fórum.bandingklub.cz
http://forum.bandingklub.cz/

BMI pod 40
http://forum.bandingklub.cz/viewtopic.php?f=16&t=1974
Stránka 1 z 7

Autor:  Hruška [ 09 úno 2014 19:00 ]
Předmět příspěvku:  BMI pod 40

Dobrý den všem, dnes jsem se zaregistrovala abych se s vámi mohla podělit o své zkušenosti a také získala vaše názory, rady, atd. :D Předem se omlouvám, že jsem se hodně rozepsala, ale nějak mi to nešlo zkrátit :P
Nemám za se sebou ještě žádnou operaci, ale moc bych chtěla.
Dlouho jsem přemýšlela o bariatrické operaci a odvahu mi dodala až známá, která podstoupila asi před 2 rokama tubu a je nadmíru spokojená.
Vydala jsem se tedy loni v létě do SurgalClinic v Brně na první konzultaci s lékařem. Ten se tvářil, jako by ho mé problémy vůbec nezajímali, téměř se mě na nic nezeptal a nakonec mi řekl, že by operaci provedl, ale musí to schválit obezitolog. Objednala jsem se tedy hned přímo v Surgalu na obezitologii a tam byla tak příšerně nesympatická a protivná paní doktorka, že to svět neviděl. Ani se na mě nedívala když se mnou mluvila. A pak mi řekla, že se jí nezdám tak tlustá (už si přesně nepamatuji jak to řekla ona), že si myslí, že bych mohla zhubnout i sama bez operace. Jenže já sama vím čeho jsem schopná a kdybych to už milionkrát nezkusila a nenastal jo-jo efekt tak jsem to nedopracovala tam kde jsem a nepřemýšlela bych o operaci. Takže jsem se s paní doktorkou rozloučila a řekla jsem jí, že už k ní nepřijdu.
Cítila jsem se strašně :(
Od té doby uběhlo více než půl roku a já jsem opět zkoušela na sobě zapracovat sama, ale výsledky se bohužel neodstavují. Naopak mám ještě o 3 kg více.
Rozhodla jsem se tedy zkontaktovat pana doktora Čierneho a tento týden jsem se s ním sešla.
Musím říct, že jeho přístup byl oproti přístupu na Surgalu úžasný. Vysvětlil mi spoustu věcí, ptal se, díval se na dotazníky, které jsem mu vyplnila. Jenže opět nastal můj problém! Při výšce 166 cm a váze 106 kg je mé BMI "pouhých" 38,5. Takže jsem pod BMI 40. Aby mohlo dojít k zákroku, musí být indikované přidružené nemoci. Cukrovku nemám (i když je více než 100% pravděpodobnost, že mě nemine vzhledem k rodinné anamnéze), vysoký krevní tlak také ne, maximálně zvýšenou hladinu cholesterolu. Poslední dobou mě ale příšerně bolí kolena, na ortopedii jsem s tím ještě nebyla, ale před nějakou dobou mi ortoped zjistil ostruhy na patách.
Pan doktor mi tedy napsal do zprávy, že : "k indikaci léčby je nutné posouzení obezitologem, vč. lab. vyšetření, zda jsou opravdu přítomny s obezitou související zdravotní komplikace a zda jsou reálné možnosti konz. léčby vyčerpány. A že předběžně nelze stav bez prokazatelných přidružených onemocnění považovat za indikovaný k oper. léčbě". Jelikož jsem z Brna, doporučil pana Dr. Zemana na Obezitologickém centru v nem u Sv. Anny a zároveň také konzultaci s psychologem PhDr. Šiškeovou.
Co mám dělat? Máte nebo jste někdo měli také takové peripetie? Já se strašně bojím, že mi to u obezitologa opět neprojde :(
Předem děkuji za jakékolik reakce na můj předlouhý příspěvek!

Autor:  Gluminka [ 09 úno 2014 19:54 ]
Předmět příspěvku:  Re: BMI pod 40

AHoj Hruško, vítám tě mezi námi.
Je zvláštní, že ti dělají lékaři potíže pri BMI 38. Já osobně jsem byla poprvé operována při BMI necelých 38. Ale bylo to v Praze v Iscare. Ale jsou tady holky, které byly operovány při BMI o mnoho nižším. Možná je to o zařízení, kde se operace provádí. Možná je to o přidružených komplikacích obezity. Možná, že dr. Čierny chce mít opravdu jistotu, jak na tom jsi a tak si tě nechá "prověřit" od obezitologa...
Chápu, že odmítnutí je nepříjemné a hodí tě na dno. Také jsem si odmétnutí zažila na OB klinice v Praze...
Pokud se nechceš vzdát a bylo by škoda vzdávat se, tak se zkus pozeptat třeba jinde než v Brně. Pročti si fórum, kde ve tvém okolí se nacházejí nemocnice, kde se bariatrické operace provádějí, neváhej a zajdi tam.
Opravdu nic neodkládej, protože jediné čeho můžeš litovat je, že jsi čekala, otálela a nevyrazila hned.
Napiš něco o sobě, odkud jsi, váhu, stáří... zkus si vyrobit metřík viewtopic.php?f=34&t=252 http://www.tickerfactory.com/ezticker/t ... php?type=3 a uvidíš, že s více lidmi pohromadě se to lépe táhne.

Autor:  motiva [ 09 úno 2014 20:20 ]
Předmět příspěvku:  Re: BMI pod 40

Hruško, přečti si příspěvky Sagy123, ta byla na operaci ve Vítkovicích, BMI měla "relativně" nízké a k operaci doc. Holéczymu stačilo, že má v rodinné anamnéze cukrovku a snad i ten vys. tlak. :wink:

Autor:  Hruška [ 13 úno 2014 07:52 ]
Předmět příspěvku:  Re: BMI pod 40

Gluminko, Motivo, děkuji za přivítání 8)
Jen doufám, že budu brzy patřit mezi Vás. Zatím se mi nedaří zkontaktovat ani toho obezitologa :( Zřejmě má dovolenou tak snad příští týden.
Metr si samozřejmě udělám jakmile budu natěšená z toho, že je to na dobré cestě :D

Autor:  Hruška [ 13 úno 2014 07:54 ]
Předmět příspěvku:  Re: BMI pod 40

Motivo, koukám, že máš velmi krátce po operaci. Jak se cítíš? Za jak dlouho jsi byla schopna jít do práce?

Autor:  lotynka [ 13 úno 2014 09:09 ]
Předmět příspěvku:  Re: BMI pod 40

Ahoj Hruško vítám tě :wink:

Autor:  Gluminka [ 13 úno 2014 17:41 ]
Předmět příspěvku:  Re: BMI pod 40

Hruška: víš, vydala jsi se na dlouhou cestu. Ono od první návštevy lékaře k operaci to nějaký ten měsíc trvá. Vytrvej, nenech se odradit, pročítej a uvidíš, že to přenese vytoužené ovoce. Moc ti držím palce, aby ses dovolala na tu obezitologii. A pak už se to rozjede :D

Autor:  motiva [ 13 úno 2014 23:28 ]
Předmět příspěvku:  Re: BMI pod 40

Hruška píše:
Motivo, koukám, že máš velmi krátce po operaci. Jak se cítíš? Za jak dlouho jsi byla schopna jít do práce?

Hruško, já jsem šla do práce 20. ledna, protože jsem si místo neschopenky vzala dovolenou. Musím říct, že ten první týden byl hustý, dcera mě ráno vozila autem na šestou, o půl třetí jsem šla na trolejbus a nejhorší byla cesta od zastávky k nám na kopec. Doma jsem se složila do křesla a hodinu spala, pak jsem se teprve vyplížila na krátkou procházku se psem, ale to už jen po rovince. Ten první týden v práci jsem byla úplně vyřízená, a to jen sedím u počítače, ale nechtěla jsem, aby za mě musely dělat kolegyně, je to komplikované i kvůli tomu, že se u nás musí přidělovat práva, aby mohl někdo pracovat s mými daty. Úplně chápu holky, které zůstávají doma třeba těch 6 týdnů. Druhý týden v práci už byl o něco lepší a ve čtvrtek už jsem dokázala vyrazit přes poledne do města a taky vyjít při procházce kopec k lesu. Nikdy bych nevěřila, že stačí pár dní polehávání, nízký tlak a budu tak vyřízená, od oběda mě bolely záda ze sezení u počítače a doma jsem ten týden od. 20.ledna ani prstem nehla. Teď jsem pátý týden po operaci, včera jsem absolvovala kontrolu u docenta Holéczyho, řekl mi, že už můžu dělat všechno, na co se cítím, cvičit, i břicho, chodím zas tancovat, se psem odpoledne na hodinovou procházku a domů i do práce většinou jdu pěšky (cca 20 minut, žádná dlouhá štreka to není). Myslím, že to je hodně individuální, každý to má jinak. Byla jsem domluvená s doktorkou na obvodě, že za ní můžu přijít, kdybych to nezvládala a ona mi tu neschopenku vypíše, tak jsem to šla prostě zkusit po těch 14 dnech, jestli to dám. Únava byla samozřejmě velká, ale nebylo mi špatně od žaludku, jedla jsem si ty svoje mini porcičky a srkala po troškách čaj :P

Autor:  Hruška [ 19 úno 2014 07:15 ]
Předmět příspěvku:  Re: BMI pod 40

Tak jsem se konečně dovolala alespoň sestřičce na obezitologii. Dala mi nejbližší termín až na konec dubna :cry:
Dnes zkusím zavolat do Mostiště. Tam prý takový problémy kvůli BMI nedělají a na obezitologii a k psychologovi neposílají. Je to pravda?
Držte palce abych se dovolala. Pokud ano, řeknu panu doktorovi Šimoníkovi hned do telefonu jak se věci mají a jestli bude potřebovat doporučení.
Přeji všem hezký den.

Autor:  Fiona [ 19 úno 2014 07:33 ]
Předmět příspěvku:  Re: BMI pod 40

To je zajímavé, já mám ze SurGalu úplně opačnou zkušenost.

Autor:  Hruška [ 19 úno 2014 14:00 ]
Předmět příspěvku:  Re: BMI pod 40

Mám termín konzultace do Mostiště na 12.3. :-D
Nahlásila jsem panu doktorovi moje BMI a ptala se ho na rovinu jestli mám přijít s nějakým doporučením a on řekl, že to není potřeba.
Tak jsem zvědavá jak to bude potom probíhat.
Známá mi už před rokem říkala, že mám jít do Mostiště a já jsem na ni nedala a říkala jsem si proč jezdit jinam když můžu být v Brně. Měla jsem to udělat hned, už bych třeba byla štíhlá jako laňka :-D

Autor:  lotynka [ 19 úno 2014 14:38 ]
Předmět příspěvku:  Re: BMI pod 40

Hruška tak vidíš určitě ti dobře dopadne :wink:

Autor:  motiva [ 19 úno 2014 18:59 ]
Předmět příspěvku:  Re: BMI pod 40

Tak nám dej vědět, Hruško, jak ti konzultace dopadla, hodně štěstí :P

Autor:  evinazboru [ 19 úno 2014 19:23 ]
Předmět příspěvku:  Re: BMI pod 40

Hezký den všem,Hruško tyto problémy neřeší ani v Turnově,sama jsem se divila,jak "hladce"jsem prošla s BMI 38.Termím mám 29.4 a nemůžu se dočkat.Nevím ale,jak daleko bys to měla :?

Autor:  spendlicek [ 19 úno 2014 20:31 ]
Předmět příspěvku:  Re: BMI pod 40

Já byla operovaná v Mostišti a můžu jen doporučit ;) A psychologa tam opravdu nechtějí :)

Stránka 1 z 7 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/