fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 25 dub 2024 01:52

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 91 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: KDYŽ SE VÁHA ZASTAVILA......
PříspěvekNapsal: 18 úno 2015 11:05 
Offline

Registrován: 15 úno 2015 18:28
Příspěvky: 47
Bydliště: Ostrava Poruba
Ahojte děvčátka
Mám stejný problém jako bludicka... Jsem 26den po resekci, mám dole 8kg a už pár dní stojím. Jim pravidelně,porce opravdu malé,převážně bílkoviny,jen s pitím je to krapek horší. No ale po přečtení tady vašich příspěvků jsem klidnější. A když jsem koukla na metřík bludicky jak se krásně pohnul, věřím že i mě za pár dní zase váha potěší. Já zatím bohužel metřík dát nemohu,jsem zatím pouze na mobilu. Ale jinak při mých 165cm, výchozí váha při opce 151kg...nyní 143kg.

_________________
Obrázek


35let, 12 letá dcerka a podporující přítel

23.1.2015 tubu Ostrava FNO


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KDYŽ SE VÁHA ZASTAVILA......
PříspěvekNapsal: 18 úno 2015 14:28 
Offline

Registrován: 13 zář 2014 10:17
Příspěvky: 74
Danuš, nezoufej :-) mě váha taky občas stojí, ale už jsem si zvykla-tělo prostě odpočívá :-) první zastavení bylo hrozný.. měla jsem strach cokoli jíst abych naopak nepřibrala. Ale ted vím, že stačí pořádně pít, a pořád stejně jíst... Snad se ti váha brzy pohne. I teď už máš krásný úbytek :)

_________________
Obrázek

24 let,175cm, syn(3roky)
Předoperační- 21.10.2014-ZVLÁDNUTO
Gastro- 27.10.2014- ZVLÁDNUTO
Termín TUBU- 30.10.2014-Mostiště Mudr. Šimoník ZVLÁDNUTO
Trmín Abdo- 29.11.2016

30.12.2014 -20kg
30.01.2015 -28kg
28.02.2015 -33kg
31.03.2015 -40kg
25.05.2015 -50kg
23.07.2015 -63kg...Mětřík dokončen :-) Ale jedeme dál...:-)
08.11.2015 -80kg

http://amina17.rajce.idnes.cz/ -heslo ráda pošlu do sz :)


... A hurá k lepšímu životu..:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KDYŽ SE VÁHA ZASTAVILA......
PříspěvekNapsal: 18 úno 2015 14:35 
Offline

Registrován: 12 čer 2014 13:26
Příspěvky: 124
Bydliště: Ostrava -Poruba
Danuš taky mám průběh hubnutí pomalejší než ostatní tady na foru, ale i když se váha nehybe jdou dolů cm a to je důležité :!:
Važ se jen jednou týdně a později od opky postačí 1x měsíčně ať se zbytečně nestresuješ :twisted:
Důležité jsou výsledky od nutriční a od lékaře :mrgreen:

Zdraví Dagmar

_________________
Dagmar

51 let, šťastně vdaná, dcery 27,29 let vnučka 3 roky
20 let 46 kg
40 let 60 kg
51 let 102 kg

Ter.operace 22.7.2014 u Doc. Holéczyho:-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KDYŽ SE VÁHA ZASTAVILA......
PříspěvekNapsal: 04 bře 2015 10:50 
Offline

Registrován: 26 úno 2015 17:36
Příspěvky: 30
Ahojky,vlezu vám do tématu snad to neva :) jsem 9tý den po plikaci a během týdne jsem schodila 5,5 kila ale teď už od soboty stojí na 92,5 já vim,že za ten tejden to bylo hodně a že to bylo i nemocnicí a tou velkou změnou ale i předtím jsem měla redukční režim a vodu už jsem snad zhubla i předtim i když to dává smysl. Přemýšlela jsem jestli to není taky o skladbě jídla ptž se asi tělo přizpůsobilo málu. Když jsem pila ovocný a zel.šťávy,vývary,nutridrinky tak se hýbala teď si rámo dávam kakao k obědu řidší omáčku ke sváče nutridrink a k večeři vývar tak stojí tak si říkam,že vlastně nejim zdravě,zkusim zase zdravější verzi a začla jsem pít zelenej čaj a dopo chodim na procházky snad se hýbne :( co myslíte? A mam strach,že kdxž přejdu na kašovitou tak se zase zastaví ach joo..pomahá mi to v režimu ale při dietě předtim jsem hubla a teď nic jo...jsem z toho přešlá...jinak bych si i ráda s někym psala o pocitech,úspěchách i neúspěchách tak kdyby někdo chtěl písněte sz a dáme si mail...paaa

_________________
Obrázek

Termín op: 23.2.2015 OB klinika Plikace
Čtyřletá dcera, podporujici manzel a jorksir drzici dietu :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KDYŽ SE VÁHA ZASTAVILA......
PříspěvekNapsal: 04 bře 2015 10:56 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Angelina
Kdo zhubnul hodně před operací, pak hubne pomalu.
V nemocnici jsi ztratila vodu, a teď se zavodňuješ zpět, ale zároveň hubneš.
Nebo myslíš, že jsi za 3 dny ve špitále zhubla 5 kilo sádla? :roll:

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KDYŽ SE VÁHA ZASTAVILA......
PříspěvekNapsal: 04 bře 2015 11:03 
Offline

Registrován: 26 úno 2015 17:36
Příspěvky: 30
Annax to nee to já s tim počítam, že to byla voda ale bylo by to dobrý kdyby to bylo sádlo :D já právě vim, že úbytky na začátku jsou voda ale vlastně když jsem hubla i předtim..asi se odvodnilo úplně :) ale myslim,že zdravější verzí jídelníčku nic nezkazim ne? Mám hodně sacharidů....a když už tě tu màm můžu už devátej den večer čerstvou mrkvovou šťávu? Jiný ne jen tu mrkev ;)

_________________
Obrázek

Termín op: 23.2.2015 OB klinika Plikace
Čtyřletá dcera, podporujici manzel a jorksir drzici dietu :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KDYŽ SE VÁHA ZASTAVILA......
PříspěvekNapsal: 04 bře 2015 11:09 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Zkus :wink:

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KDYŽ SE VÁHA ZASTAVILA......
PříspěvekNapsal: 04 bře 2015 15:03 
Offline

Registrován: 18 kvě 2014 15:24
Příspěvky: 536
Bydliště: Ostrava-Poruba
Angelina,proc bys stavu z mrkve nemohla?Vzdyt na tekute se piji zeleninove stavy a ovocne :) .Klidne si dej mrkvovou stavu treba s cervenou repou,ci rajcatovou,kdyz ji muzes nebo si dej mrkev s bananem apod.Klidne si dej 100g detske presnidavky nebo Pribinacka.Neboj,to muzes :wink: .Jo my co jsme byli operovani ve Vitkovicich jsme 5 den po opce museli snist brambor.kasi s omackou a mlete maso,jinak by nas ani nepustili domu!!Rikali tomu zatezkavaci zkouska :wink: :D .Ted nevim ci druhy nebo treti den po opce jsme rano dostali bilou kavu...i kdyz to byla jen melta,jak ta mi udelala dobre,uplne hladila zaludek :) ...Jo a vpoledne polevku s mix.zeleninou atd.Takze kdyz jsem prisla domu,tak jsem mela castecne tekutou i kasovitou :mrgreen: .Jen nadymavou zeleninu jsme nesmeli a to i cibuli ne,jen porek.Vyfasovali jsme skripta a v nich jsme meli napsano co smime a co ne a poslali nas 6-ty den domu :D .

_________________
Obrázek


51 let,v=172cm,rozvedena,2 synove...jsou to nejlepsi co mi zivot dal a civavka Kacenka
Vitkovice,operace-Sleeve resekce21.10.2014-Mudr.Bolek
Abdominopl.+rozest.bris.svalu=14.4.2016-plast.chirurg Mudr.M.Merta ve FN Poruba.


Start. vaha 119 kg!! rok 2014/15
Zhubnuto na 74kg=45kg!! 2015/16
Nyni narust za 1 rok 19kg!! 2016/17


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KDYŽ SE VÁHA ZASTAVILA......
PříspěvekNapsal: 04 bře 2015 18:13 
Offline

Registrován: 07 lis 2013 18:47
Příspěvky: 981
Bydliště: Zlín
angelino, kdes přišla na to, že máš v jídle moc sacharidů? kakao je z mléka, tedy bílkovina, omáčky např. ta koprovka taky nebo ze smetany, pokud to nedoslazuješ cukrem, tak nijak moc sacharidů do sebe nedostáváš.

_________________
motiva

Obrázek

výška:164 cm
operace: 6. 1. 2014, Vítkovice, doc. Holéczy, sleeve resekce
věk: 60 let, syn 30 let a dcera 25 let (bydlím s dcerou), nově jsme se přestěhovaly, proto tak dlouhá odmlka, neměla jsem 10 měsíců přístup na internet
spousta zvířat: 4 psi (dcera má chovatelskou stanici), nová kočička Julinka, 4 koně


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KDYŽ SE VÁHA ZASTAVILA......
PříspěvekNapsal: 04 bře 2015 19:33 
Offline

Registrován: 26 úno 2015 17:36
Příspěvky: 30
venusanka noo tak to je mazec teda a to jste to ustali jo? Ja byla rada za vyvar kdyz me propousteli tohle snist tak to leti hned zpatky do talire :D jeste ted si zvykam na novinky ...ale prave, ze cerstvy stavy hned po operaci muzou udelat prusvih..holky mi to poradily a i to tu uz bylo na foru proto se radsi ptam ;)

motiva no prijde mi kdyz pomyslim na to ze bych jedla takhle normalne tak to neni moc dietni a ta koprovka byla z pytliku...ja vim no to je na prd ale ja ji nikdy nejak nedokazu dochutit :D zitra ale chci udelat zeleninovej vyvar a rozmixovat brambory.

Jinak vaha odlozena a zvazim se zas pristi stredu a doufam ze nebudu na*rana :D

_________________
Obrázek

Termín op: 23.2.2015 OB klinika Plikace
Čtyřletá dcera, podporujici manzel a jorksir drzici dietu :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KDYŽ SE VÁHA ZASTAVILA......
PříspěvekNapsal: 04 bře 2015 19:56 
Offline

Registrován: 18 kvě 2014 15:24
Příspěvky: 536
Bydliště: Ostrava-Poruba
Angelino,kdo to neustal,tak tam zustal o den dele.Ja to ustala,az jsem se divila,ze to neleti vse ze me do zachodu,ale jedla jsem opatrne pomalinku,tak jsem to ustala.Doma jsem spis najela na tekutou-dzusy mrkev s merunkou,mrkev-banan ci ananas,nic kyseleho,pak redene jogurty ci jogurtove mleka,presnidavky,vyvary nebo bramborovou kasi redenou mlekem.To jsem drzela dva tydny a pak najela na hustsi stravu a mlete maso. :)

_________________
Obrázek


51 let,v=172cm,rozvedena,2 synove...jsou to nejlepsi co mi zivot dal a civavka Kacenka
Vitkovice,operace-Sleeve resekce21.10.2014-Mudr.Bolek
Abdominopl.+rozest.bris.svalu=14.4.2016-plast.chirurg Mudr.M.Merta ve FN Poruba.


Start. vaha 119 kg!! rok 2014/15
Zhubnuto na 74kg=45kg!! 2015/16
Nyni narust za 1 rok 19kg!! 2016/17


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KDYŽ SE VÁHA ZASTAVILA......
PříspěvekNapsal: 04 bře 2015 20:02 
Offline

Registrován: 26 úno 2015 17:36
Příspěvky: 30
venusanka tak to mas muj obdiv...ja si dala 4 dej po op nutridrink a ani jsem ho nedopila :) ja mam v pondeli uz 14 dni tak pomalu budu najizdet na kasovitou ale mam z toho hruzu ze se to nebude libit vaze :D ale uz se tesim na trosku normalnejsi jidlo 8)

_________________
Obrázek

Termín op: 23.2.2015 OB klinika Plikace
Čtyřletá dcera, podporujici manzel a jorksir drzici dietu :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KDYŽ SE VÁHA ZASTAVILA......
PříspěvekNapsal: 04 bře 2015 20:27 
Offline

Registrován: 07 lis 2013 18:47
Příspěvky: 981
Bydliště: Zlín
angelino, já jsem po operaci odvažovala to tužší vítkovické jídlo po 30g, víc jsem do sebe nedostala, měla jsem kelímky od jogurtů a do toho jsem si do práce odvažovala pidiporce kaše, rizota, polévky nebo omáčky k obědu :mrgreen: i takovou activii jogurt jsem jedla na třikrát normální pečivo jsem do sebe první měsíce nedostala vůbec, to jsem si dávala křehký chleba s lučinou k snídani, i dnes sním najednou jenom půlku kaiserky např.

_________________
motiva

Obrázek

výška:164 cm
operace: 6. 1. 2014, Vítkovice, doc. Holéczy, sleeve resekce
věk: 60 let, syn 30 let a dcera 25 let (bydlím s dcerou), nově jsme se přestěhovaly, proto tak dlouhá odmlka, neměla jsem 10 měsíců přístup na internet
spousta zvířat: 4 psi (dcera má chovatelskou stanici), nová kočička Julinka, 4 koně


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KDYŽ SE VÁHA ZASTAVILA......
PříspěvekNapsal: 04 bře 2015 21:04 
Offline

Registrován: 26 úno 2015 17:36
Příspěvky: 30
motiva ja jsem dneska zrovna premyslela jak budu merit i tu kasovitou..dobre tu muzu jeste v odmerce ale klasickou...kelimek od jogurtu je dobrej :) a vzpominala jsem na nutricni kdy mi ukazovala malou misticku do ktery se vejde 150g mela tam gumovy jidlo a rvala ho tam do ty misky a ja na ni ze do zaludku to takhle rvat radsi nebudu :D stejne je zvlastni ze tam nikdo nerekne (ob klinika) ze porce max 100g ne li min..rovnou i prvni tejden 150ml...nebejt tady fora tak bych si tim jeste zadelala na prusvih :roll: ale uz by mohlo skoncit tlaceni a skytani a obcasny pichani...kazdej den jinej pocit fakt se clovek nenudi :D

_________________
Obrázek

Termín op: 23.2.2015 OB klinika Plikace
Čtyřletá dcera, podporujici manzel a jorksir drzici dietu :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KDYŽ SE VÁHA ZASTAVILA......
PříspěvekNapsal: 04 bře 2015 21:29 
Offline

Registrován: 18 kvě 2014 15:24
Příspěvky: 536
Bydliště: Ostrava-Poruba
Angelina,nemusis se bat te tekute stravy,ze prestanes hubnout.Jen pocitej s tim,ze na tyden ci dva se hubnuti zastavi.To se telo orientuje na nove stravovani a zpatky zavodnuje.Vsichni jsme to takto meli,takze neboj.Ja zacinala s kasovitou na 80g,pak po par dnech pridala na 100g.Ted uz mam temer 4,5 mesice od operace a jim v prumeru 130g a takto chci zustat,i kdyz mame dovoleno 150g,je dobre mit jeste rezervu a necpat se tolik.Jim co 2 hodiny a kdyz me chytne"zrava"tak treba pridam i 2 jidla navic po hodine.Dulezite je piti a to doslova.Kdyz clovek hodne pije,tak tolik neji.Meli bychom davat denne 2-3 litry.Ja sama jsem rada,kdyz dovrsim 2 litry,ale obcas dam jen 1,5litru a to proto,kdyz se nenutim dopoledne pit.Tak na tom musim zapracovat a nelajdat to :roll: .Angi vubec se netlac do 150g za porci,neroztahuj si zaludek hned na zacatku,staci ti 100 max.120g,vic ne.Za pul roku ci za rok zaludek trosicku povoli,tak pak je dobre drzet gramaz stale do 130-140g a dost.Radeji nejez co 3 hodiny,ale co 2,jen nezvysuj gramaz,abys dal hezky hubla. Klidne papkej 6x za den a k tomu 2litry vody a budes ty i tve telo spokojene. :wink: :) Ja to tak delam a po zacatecnim obrim skoku v hubnuti -8kg po operaci nyni hubnu pravidelne 3 kg za mesic a vcera jsem dovrsila - 21 kg . :)

_________________
Obrázek


51 let,v=172cm,rozvedena,2 synove...jsou to nejlepsi co mi zivot dal a civavka Kacenka
Vitkovice,operace-Sleeve resekce21.10.2014-Mudr.Bolek
Abdominopl.+rozest.bris.svalu=14.4.2016-plast.chirurg Mudr.M.Merta ve FN Poruba.


Start. vaha 119 kg!! rok 2014/15
Zhubnuto na 74kg=45kg!! 2015/16
Nyni narust za 1 rok 19kg!! 2016/17


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 91 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení