fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 16 dub 2024 05:27

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6892 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 460  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Dotaz
PříspěvekNapsal: 20 lis 2006 12:39 
Offline

Registrován: 18 lis 2006 13:08
Příspěvky: 1
Bydliště: Soběslav
Ahoj všichni, pohybu mám celkem dost,ale někam chodit třeba na aerobik nemohu, přes den chodím do školy,pak ještě do práce,takže nemám žádný volný čas.Tak nevím jak mám shodit ty kila. Do školy chodím 6 km pěšky a do práce taky.Tak nevím poradte někdo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20 lis 2006 17:10 
Offline

Registrován: 14 srp 2006 19:32
Příspěvky: 811
Aby se hublo, tak se musí aspoň 3xtýdně 30 min řádně propotit tričko. Na způsobu pohybu zas tak moc nezáleží. Sexík :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20 lis 2006 22:58 
Offline

Registrován: 10 lis 2006 11:37
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha
Ahoj, jestli chodíš denně šest kilometrů pěšky, tak máš jistě dostatek pohybu, abys zhubla. Pro spalování tuku je důležitá přiměřená tepová frekvence, to znamená nejít ani příliš pomalu - pak se tělo nenastartuje, ani příliš rychle, pak se nespalují zásoby tuku.

Ta zátěž se dá vypočítat podle tepové frekvence, to by ti možná někdo tady poradil, počítá se podle věku, pohlaví, trénovanosti. Během aktivity by pak neměla výrazně poklesnout ani přesáhnout limit.

Já jsem si svou tepovou frekvenci nechala vypočítat ve fitku od trenéra, který mi dělal plán cvičení a on mi poradil, jak u sebe přibližně poznám, že jsem ji dosáhla, takže to používám i při cestě do práce (taky to mám cca 6km, ale ne vždy se mi podaří vstát tak brzy, abych to dala pěšky, jsem trochu spáč :wink: ) a když jedu doma na rotopedu tak taky podle spočítané tepovky.

--

Ještě doporučuji se zamyslet nad tím, co jíš, nejen kolik, ale kdy a jak pravidelně. To je můj problém. Cvičím, spaluji, ani nejím extra hodně, ale extra hrozně...

---

Přeju ti úspěchy, jsi ode mne z daleka, jinak bych ti dala kontakt na toho trenéra, co k němu občas chodím na rady, je sice relativně drahý, ale fakt dobrý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21 lis 2006 17:27 
Offline

Registrován: 14 srp 2006 19:32
Příspěvky: 811
Výpočet tepovky orientační vzoreček
220-věk x 0,65 dolní hranice
220-věk x 0,70 horní hranice
Netrénovaný člověk ji dosáhne snadno, čím víc je trénovaný, tím víc úsilí do toho musí vložit.
Třeba by šlo pořídit si na ruku jak je počítadlo kroků, mělo by to počítat i tep a po čase to na sobě člověk pozná kdy se dostane do toho "spalovacího" režimu.
Chodila jsem denně taky tři kilásky tam a zpátky a bohužel jsem myslela, že svižná chůze stačí, ale buď byla málo svižná nebo jsem se potom víc najedla, protože jsem měla mylnou představu, že je to dostatečný pohyb.

Tabulka přibližných hodnot (opisuju)
20 let ... 130 ... 140 ... možné rozpětí 115-150
25 let ... 130 ... 140 ... možné rozpětí 115-150
30 let ... 127 ... 137 ... možné rozpětí 112-145
35 let ... 124 ... 133 ... možné rozpětí 112-145
40 let ... 120 ... 130 ... možné rozpětí 110-140
45 let ... 120 ... 130 ... možné rozpětí 110-145
50 let ... 116 ... 125 ... možné rozpětí 110-140
55 let ... 110 ... 122 ... možné rozpětí 107-138
60 let ... 107 ... 120 ... možné rozpětí 105-130
65 let ... 100 ... 115 ... možné rozpětí 100-127
70 let ... 97 ... 112 ... možné rozpětí 97-122


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NOVÁČEK
PříspěvekNapsal: 22 lis 2006 18:24 
Offline

Registrován: 11 lis 2006 18:24
Příspěvky: 5
Bydliště: Ostrava
Ahoj Evi,jestli mohu,tak se taky zapojím :roll: . Myslím,že 30 kg za 10 měsíců je úžasné,nemáš myslím kam spěchat. Četla jsem tvůj příspěvěk,ale i odpovědi na něj...radí ti pillates,jógu. Možná mě ostatní ukamenují,ale myslím si,že tohle není opravdu to pravé ořechové,při józe se hodně cvičí na zemi,což může být s tvou váhou a sníženou pohblivostí problém. A pillates? Já mám 70 kg (jsem také po bandáži) a relativně zdravá,ale pillates vyžaduje takovou kondičku,se kterou mám velké problémy i já. Takže ti doporučuju opravdu zkusit ten bazén,voda vše usnadňuje,ale rozhodně něco zkus začít dělat,jinak ti z úbytkem váhy začnou odcházet i svaly jako mě,už jsem přes 4 měsíce na nemocenské s docela velkými bolestmi páteře.

_________________
Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Můžu mezi Vás?
PříspěvekNapsal: 26 lis 2006 13:28 
Offline

Registrován: 26 lis 2006 13:19
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha 9 - Černý Most
Ahojky, jmenuju se Saša, právě uběhlo 15 měsíců od mé bandáže, kterou jsem prodělala v ISCARE, za tu dobu jsem zhubla 18 kg, což je možná pěkné, ale nestačí mi to. Púvodní váha byla 116 kg, je mi 59 let, tudíž už to hubnutí jde hodně ztěžka. Chtěla bych se s Vámi podělit o zkušenosti, protože se tím hodně trápím.
Jsem nováčkem i u počítače, tak mi tu s tím trochu pomáhá dcera, proto prosím omluvte, pokud bych hned neodepsala.
Přeji všem hezký den :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 lis 2006 13:38 
Offline

Registrován: 18 lis 2006 11:10
Příspěvky: 418
Bydliště: Brno
Ahojky Sašo tak tě mezi námi vítám.Blahopřeji za pěkný váhový úbytek.Já jsem taky po operaci ale jen 17 dní a zatím mám dole 8kg tak doufám že mi to půjde dolu tak jak by mělo.Tahle ta diskuse je super :lol: alespoň si můžeme navzájem poradit a nebo postěžovat,ale vždy z toho máme určitě dobrý pocit.Neboj za čas budeš ovládat i ten počítač není to nic těžkého.Měj se krásně přeji pěkný den :P


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 lis 2006 15:07 
Offline

Registrován: 17 črc 2006 15:29
Příspěvky: 81
Bydliště: JIŽNÍ ČECHY
Ty jo Trixl -to asi nějak nesedí,moc tomu teda nerozumím,ale na rotopedu,mám 180 tepovou fekvenci +-.Abych nezkolabovala :D :D :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 lis 2006 17:39 
Offline

Registrován: 14 srp 2006 19:32
Příspěvky: 811
bela píše:
na rotopedu,mám 180 tepovou fekvenci +-.Abych nezkolabovala

Jestli jezdíš víc než na 70% zátěže, tak nespaluješ tuk, ale zásoby cukrů a hlavně posiluješ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 lis 2006 18:31 
Offline

Registrován: 04 srp 2006 20:12
Příspěvky: 70
Bydliště: Zlínsko
jojo...jezdíš na zásoby cukru a kyslíku.
Ale určitě neposiluješ :wink: ....prstě se huntuješ a tělo si bude říkat o energii tím, že budeš žravá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28 lis 2006 08:11 
Offline

Registrován: 17 črc 2006 15:29
Příspěvky: 81
Bydliště: JIŽNÍ ČECHY
Né holky já nechci co teda s tím pomozte a PORADTE MI JÁ NECHCI BÝT ZAS ŽRAVÁ :cry: :cry: :cry: Jak mám teda šlapat?A proč mi to trenérka neřekla?
Jezdím na zátěž 7 je to do osmy,tak mi prosím moc prosím hodně moc prosím napište jak to mám dělat správně.Včera mi říkala ať už si přidám zátěž na bendž,zvedám 20kg 3série po 10,já si ale přidala 1 sérii.Jinak na nohy mám zátěž 30kg na zadní svaly stehen a na přední 25kg 3série po 15.Tak mi to moc prosím upravte jestli to dělám blbě.Mooc prosííím a předem děkujuu!!!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28 lis 2006 18:42 
Offline

Registrován: 10 lis 2006 11:37
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha
Belo, velká zátěž jak na rotopedu, tak na strojích v posilovně nevedou ke spalování tuku a zeštíhlení postavy. Myslím, že nelze dát úplně přesný návod, kdo má jak cvičit, to by měl právě udělat trenér ve fitku, když by od tebe předtím zjistil, proč chceš cvičit (hubnout, tvarovat tělo, zvětšit muskulaturu).

Bohužel, jako ve všech profesích jsou trenéři a "trenéři". ten dobrý by ti měl i říct, jak pít, co pít, měl by umět poradit i s jídelníčkem. Dobrý trenér by ti také mě ukázat, jak si který stroj nastavit přímo pro sebe. A tréninkový plán by se měl alespoň jednou za půl roku nechat překontrolovat, protože pokud cvičíš pravidelně, tak je potřeba zkontrolovat, jestli neděláš zbytečné chyby, jestli už nepotřebuješ změnit cviky, zátěže atd (tělo si třeba už moc zvyklo).

A kromě posilování a spalování by měl správný trenér naučit svého cvičence i protahovat všechny svalové partie do cvičení zapojené.

Obecně, na hubnutí se doporučuje submaximální zátěž minimálně 20minut, teprve po dvaceti minutách se začíná spalovat tuk. A jak dlouho vydržíš vydržíš jet, je pak na tobě.

Cvičení na strojích v posilovně není na spalování tuků vhodné. Je dobré na zvětšení muskulatury (velká zátěž, krátké série, málo opakování) nebo na vytvarování, zeštíhlení svalů (menší zátěž, dlouhé série, více opakování).

Přeju hodně štěstí, mám doma hodně literatury o tom, jak cvičit, co cvičit, kdy cvičit. tak kdybys měla zájem o nějaké samotudium, ráda okopíruji a zašlu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 pro 2006 14:45 
Offline

Registrován: 26 lis 2006 13:19
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha 9 - Černý Most
Ahoj Romčo,

díky za odpověď :-) doufám, že Tvá kila jdou úspěšně dolů :wink: držím palce, papapa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 pro 2006 15:31 
Offline

Registrován: 17 črc 2006 18:56
Příspěvky: 101
Ahoj Sašo,psala jsem ti na soukromou zprávu,koukni na to,ještě jsi jí nevybrala.Nahoře u nápisu,klikni na soukromé zprávy a otevřou se ti.Možná tam nemáš jen ode mně,ale i od jiných.Ahoj :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ČAU LIDI ZDRAVIM VŠECHNY
PříspěvekNapsal: 12 led 2007 21:19 
Offline

Registrován: 12 led 2007 21:10
Příspěvky: 2
Čau lidi chci všechny pozdravit a zeptat se jestli byl někdo operován v:P Ustí nad/Labem ,nenašla jsem tady zatim nikoho. Děkuji za odpověd.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6892 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 460  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení