fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 21:22

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6891 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 454, 455, 456, 457, 458, 459, 460  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: PŘEDSTAVENÍ NOVÁČKŮ
PříspěvekNapsal: 14 kvě 2017 18:29 
Offline

Registrován: 01 bře 2017 19:27
Příspěvky: 34
Bydliště: Vyškov
Děkuji za rady, espumisan pomohl moc. Ještě se chci zeptat jak je to s vitamíny, před opkou jsem užívala magnesium, béčko a železo. V lejstrech od nutriční terapeutky se píše že potravinové doplňky nejsou vhodné, ale na druhou stranu při té stravě co má člověk po opce by tělu asi nějaký přísun vitamínů a minerálů bodnul. Jinak mám za 7 dní dole 7,5Kg což je fofr. Počítám však s tím že se to zpomalí.
Zjistila jsem že asi nemůžu ovocné přesnídávky anebo vařenou mixovanou ředěnou mrkev, nadýmá mě to a trpím jak pes. Nevím co z toho mi nedělá dobře, ale pro jistotu jsem nejedla dnes ani jedno. Zkusila jsem si rozmixovat čerstvý sýr (něco jako Balkán, ale NESLANÝ, prostě přírodní měkký sýr) s kefírem hodně nařídko a ještě jsem to pro jistotu přecedila a taky mi to nesedlo. Chtěla jsem nějakou změnu, ale smůla.
Sedí mi jen cezený vývar, kefír, jogurty a čaj, jo a dnes řídká br.kaše mi udělala celkem dobře.
Jo pracuji na zápiscích z nemocnice a celkově píši o celém tom procesu docela detailně, tak až to bude hotový, dám to sem, třeba to někomu pomůže a myslím že se u toho spousta čtenářů i zasměje.

_________________
Obrázek


Únor 2017 první konzultace, počáteční míry 125kg a 173cm.
Březen 2017 kolečko vyšetření.
Květen 2017 Sleeve resekce Prostějov.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŘEDSTAVENÍ NOVÁČKŮ
PříspěvekNapsal: 14 kvě 2017 18:36 
Offline

Registrován: 01 bře 2017 19:27
Příspěvky: 34
Bydliště: Vyškov
euryanata

Jedla jsem je normálně jak jsou, připadá mi že je to řídké až dost, když mi připadá že je nějaká hustější tak ji zředím čajem, ale fakt mi přijde že přesnídávky jsou řídký dost. Třeba jogurt jím taky neředěný, kupuji Hollandii bílou a když ji pořádně zamíchám lžičkou tak je téměř tekutá. Snáším to takhle dobře, ale přesnídávky asi vynechám, podle mě to ovoce nafukuje a to mi vadí.
Ty záda co tě bolí můžou být klidně taky "plyny" jak člověk málo jí tak střeva jsou plynatější, to jsem si přečetla v chytrých knihách.
Někdy mám tlak v žaludku už po dvou doušcích čaje, jindy v pohodě sním 100ml jogurtu a nic.
Hodně říhám, ale paradoxně i když je to společensky mimo mi to hodně pomáhá při jídle, bez odříhnutí během jídla bych nesnědla asi nic. Nevím jestli je to říhání dobře nebo ne, ale ve středu jdu na kontrolu tak se poptám.

_________________
Obrázek


Únor 2017 první konzultace, počáteční míry 125kg a 173cm.
Březen 2017 kolečko vyšetření.
Květen 2017 Sleeve resekce Prostějov.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŘEDSTAVENÍ NOVÁČKŮ
PříspěvekNapsal: 14 kvě 2017 19:04 
Offline

Registrován: 09 říj 2015 19:25
Příspěvky: 42
Bydliště: Praha
Bobi, aha, ja na tekute mela opravdu vse tekute. Presnidavky a jogurty jim az ted na kasickach. Muzu tedy vsechno,velmi pomalu. Ale od zacatku vubec nemuzu caj.
Plyny me take nepadly,ale me boli zada spis nahore. I kdyz to by mohl byt zaludek a plyny v nem. Cert vi.
Riham taky, a to.ukrutne. muj zivot je v podstate posledni tri tydny jen o rihani.
Co se tyce vitaminu....dlouho jsem z nikoho nemohla dostat,co mam tedy uzivat. Nutricni rekla,ze mam zacit brat az na kasovite. Muj svagr - lekarnik mi doporucil Pharmathon Geriavith. Koupila jsem je, jsou celkem drahé, a je mi po nich tak blbe, protoze je zapijim na lacno a nez se na ne muzu po pulhodine najist, tak to se mnou uz nekolikrat malem seklo. Ted jsem je o víkendu vynechala. A uz ted mam hruzu z toho,ze zitra me vitaminek ceka...

_________________
Majda 38 let 170cm/120kg 2 děti[/color]

TUBU v ÚVN Praha 26. 4. 2017 120kg
15. 7. JSEM DOCENTKOU!!!
Srpen 2017 - 28kg
Říjen 2017 - 35kg
85kg
Leden 2018 Už mi to stačí! 75kg
Únor 2018 73kg
..............................................................................................................
podzim 2018 - plastika břicha


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŘEDSTAVENÍ NOVÁČKŮ
PříspěvekNapsal: 14 kvě 2017 19:18 
Offline

Registrován: 01 bře 2017 19:27
Příspěvky: 34
Bydliště: Vyškov
euryanta

No mě nutriční řekla že br.kaši řídkou můžu a jogurt neředěnej dokonce s jahodama!!! mi dali poslední den ve špitále, no raději jsem to nejedla. Nutriční říkala že jogurty můžu. Mám to i v těch lejstrech co mi dala.
Dnes jsem si vzala opět espumisan a zimnice za chvíli přestala, takže to asi bude fakt tím vzduchem v trávícím traktu.
Dnes jsem měla hlavně kefír. Z léků beru jen jeden na srdce a ten si drtím na prášek. Ještě beru Omeprazol tobolky a to je vlastně taky kus i když se to v žaludku rozpustí, ten Espumisan taky, myslím že to tedy s tím jogurtem a přesnídávkou nebude tak horký.
Jinak mívám občas dost velký bolesti ramene a to jsem měla hned po probuzení z anestezie, asi mi tam něco hnuli, pak to ve špitále ještě ustalo, ale teď se to občas vrací.
Začínám vidět ta shozená kila, hlavně na prsou, to mě celkem štve.
Čaj mi nevadí, ale nesmím ho vypít moc, hlavně černého protože staví a jak mám zašité břicho tak nemůžu ani "zabrat" :mrgreen:
natoš se zasmát a škytavka nebo kašel je pro mě utrpení.
Celkově si myslím že to zvládám dobře, i ten pobyt ve špitále byl v pohodě, byla jsem trochu za exota protože jsem druhý den u lítala po chodbě, vadí mi akorát ta plynatost, protože to uvnitř tlačí asi i na ten operovaný žaludek a to rameno. Občas trpím, ale od propuštění ze špitálu jsem žádné léky na bolest ještě nepotřebovala, jen ten Espumisan. A ještě si píchám Fraxiparin, ale dnes poslední.
Dnes jsem byla na malé procházce, asi jen 1km, ale udělalo mi to dobře.

_________________
Obrázek


Únor 2017 první konzultace, počáteční míry 125kg a 173cm.
Březen 2017 kolečko vyšetření.
Květen 2017 Sleeve resekce Prostějov.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŘEDSTAVENÍ NOVÁČKŮ
PříspěvekNapsal: 14 kvě 2017 20:07 
Offline

Registrován: 01 bře 2017 19:27
Příspěvky: 34
Bydliště: Vyškov
Ještě by mě zajímalo jaký jste měly po operaci na tekuté a kašovité stravě energetický příjem? Já se nedostanu nad
3500 kJ (cca 850 Kcl), s tekutinami se dostanu maximálně na 1,5 l.
Je mi jasné že s naběhnutím na "normální" konzistenci stravy se energetický příjem mírně zvýší, ovšem nechci se dostávat nad
5000kJ (cca 1200 Kcl) dokud nebudu na vysněné váze.

_________________
Obrázek


Únor 2017 první konzultace, počáteční míry 125kg a 173cm.
Březen 2017 kolečko vyšetření.
Květen 2017 Sleeve resekce Prostějov.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŘEDSTAVENÍ NOVÁČKŮ
PříspěvekNapsal: 15 kvě 2017 06:32 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
bobi
ten kal. příjem neřeš
espumisan ber, když Ti dělá dobře
říhání je jasné, odchází vzduch ze žaludku, aby udělal místo jídlu
krátce po operaci nějaký vitamíny neřešte, tělo má zásoby, navíc většinou to jsou velký bobule a žaludku to nedělá dobře
pokud mocí mermo chcete, doporučuju toto
http://www.energy.sk/cz/menu_x7044x.asp
je to tekutý bioinformační přípravek, dávkuje se pár kapek a je to skvělý

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŘEDSTAVENÍ NOVÁČKŮ
PříspěvekNapsal: 15 kvě 2017 11:15 
Offline

Registrován: 01 bře 2017 19:27
Příspěvky: 34
Bydliště: Vyškov
Chci všem moc poděkovat za rady a reakce, je super že něco takového tady existuje a člověk se může poradit pokud si není něčím jist.

_________________
Obrázek


Únor 2017 první konzultace, počáteční míry 125kg a 173cm.
Březen 2017 kolečko vyšetření.
Květen 2017 Sleeve resekce Prostějov.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŘEDSTAVENÍ NOVÁČKŮ
PříspěvekNapsal: 17 kvě 2017 15:00 
Offline

Registrován: 01 bře 2017 19:27
Příspěvky: 34
Bydliště: Vyškov
Tak hlásím že jsem byla dnes na kontrole a doporučili mi koupit si šumivé vitamíny :shock: mám to nechat vyšumět a tak za hodinu vpít. Je to asi proto že se mi hůř hojí rány a mívám ty zimnice. Další věc která mě dnes trápí je bílý až nahnědlý povlak na jazyku, doufám že jsem nechytla ještě nějakou kvasinkovou infekci nebo nebo něco podobného. U doktora jsem to nezmínila, popravdě tam byl takovej fofr že jsem na to uplně zapomněla. Máte někdo s tímto zkušenost?

_________________
Obrázek


Únor 2017 první konzultace, počáteční míry 125kg a 173cm.
Březen 2017 kolečko vyšetření.
Květen 2017 Sleeve resekce Prostějov.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŘEDSTAVENÍ NOVÁČKŮ
PříspěvekNapsal: 17 kvě 2017 17:02 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
bobi
ten povlak na jazyku mělo hodně lidí po operaci, čisti si jazyk, až budeš jíst normální jídlo, tak to přejde.
pokud to je opravdu kandidóza, psala o tom bossice zde viewtopic.php?f=13&t=994&p=110741&hilit=kvasinky+jazyk#p110741
klikni si vpravo nahoře na hledat, zadej "povlak na jazyku" a vyjedou Ti příspěvky, kde se to řešilo

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŘEDSTAVENÍ NOVÁČKŮ
PříspěvekNapsal: 17 kvě 2017 19:12 
Offline

Registrován: 01 bře 2017 19:27
Příspěvky: 34
Bydliště: Vyškov
Annax

Děkuji za všechny tvé rady a pohotové odpovědi, vycucala jsem si jeden Septisan. Dnes mi vytáhl doktor stehy a při tom se samozřejmě strhli i ty strupy a začalo to hnisat během dne, přemýšlím o tom že jak mi to v tom špitále vše dobře šlo a dobře jsem to snášela tak teď ty komplikace nějak přibývají. Mažu Hemagelem a desinfikuju, doufám že se to spraví, vím jak to vypadá když se rány nehojí a co to může způsobit a opravdu díky nechci.

_________________
Obrázek


Únor 2017 první konzultace, počáteční míry 125kg a 173cm.
Březen 2017 kolečko vyšetření.
Květen 2017 Sleeve resekce Prostějov.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŘEDSTAVENÍ NOVÁČKŮ
PříspěvekNapsal: 23 kvě 2017 15:15 
Offline

Registrován: 02 kvě 2017 20:40
Příspěvky: 15
Ahoj, tak já jsem takový nováček nenováček, byla jsem tady asi tak před 7 lety a jelikož jsem hlava děravá, tak jsem zapomněla nick a heslo. Takže jmenuji se Jana, před 7 lety jsem podstoupila plikaci na Ob,nejdříve jsem krásně hubla dala jsem dolu za rok 40 kg a další 2 roky vše krásně držela. A pak jsem z ničeho nic začala přibírat i přesto, že jsem stále dodržovala režim, při volání na Ob,jsem se moc s pochopením nesetkala a jen mi doporučili začít držet 80g dávky. No a tak jsem válčila jak se dalo. K dnešním dni mám zpět vše co před plikací. Ale nakonec jsem se rozhodla pro reoperaci. Neměla jsem odvahu jít do OB, po strohém doporučení zmenšit pouze dávky nic víc. Tak jsem dlouho přemýšlela kam. Nakonec jsem se objednala do Iscare na konzultaci, byla jsem tam 17.5., můžu říct, že jsem tam šla se strachem co bude, jak se na mě budou dívat. A byla jsem překvapena, jak byli vstřícnýa dokonce tam stále měli mé papíry z roku 2009, tehdy jsem asi po půl roce chození tam odešla z MuDr Pichlerovou do OB. Konzultaci jsem měla s panem doktorem Černým a můžu říct je to bezvadný člověk.O všem jsme si popovídali a říkal, že pro mě buď bypass nebo sleewe, nakonec jsme se dohodli na tubu.Takže jdu 19.6. - k nutriční a 11.7- zbytek - sono,gastro, interna a psycholog.
Mojí největší motivací je, že chce me s manželem mimnko a vzhledem k věku mi bylo doporučeno IVF, ale musím dát dolu svou velkou zátěž.a třeba bych se pak mohl stát i zázrak a zadařit se normálně :D .Tak to je asi tak vše o mě

_________________
Obrázek

11.7.2017 - sono + gastro,nutriční terapeut, psycholog
18.7.2017 - interna

3.10.2017 - Tubu Praha Iscare


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŘEDSTAVENÍ NOVÁČKŮ
PříspěvekNapsal: 23 kvě 2017 18:41 
Offline

Registrován: 08 kvě 2017 18:33
Příspěvky: 76
Ahoj Jendulko :)

vítáme tě tady. Já jsem zrovna taky v čekacím režimu :) zítra jdu na obezitologii a pak ještě Sono. 15.06.2017 jdu na koo k Mudr. Čiernému a tajně doufám, že už dostanu termín opky.
Překvapilo mě, že jsi po plikaci tak hodně zhubla - dle příspěvků tady na fóru se při plikaci, tak extrémně nehubne.
Mě je 26 a bude to má první operace, pokud vše půjde dobře.
Bohužel, moc to tady nežije a spíše se setkáváme v kategorii kavárna - pokec o čemkoliv. :)

Tak vítej a hodně štěstí, ať ti vše dobře dopadne a piš :) aspoň nás tady bude více.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŘEDSTAVENÍ NOVÁČKŮ
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2017 20:04 
Offline

Registrován: 01 bře 2017 19:27
Příspěvky: 34
Bydliště: Vyškov
Také vítám všechny nové i staré přispívající. Já jsem vlastně taky nová. Držím palce, ať všem operace dobře dopadne.

Já měla průběh operace v pohodě, ale doma se celkem trápím. Měla jsem problém s hojením operačních ran, asi nedostatek živin. Nasadila jsem vitamíny a proteinové nápoje, tak teď po skoro dvou týdnech po operaci se rány konečně zklidnili a začíná se to lepšit.
Trápilo mě i nadýmání a to z obyčejných přesnídávek, tak jsem je vyřadila, po týdnu se trávení trochu rozběhlo a je to lepší. Užívala jsem Espumisan na radu Annax, to mi moc pomohlo. Ještě občas trpím zimnicemi a průjmy hlavně večer, nejím ani nepiji nic sladkého kvůli Dumping syndromu. To podle mě způsobuje ty zimnice a průjmy. Mudr mi doporučil šumivé vitamíny, ale ani po vyšumění a odstátí je můj žaludek netoleruje a tak jsem přešla na klasické prášky které si drtím a polykám se lžičkou jogurtu nebo polévky. Žaludek to takhle snáší uplně v pohodě.
Vadilo mi i neustálé sucho v krku a bílý povlak na jazyku, ovšem zjistila jsem že je to léky které se po operaci užívají proti překyselní žaludku (Lozeprazol). Nyní po dvou týdnech se to lepší.
Jím pořád jen tekutou, jen jogurt neředím protože mi to nevadí a je řídký až dost. Přežívám na řidkých polévkách z nenadýmavé zeleniny a mléčných nápojích. Hubnutí se mi po týdnu od operace uplně zastavilo, až se mi podařilo navýšit příjem na 4000Kj denně se hubnutí zase rozběhlo. Navýšit příjem se mi však podařilo jen díky jednomu nutridrinku denně, který usrkává celý den zase kvůli Dumping syndromu, když jsem jej vypila celý během třeba dvou hodin tak okamžitě zimnice a studený pot. Jinak byl příjem sotva 3000Kj. Což je pro moje tělo asi málo a začalo syslit zásoby. S těmi 4000KJ se citím mnohem lépe, přestala jsem být malátná a už se mi netočí hlava, navíc se tedy konečně začínají hojit ty rány po operaci.
Ještě mi vadí už týdenní zpoždění menstruace, ale opět zlatá Annax mě ubezpečila v mé domněnce že je to ztrátou váhy a tím že tělo dostalo zabrat operací a hojením, tak zatím nepanikařím a čekám kdy to přijde.


Všem přeji úspěšný průběh operace a co nejsnadnější rekonvalescenci.

_________________
Obrázek


Únor 2017 první konzultace, počáteční míry 125kg a 173cm.
Březen 2017 kolečko vyšetření.
Květen 2017 Sleeve resekce Prostějov.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŘEDSTAVENÍ NOVÁČKŮ
PříspěvekNapsal: 01 čer 2017 10:16 
Offline

Registrován: 01 čer 2017 09:57
Příspěvky: 17
Ahojte :)
rada bych se k Vam pripojila, jsem sleeve cekatelka...
Procitam si tu diskuze uz pomerne dlouho, zvazuju pro a proti, ale teprve tento tyden jsem se rozhoupala a zasla si do bariatricke ambulance a s panem doktorem probrala moznosti a postupy.
Takze ted pres prazdniny me cekaji "kolecko" vysetreni a pry zari nebo rijen operace, pokud tedy do te doby zhubnu 9 kg :twisted:

_________________
19.06.17 prvni konzultace, 129 kg / 166 cm
16.10.17: termín tubu Prostějov, 126 kg
16.11.17: 113 kg
16.12.17: 106 kg
16.01.18: 101 kg
16.02.18: 96 kg
16.03.18: 94 kg
16.04.18: 90 kg
16.05.18: 86 kg
16.06.18: 85 kg
16.07.18: 85 kg
16.08.18: 83 kg
16.01.19: 88 kg
16.07.19: 88 kg
16.06.20: 98 kg :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PŘEDSTAVENÍ NOVÁČKŮ
PříspěvekNapsal: 01 čer 2017 10:31 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
kualalumpur
Vítej mezi námi, blahopřeji k rozhodnutí!
Napiš si prosím ještě do podpisu, kam se na operaci chystáš.
Pokud nějakou informaci nenajdeš, ptej se. Buď v příslušném tématu nebo v kavárně :wink:
Dlouhé čekání nevadí, aspoň bude Tvoje hlava na hubnutí připravena :D

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6891 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 454, 455, 456, 457, 458, 459, 460  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení