fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 11:12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nový/á Moderátor/ky
PříspěvekNapsal: 16 lis 2012 11:02 
Offline

Registrován: 10 čer 2011 18:20
Příspěvky: 2375
Bydliště: Praha 3 ŽIŽKOV
zpráva od verci
administrátor se již ozval a v co nejbližší době na foru zasáhne.........
.... od rána více jak 200 nevhodných příspěvků, 5 stránek zaplněno jen dnešním ránem-dopolednem....


Pane Marku,
je to zbytečné, kdyby byla možnost BANu, teď je tady jen jedna moderátorka a nedělá nic jiného, než uklízí další strany nevhodných příspěvků...

trpělivost na toto musí být skutečně pevná když spammer se námi baví a ví, že moderátorky nemůžou zasáhnout a vy se tady vyskytnete pouze v případě problému a to ne vždy hned, jak problém nastane....

_________________
Obrázek
14/9/10 TUBU Turnov,zlaté ruce MUDr.Hrubého-DOPORUČUJI a ve 33 letech začátek nového, šťastného života Obrázek
mattoni, 36 let, 2 děti, Vojtíšek a Kubíček Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový/á Moderátor/ky
PříspěvekNapsal: 16 lis 2012 13:03 
Offline
Site Admin

Registrován: 14 črc 2006 22:00
Příspěvky: 64
Dobý den,

děkuji za příspěvky k nové moderátorce. Jak jsem četl zprávy k tomuto tématu, vícero lidí podpořilo Scallu a Mattoni, která toto právo / zodpovědnost přijala. Vítám je tedy mezi moderátorkami / moderátory !

Dnes ráno tu na foru nějaký automat (spambot, resp několik z různých IP adres) prolomil kontrolní otázku při registraci a odesílal jednu škaredou zprávu za druhou. Moderátorky Annax a verca to taktak stíhaly házet do koše, jak rychle se spam objevoval.
Dopoledne jsem měl seminář, a tak jsem se k emailu dostal až po SMS od verci a emailu od Annax, abych uživatele smazal i s jejich spamem. Podobné útoky jsou bohužel na internetu běžné, a nelze jim absolutně zabránit. Chceme-li zachovat možnost anonymity každého, musíme se spolehnout při ověřování uživatele na email a kontrolní otázky při registraci, obojí z čehož lze prolomit. Čas od času se prostě spameři obejví a udělají nepořádek. Naše obrana spočívá v:
- vždy zpřísnění / změnění podmínek při registraci (kromě otázky jim můžeme dát ještě obrázek, ale jistě sami znáte, že přepisování obrázků je otravné)
- odstranění škod, které spameři způsobili (to se dá odstraněním spamera se všemi jeho příspěvky).
Změnil jsem kontrolní otázky na trochu složitější a tematické (související s bariatrií). Pokud by se někdy něco podobné opakovalo, ještě zpřísním podmínky registrace.

Aby moderátorky mohly reagovat rychleji, přidal jsem jim práva banovat uživatele. Předpokládám však, že tento nástroj bude použit proti evidentním spamerům (jací nás dnes ráno navštívili), nikoli proti členům fora, kteří píší něco zbrklého, nesmyslného, nebo pichlavého. Využívání tohoto nástroje budu hlídat.

Pokud s tímto mým postupem nejste spokojeni nebo byste chtěli udělat ještě něco dalšího, přijďte prosím s konkrétním návrhem.

Z některých zpráv od Verci cítím, že si myslí, že by se dalo udělat ještě neco jiného, než jsem teď udělal. Proto pokud Verca, nebo někdo jiný, máte konkrétní návrh, prosím popište ho, rozepište ho. Děkuji.

Mějte se hezky.
Marek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový/á Moderátor/ky
PříspěvekNapsal: 16 lis 2012 13:53 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
Marku

především děkuji za posilu v podobě nových moderátorek - Mattoni a Scally a tímto je vítám mezi námi - modkami !!

mám otázku - proč jsme nebyly vyslyšeni už před časem, vždyť je to přesně to, oč jsme Vás v minulosti žádaly už NĚKOLIKRÁT - právo BANu s tím, že si nás klidně můžete hlídat v mod nebo admin logu, kde máte vše zobrazeno a víte o každém kroku, co na foru děláme nebo neděláme, musí vždy nastat takováhle situace, aby se ledy někam pohnuly ?? Je to zbytečné, nemyslíte ?? Každopádně Vám děkuji za tuto možnost, kterou jste nám počínaje dneškem dal !!

co se týká spamů - nevím, zda to tu na foru je nebo není, nezkoušela jsem to - nastavit odesílání příspěvků tak, aby se mohly odesílat jedním uživatelem v rozmezí třeba 10sek po odeslání předchozího příspěvku...už tím by se zabránilo velkého množství nežádoucích příspěvků zde na foru.

co se týká přepisování obrázků při registraci - jsem PRO
funguje to tak jinde, proč by to nemohlo fungovat i tady ?? Pokud se tím zabrání automatům, což zabrání, tak hurá do toho, každý, kdo se sem bude chtít zaregistrovat to jistě pochopí a tu registraci zvládne, není to přece nic těžkého.

A ještě jedna věc, která je potřeba dořešit:

stávající moderátorky, které už na forum vůbec nechodí, natož aby moderovaly forum !!
týká se to především - Martina 2, Zelenoočko a Romana
- proč jsou stále moderátorkami, když je forum už vůbec nezajímá ?? :roll:

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový/á Moderátor/ky
PříspěvekNapsal: 16 lis 2012 15:33 
Offline

Registrován: 10 čer 2011 18:20
Příspěvky: 2375
Bydliště: Praha 3 ŽIŽKOV
Pane Marku,

děkuji za přijetí do skupiny moderátorek, ráda pomůžu holkám s bezproblémovým chodem fora.

Jak píše verca, pokud se zabrání automatům v registracích a následným spamům, jsem i já pro, aby se při registraci přepisovaly obrázky...
taky je občas přepisuji a nevidím v tom problém, nový člen fora jistě toto opatření pochopí...

Ještě jednou děkuji za přijetí.

_________________
Obrázek
14/9/10 TUBU Turnov,zlaté ruce MUDr.Hrubého-DOPORUČUJI a ve 33 letech začátek nového, šťastného života Obrázek
mattoni, 36 let, 2 děti, Vojtíšek a Kubíček Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový/á Moderátor/ky
PříspěvekNapsal: 16 lis 2012 16:35 
Offline

Registrován: 16 čer 2011 11:10
Příspěvky: 2818
Bydliště: Kósek od štatlu
Také děkuji za přijetí a budu se snažit nějak rychle zorientovat :-).

_________________
Obrázek
oblíbený manžel, 3 potomci
180 cm, max váha 135 kg
11.11.11 - OLGB, MUDr. Čierny, Břeclav, při 112 kg
Obrázek
27.3.2013 reoperace pro přehubnutí při 51 kg
Obrázek
CARPE DIEM!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový/á Moderátor/ky
PříspěvekNapsal: 19 lis 2012 11:24 
Offline

Registrován: 31 črc 2006 21:09
Příspěvky: 1419
Bydliště: střední čechy
HURÁ, HURÁ, HURÁ vítám nové moderátorky, jen nechápu, že to muselo trvat tak dlouho. No nemluvím o Scalle - to bylo celkem rychle :lol: , ale pokud si dobře vzpomínám tak Mattonku jsme probírali s adminem již víc jak před rokem :roll: :roll: :roll: No nic, hlavně, že se nakonec podařílo :lol: :lol: :lol:

_________________
Obrázek

13. 11. 2006 - bandáž při 115 kg - pro obtíže odstraněna
5. 12. 2008 - tubulizace Turnov a je to úžasný
12. 10. 2010 - abdominoplastika s vymodelováním pupíka
15. 11. 2011 - redukce nohou


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový/á Moderátor/ky
PříspěvekNapsal: 21 lis 2012 10:08 
Offline
Site Admin

Registrován: 14 črc 2006 22:00
Příspěvky: 64
Díky za vaše reakce.

verca píše:
mám otázku - proč jsme nebyly vyslyšeni už před časem, vždyť je to přesně to, oč jsme Vás v minulosti žádaly už NĚKOLIKRÁT - právo BANu s tím, že si nás klidně můžete hlídat v mod nebo admin logu, kde máte vše zobrazeno a víte o každém kroku, co na foru děláme nebo neděláme, musí vždy nastat takováhle situace, aby se ledy někam pohnuly ?? Je to zbytečné, nemyslíte ?? Každopádně Vám děkuji za tuto možnost, kterou jste nám počínaje dneškem dal !!

Ano, ten důvod je tak jednoduchý: dokud tu nebyli spameři ve velkém, nebylo to potřeba.

verca píše:
co se týká spamů - nevím, zda to tu na foru je nebo není, nezkoušela jsem to - nastavit odesílání příspěvků tak, aby se mohly odesílat jedním uživatelem v rozmezí třeba 10sek po odeslání předchozího příspěvku...už tím by se zabránilo velkého množství nežádoucích příspěvků zde na foru.

Ano, byl tam interval 20s, teď jsem ho nastavil na 30s. Nechci aby byl příliš delší - pamatuji si, že mě toto omezení na nějakém jiném foru vadilo, když jsem si chtěl opravit gramatickou chybu hned po napsání zprávy (úpravu to bralo jako novou zprávu).

verca píše:
co se týká přepisování obrázků při registraci - jsem PRO
funguje to tak jinde, proč by to nemohlo fungovat i tady ?? Pokud se tím zabrání automatům, což zabrání, tak hurá do toho, každý, kdo se sem bude chtít zaregistrovat to jistě pochopí a tu registraci zvládne, není to přece nic těžkého.

Pokud by se spameři zase objevili, asi bych to přepisování přidal. Obrázky ale taky nejsou stoprocentní, některé chytré automaty to přečtou taky (http://www.lupa.cz/clanky/nedokonaly-captcha-system/). Řešením je prostě reagovat na útoky spamu přizpůsobením/úpravou. Většina spamových automatů míří na několik for (založených na podobném programu - jako je zde phpbb), a proto de fakto jakýkoli ochranný prvek, který je společný pro mnoho for (i přepisování obrázku), může stát někamu za to, aby napsal program, který tuto ochranu překoná.
Tím pádem je podle mě přizpůsobení nebo vytvoření jedinečnějšího ochranného mechanismu účinější. Otázky s bariatrickou tématikou se jaksi nabízí :), a přijdou mi lidštější...

verca píše:
A ještě jedna věc, která je potřeba dořešit:

stávající moderátorky, které už na forum vůbec nechodí, natož aby moderovaly forum !!
týká se to především - Martina 2, Zelenoočko a Romana
- proč jsou stále moderátorkami, když je forum už vůbec nezajímá ?? :roll:

Nevím z jakých důvodů na forum přestaly chodit, ale umím si představit řadu životních situací, kdy by na pravidelné navštěvování fora neměly čas. Nevím o tom, že by kterákoli z těchto moderátorek udělala něco špatně, někomu nějak ublížila, nějak moderátorské práva zneužila, kvůli čemu by jí měly být odebrány. (Možná trochu naivně) předpokládám, že až jejich situace dovolí na foru trávit více času, pozvolna se zařadí do diskuse a budou přínosem tomuto foru.
Taky bych byl radši, kdyby tu moderátorky /-ři byli častěji, ale myslím, že si moderátorství zasloužily. Ale chápu, že se na to dá dívat různě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový/á Moderátor/ky
PříspěvekNapsal: 21 lis 2012 10:29 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
tak spameři tu už byli v celkem hojném počtu a ne jednou, ne že ne !!

co se týká odpovědi na poslední otázku, ohledně nechodících a nepomáhajících moderátorů, tak tam si opět nějak protiřečíte...měl by jste si tedy v tomto případě přečíst znovu pravidla pro moderátory, která jste vytvořil VY SÁM :wink:

Aby jste nemusel zbytečně hledat, dávám sem citaci:

Citace:
Co je očekáváno od moderátora/ky
3. Moderátor/ka by měl/a být na foru alespoň jednou týdně. Nepřeháňejte to - dlouhé sezení u počítače není nejlepší životospráva, a za oknem je hezky :)


.....takže asi tak a navíc si myslím, že Vy, jako admin tohoto fora, by jste měl hledat příčinu jejich absence na foru a podle toho zúžit nebo rozšířit řady moderátorů... tak to alespoň chodí na jiných forech :wink:

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový/á Moderátor/ky
PříspěvekNapsal: 10 bře 2024 12:26 
Offline

Registrován: 10 bře 2024 10:32
Příspěvky: 6294
Audi120.1BettBettAlfrKhalМартXVIIКолеPinuGuitRF-0MiltSporErnsEverЦареRondHousBlueБариVIIIтерм
кораErleмножчитасертEsseСинаAlisChridermPatrXVII(196ClinBrilАГКуRobeИллюRobeLaurРемпWindHous
GezaWillЗахаClubСпраFallBriaмолнGeorМеркСедоTideПахоDigiШервЛившнапеChriМоисPaulСтацLycrKlau
9399WindТереPinnЗегеWindсистKungYorkTherPaweDreaStepSoftменяCompThisменяXIIIкачеLarrSoirИофф
ArtsМихаэнерДетсСодеMaryГрекEmmaNokiуголLIVEOceaязыкSamsИллюWindTiteMariKingКулюPaRaValispri
ClubOZONвкрамесяStudбордSamsCampсбор148-доми9099ДревJardXXIIBestЩедрАртиProlHeliCompEpipBlue
ValiEducязыккрасhelpNoblзакоWindWindCreaZanzDysoChouTornупакЛитРШридРассWoodЛитРTellLikeUniv
ЛитРЛитРсемиОктяразнErneНикоГураBirgМатвчитаYevgгварКалаGiveянваTerrPeteKarlпостSuchперевеще
янваавтоNapoКири33-4XVIIГармКротБелоPeopоднаRudyRobeIntrCharYMCAНашебольDaviмалыКурсмесямеся
месявыпуЕвсеТатьКоноStevИманЗавяавтоSoakсослКрыжКрасtuchkasAdobРадз


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení