fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 dub 2024 11:41

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 461 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 31  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 01 srp 2012 07:52 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Miluško
To je ale moc dobře, že jsi napsala. Protože když sem spokojené dlouholeté bandážnice nepíšou, tak tu čteme jenom zoufalé příběhy nešťastných bandážnic.
Bandáží se za ta léta udělalo moc, jistě se problémy vyskytují v jednotkách procent, ale když ty spokojené mlčí, tak se o nic neví.

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 01 srp 2012 18:31 
Offline

Registrován: 08 zář 2010 13:57
Příspěvky: 500
milus: Stejně jako ty chceš po druhých aby neodsuzovali bandáže, tak nevím proč házíš tubulizáky do skupiny, kde se nám po x letech roztáhnou žaludky. Je to každého věc na kterou operaci půjde ale nemyslím si, že bys byla taková sibyla abys věděla jak my všichni s TUBU skončíme po x letech. Je jenom dobře, že ti bandáž pomohla ale pokud chceš toleranci po druhých tak se podle toho taky sama chovej.

_________________
Obrázek

24.3.2011 TUBU. FN Ostrava-MUDr.Foltys
Pes doskákal 16.7. 2012 ve 4:15
4.12.2012 Cilkulární abdo. Prof. MUDr. Pavel Brychta,CSc. FN Brno
2.9.2013 - Prsa. MUDr. Vřeský
26.11.2013. Haxny opět Prof. MUDr. Pavel Brychta,CSc. FN Brno

A konec:) Max. váha 135-celkem zhubnuto 72 kilo


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 01 srp 2012 20:12 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
LF hezky jsi to napsala :wink:

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 01 srp 2012 20:17 
Offline

Registrován: 15 srp 2009 19:00
Příspěvky: 801
Bydliště: Olomouc
LF!
ObrázekObrázek

_________________
Obrázek
47 let,3 děti,skvělý přítel,
13/9/11 TUBU- MUDr Hrubý,Turnov
12/10/12 reoperace bypass při 108kg,primář Vraný,Jablonec nad Nisou - úspěšně zvládnuta!
23/10/13 abdominoplastika,MUDr.Hokynková,Brno - Bohunice.
9/7/14 dokončení metříku
Žádný cíl není tak daleko, aby na něj nedosáhla křídla tvých snů...Obrázek...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 02 srp 2012 21:44 
Offline

Registrován: 05 říj 2009 21:18
Příspěvky: 3531
Bydliště: Kósek vod Brna
Ženy a vy ostatní ... já to sem raděj o těch změnách ani nebudu psát .... bych zas byla za prasandu a i tak myslím, že všichni víme VO CO GO .... :roll: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Obrázek
40let*2děti*16a19 let*1manža*Tubu 14.6.2011-Turnov Obrázek Obrázek
Motto: Život je příliš krátký na to, abych přemýšlela nad tím, co jsem udělala špatně... Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 03 srp 2012 02:36 
Offline

Registrován: 10 čer 2011 18:20
Příspěvky: 2375
Bydliště: Praha 3 ŽIŽKOV
:shock: kámasůtra :shock:

_________________
Obrázek
14/9/10 TUBU Turnov,zlaté ruce MUDr.Hrubého-DOPORUČUJI a ve 33 letech začátek nového, šťastného života Obrázek
mattoni, 36 let, 2 děti, Vojtíšek a Kubíček Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 03 srp 2012 08:23 
Offline

Registrován: 01 srp 2012 13:12
Příspěvky: 47
Bydliště: Staré Město u Uh.Hradiště
Dobrý den, jsme nováček , který 14.8. jde na opku v Břeclavě. Mám ty smišené pocity jako když se vám zabije tchyně v vašem novém autě. Teším se na řešení mých zdravotních problémů souvisejicích s nadváhou, ale taky mám pocit že budu asi jiný. Jako když bych osobně měnil pohlavi. Já co měl rád stejky,rád i kulinářské hody, budu ted spiše na mixované stravě a no zkrátka chut stejku to mít nebude. Tak se duševně chystám na přechod na jinou stravu ale i jiného člověka. Ale na druhou stranu mi odpadnou ortopadické problémy a já se těším jak budu běhat se svýma vnučkama (1,5 roku a 3,5 roku).
Toto u mne převážilo všechny jiné ty negativní pocity. Ï když i vzhled je nezanedbatelný, ale model ani gigolo nebudu (je mi 61 let ) a s manželkou po 38 letech jsme již tzv. zaběhnutí. Vlastní opky se nebojim mám několik operaci hlavně kýly za sebou a to busde stejné. Ale to potom,je to bude neznámá,
Ale je stejně uplně báječné že medicina dokáže pomoct i tma kde třeba já osobně selhal a nemám tak velkou vůli ale i zdravi shazovat zdravi jen pomoci diaty a cvičení. Za tuto péči o nás no tlusté, ufuněné,
upocené a svým způsobem neštastné lidi kteří jsou i mirně vyřazení z normálního života moc děkuji všem zdravotníkům, lékařům a lidem okolo. Říká se že tlustí lidi jsou dobrosrděční a tolerantní a veselí, ale myslím si že toto u člověka určuje jeho povaha a ne kila. Tak pomalu mi čas ukrajuje dny a já už za 11 dní budu se měnit. Dlouho jsme vysedával před obrazovkou internetu a vše si pročital a pak následovalo pomyslné vážení pro a proti. Rozhodnití je definitivní a jáí se tešim že vnučky budou mit funkčního , pohyblivého dědečka , který snima při jejich řáděni udrží krok a dech. Zajimalo by mně jestli i u vás kteří už máte vše za sebou, prodělávali jste taky takový duševní přerod? Díky Radek

_________________
Obrázek
15.8.2012 Tubu Břeclav, MUDr.Čierny
17 kg je za mnou a zbývá 15 kg


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 03 srp 2012 08:31 
Offline

Registrován: 08 pro 2011 12:55
Příspěvky: 735
Ahoj Radku...
neboj se nic, ...nic netrvá věčně!...tedy ani tekutá, ani kašovitá! :lol: ...po čase přejdeš na normální stravu, akorát už nebudeš muset sníst mísu salátu a kopec řízků, aby sis pak s rozepnutým knoflíkem u kalhot, hladící si bříško prochrochtával, jak manželka dobře udělala nedělní oběd, že sis pěkně pošmákl a jsi plnej k prasknutí! Tento pocit se totiž dostaví i po té pidiporci!!! :mrgreen: :mrgreen: Takže spokojeně budeš odfukovat taky, chuťové buňky uspokojíš stejně, akorát nepojedeš na kvantitu, ale na kvalitu! A to je sakra rozdíl!
Držím palce...a hurá vstříct Novému životu! :wink:

_________________
Obrázek

Obrázek

Motto: kdo nechce, hledá důvody... kdo chce, hledá způsoby...

termín tubu: 26.1.2012, MUDr. Šimoník-Mostiště při 125,6kg
18.9.2013, abdominoplastika + paže, MUDr. Jelínková-FN Bohunice Brno
4.12.2013, převisy stehen-ex, MUDr. Jelínková-FN Bohunice Brno
Obrázek


Naposledy upravil muchomurka99 dne 03 srp 2012 08:40, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 03 srp 2012 08:33 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Radku
Mixovaná strava je jenom krátce :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Stejk si pak dáš, ale zhruba stejně velkou porci jako Tvoje vnučka :lol: :lol: :lol:
To je ta největší změna, že budeš jíst všechno, i manželčin dortíček, ale vše z kávových talířků a budeš přežraný :D
Je potřeba si uvědomit, že hory jídla nejsou smyslem života. Jíme proto, abychom žili.

Jo, Muchomůrko, bingo! Mňam mňam jedem na kvalitu :lol: :lol: :lol:

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 03 srp 2012 08:35 
Offline

Registrován: 16 čer 2011 11:10
Příspěvky: 2818
Bydliště: Kósek od štatlu
Radku!
Prvně musím říct, že kašovitá strava není žádný problém. Poměrně často je vnímaná jako velký opruz strava tekutá v prvních 14 dnech, to ano, to se ale dá vydržet, obzvlášť, když jdou kila většinou krásně dolů. Kašovitá už je pak vnímaná skoro jako normální a po měsíci od operace už můžeš přejít na pevnou stravu a postupně zkoušet prakticky všechno, co máš rád. Můžeš si dát cokoliv, co žaludek snese, a budeš sám překvapený, jak málo Ti toho bude stačit k uspokojení chuťových buněk :-). Takže se stejkem se loučíš jen na krátko, tak proč se tím zabývat :-).
Já osobně jsem měla spíš takové divné pocity z toho, že se uvnitř mě něco změní, něco, co fungovalo. Sice jsem byla velryba, ale fungovalo to zaběhnutým způsobem, který jsem už znala. A najednou se má stát ze mě nějaké monstrum, které má žaludek rozmontovaný na dva kusy a ještě přehozený kus trubky. Nepokazí se tím něco nenávratně? Tyhle pocity jsem měla těsně před operací a ještě i krátce po operaci. Uklidňovala mě vzpomínka na holky, které už byly po operaci dlouho, poznala jsem je osobně a viděla, jak jsou šťastné a spokojené. A tyhle pocity přešly postupem času, spolu s tím, jak se zlepšoval můj život, tedy hlavně zdraví, fyzická kondice, ale taky vzhled, což mi přidalo na sebevědomí. Jsem tak trochu jiný člověk, ale připadám si jen tak, že jsem se vrátila do těla, které jsem používala 30 let a to tlusté tělo, to bylo jen půjčené.
Uvidíš, že budeš spokojený a vnoučata budou mít spokojeného dědu a i "zajetá" :-) manželka ocení atraktivnějšího chlapa!! :-) Ať Ti to rychle ubíhá!

_________________
Obrázek
oblíbený manžel, 3 potomci
180 cm, max váha 135 kg
11.11.11 - OLGB, MUDr. Čierny, Břeclav, při 112 kg
Obrázek
27.3.2013 reoperace pro přehubnutí při 51 kg
Obrázek
CARPE DIEM!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 03 srp 2012 11:09 
Offline

Registrován: 05 pro 2011 17:49
Příspěvky: 185
Bydliště: něco mezi štatlem a vyškovem
Radkú, neboj,
já, vyhlášená mlsounka a turistka-navštěvovatelka vybraných "michelinských" restaurací, milovnice stejků atd si dneska neodpírám nic, dám si všechno, ale všechno skoro v takové té porci "amuse bouche".
Zrovna jsem se včera vrátila z třídenní "sleziny" s kolegy v Paříži, no hotový gurmánský orgie, artičoky, zvěřová terina, foie-gras, asi 50 drůhů sýrů, ryby, rosbíf, pečeně, pečený brambory na milión způsobů, domácí ravioly se sýrem, paštiky, ajá nevím co ještě... no prostě tři dny nářez, úplně jsem se předtím bála, jak tomu zvládnu všemu odolat, ale nakonec všechno jsem si dala...
ale!
pidi-pidi porce... o to déle žvýkám, a ochutnávám.... no prostě mňam, a vůbec se neboj, víno jsem si tam dávala taky... a jak bylo dobrý.

mimochodem, je třeba se naučit pak chodit do restaurací a vědět co si vybírat.
když jdu s manželem, tak už jsme se třeba naučili, že objednáváme předkr, polévku a hlavní chod, od každého si od něj kousíček vezmu a jsem happy.
když jdu s kolegy nebo obch. partnery, tak si dám polévku, nějakou řidší, ideálně consomé, nebo tak nějak, to mám skoro jako pití, a nejdřívě po 15 minutách po polévce donesou předkr, který jsem si objednala namísto hlavního chodu, většinou je toho cca 50-85g takže taky ok, a tak když pak přijde na kávičku, úplně v klidu, malé italské ristretto, dokonce k ní zbodnu i jeden malý čokoládový dezert (takový ty 10g pralinky) a nikdo z kolegů si ještě nevšiml, že bych jedla jinak, jen mě chválí jak mi to sluší...

neboj se vlka nic...

_________________
32let, 3 muži v chalupě (1 manžel a dva synátoři 3 a 7 let) a jeden vlkodav
28.2.2012 OLGB při 97kg, Dr. Čierný, Břeclav
15.4.2013 abdo
Obrázek
Jde to ztuha, ale jde to...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 03 srp 2012 11:18 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
Radku já si vůbec nedokázala představit, jak tenhle režim zvládnu - nepít po jídle, ani před jídlem, jak můžu být přežraná z takových pidiporcí atd atd.... a ihned po opce to šlo nějak samo, uvidíš, že to zmákneš, rozhodně to za to stojí, uvidíš, že nekecáme :oops: :wink:


Annax píše:
Jíme proto, abychom žili.


znám to ještě s pokračováním - Jíme proto, abychom žili, nežijeme proto, abychom žrali a tak se také po opce stalo !! :wink:

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 03 srp 2012 13:25 
Offline

Registrován: 15 srp 2009 19:00
Příspěvky: 801
Bydliště: Olomouc
RADKU! :lol:
vítám tě tu a gratuluji k tvému rozhodnutí!Tak jak píšou holky tekuté a kašovité se neboj,a toho že se už nenajíš,toho už vůbec ne!Budeš baštit všechno,ale bude ti stačit málo!Tak vzhůru do boje!

_________________
Obrázek
47 let,3 děti,skvělý přítel,
13/9/11 TUBU- MUDr Hrubý,Turnov
12/10/12 reoperace bypass při 108kg,primář Vraný,Jablonec nad Nisou - úspěšně zvládnuta!
23/10/13 abdominoplastika,MUDr.Hokynková,Brno - Bohunice.
9/7/14 dokončení metříku
Žádný cíl není tak daleko, aby na něj nedosáhla křídla tvých snů...Obrázek...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: xx
PříspěvekNapsal: 03 srp 2012 14:52 
Offline

Registrován: 31 led 2011 23:00
Příspěvky: 452
xxx

_________________
Jeník.


Naposledy upravil Jeník dne 20 pro 2012 22:30, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 03 srp 2012 15:15 
Offline

Registrován: 22 bře 2012 16:21
Příspěvky: 449
Radku

já jsem duševní přerod prodělávala a vlastně ho prodělávám pořád. Už před opkou jsem přemýšlela, jak se srovnám s takovou změnou, když tak miluju jídlo, všechno mně chutná atd. Na ty malé porce jsem si musela zvykat, přišlo mně nenormální, že mi najednou stačí tak málo jídla a jsem najedená. Jeden je zvyklej celej život jíst nějak a pak najednou je to úplně jinak. Ale teď mně přijde, že já jím normálně a ostatní hodně. Ale tak nějak jsem se potkala sama se sebou, jako bych to teď byla víc já než předtím, cítím se svobodnější.Ale zároveň si uvědomuju, že je to proces na celej život, protože chuť přecpat se mám pořád. Hlad a chuť jsou totiž dvě rozdílný věci.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 461 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 31  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Alexml, Bing [Bot], enegosafubizi a 251 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení