fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 19 dub 2024 22:00

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6894 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 418, 419, 420, 421, 422, 423, 424 ... 460  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: PŘEDSTAVENÍ NOVÁČKŮ
PříspěvekNapsal: 24 říj 2014 11:37 
Offline

Registrován: 17 říj 2014 20:54
Příspěvky: 29
Bydliště: Lanškroun
Ahoj.
Díky za přivítání. Prostějovské nemocnice se opravdu nikdo bát nemusí. Přístup všech zde byl takový , že jsem měl potřebu personálu chirurgického oddělení alespoň nějak poděkovat. Proto jsem na Facebooku ohodnotil a okomentoval tuto nemocnici. :

,, Od 12. do 17.10.2014 jsem byl hospitalizován na chirurgickém oddělení Prostějovské nemocnice. Byl jsem na operaci - resekci žaludku.
Chtěl bych vyzdvihnout kvalitu , profesionalitu a lidskost všech lidí s kterými jsem zde přišel do styku. Opravdu chování , etika , lidskost a profesionalita všech....od uklízeček počínaje...a primářem konče.

Jmenovitě : Primář MuDr. Adolf Gryga Csc
: Zástupce primáře MuDr. Jiří Šťastný
: Vedoucí lékař MuDr. Jiří Pistulka
: Lékař který mě operoval MuDr. Petr Vaverka
: Vrchní sestra Eva Nemečková
: Staniční sestra Lenka Kolářová
A specielně děkuji i všem sestrám a sanitářkám které odvádějí svou práci opravdu na 100% a ještě jsou na pacienty milé , vstřícné a svým úsměvem a povzbuzujícím slovem hodně pomáhají zvládat stres a bolest. Ne všude je to totiž samozřejmostí. ;-)
Dále bych chtěl i velice poděkovat za péči všem z Jednotky Intenzivní péče a ARA...kde jsem strávil jeden den po operaci když mi bylo nejhůř. Ochota udělat pro pacienta ještě i něco navíc než jen standart , byla i zde velice znát.
Ještě jednou velké díky. Jsem velice rád že jsem podstoupil operaci právě zde. ( přestože bydlím 100 km odtud ;-) ) ,,

Včera jsem byl opět v Prostějově na vytažení stehů a na oddělení pro zapomenutou neschopenku...a musel jsem tam sestřičkám nechat alespoň kávu a bonbonieru. Já jsem tam byl spokojen velice. Pokoje jsou 2-3 lůžkové , na každém pokoji je vlastní WC a sprchový kout , TV , WIFI. Mají zde i nadstandartní pokoj , ten ale myslím není třeba. Já mám tedy s Prostějovem velice dobrou zkušenost a všem co se rozhodují....mohu jen doporučit.

_________________
13.10.2014 Sleeve resekce ( TUBU ) - Prostějov ( MUDr. Vaverka )

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŘEDSTAVENÍ NOVÁČKŮ
PříspěvekNapsal: 24 říj 2014 11:43 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Fanys2
Děkuji za Tvůj příspěvek.
Překopíruj ho prosím také sem viewtopic.php?f=18&t=1920
tady v představovacím chlívečku by brzy zapadl.
Pokud se Ti chce, popiš svůj pobyt v nemocnici sem viewforum.php?f=19
máš velmi pěkný písemný projev, určitě to bude pro nováčky velkým přínosem.
Děkuji :D

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŘEDSTAVENÍ NOVÁČKŮ
PříspěvekNapsal: 28 říj 2014 10:30 
Offline

Registrován: 17 říj 2014 20:54
Příspěvky: 29
Bydliště: Lanškroun
Ahoj.
Chtěl bych se na něco zeptat. Mám dva týdny po operaci. Ve špitálu mi řekli že si musím prášky drtit. Beru Siofor a Pantoprazol. Jen jsem se zapomněl zeptat jak dlouho je musím drtit. Je to docela humus....ale polykat je celé se ještě bojím , abych něco nepos... .
Díky. ;-)

_________________
13.10.2014 Sleeve resekce ( TUBU ) - Prostějov ( MUDr. Vaverka )

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŘEDSTAVENÍ NOVÁČKŮ
PříspěvekNapsal: 28 říj 2014 10:44 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Fanys
Polykej celé.
Po dvou týdnech už můžeš přidávat kašovité věci nebo měkké jídlo a udělat si z toho kaši v puse :wink:
Nesmíš maso v celku, zrníčka, slupky.

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŘEDSTAVENÍ NOVÁČKŮ
PříspěvekNapsal: 28 říj 2014 10:46 
Offline

Registrován: 15 lis 2013 15:20
Příspěvky: 309
fanys2: drtí se max dva týdny po operaci, pak jsem je brala normálně, ale třeba kdyby ti to dělalo problém a jsou větší ty prášky, tak půlit, jinak není potřeba.

_________________
Obrázek

49 let,178 cm
R-Y bypass 30.1.2015 primář Vraný


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŘEDSTAVENÍ NOVÁČKŮ
PříspěvekNapsal: 28 říj 2014 10:54 
Offline

Registrován: 07 lis 2013 18:47
Příspěvky: 981
Bydliště: Zlín
Moje děti nechtěly polykat prášky, jako asi většina mrňat, tak mi dětská doktorka poradila, že mám tabletky rozdrtit mezi dvěma čajovýma lžičkama a nasypat třeba do čaje.

_________________
motiva

Obrázek

výška:164 cm
operace: 6. 1. 2014, Vítkovice, doc. Holéczy, sleeve resekce
věk: 60 let, syn 30 let a dcera 25 let (bydlím s dcerou), nově jsme se přestěhovaly, proto tak dlouhá odmlka, neměla jsem 10 měsíců přístup na internet
spousta zvířat: 4 psi (dcera má chovatelskou stanici), nová kočička Julinka, 4 koně


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŘEDSTAVENÍ NOVÁČKŮ
PříspěvekNapsal: 29 říj 2014 11:15 
Offline

Registrován: 17 říj 2014 20:54
Příspěvky: 29
Bydliště: Lanškroun
Ahoj.
Tak jak tady čtu , tak odložení operací je celkem běžné. Momentálně Brno , Ostrava... Já si tím v Prostějově prošel taky. Měl jsem první termín operace už na 20.7.2014. Ale tři dny předtím mi volal primář a hrozně se omlouval že se operace musí odložit kvůli pojišťovně - kvůli financím. Že na nějaký čas nesmí provádět žádné bariatrické operace. Tak jsem byl na operaci až 13.10.2014. Je to dost nepříjemné , když už je člověk psychicky připraven na zákrok...a pak nic...a čekat. A hlavně si udržet váhu kterou se mi před operací podařilo horko těžko o několik kg shodit. :-) A taky všechna předoperační vyšetření která jsem měl již hotová , byly k ničemu , protože za tři měsíce by byly stejně staré...takže jsem pak musel všechno znovu. :-( ...Ale chápu že za to nikdo nemůže...že se to může stát.
Nakonec jsem ale rád že jsem šel až na podzim , v létě v tom horku bych to asi taky nějak dal , ale teď se mi to určitě i lépe hojí a je mi celkově lépe.
Trochu teď bojuju s ,, chutěma ,, , ale tím že už jsem na kašovité tak se to dá celkem dobře zvládnout. Myslím že to mám ještě o trochu více ztížené tím že jsem se rozhodl v den nástupu do špitálu přestat kouřit. Kouřil jsem 20 let krabičku denně. ;-) Zatím to zvládám - znovu už nechci začínat , smrdí to , škodí to zdraví a stojí to kupu prachů. :-D Když je nejhůř tak si šluknu skleněnku ( e-cigaretu ) , ale i tu chci brzo zahodit. ;-)
Všem kdo se chystají na operaci přeju ať vše dobře dopadne , a všem kteří už mají po a bojují...tak ať se vše daří a jde to skoro samo. :wink:

_________________
13.10.2014 Sleeve resekce ( TUBU ) - Prostějov ( MUDr. Vaverka )

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŘEDSTAVENÍ NOVÁČKŮ
PříspěvekNapsal: 29 říj 2014 11:53 
Offline

Registrován: 10 led 2013 09:55
Příspěvky: 380
Bydliště: Otrokovice
Fanys, tak hodne stesti i s tim kourenim. Ja jsem taky po opce chtela prestat, mela to dokonce narizeno, ale skutek utek.

_________________
Obrázek
176 cm,48 let, doma já a tři chlapi v chalupě ve věku 53, 26 a 25let
4.9.13 163kg, pas 120cm, boky 154cm , Omega Gastrický Bypas při 163kg, dr.Čierny, Břeclav

http://blanula1.rajce.idnes.cz/Tak_sel_cas.../


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŘEDSTAVENÍ NOVÁČKŮ
PříspěvekNapsal: 29 říj 2014 13:12 
Offline

Registrován: 17 lis 2012 20:44
Příspěvky: 242
Bydliště: Havířov - Prostřední Suchá
Blanula,Fanys:
trošku Vám polechtám nervíčky..... :mrgreen:
kuřačka 40 denně malborek a jednou mě to tak n.a.s.r.a.l.o., že mě ty cigára ovládají, že jsme přestala z minuty na minutu...prostě mě vadilo, že když vstanu, na nic jiného nemyslím, než na cigáro!!!
A to je již 25 let! Jó a tehdá nebyly ani šidítka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Držím palce ve snaze nekouřit...páč k čemu to je, že?? naprosto zbytečný žralok financí :)
Nemoralizuji...vím jak je to těžké pro někoho...., ale chce to asi zdravé naštvání se na sebe...:D

_________________
Peťka
Obrázek

vdova,60let,164cm,3děti,3vnoučátka
DO r.2004 65kg
bandáž r.2006 115kg zrušení r.2012
r.2016 12.1. Doc. Holéczy Sleeve resekce 113 kg

Obrázek

K lepšímu životu stačí občas mozek a dobrá vůle


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŘEDSTAVENÍ NOVÁČKŮ
PříspěvekNapsal: 29 říj 2014 15:57 
Offline

Registrován: 05 bře 2011 23:17
Příspěvky: 365
Bydliště: Praha
Fanys:
gratuluji ke zdárnému průběhu operace a díky za pěkný příspěvek. I když už mám operaci dávno za sebou, tak ráda čtu, jak probíhá hospitalizace jinde. A jako odnaučená kuřačka (9 let), kouřila jsem od šestnácti, poslední léta dvě "krabky" zlatých Marlborek denně, musím gratulovat k rozhodnutí přestat. A držím palce, abys to zvládl.

Blanula:
holka, úplně chápu, že jsi nepřestala s cigárkama na povel. Mně se to na povel lékařů a zaměstnavatele také nevedlo. Tak nějak jsem si musela ten svůj mozeček modifikovat, sama sebe přesvědčit a sama si dojít k tomu, že kouření je nesmysl. Moc a moc ti držím palce, pokud se rozhodneš přestat, aby se to povedlo.

_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/wNvG1o1/]
Obrázek

40let, dvě děti, chápající skoromanžel
10/2009 bandáž Iscare
18.2.2014 bandáž pro obtíže odstraněna, Jablonec n.N.
23.5.2014 R-Y bypass prim. Vraný, Jablonec n.N
a uvidíme.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŘEDSTAVENÍ NOVÁČKŮ
PříspěvekNapsal: 31 říj 2014 14:41 
Offline

Registrován: 15 lis 2013 15:20
Příspěvky: 309
holky, s tím kouřením vám rozumím, nemám pevnou vůli a kdybych kouřila tak bych asi nedokázala přestat, když nedokážu držet dietu, jen s jojoefektem....

jen se chci prosím zeptat, jaký je rozdíl mezi R Y bypass a omega gastrický bypass...nebo je to stejné??? už jsem z toho jelen...

_________________
Obrázek

49 let,178 cm
R-Y bypass 30.1.2015 primář Vraný


Naposledy upravil kytička dne 02 lis 2014 10:01, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŘEDSTAVENÍ NOVÁČKŮ
PříspěvekNapsal: 31 říj 2014 16:55 
Offline

Registrován: 07 lis 2013 18:47
Příspěvky: 981
Bydliště: Zlín
petko, a nezačala jsi potom tloustnout? Já jsem kdysi dávno přestala po nemoci kouřit ( 14 dní jsem byla doma u rodičů a nechybělo mi to, tak jsem se po návratu do práce rozhodla, že už kouřit nebudu) a z 65 kg jsem přibrala na 84kg, to se mi ještě podařilo shodit, ale po dětech mi ta váha vyšplhala asi na 93kg a jak jsem si začala píchat inzulín, šlo to ještě nahoru a hubnutí se dařilo vždy jen o pár kil a zase jsem je přibrala. :evil:

_________________
motiva

Obrázek

výška:164 cm
operace: 6. 1. 2014, Vítkovice, doc. Holéczy, sleeve resekce
věk: 60 let, syn 30 let a dcera 25 let (bydlím s dcerou), nově jsme se přestěhovaly, proto tak dlouhá odmlka, neměla jsem 10 měsíců přístup na internet
spousta zvířat: 4 psi (dcera má chovatelskou stanici), nová kočička Julinka, 4 koně


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŘEDSTAVENÍ NOVÁČKŮ
PříspěvekNapsal: 31 říj 2014 19:34 
Offline

Registrován: 17 lis 2012 20:44
Příspěvky: 242
Bydliště: Havířov - Prostřední Suchá
ahoj motivo,
no asi 5 kg., byla jsem mladší a hlavně pohyblivá, hodně jsem tehdy cvičila apod....
Já si myslím, že mě to n.a.s.r.á.n.í. sama na sebe pomohlo nejvíce....
Já přibrala až před 10 lety. Do té doby do 65 víc ani ´tuk. O to více to nesu těžce.
Dostávala jsem kortikoidy a nepohybovala se třeba čtvrt roku.
Přibrala jsem z 65 na 112 během 4 měsíců. a váha mi drží, sice nehubnu, ale ani nepřibírám, opět mám vlastně stabilní váhu.
Bandáž nevyšla....tam jsem zhubla na 75, ale zvracením A za 3 měsíce a to bylo špatně a po otevření bandu do 2 měsíců 112.
Zajímavost:
přítel hubne pod lékařským dohledem a jí to, co mu navážím a předložím. Dělám mu racionální jídelníček a počítám Kcal, sobě také ale samozřejmě nižší rozpočet....... jíme cca 5-6x denně.
Během 3 měsíců zhubl 10 kg a já 2-3 :D.
Takže ty tukové buňky mrchy ne a ne se vyprázdnit, nepoužívám cukry, jen přírodní stevii, nepoužívám kupované pečivo, nevěřím že je to celozrnné, tak si peču sama..a sním jen ráno a stejně PRD :).
Od 2012 mám nastudováno naprosto špičkově stravování, že bych mohla být lektorka, ale se 109 kily ? Chachá....ale je mi to fakt na nic...nemám žravky, chutě, hlady .D
takže směřuji konečně k tubu, a snad jak vidím zhubnu 30 a pak možná kousek.
Vím, že pro mě nebude těžké si váhu udržet, protože ji držím i nyní stabilně...
Tedy to jsem se zase rozepsala...tak ahoj :)

_________________
Peťka
Obrázek

vdova,60let,164cm,3děti,3vnoučátka
DO r.2004 65kg
bandáž r.2006 115kg zrušení r.2012
r.2016 12.1. Doc. Holéczy Sleeve resekce 113 kg

Obrázek

K lepšímu životu stačí občas mozek a dobrá vůle


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŘEDSTAVENÍ NOVÁČKŮ
PříspěvekNapsal: 01 lis 2014 08:33 
Offline

Registrován: 07 lis 2013 18:47
Příspěvky: 981
Bydliště: Zlín
Petka1957
To mi teď říkal i dr. Bolek, že chlapům se hubne mnohem snáz a shodí po operaci víc kg než my. obdivuji, když čtu jak jsi ukázněná a dodržuješ dietní a zdravou stravu, i tvůj přítel. :P Já jsem sice dokázala držet diety, ale jsem docela živel, takže jsem se vždycky po zhubnutí vrátila ke svým špatným návykům, stačí mi trochu stresu a už ujíždím na sladkém :evil: ještěže ho dnes do sebe nedostanu moc. Dřív jsem zvládla dva zákusky po obědě nebo tabulku čokolády s oříšky, dnes, pokud si chci dopřát věneček, tak ho mám namísto oběda :mrgreen:

_________________
motiva

Obrázek

výška:164 cm
operace: 6. 1. 2014, Vítkovice, doc. Holéczy, sleeve resekce
věk: 60 let, syn 30 let a dcera 25 let (bydlím s dcerou), nově jsme se přestěhovaly, proto tak dlouhá odmlka, neměla jsem 10 měsíců přístup na internet
spousta zvířat: 4 psi (dcera má chovatelskou stanici), nová kočička Julinka, 4 koně


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŘEDSTAVENÍ NOVÁČKŮ
PříspěvekNapsal: 01 lis 2014 19:22 
Offline

Registrován: 17 lis 2012 20:44
Příspěvky: 242
Bydliště: Havířov - Prostřední Suchá
motiva:
já mám to štěstí, že moc sladké nemusím a také moje váha asi není z jídla, tak mám strach, že ani moc nezhubnu, ale u bandáže, když jsem skoro nejedla a blink....tak jsem zhubla...takže uvidíme, Mudři mi říkají , že jo...takže se moc těším :D

_________________
Peťka
Obrázek

vdova,60let,164cm,3děti,3vnoučátka
DO r.2004 65kg
bandáž r.2006 115kg zrušení r.2012
r.2016 12.1. Doc. Holéczy Sleeve resekce 113 kg

Obrázek

K lepšímu životu stačí občas mozek a dobrá vůle


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6894 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 418, 419, 420, 421, 422, 423, 424 ... 460  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení