVU A ZASTAVENÍ VÁHY...

I toto má své vysvětlení - jakmile člověk přejde z určité stravy na jinou, tzn více kalorickou, je jasné, že pro tělo je to opět změna - takže opět nezbývá nic jiného, než vydržet a čekat, než se tělo umoudří - na váze můžeme stát klidně i 3-4 týdny - jsou to muka, ale nezoufejte, nepropadejte panice, váha se určitě opět rozjede, pokud budete tělu dávat pravidelnou stravu a dostatečné množství tekutin !!

JAK SOUVISÍ PITÍ S HUBNUTÍM....

Pokud člověk pije dostatečné množství tekutin 2,5-3L denně, můžeme říct, že bude i hubnout, protože se z těla vyplavují různé škodliviny a tím pádem člověk i hubne.....sami jistě pocítíte, že pokud budete hodně pít, budete chodit i více na WC :wink: :lol:

Další věc je ta (a to mám vyzkoušené i na sobě), že pokud člověk málo pije, má potom tendenci neustále něco jíst, honí ho mlsná, prostě nedá puse pokoj.....
- pokud ale dostatečně pije, toto se neděje, neboť si člověk právě pitím vyvažuje hladinu cukru v těle, "zaplácává" žaludek a tudíž nemá chuť, ani hlad.... a tudíž HUBNE !! :wink:

Zastavilo se vaše hubnutí ?? .... http://www.prozeny.cz/magazin/zdravi-a- ... -to-zmenit


- trochu povídání o hladině cukru v krvi - http://www.zbynekmlcoch.cz/info/zdravot ... nuti_.html

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KDYŽ SE VÁHA ZASTAVILA......
PříspěvekNapsal: 03 srp 2012 11:12 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
Proč jsou při hubnutí důležitější shozené centimetry než kila

http://www.novinky.cz/zena/zdravi/27462 ... -kila.html

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KDYŽ SE VÁHA ZASTAVILA......
PříspěvekNapsal: 03 srp 2012 12:47 
Offline

Registrován: 21 dub 2010 20:01
Příspěvky: 461
Bydliště: Ostrava
Mi se teda váha zastavila a asi už definitivně, mám 62-64 kg asi tak 6 měsíců. Zkoušela jsem sice ještě něco sundat, ale už to nejde ani omylem. A to se hlídám v jídle a hýbu skoro každý den (není to pro mě ale trápení, naopak , mě to prostě baví :-)

Mé tělo to rozhodlo samo za můj mozek a určitě je to tak v pořádku. I tak už jsem dál, než jsem původně plánovala :-)

Takže možná i tohle je odpověď - prostě jsme nějak "naprogramování" od přirody a dál nás to nepustí ... (naštěstí :-) )

_________________
Obrázek

170 cm, 42 let, 1 dcera 17 let
Bandáž 6.5.2010 Ostrava - Vítkovice, Doc. Holéczy
Metřík dokončen 06/2011 (68 kg) a jedeme dál :-)
Žlučník 27.10.2011 taktéž Vítkovice, Doc. Holéczy
Ruce 20.11. 2012, Fakultní nem. Brno, prof. Brychta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: xxx
PříspěvekNapsal: 03 srp 2012 14:56 
Offline

Registrován: 31 led 2011 23:00
Příspěvky: 452
xxx

_________________
Jeník.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak jíst po operaci?
PříspěvekNapsal: 25 led 2013 11:30 
Offline

Registrován: 29 srp 2012 20:01
Příspěvky: 210
Bydliště: Brno
Přátelé, kamarádi.... všem krásné jitro!

......a možná rada pro takystojící. (Já po opce stála 14 dní a teď zase už třetí týden.)
Včera jsem byla na první kontrole od opky a povzdychla jsem si, že kromě 3 týdnů stále stojím. Pan doktor mě obratem odeslal za dietní sestrou, za což jsem byla vděčná.
Ta koukla do mého sešitku, kde poctivě píšu, co a kdy baštím. A řekla mi, že jím moc moc sacharidů, vlastně převážně a minimum bílkovin. Taky jsem ještě nezačala s tělesnou aktivitou (ač fanatický sportovec ,mám nyní období děsného kopru, stydím se ). Bylo to pro mě překvapení, protože na začátku jsem kladla na množství bílkovin velký důraz, ale s postupen času se ta myšlenka nějak rozplynula a ačkoliv píšu do sešitku denně, toto jsem "neviděla"!!!!!!!!!! A to je to tu na fóru omýláno pořád dokola a já se zachovám jako pitomec!
Proto je opravdu dobré psát, co se jí (byla se mnou kočka, co nás operovali ve stejný den, taky stojí a jídelníček si nepíše). Nikdo by nám neporadil, kdyby nebylo do čeho kouknout.
Takže mi smutní, co stojíme - hodně masa, tvarohu a rybu 1x týdně (obecně i kvalitní šunky, jogurty a vůbec mléčné výrobky). Taky trošku pohybu, dobře bumbat a ono to zas půjde!!!!
Všem držím palečky, samozřejmě i těm "jedoucím" a hlavně čerstvě po opce. Teď jsem psala sms Lenikovi a napsla, že napíše, až jí bude lépe, takže zatím asi nic moc.

PS: Pokud by někdo chtěl podrobněji, ráda splknu v SZ.

_________________
Obrázek

Plikace: 13.11.2012 při 95kg
Abdo bříška: 2.12.2013
Vývoj váhy: operace 13.11.2012 - 95kg, 17.11.2012 - 89kg, 19.12.2012 - 87kg, 3.1.2013 - 85kg, 14.2.2013 - 83kg, 11.4. - 82kg HURÁ, snad je po stojáku, 5.5. - 81kg, 12.6. - 80kg, 25.7. - 77kg, 27.9.- 77-78kg, 15.11.13 - 76kg, 15.12.13-73kg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KDYŽ SE VÁHA ZASTAVILA......
PříspěvekNapsal: 01 srp 2013 09:20 
Offline

Registrován: 27 zář 2012 17:05
Příspěvky: 757
Bydliště: Uherské Hradiště
Ahoj vespolek :) děkuji za toto téma, pokud jste někdo stáli přechodně delší dobu de na váze, písněte sem svoje zkušenosti, aby jsme se "my", co stojíme (já už opět 14dnů... :twisted: ) lépe psychicky toto období překonali a neházeli flintu do žita.
Já sama mám guláš v jedné věci: Začnu obšírněji... Sama, na vlastní kůži vidím, jaké to tělo je ,mrcha a jak si "klíďo píďo" zvyklo na minimum příjmu, někdy když si to píšu, bych toto množství co s ním teď za den, snědla při "přežíračce" večer :twisted: Možná se já osobně nepřestanu tomuto divit nikdy, že tak velké tělo ten malý příjem vydrží a nekolabuje :mrgreen: Dřív když jsem měla hlad, chytla jsem třes, teď ne.
Já sama jím, opravdu už pravidelně, když jsem celý den pryč, jím méně, ale pravidelně. Tzn. nejím, celé porce, třeba půlku porce nebo si do něčeho třikrát kousnu.. Snažím se pít.Nejím tučná jídla (kromě toho, že jednou týdně najedu na čokoládu.. :oops: , už jsem to eliminovala, na nájezd jednou týdně ) ale nejím ani striktně dietně..Jím o něco víc bílkovin (včetně luštěnin) jak sacharidů, protože pečivo jím velmi málo, ale už ho jím, přílohy jím- brambory, rýži, jogurt. Občas sním ovocnou buchtu, ale nepřeháním to. Teď jím dost ovoce, k jídlu zeleninu, mám štěstí nic mi nedělá problém. Občas si dám nanuk, tvarohový mrož. Teď v létě, jednou až dvakrát týdně alkohol nebo víno, ale s mírou, neopíjím se :lol: Mám vyzkoušeno, že když, ale už je to velmi málo- se mi někdy nechce, mimo domov přes den jíst, tělo se zatne a stejně nezhubne ani deko, a straší mě myšlenka, že si tělo zvykne na ještě menší příjem, a bude potom i z toho co mám jíst přibírat, proto se fakt snažím jíst...
Ale přece jenom, mě vrtá "červ" v hlavě, zda bych jak tady některé radíte, neměla začíst jíst dietní skladbu jídelníčku (nutričních jídelníčků mám doma z doby minulé několik a znám je na zpamět :mrgreen: ), tzn. bílkoviny (mléčné výrobky), zeleninu, ovoce, suché přílohy,bez jakýchkoli hříchů v podobě, občas buchty, mrožíka, čokolády (2 pásky) malého množství alkoholu, když s holkama někam vyrážím. Vím že bych asi při redukčním jídelníčku hubla rychleji, a ted při tubu bych jím ani moc netrpěla, ale co potom?? Co když po ukončení redukčního jídelníčku by tělo z "normální stravy" začlo přibírat...Nevydržím to totiž na celý život, to vím...,
Takže holky, co už jste zhubly více, pokud se vám bude chtít, napiště sem jaká skladba stravy se vám osvědčila, či redukční nebo normální, a jak jste překonaly státí na váze, kromě "pověstného a obtížného zachování klidu :P ".. Děkuji a hodně zdaru :) :wink:

_________________
Obrázek

Obrázek

39 let,2 sportovci 17 a 11 let
nej.v.113kg/164cm
TUBU ve Valmezu 14.3.2013, prim. A.Bařinka
14.4.-12kg
14.5.-18kg
16.6.-22kg
14.7.-26kg
14.8.-28kg
30.8. - 30kg uff...
ČLOVĚK NEMŮŽE SVÉMU ŽIVOTU PŘIDAT HODINY, ALE SVÝM HODINÁM ŽIVOT..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KDYŽ SE VÁHA ZASTAVILA......
PříspěvekNapsal: 01 srp 2013 09:32 
Offline

Registrován: 08 pro 2011 12:55
Příspěvky: 735
Ines...
za sebe můžu napsat, že kdykoli jsem měla pocit, že bych měla "ubrat"...jak na velikosti porcí (nikdy jsem nepřešvihla 100g, ale spíš jsem zkracovala přestávky mezi jídly...ne 3h, ale klidně 2h, při nájezdu i 1,5h :oops: )... vždycky, když jsem očekávala, že mě váha odmění za to, jak jsem disciplinovaná...se na mě, mrcha, vykašlala... tělo se bloklo a nehnulo se ani o píď. Zato, když jsem papkala... kolikrát mě k mému velkému údivu překvapila skokovým úbytkem. Takže...za sebe říkám... je BRZY na to, abys přešla na radikální dietní režim! Jsi krátce po opce... je teplo, tělo drží vodu, důležitá je psychika, leckdy potřebuje oddych, aby se zas nakoplo k úbytkům atd. - těch důvodů, proč zrovna stojí a nehubne, je víc... navíc, každý jsme originál, každého tělo se chová jinak.

Já jsem teď přestala kouřit - resp. před 14 dny jsem zahodila cigáro a řekla si...dost...zkusím to! nebudu kouřit! Co se týká abstinenčních příznaků, čekala jsem, že to bude horší... nehoní mě mlsná na cigáro, jestli mi chybí nikotin-nevím...nemám žádné třesy nebo něco podobného,klidně jsem ve společnosti kuřáků a nevrhám se jim po zapálených retkách :twisted: ...ale je klidně možné, že moje okolí pozoruje, že jsem víc nervní, podrážděná, náladová.... to asi jo. Mám k tomu víc důvodů... ale jistě je to i tím nekouřením.
Za těch 14 dnů mi vyskočilo 1kg nahoru :evil: ...ne, že bych z toho byla nadšená, ale ani se nehroutím. Dám tomu všemu čas...i na tuto změnu si musí tělo zvyknout... zasáhnu v momentě, kdy bych viděla, že to leze plíživě, či skokově nahoru...

_________________
Obrázek

Obrázek

Motto: kdo nechce, hledá důvody... kdo chce, hledá způsoby...

termín tubu: 26.1.2012, MUDr. Šimoník-Mostiště při 125,6kg
18.9.2013, abdominoplastika + paže, MUDr. Jelínková-FN Bohunice Brno
4.12.2013, převisy stehen-ex, MUDr. Jelínková-FN Bohunice Brno
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KDYŽ SE VÁHA ZASTAVILA......
PříspěvekNapsal: 01 srp 2013 13:50 
Offline

Registrován: 27 zář 2012 17:05
Příspěvky: 757
Bydliště: Uherské Hradiště
Muchomůrko, nejprve obdiv za to že přestáváš kouřit, chce to jestě velmi pevnou vůli a odhodlání, držím palce (já nekouřím).
Jinak máš pravdu, jak píšeš soustředím na to abych vše , když se dělala dobře, bud co hodinu a půl 50g nebo co 3 h 100g a nejím sladké, tak se vždy těším, jak mě PP odmění a ona nic!!!!Prostě nic. Jakmile se na to nesoustředím, pak ze mě něco v nestřeženém okamžiku opadne :mrgreen: , ale štve mě že to není pravidlené a tělo si dává dost velké přestávky...Dík za názor :)

_________________
Obrázek

Obrázek

39 let,2 sportovci 17 a 11 let
nej.v.113kg/164cm
TUBU ve Valmezu 14.3.2013, prim. A.Bařinka
14.4.-12kg
14.5.-18kg
16.6.-22kg
14.7.-26kg
14.8.-28kg
30.8. - 30kg uff...
ČLOVĚK NEMŮŽE SVÉMU ŽIVOTU PŘIDAT HODINY, ALE SVÝM HODINÁM ŽIVOT..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KDYŽ SE VÁHA ZASTAVILA......
PříspěvekNapsal: 21 zář 2013 17:22 
Offline

Registrován: 09 pro 2011 21:42
Příspěvky: 25
Ahoj holky,
tak jsem asi po roce našla odvahu sem zase napsat... mám za sebou plikaci 3/2013 v Břeclavi, za prvních pár týdnů jsem zhubla asi 20 kilo, pak se to na celý květen a červen zastavilo, pak najednou -5kg a teď zase dva měsíce nic... Tak už jsem z toho trochu nešťastná, tělo si teda rychle zvyklo na novej režim :D mrcha :D snad se to zase rozjede. Pročetla sem si témata a zaměřím se víc na bílkoviny :) tak uvidíme. Jen to potřebuju někomu říct no :)

_________________
Obrázek

Plikace Břeclav, konec března 2013


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KDYŽ SE VÁHA ZASTAVILA......
PříspěvekNapsal: 23 zář 2013 13:11 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Ikarie
Tělo je paličaté a váhové úbytky se skutečně často pohybují v takových skocích :roll:
Neklesej na mysli a pokračuj v nastoleném režimu :wink:
Koneckonců když to zprůměruješ, nevychází to špatně, ne :D

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KDYŽ SE VÁHA ZASTAVILA......
PříspěvekNapsal: 16 pro 2013 04:59 
Offline

Registrován: 23 úno 2013 11:31
Příspěvky: 192
Ahoj, stojím na váze...prostě konečná...jsem z toho nešťastná...za poslední 3 měsíce žádná změna...+-2 kg... podle asi vody v těle..nevím..od opky 6 měsíců... první týden -10 kg, pak až na váhu, jakou mám teď... ale od konce září nic, ani ň. Tak jsem začla hlídat časy jídla... celozrnné pečivo, libové maso... očekávala jsem asi velké úbytky za krátkou dobu nebo já nevím... ale nabírala jsem x let, tak to nemůže být vyřešeno během půl roku... opět jsem uačla menstruoavt, to je obrovské plus, ale váha ne a ne se pohnout...nevážím se denně, ale tak 1x za 14 dní... Přítel už mrmlal, že si myslel a že jsem říkala..že to půjde rychleji, jsem ve stresu potom...teď před náma Vánoce... zavřete mě do hladomorny :mrgreen:

je tu někdo, kdo stojí a zhubl za půl roku po tubu jen 20 kilo??????

_________________
Obrázek

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KDYŽ SE VÁHA ZASTAVILA......
PříspěvekNapsal: 16 pro 2013 15:04 
Offline

Registrován: 10 čer 2011 18:20
Příspěvky: 2375
Bydliště: Praha 3 ŽIŽKOV
Karkulko,
stála jsem s váhou několik měsíců, ale šly mi dolů cm, hlavně se nestresuj, váha se rozjede ale dej tělu čas... kila si nenabrala za půl roku ale několik let tak měj teď trpělivost... ta růže přináší :wink:
dodržuj gramáž, odstupy od jídel a měj dostatek pití, to taky dělá hodně... a když vydržíš... úbytek se dostaví :wink:

_________________
Obrázek
14/9/10 TUBU Turnov,zlaté ruce MUDr.Hrubého-DOPORUČUJI a ve 33 letech začátek nového, šťastného života Obrázek
mattoni, 36 let, 2 děti, Vojtíšek a Kubíček Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KDYŽ SE VÁHA ZASTAVILA......
PříspěvekNapsal: 16 pro 2013 19:33 
Offline

Registrován: 07 lis 2013 18:47
Příspěvky: 981
Bydliště: Zlín
karkulko, dvacet kg za šest měsíců, to není špatné, asi bych omezila moučné výrobky, tuky a hlídala si pití, jinak nenaděláš nic, tělo se prostě přizpůsobilo menšímu příjmu :P , nějaký pravidelný pohyb - chůze, plavání, kolo ... a přítel ať nemrčí a radši s tebou chodí na procházky :mrgreen:

_________________
motiva

Obrázek

výška:164 cm
operace: 6. 1. 2014, Vítkovice, doc. Holéczy, sleeve resekce
věk: 60 let, syn 30 let a dcera 25 let (bydlím s dcerou), nově jsme se přestěhovaly, proto tak dlouhá odmlka, neměla jsem 10 měsíců přístup na internet
spousta zvířat: 4 psi (dcera má chovatelskou stanici), nová kočička Julinka, 4 koně


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KDYŽ SE VÁHA ZASTAVILA......
PříspěvekNapsal: 01 zář 2014 18:55 
Offline

Registrován: 12 srp 2014 18:48
Příspěvky: 11
Ahojte,
chtěla jsem se zeptat ,zda je tu někdo komu se zastavila váha tak brzo po operaci jako mě.Opku jsem měla 19.8.2014 a během 10 dní po operaci ze mně "spadlo" 10kg, ale ted váha stojí, ikdyž jsem přidala dost pohybu. Vím,že 10kg je dost,ale znervoznuje mě,že se váha nehne opravdu ani o deko :( A bojím se,abych po přechodu na kašovitou stravu z tekuté naopak nenabrala....Snažím se držet dietního plánu,hýbat se i dostatčně pít. Bud vděčná za každou radu.Díky

_________________
Obrázek



Baypass 19.8.2014 Břeclav při 148 KG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KDYŽ SE VÁHA ZASTAVILA......
PříspěvekNapsal: 01 zář 2014 19:07 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Bludičko
Ty myslíš, že jsi za 10 dnů zhubla 10 kilo sádla?
Byla to voda, teď se zavodňuješ zpět a zároveň hubneš, ale na váze to vypadá pořád stejně :roll:
A s pohybem opatrně, tak krátce po operaci!

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 90 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení