fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 14:49

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 08 říj 2012 20:56 
Offline

Registrován: 17 srp 2012 00:15
Příspěvky: 139
Velmi se omlouvám všem, kterým jsem jakýkoliv způsobem ublížila. Nechtěla jsem, nepřišla jsem sem s tímto úmyslem. Tohle už ve Vás nesmažu, ale alespoň mě to zpětně mrzí a omlouvám se za to.
Nejsem zlý člověk a opravdu mě to zpětně moc mrzí.
Týna

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 08 říj 2012 21:34 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Tyniko
Já Ti odpouštím.
Všechno zlo, které vypouštíš, ubližuje především Tobě, protože se Ti to vrátí stonásobnou silou.
Je mi Tě líto.

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: xxx
PříspěvekNapsal: 08 říj 2012 22:53 
Offline

Registrován: 31 led 2011 23:00
Příspěvky: 452
xxx

_________________
Jeník.


Naposledy upravil Jeník dne 21 pro 2012 00:28, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 08 říj 2012 23:46 
Offline

Registrován: 17 srp 2012 00:15
Příspěvky: 139
Jeník:
S rozhodováním to bylo pro mě tento měsíc těžké, tlačilo na mě většina příbuzných, že prý bych pak nemohla mít do budoucna děti a toho jsem se hodně lekla.. nebo na mě tlačili po citové stránce... já jsem jim slíbila i sobě, že zkusím ještě jednu a pro mě poslední variantu. Např. jsem po X letech vysadila antikopcenci.. dělala jsem s ní velký kousky, třeba že jsem to brala v kuse 3 měsíce, abych nedostala menses... ale většina mi řekla že právě proto jsem tak morbidně přibrala (Zajímavé je že moje doktorka mi to svolila a neřekla mi nic o vedlejších problémech... ). Takže jsem je vysadila, je to už přes měsíc.. že prý už by váha lést nahoru neměla.. hm.. myslím si, že když jsem sem přišla, říkala jsem že vážím 103.. mám skoro 107... Navíc jsem začla zase plavat a chodit na power plate... nic...
Rozhodla jsem se pro vojenskou nemocnici v Praze a pro tubu, protože už jen proto, že spousta členů s ní mají ty nejlepší výsledky. A rozhoduji se jen pro to, že mi nic jiného nezbývá... měla jsem čas o tom přemýšlet a to co udělám, mi změní život do základů.. už to nebude, jako dřív... Ale za cenu mého života to prostě podstoupit musím. Děkuji, že se o mě zajímáš nebo si na mě vzpomínáš.
Už to člověk nechce udělat jen proto, že by ho pak společnost lépe přijímala.. mnozí chlapi o mě jeví zájem a brali by mě takovou... ale já vím, že to zdraví kolísá.. nemám nejlepší tlak, srdce mi bije rychleji než mým rodičům a ty klouby.. škoda mluvit... Lítost nikdo projevovat nemusí, hlavní je pro mě to, že se mám sílu postavit i pro nesouhlas všech z rodiny, abych prostě dál neohrožovala své zdraví a žila lepším životem.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 09 říj 2012 05:03 
Offline

Registrován: 06 čer 2012 15:08
Příspěvky: 119
Tyniko, řekni mi upřímně, jak podle tebe operace žaludku ovlivní plodnost? To spíš obezita jí ovlivňuje. Ano, někdo po antikoncepci přibere,ale nikdy to není tak moc, takže je to spíš jen zrazování od ostatních, protože o tom nic neví. Je to ale tvoje rozhodnutí a sama víš, co je pro tebe nejlepší!!!

Hezký den

_________________
Obrázek

26 let, skvělý manžel, dvě zlobivé děti

16.8.2012 TUBU Mostiště

Obrázek

Raději shořet, než vyhasnout!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 09 říj 2012 11:02 
Offline

Registrován: 17 srp 2012 00:15
Příspěvky: 139
Slyšela jsem to, prý kvůli tomu protože člověk pak nesní tolik živin "pro dva"... ale dnes už vím, že je to fáma.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 09 říj 2012 12:42 
Offline

Registrován: 28 črc 2008 09:41
Příspěvky: 778
Bydliště: Ostrava
Tyniko,fama to je!vzdyt spousty z nas otehotnelo prave az po zhubnuti,driv to neslo..a i gyndar mi rekl,ze pokud ze svou vahou nic neudelam,ani na umele me nedoporuci..

_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/wr8fFV4/]
Obrázek

Tubu09/2008,po těhu spousty kil zpátky,takže díky zlatým ručkám docenta Holéczyho a diverzi 08/2012 jedu znova...

Od 25.11.2015 nové bříško :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 09 říj 2012 12:52 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
Tyniko osobně Ti nemám co odpouštět, mě jsi nijak neublížila, narozdíl od jiných, ale jsem ráda, že jsi dozrála k tomu, že jsi to přehnala a omluvila se veřejně, tož teda opět vítej mezi námi :wink: doufám, že ponaučení je dost veliké, svým chováním jsi tu rozhádala hlavně moderátorky tohoto fora (mě a Annax), takže doufám, že se situace už nebude opakovat :wink:

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 09 říj 2012 13:37 
Offline

Registrován: 17 srp 2012 00:15
Příspěvky: 139
Verčo, nebude. To mohu veřejně všem slíbit.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: xxx
PříspěvekNapsal: 09 říj 2012 15:09 
Offline

Registrován: 31 led 2011 23:00
Příspěvky: 452
xxx

_________________
Jeník.


Naposledy upravil Jeník dne 21 pro 2012 00:28, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 09 říj 2012 15:29 
Offline

Registrován: 17 srp 2012 00:15
Příspěvky: 139
Děkuji za podporu, kéž mi to tam výjde. Dneska jsem si zrovna udělala radost jakoby k vánocům.. a doufám, že je to poslední taková velikost věcí (48/50), kterou si koupím a větší už doufám nikdy ne !

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 09 říj 2012 16:36 
Offline

Registrován: 26 led 2007 23:05
Příspěvky: 1551
Bydliště: Kolínsko
Ahoj Tyniko,
ja jsem sla na reoperaci prave z toho duvodu, ze jsem chtela za 2 roky, nyni jiz pristi rok dite. 1) pochybuji, ze bych se 120 a vice kily otehotnela a 2) pokud prece jen ano, rodila bych se 150 kg? Tak to tedy ne :)
Takze je operace vice nez vhodna a hodne holek otehotnelo, ac nemohlo treba nekolik let.

_________________
Obrázek

26.03.2007 bandáž Praha, 110 kg (-> poté 129 kg)
07.03.2012 - band ex + tubu Turnov (112 kg)
16.04.2012 po cca 7 letech docentkou
28.08.2012 pouhá nadváha, 27.02.2013 NORMA


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 10 říj 2012 07:25 
Offline

Registrován: 21 dub 2010 20:01
Příspěvky: 461
Bydliště: Ostrava
Tyniko,
z antikoncepce (nevím kterou jsi brala) se dnes většinou nepřibírá. Zvláště u nízkodávkových preparátu to naprosto nehrozí (Yasminelle, Jangee). A dokonce jsou i takové druhy, ktré drží váhu nebo naopak ještě tak 2-3 kilča stáhnou dolů (Silviane, Yadine). To, že jsi brala anti 3 měsíce v kuse, naprosto ničemu nevadí a nemá žádný vliv na růst hmotnosti.

Mohu jen potvrdit, to co ti tady psaly holky - maminky, že jen naprostý nesmyl, čím tě "krmí" rodina - s obezitou je dost pravděpodobné, že neotěhotníš vůbec a mimochodem, pokud dnes ženy žádají IVF, obezita je kontraindikace. Takže jinými slovy - může se stát, že ti gynekolog řekne, že pokud nezhubneš, máš prostě smůlu. (nevařím z vody, než tady něco napíšu, raději si to ověřím u mého partnera - je to gynekolog)

Dám ti jednu radu: vím, že i když jsi dost mladá, moc to neprobírej s rodinou. Je to tvá věc, tvé rozhodnutí a tvá kila, co nosíš navíc. O bariatrických operacích stále koluji různé mýty a zvláště lidé, kteří o tom houby ví, tě budou odrazovat, protože ..."jedná známá (nebo známá známé) na to byla" ...

Ve svém okolí vidím holky, co jim to totálně změnilo život (jsme tady taková ostravská "sport parta" - takže se vidíme několikrát týdně) - jsou to neuvěřitelné příběhy a hlavně s dobrým koncem :-)

Tak držím palce při rozhodování.

_________________
Obrázek

170 cm, 42 let, 1 dcera 17 let
Bandáž 6.5.2010 Ostrava - Vítkovice, Doc. Holéczy
Metřík dokončen 06/2011 (68 kg) a jedeme dál :-)
Žlučník 27.10.2011 taktéž Vítkovice, Doc. Holéczy
Ruce 20.11. 2012, Fakultní nem. Brno, prof. Brychta


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 11 říj 2012 18:44 
Offline

Registrován: 17 srp 2012 00:15
Příspěvky: 139
Saga : Už není o čem se rozhodovat, už rozhodnuto je. Sice mi s tím rodina nepomůže a jdu do toho naprosto samotná ale co, nakonec je to můj život, ne jejich... Děkuji za zájem, určitě se to podaří.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 12 říj 2012 07:36 
Offline

Registrován: 22 říj 2011 08:43
Příspěvky: 188
Tynika
moje osobní zkušennost - moje maminka, přestože je celý život taky tlustá a měla by vědět, jak těžký život jak po fyzické, ale psychické stránce to je, na mě byla tááák nas.aná, že chci na opku, že jsem byla v šoku z toho, jak tvrdá dokáže být. Asi 3 týdny kdykoliv jsem na toto téma zabrousila dělala, že neslyší. Moc mě mrzelo, že někdo tak blízký mě nechce pochopit. Potom jsme si asi týden před opkou udělaly výlet. Jenom my dvě a moje malá dcerka do Brna na nákupy, malá šla do koutku a my s maminou po obchodech, na kafíčko a tak. V ten den, jsem jí poprvé nahlas říkala moje myšlenky. Tak např. jsi v obchodě, nic nad vel. 44 nevedou, ok, dřív bych odešla, ale já mámě popsala co cítím. Jak jsem frustrovaná, jak se mi chce plakat, jak se nenávidím, jak se nemůžu ani podívat do výlohy, abych se ze sebe nepozvracela. Pak jsme šly dál. Ona to neviděla, ale já ty pohledy na moje mega velké pozadí registrovala. Dokonce jsem se i pootočila, abych viděla ty otáčející se lidi, co špitají a ukazují na mě jak jsem tlustá. Nakonec jsme měly jít na jídlo, ale já ze strachu, aby nikdo nečuměl že ta tlustá baba jí, nejedla raději nic, přestože jsem byla hladná jak prase. Samo, že jsem se najedla až doma, a o to víc, pak přišly výčitky a byla jsem v začarovaným kole. Nejednou jsem si vyslechla, proč tak hezká holka v obličeji něco nedělá. Já dělala, cvičila, nejedla, cvičila, nejedla, ale nebylo to udržitelný.
V ten den s mojí maminkou jsem jí to všechno co já vnímám ukázala. Nevěřila svým očím a teprve v ten den zaregistrovala to, co vnímám já každý den. Večer byla v šoku z toho jak trpím, proč jsem jí to neřekla dřív, brečela, že neměla ani tušení jak moc psychicky špatně na tom jsem. Pochopte, nebudu tím přece zatěžovat někoho, kdo mě miluje nade vše. Akorát by byla smutná. Maminka pochopila, že je to pro mě poslední šance jak s tou váhou něco dělat. A pochopila mě. Jeden jediný den, kdy jsem nic nehrála stačil, aby pochopila. Od toho dne stála při mně.
A co dnes? Je i za mě šťastná, protože vidí tu změnu. Vidí moji vnitřní spokojenost, vidí jak si užívám každý den. Každý den, který ostatním připadá jako další obyčejný den vidím jako den, kdy nechci umřít, protože vypadám NORMÁLNĚ.

A k tomu těhotenství - zase moje zkušennost. Rodila jsem při 120 kg, měla jsem poporodní komplikace, tzv. D.I.C. syndrom (nekontrolovatelné krvácení), bylo to půl na půl jestli přežiju. Naštěstí to dopadlo dobře a díky Bohu jsem tady. Verdikt lékařů zněl jasně: sama si za to můžete: jste stará prvorodička (bylo mi 30) a jste vysoce obézní. Kdybyste nebyla, pravděpodobně by k tomu nedošlo. Možná došlo možná nedošlo, ale měli pravdu páni lékaři.
Já bych nikdy do těhu s nadváhou už nešla. Riskuje se život Váš, ale nejen Váš, ale že tady necháte mimi, kterému budete celký život chybět. A to nemluvím o tom, jak se na Vás dívají už ti 4-letí caparti ve školce, když si jdete pro dítě, a jak se mu pak vysmívají, jak tlustou ha ha maminku má ha ha. A ponese si to celý život.

Pokud jste to dočetli do konce víte něco z mého života, a snad to někomu pomůže v rozhodování.

_________________
Obrázek

30.11.2011
omega gastrický by pass, MUDr. Čierny, při první konzultaci 113 kg, v den operace 115 kg
- začátek lepšího života
3.5.2012 DOSAŽENO NADVÁHY
30.11.2012 žlučník, MUDr. Čierny
2.4.2013 vnitřní stehna (pokud dostanu odvahu) - 25.01.2013 - ZRUŠENO -odvaha nepřišla, necítím se na to
35 let, 5-letá cácorka


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení