fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 19 dub 2024 08:37

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6894 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 412, 413, 414, 415, 416, 417, 418 ... 460  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: PŘEDSTAVENÍ NOVÁČKŮ
PříspěvekNapsal: 28 srp 2014 07:59 
Offline

Registrován: 26 srp 2014 15:13
Příspěvky: 8
Bydliště: královéhradecko
Dobrý den, děvčata a chlapci :-)
Měla bych dotaz a zároveň prosbu.
Začátkem října pojedu poprvé do Turnova na bariatrii, patrně vlakem. Poradil byste mi někdo cestu od vlakového nádraží k nemocnici?
Eventuelně..kdyby měl někdo čas .-))...
Hezky prosím.
2.10. v pravé poledne mám být na místě samém :-)
Pavlína


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŘEDSTAVENÍ NOVÁČKŮ
PříspěvekNapsal: 29 srp 2014 11:15 
Offline

Registrován: 25 čer 2013 17:49
Příspěvky: 1072
Vítám všechny nováčky :wink:

_________________
Obrázek

47let, manžel dvě dcery 28,27, let
operace refluxu,hiátové kýly ,plastika jícnu
4.10.2013 v den operace 90kg
7 měsíců od operace - 28 kg .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Tonda před operací
PříspěvekNapsal: 02 zář 2014 14:12 
Offline

Registrován: 02 zář 2014 12:03
Příspěvky: 12
Zdravím Vás Všechny co tady jste a co jste nějakou operaci podstoupily.Já jsem v první řadě muž a vidím zde samé ženy.Tak že moje otázka zní...snaší to muži stějně?Protože jsem slyšel že máme asi větší žaludek a tím pádem asi jiný průběh pooperačních problémů.Já jdu na operaci dobrovolně protože jsem celý život nosil kilogramy navíc a dnes kdy mě je 52 jsem se rozhodl jít na Sleeve resekci žaludku abych předešel nějakým problémům na stáří a hlavně bych chtěl být zase v dobré kondici.Chtěl bych jen odpověď jak se citíte po této operaci a jak dlouho jste byli doma ze zaměstnání a jiné.Popřípadě poradit nemocnici i doktora co Vás operovali.Jsem z Brna.Děkuji Všem za info a že se semnou podělíte o Vaše pocity.No a jak jste se začali stravovat a jak pokračujete.Ještě jednou děkuji.
Čekatel Tonda :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŘEDSTAVENÍ NOVÁČKŮ
PříspěvekNapsal: 02 zář 2014 16:14 
Offline

Registrován: 07 lis 2013 18:47
Příspěvky: 981
Bydliště: Zlín
repairdog2003, napadá mě strongmen, ten byl na operaci někdy začátkem jara, ale už jsem od něj dlouho nic nečetla. dej si jeho jméno do vyhledávání a vyjedou ti všechny jeho příspěvky :wink:

_________________
motiva

Obrázek

výška:164 cm
operace: 6. 1. 2014, Vítkovice, doc. Holéczy, sleeve resekce
věk: 60 let, syn 30 let a dcera 25 let (bydlím s dcerou), nově jsme se přestěhovaly, proto tak dlouhá odmlka, neměla jsem 10 měsíců přístup na internet
spousta zvířat: 4 psi (dcera má chovatelskou stanici), nová kočička Julinka, 4 koně


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŘEDSTAVENÍ NOVÁČKŮ
PříspěvekNapsal: 02 zář 2014 19:19 
Offline

Registrován: 24 úno 2013 14:55
Příspěvky: 427
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
repairdog2003 ..ahojky Toníku vítám tě v babinci :lol: ...neboj operaci podstupují i muži...jednoho takového mám doma a operaci jsme podstoupili oba dva loni 9.10....myslím,že je jedno jestli opku podstoupí muž nebo žena..my měli všechno skoro stejný..opku jsme podstoupili v Turnově u dr. Hrubýho...bezva lékař,sestřičky,nemocnici za nás dáváme 1 :wink: ..pooperační stav bez bolestí a problémů...operace ve středu a v sobotu jsme jeli domu...14 dní jsme byli na tekuté a pak 14 dní na mixované stravě...manžel šel do práce po 3 nedělích a to dělá v dřevovýrobě..žádné problémy nemáme..jen nám nedělá dobře nějaké jídlo..mě například rizoto a manželovy pečené maso a párky a bílé pečivo...já mám od operace dole 30 kg a manžel 51 kg..navíc se mu úplně vyléčila cukrovka a hodně se mu zlepšil vysoký tlak..bere již jen 1 prášek ráno...také můj brácha byl v této nemocnici na operaci ..operovali ho 3.6.2014 při váze 154kg a dnes má 113 kg..když probíráme naše pooperační období tak ani on si na nic nestěžuje..do práce šel po měsíci,protože dělá pokrývače a tak nechtěl na střechách riskovat...cítí se skvěle a je moc spokojený..pokuď by jsi měl ještě nějaké otázky tak se klidně ptej ..já se těch mých chlapů zeptám a napíšu ti to..pa Radka

_________________
Obrázek
cíl dosažen přesně rok po operaci a jedeme dál
46 let,milující manžel,2 děti,4 vnoučátka
já-reopka z bandáže na tubu/116kg ..manžel tubu/145kg 9.10.2013 v Turnově
já-nejvyšší váha 135kg
manžel 48 let a 145 kg..6 neděl po opce 119.5..2 měsíce po o..117 kg..nyní 97 kg..úplné vysazení prášků na cukr a tlak ukázkový
http://radkar13.rajce.idnes.cz/nastenka


Naposledy upravil radkar13 dne 03 zář 2014 16:15, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŘEDSTAVENÍ NOVÁČKŮ
PříspěvekNapsal: 02 zář 2014 20:16 
Offline

Registrován: 02 zář 2014 12:03
Příspěvky: 12
Dekuji ti za odpoved.To je super info.To vis chodim tady po odpovedich a je to fakt jen babinec a tak vznikla ta otazka kde jsou chlapy.Nemam strach z operace jen z toho jak se budu potykat z malym zaludkem a jak si budu planovat decke porce.No a pokud budu opet moci jist vsechno mimo par malickosti nedelam si starosti.No a dalsi vec doba co budu muset byt doma.Je me 52 a nemuzu si dovolit stratit praci.Tak ze si musim Vsechno naplanovat Vsechno jak ma byt.Lidi moc diky za Vase info.
Tonda


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŘEDSTAVENÍ NOVÁČKŮ
PříspěvekNapsal: 02 zář 2014 20:36 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Tondo
Já jsem OSVČ, na nemocenskou nemám nárok, pracovala jsem hned po návratu z nemocnice, trochu volněji, s nohama na stole, ale já dělám u PC :lol:
Je tady spousta holek, které si na operaci braly 1-2 týdny dovolené. Záleží na tom, jakou děláš práci.

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŘEDSTAVENÍ NOVÁČKŮ
PříspěvekNapsal: 03 zář 2014 16:12 
Offline

Registrován: 24 úno 2013 14:55
Příspěvky: 427
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
jo jo kamarádka to také řešila dovolenou,aby nepřišla o prémie..všechno jde když se to dobře naplánuje :wink: :wink: :wink:

_________________
Obrázek
cíl dosažen přesně rok po operaci a jedeme dál
46 let,milující manžel,2 děti,4 vnoučátka
já-reopka z bandáže na tubu/116kg ..manžel tubu/145kg 9.10.2013 v Turnově
já-nejvyšší váha 135kg
manžel 48 let a 145 kg..6 neděl po opce 119.5..2 měsíce po o..117 kg..nyní 97 kg..úplné vysazení prášků na cukr a tlak ukázkový
http://radkar13.rajce.idnes.cz/nastenka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŘEDSTAVENÍ NOVÁČKŮ
PříspěvekNapsal: 03 zář 2014 18:40 
Offline

Registrován: 07 lis 2013 18:47
Příspěvky: 981
Bydliště: Zlín
repairdog2003 já jsem taky měla dva týdny dovolené, předem jsem se pro jistotu domluvila s doktorkou na obvodě, jestli mi napíše neschopenku v případě, že po 14 dnech nezvládnu vrátit se do práce, a řekla mi, že to není problém, jenom mi tu neschopenku nemůže vypsat zpětně za tu dovolenou, ale to jsem ani nečekala. nakonec jsem se po čtrnácti dnech do práce vrátila a šlo to, ale jsem také ta počítačová myška Eliška, takže po mně nikdo nevyžaduje fyzický výkon, ale on ten první týden byl výkon i usedět 8 hodin na židli :mrgreen:

_________________
motiva

Obrázek

výška:164 cm
operace: 6. 1. 2014, Vítkovice, doc. Holéczy, sleeve resekce
věk: 60 let, syn 30 let a dcera 25 let (bydlím s dcerou), nově jsme se přestěhovaly, proto tak dlouhá odmlka, neměla jsem 10 měsíců přístup na internet
spousta zvířat: 4 psi (dcera má chovatelskou stanici), nová kočička Julinka, 4 koně


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŘEDSTAVENÍ NOVÁČKŮ
PříspěvekNapsal: 04 zář 2014 07:24 
Offline

Registrován: 02 zář 2014 12:03
Příspěvky: 12
Děkuji za odpověď.No jasně dělám vedoucího ve skladu logistiky tak že toho manuálně taky moc nepodělám.Tak že jsem počítal že se po týdnu po operaci vrátím.No uvidíme jak to dopadne.Beru to jako žlučník na kterém jsem byl a šel jsem po týdnu do práce.Myslím že je to stejné. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŘEDSTAVENÍ NOVÁČKŮ
PříspěvekNapsal: 04 zář 2014 07:29 
Offline

Registrován: 10 led 2013 09:55
Příspěvky: 380
Bydliště: Otrokovice
Tondo, na žlučníku jsem byla taky, ale toto je krapánek horší, už možná jen kvůli tomu, že budeš bez jídla strašně slabý, ale možná se to zvládnout dá. :D

_________________
Obrázek
176 cm,48 let, doma já a tři chlapi v chalupě ve věku 53, 26 a 25let
4.9.13 163kg, pas 120cm, boky 154cm , Omega Gastrický Bypas při 163kg, dr.Čierny, Břeclav

http://blanula1.rajce.idnes.cz/Tak_sel_cas.../


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŘEDSTAVENÍ NOVÁČKŮ
PříspěvekNapsal: 04 zář 2014 07:46 
Offline

Registrován: 02 zář 2014 12:03
Příspěvky: 12
Jo asi jo ale byl jsem bez bolesti a po týdnu už jsem jedl všechno...operovali mně v USA a doktor řekl že musím tělo zvykat na Všechno jídlo a nedržet dietu.Fakt je že to fungovalo a opravdu můžu jíst Všechno už 12 roků,Ja jdu na Sleeve resekci tak že bych měl mít žaludek jako vajíčko tak pochy buji že budu mít hlad a nebo když ho budu mít tak mě bude stačit málo k tomu abych se zasitil.Tak uvidíme.Ty jsi měla taky resekci?
Děkuji Tonda :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŘEDSTAVENÍ NOVÁČKŮ
PříspěvekNapsal: 04 zář 2014 09:38 
Offline

Registrován: 10 led 2013 09:55
Příspěvky: 380
Bydliště: Otrokovice
Tondo, nejde o hlad, ale organismus bude slabý, uvědom si, že dva nebo tři dny nebudeš jíst skoro nic a pak jen tekutá strava, já třeba týden neměla vůbec potřebu jíst a pít a musela jsem se do toho nutit. Já jsem po bypassu, on pooperační průběh je v podstatě úplně stejný.

_________________
Obrázek
176 cm,48 let, doma já a tři chlapi v chalupě ve věku 53, 26 a 25let
4.9.13 163kg, pas 120cm, boky 154cm , Omega Gastrický Bypas při 163kg, dr.Čierny, Břeclav

http://blanula1.rajce.idnes.cz/Tak_sel_cas.../


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŘEDSTAVENÍ NOVÁČKŮ
PříspěvekNapsal: 04 zář 2014 10:54 
Offline

Registrován: 05 pro 2013 10:36
Příspěvky: 46
Bydliště: Třebíč
Ahoj Tondo, je mě 53 let. Byl jsem na operaci 4. února. Shodil jsem do současnosti od 1. ledna 50 kilo. Cítím se v pohodě, nedá se to srovnat. Pokud mám nějaké problémy, tak je to většínou mojí vinou. (např. napiju se po jídle, sním něco rychle, špatěn pokoušu atd.) Protože dělám v kanceláři, tak jsem po propuštění šel do práce a zvládl jsem to. Ale pokud děláš někde fyzicky, určitě bych do toho nešel a raději zůstal chvíli doma. Operaci a stavy jsem popsal na diskuzním fóru viewtopic.php?f=19&t=1973 Operaci jsem měl v Břeclavi u dr. Čierného a nemůžu si ho vynachválit. Vybral jsem si ho proto, že měl vynikající reference a jsem moc rád, že jsem se tak rozhodl. Držím palce. Jarek

_________________
Obrázek
Jarek
Nejvyšší váha 1.1. 2014 - 139 kg
Váha v den operace 126,4 kg
OGB bypass 4.2. 2014, Dr. Čierný
4. 4. 2017 abdominoplastika, prof. Brychta
Jedna milovaná manželka a dvě děti mimo dosah rodičovské péče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŘEDSTAVENÍ NOVÁČKŮ
PříspěvekNapsal: 05 zář 2014 16:30 
Offline

Registrován: 26 srp 2014 15:13
Příspěvky: 8
Bydliště: královéhradecko
Ještě mě napadlo..je tu někdo, kdo by měl před operací metabolický syndrom..?
Tzn. cukrovka, tlak, cholesterol, hirsutismus( nadměrné ochlupení ) ?
Jednotlivé "nemoci" jsem tu objevila, ale nějakou diskuzi na toto téma ne. Kdybyste náhodou někdo věděl, napište mi, děkuji :-))


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6894 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 412, 413, 414, 415, 416, 417, 418 ... 460  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení