fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 21:08

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: co mě čeká po operaci?
PříspěvekNapsal: 10 lis 2013 20:07 
Offline

Registrován: 07 lis 2013 18:47
Příspěvky: 981
Bydliště: Zlín
Zdravím všechny, byla jsem ve středu na konzultaci ve Vítkovicích a dostala jsem termín operace hned po Novém roce. Chtěla bych se zeptat na několik věcí, dost tady v diskuzích čtu o ztrátě imunity a padání vlasů, to je dočasné anebo přetrvává delší dobu? Nevím zatím, jaký typ operace bych měla podstoupit, to mi teprve dají vědět. Jsem sice tlustá diabetička s vysokým tlakem, ale chřipku jsem neměla ani nepamatuju, bez očkování, i nachlazení se mi celkem vyhýbá, myslím, že právě to, že jím dost a vcelku zdravá jídla, tak do sebe dostávám všechno, co potřebuju, neumím si představit, jak bych měla dorovnávat absenci vitamínů a minerálů, které nedostanu z jídla? To do sebe budu doživotně tlačit kvanta pilulí? Taky jsem si přečetla v diskuzích o tom, jak se během krátké doby dá hodně zhubnout a zase nabrat zpátky, doufala jsem, že právě operace mě před opětovným přibráním ochrání, zkušenosti s dietami, hubnutím a opětovným tloustnutím mám bohaté, to je tak snadné přejíst i tu operaci? nebo je to výjimka? O operaci přemýšlím už dlouho, před rokem jsem už měla stažené dotazníky z OB kliniky, pak jsem z toho vycouvala a zkusila, jestli se mi nepodaří znovu zhubnout (před třemi lety jsem shodila 14 kg, ale už mám skoro všechno zpátky, pravda, jsem na inzulínu). Teď jsem tedy do toho šlápla, v říjnu jsem byla u obezitologa, oběhla si základní vyšetření a vyrazila na pohovor. Škoda, že jsem nedostala termín ještě do Vánoc, čím déle budu přemýšlet, tím víc pochybností mi bude naskakovat. Ale i tak jsem ráda, že jdu na operaci docela brzy, mám problémy s termíny v práci, ale takhle mi to vychází ještě dobře.

_________________
motiva

Obrázek

výška:164 cm
operace: 6. 1. 2014, Vítkovice, doc. Holéczy, sleeve resekce
věk: 60 let, syn 30 let a dcera 25 let (bydlím s dcerou), nově jsme se přestěhovaly, proto tak dlouhá odmlka, neměla jsem 10 měsíců přístup na internet
spousta zvířat: 4 psi (dcera má chovatelskou stanici), nová kočička Julinka, 4 koně


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: co mě čeká po operaci?
PříspěvekNapsal: 10 lis 2013 20:44 
Offline

Registrován: 31 říj 2013 18:58
Příspěvky: 153
Bydliště: pardubický kraj
motiva,vítám tě tu. Taky jsem tu poměrně nová, já byla v r. 2011 na plikaci v OB .O ztrátě imunity po operaci jsem zatím nic nečetla, ani nevím o nikom, kdo by po operaci měl tento problém. S tím padáním vlasů je to běžné, ale taky hodně individuální.Tak do půl roku po opce mi vlasy skutečně prořídly, ale teď už je vše v pořádku a vlasy opět zhoustly. Vysoký tlak taky mám a vitamínové pilulky jsem brala jen krátce. Já mohla jíst vše, sice málo, ale nic mi nedělalo problém. Někde jsem tu četla, že vitamíny je potřeba doplňovat tuším jen při určitém druhu operace, tady si nejsem jistá.
Operaci lze přejíst a zda je to snadné? V mém případě to bylo raz,dva.., ale nemyslím si, že jsem si to způsobila jídlem. Jídlo mi bohatě stačilo. Pití,pití....
Taky jsem roky váhala zda do toho jít,nejít...jejda, to asi skoro každý.Dokonce jsem i dvakrát zrušila termín operace. Ale nikdy jsem ani na vteřinu nelitovala, že jsem do toho šla a teď se chystám se na reoperaci, ale taky ještě zvažuji jakou. Jestli to dobře půjde tak taky po Novém roce. :D A těším se, moc se těším, protože sama to nezvládnu.

_________________
viewtopic.php?f=19&t=1970&p=157666#p157666

Obrázek

2 synové /20,25/,2 kočky,manžel
plikace srpen 2011 na OB při 123 kg,odhozeno -20kg
reoperace 10.1.2014 Jablonec nad Nisou-prim.Vraný, SADI-P/oprava plikace+bypass/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: co mě čeká po operaci?
PříspěvekNapsal: 10 lis 2013 21:18 
Offline

Registrován: 07 lis 2013 18:47
Příspěvky: 981
Bydliště: Zlín
Díky za odpověď, plikaci jsem si vybrala podle různých článků, že je taková nejmíň "řezací", ale doc. Holéczy mi řekl, že o typu operace bude rozhodovat nějaké konsilium v nemocnici, tak jsem zvědavá, co mi doporučí. Kamarádka mé dcery byla asi před rokem a půl v OB klinice na bandáži, zhubla úžasně, ale dcera tvrdí, že už se začala cpát vším možným, plácá prý jedno přes druhé, už jsem ji dlouho neviděla, ještě v létě vypadala moc dobře, bylo by škoda, kdyby zase přibrala, je to mladá holka a moc hezká. já už řeším spíš ty zdravotní komplikace.

_________________
motiva

Obrázek

výška:164 cm
operace: 6. 1. 2014, Vítkovice, doc. Holéczy, sleeve resekce
věk: 60 let, syn 30 let a dcera 25 let (bydlím s dcerou), nově jsme se přestěhovaly, proto tak dlouhá odmlka, neměla jsem 10 měsíců přístup na internet
spousta zvířat: 4 psi (dcera má chovatelskou stanici), nová kočička Julinka, 4 koně


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: co mě čeká po operaci?
PříspěvekNapsal: 10 lis 2013 21:33 
Offline

Registrován: 31 říj 2013 18:58
Příspěvky: 153
Bydliště: pardubický kraj
motiva,plikace jse sice "nejšetrnější operace" je vratná, ale má to ale... Já uvažuji o jiném typu operace, protože naco volit vratnou operaci, když chci zhubnout trvale. Plikaci mám totiž rozmotanou a tedy po roce a půl od operace nefunkční. Z tohoto důvodu jdu a reoperaci a vím, že plikace to asi nebude. Nechám si poradit lékaře, myslím, že jsem si zvolila pro zvůj záměr dobrého. To je taky důležité zvážit, kde se necháš řezat. Podle příspěvků zde jím doc. Holéczy určitě je. Mrkni na odkaz video.
http://www.nemjbc.cz/redakce/index.php? ... iddir=8257

_________________
viewtopic.php?f=19&t=1970&p=157666#p157666

Obrázek

2 synové /20,25/,2 kočky,manžel
plikace srpen 2011 na OB při 123 kg,odhozeno -20kg
reoperace 10.1.2014 Jablonec nad Nisou-prim.Vraný, SADI-P/oprava plikace+bypass/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: co mě čeká po operaci?
PříspěvekNapsal: 10 lis 2013 22:42 
Offline

Registrován: 07 lis 2013 18:47
Příspěvky: 981
Bydliště: Zlín
Díky, lady jane, na video jsem se dostala dnes odpoledne, taky z nějakého zdejšího příspěvku, z pohovoru u doc. Holéczyho jsem měla pocit, že jemu se nejvíc líbí bypass, ale netuším, na co půjdu. Fakt je, že u toho by passu zůstává ten metabolický efekt zachován i v případě, že by pacient přejedl zmenšený žaludek, tak jsem to aspoň pochopila z toho videa. Musím říct, že od středy sedím na netu a sbírám informace, abych věděla, co mě čeká. Zatím mi ještě nenaskakují takové ty hororové scénáře, ale ono to přijde, znám se. :)

_________________
motiva

Obrázek

výška:164 cm
operace: 6. 1. 2014, Vítkovice, doc. Holéczy, sleeve resekce
věk: 60 let, syn 30 let a dcera 25 let (bydlím s dcerou), nově jsme se přestěhovaly, proto tak dlouhá odmlka, neměla jsem 10 měsíců přístup na internet
spousta zvířat: 4 psi (dcera má chovatelskou stanici), nová kočička Julinka, 4 koně


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: co mě čeká po operaci?
PříspěvekNapsal: 11 lis 2013 08:22 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Motiva
Vítej mezi námi!

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: co mě čeká po operaci?
PříspěvekNapsal: 11 lis 2013 08:56 
Offline

Registrován: 21 dub 2010 20:01
Příspěvky: 461
Bydliště: Ostrava
Ahoj Motivo

informace, které máš, jsou značně zkreslené a neobjektivní (cpát se preparáty do konce života)... Ale to je v pořádku, proto jsi tady, abys zjistila více.

Na druhou stranu, ano ,počítej s vypadáváním vlasů (dočasně), bude ti zima (dočasně), možná budeš mít křeče ve svalech (z nedostatku hořčíku), nedostatek vitamínu D, ale NO A CO?? Tohle všehhno je velmi malá daň za zachráněné zdtraví (a možná i život... ) jako diabetička a obézní... co si budeme povídat, vyhlídky nejsou moc dobré. Proto jsi udělala nejlepší rozhodnutí. Obezita je nemoc a patří do rukou lékařů - v případě pana docenta - tak to je ten nejlepší z nejlepších :-) Říkáme mu "pan docent Úžasný" :-):-)


Nevíme, kolik ti je let, kolik vážíš a jaké máš BMI. Od toho se vyvíjí typ operace. Určitě ti poradíme.
Jinak my se tady v Ostravě docela často scházíme, tak můžeš přijít mezi nás. Nejbližší sraz je naplánován na 7. 12.
A taky chodíme společně cvičit, plavat, nebo třeba jen "na kafe" či za kulturou" :-)
Tak se neboj, jsme super banda a až nás uvidíš, štíhlé, krásné a sebevědomé, tak budeš valit oči :-)
Eva

_________________
Obrázek

170 cm, 42 let, 1 dcera 17 let
Bandáž 6.5.2010 Ostrava - Vítkovice, Doc. Holéczy
Metřík dokončen 06/2011 (68 kg) a jedeme dál :-)
Žlučník 27.10.2011 taktéž Vítkovice, Doc. Holéczy
Ruce 20.11. 2012, Fakultní nem. Brno, prof. Brychta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: co mě čeká po operaci?
PříspěvekNapsal: 11 lis 2013 20:10 
Offline

Registrován: 07 lis 2013 18:47
Příspěvky: 981
Bydliště: Zlín
Děkuji ti,Sago, za milé pozvání, bohužel nejsem z Ostravy, ale ze Zlína, a v Ostravě jsem byla poprvé právě minulou středu na konzultaci. Je mi 57 let, mám dvě dospělé děti, syn žije v Brně, dcera bydlí se mnou. Jsme poněkud "postižené" zvířaty. Dcera má chovatelskou stanici, venku na zahradě žijí tři berňáci, v domě s námi dva malí pejsci na mazlení, jeden 9 kilový věčně načuřený kocour a navíc má dcera 4 koně, ti naštěstí nejsou na zahradě, ale má je ustájené na kraji Zlína. Pravděpodobně budu do Ostravy příští rok jezdit častěji. Měla bych do Vítkovic nastupovat 3.ledna a 6. ledna bude operace, budu muset přežít víkend v nemocnici, protože se mi nechce po vstupním vyšetření zase cestovat domů a v neděli znovu do nemocnice, musím si nabalit víc knížek :D Předpokládám, že nějaké pooperační kontroly budou probíhat také ve Vítkovicích, tak třeba někdy v budoucnu dojde i na to setkání. A ještě jsem zapomněla, BMI mám 38, vážím 103 kg, jsem alergik, diabetička od 30 let a vysoký tlak taky od 30. Přijde mi, že ty nemoci, které mé rodiče postihly kolem padesátky, já zdědila a projevily se o dvacet let spíš.

_________________
motiva

Obrázek

výška:164 cm
operace: 6. 1. 2014, Vítkovice, doc. Holéczy, sleeve resekce
věk: 60 let, syn 30 let a dcera 25 let (bydlím s dcerou), nově jsme se přestěhovaly, proto tak dlouhá odmlka, neměla jsem 10 měsíců přístup na internet
spousta zvířat: 4 psi (dcera má chovatelskou stanici), nová kočička Julinka, 4 koně


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: co mě čeká po operaci?
PříspěvekNapsal: 12 lis 2013 08:02 
Offline

Registrován: 25 čer 2013 17:49
Příspěvky: 1072
motiva vítám tě :wink:

_________________
Obrázek

47let, manžel dvě dcery 28,27, let
operace refluxu,hiátové kýly ,plastika jícnu
4.10.2013 v den operace 90kg
7 měsíců od operace - 28 kg .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: co mě čeká po operaci?
PříspěvekNapsal: 12 lis 2013 08:36 
Offline

Registrován: 04 říj 2013 18:37
Příspěvky: 88
Motiva,

vítám tě :)

Mám takový dojem, že u diabetiků teď ten bypass ordinují jako hotovou věc, právě kvůli tomu metabolického efektu.
Mám cukrovku II. od patnácti let, to je docela netypické, většina cukrovkářů tohoto věku je DM I. typu, takže inzulín, ale u mě se to prostě tak stalo. Takže kromě těhotenství jsem bez inzulínu, zato už slinivka asi mele z posledního.
Ostravu sis vybrala sama? Měla jsem dojem, že zlíňáci jezdí buď do Valmezu nebo do Břeclavi.

_________________
49 let, dva dospělí synové, 3 kočky
29.10.2013 Roux Y bypass, MUDr. Michal Čierny, Břeclav při 117 kg


Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: co mě čeká po operaci?
PříspěvekNapsal: 12 lis 2013 19:27 
Offline

Registrován: 07 lis 2013 18:47
Příspěvky: 981
Bydliště: Zlín
Díky Vám všem za přivítání :D , Fryshko, já jsem chtěla do Valmezu, ale můj obezitolog mně doporučil dr. Bařinku, který byl dřív primářem ve Valmezu a teď je ve Vítkovicích. Volala jsem mu, ale řekl, že už neoperuje a doporučil mi, ať se domluvím s docentem Holéczym. Ptala jsem se, jestli nemám tedy jít do Valmezu, protože tam běží tyhle operace dál, ale on mi řekl, že chirurgové ve Vítkovicích mají mnohem víc zkušeností a určitě je lepší nechat se operovat tam. Žila jsem v domnění, že Ostrava je ze Zlína strašně daleko, ale zjistila jsem, že expres jede jen něco přes hodinu, je to lepší cesta než autobusem.

_________________
motiva

Obrázek

výška:164 cm
operace: 6. 1. 2014, Vítkovice, doc. Holéczy, sleeve resekce
věk: 60 let, syn 30 let a dcera 25 let (bydlím s dcerou), nově jsme se přestěhovaly, proto tak dlouhá odmlka, neměla jsem 10 měsíců přístup na internet
spousta zvířat: 4 psi (dcera má chovatelskou stanici), nová kočička Julinka, 4 koně


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: co mě čeká po operaci?
PříspěvekNapsal: 12 lis 2013 21:10 
Offline

Registrován: 10 led 2013 09:55
Příspěvky: 380
Bydliště: Otrokovice
Motivo, ale do Břeclavi je to ještě rychlejší :D
To jen tak z legrace, je fakt, že v Břeclavi jsou dlouhé čekací doby, takže v Ostravě to budeš mít asi rychleji za sebou.

_________________
Obrázek
176 cm,48 let, doma já a tři chlapi v chalupě ve věku 53, 26 a 25let
4.9.13 163kg, pas 120cm, boky 154cm , Omega Gastrický Bypas při 163kg, dr.Čierny, Břeclav

http://blanula1.rajce.idnes.cz/Tak_sel_cas.../


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: co mě čeká po operaci?
PříspěvekNapsal: 12 lis 2013 21:33 
Offline

Registrován: 07 lis 2013 18:47
Příspěvky: 981
Bydliště: Zlín
Blanule, přesně tak, jsem v práci vázaná na termíny, chtěla jsem jít na operaci co nejdřív a v Břeclavi se čeká několik měsíců. Pokud mi to vylde ve Vítkovicích a neskolí mě nějaká viróza, tak se ještě stihnu i vzpamatovat po operaci a vrátit se včas do práce, aby za mě nemusel nikdo dělat. :lol:

_________________
motiva

Obrázek

výška:164 cm
operace: 6. 1. 2014, Vítkovice, doc. Holéczy, sleeve resekce
věk: 60 let, syn 30 let a dcera 25 let (bydlím s dcerou), nově jsme se přestěhovaly, proto tak dlouhá odmlka, neměla jsem 10 měsíců přístup na internet
spousta zvířat: 4 psi (dcera má chovatelskou stanici), nová kočička Julinka, 4 koně


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: co mě čeká po operaci?
PříspěvekNapsal: 13 lis 2013 13:51 
Offline

Registrován: 21 dub 2010 20:01
Příspěvky: 461
Bydliště: Ostrava
Motivo,
s tvou váhou, věkem a problémy si myslím, že rozumné řešení je bypass (zdánlivě velký zásah, ale to je předsudek)
BMI 38 není úplná pohroma, takže možná budeš uvažovat o plikaci - která je "nejméně řezací"
jenže ono to nemusí stačit. Může se stát, že sundáš 10-15 kilo a pak zjistiš, že dále to nejde. Doktoři ti ale řeknou, že je to výborný efekt operace (pravděpodobně budeš bez inzulínu) v čemž budou mít pravdu, cíl je splněn. Ale ... řekneš si, proč mám dole jen 15 kilo když některé mají dole 40 - 50 ? časem možná něco přibereš a denně hopsat ve fitku a dřít se ti asi taky nebude chtít...
a tak za 2 roky budeš uvažovat, že půjdeš pod kudlu znova...

samozřejmě to tak nemusí být, ale tohle jsem vypozoravala ve svém okolí

Mimochodem, znám pár koček, co jsou po biliopankreatické diverziu :-) - operace opředená brutálními fámami - najdeš i zde na fóru
a víš co je paradox? baby jsou naprosto v pohodě, spokojené, šťastné a nic z toho, co bylo popisováno (brutální průjmy, páchnoucí pot a stolice, nedostatek vitamínu a potřeba se ládovat preparáty do konce života) se tak nějak nekoná :-)

Tak hodně štěstí při přemýšlení , přesný návod ti nikdo nedá a i pan docent ti řekne, že ideální druh operace neexistuje, je to vždy na pacientovi :-)

_________________
Obrázek

170 cm, 42 let, 1 dcera 17 let
Bandáž 6.5.2010 Ostrava - Vítkovice, Doc. Holéczy
Metřík dokončen 06/2011 (68 kg) a jedeme dál :-)
Žlučník 27.10.2011 taktéž Vítkovice, Doc. Holéczy
Ruce 20.11. 2012, Fakultní nem. Brno, prof. Brychta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: co mě čeká po operaci?
PříspěvekNapsal: 13 lis 2013 17:16 
Offline

Registrován: 31 říj 2013 18:58
Příspěvky: 153
Bydliště: pardubický kraj
saga123,děkuji za tvůj příspěvek_bypass. Pořád jsem váhala, tvoje slova mne posunula o kousek dál, a teď jsem rozhodnutá...jít do bypassu, tedy pokud bude souhlasit lékař. Mám rozmotanou, nefunkční plikaci a zítra mne čeká první konzultace k reoperaci. Zatím jsem všude četla jak jsou všichni s by passem spokojení, ale nic konkrétního, spíše negativní vedlejší účinky o kterých ty píšeš. Bála jsem se kvůli průjmům a pachu, chtěla jsem se na to lékaře zeptat, zda je to běžné, jsem ráda, že není.....Mám jenom strach z té plikace, co když se znovu rozmotá? Na jiném fóru píše holčina, která byla na OB na reoperaci plikace a má ji po roce opět rozmotanou. Prosím, nemáte někdo nějaké info?

_________________
viewtopic.php?f=19&t=1970&p=157666#p157666

Obrázek

2 synové /20,25/,2 kočky,manžel
plikace srpen 2011 na OB při 123 kg,odhozeno -20kg
reoperace 10.1.2014 Jablonec nad Nisou-prim.Vraný, SADI-P/oprava plikace+bypass/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení