fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 15:06

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kdo to ví, odpoví :-)
PříspěvekNapsal: 01 úno 2016 19:54 
Offline

Registrován: 02 bře 2015 09:24
Příspěvky: 614
Maruško, nevšimla jsem si, že by na tebe někdo útočil. pokud jsi z Prahy, můžeme ti dát kontakt na doktory na předoperační vyšetření, kde nečekáš tak dlouho. Hodila jsem ti odkazy, kde si můžeš přečíst diskuze na konkrétní kliniky, či nemocnice

_________________
[url=https://www.TickerFactory.com/weight-loss/wVI6XMp/]
Obrázek
12.3.2015 konzultace Jablonec-pan primář Vraný, 168 kg
3.6.2015 operace, plikace žaludku, duodenální bypass, SADI-P
2.11. 2017 Abdominoplastika opět Jablonec a Mišák :-)
5.6. 2018 modelace prsů, Brno MUDr Adlerová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo to ví, odpoví :-)
PříspěvekNapsal: 01 úno 2016 21:08 
Offline

Registrován: 31 led 2016 18:08
Příspěvky: 6
ja take chci bandaz, nechci si nechat udelat ze zaludku strevo. ono by asi omezeni grelinu udelalo dobrotu, na druhou stranu ze ze stejneho hormonu tvori protichudny obestatin. co objevili tedka nedavno, co objevi priste? podle me, nechat si vyjmout cast zdraveho organu, je risk. s bandazi je problem, ze se lidi preziraji.. :shock: :cry: opravdu, me uz to nebavi, 20 let hubnu, s vahou bojuju od narozeni, asi 4 x jsem sama od sebe zhubla pres 30 kg, pokazde jsem to nabrala zpet, od ledna 2014 jsem tvrde drela, do ledna 2015 jsem zhubla 30 kg, poctive, bez snizenych kalorii, cvicenim... behem cerna - cervence 2015 jsem mela deset kilo nahore, jen proto, ze zacaly zkousky, ja jedla piracetam a vecer pila energitaky, abych nepadla. tedka od zacatku ledna mam 10 kilo nahore, zkousky a nekonci to a jeste dlouho nebude... bmi se mi blizi ke 40 a me uz to nebavi, jsme moc mlada na to, abych chodila ve vaku a odpirala si seberealizaci. Od te bandaze si slibuju novy start, zhubnu, snad na me nikde nic nebude viset, jsem vyzrana rovnomerne.. vahu si budu drzet a pokud se nebudu prezirat, coz ani tedka nedelam, jen jim moc casto a asi ne uplne dietne... :x (uz me to nebavi.. vlastne pres zkouskove zeru jen cukr...) , tak mi vaha zustane a bude to ok... co mam nacteno a co mi rikali doma, tak pokud je bandaz od zacatku tam, kde ma byt a clovek to nepokousi, tak je to trvale.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo to ví, odpoví :-)
PříspěvekNapsal: 01 úno 2016 21:14 
Offline

Registrován: 31 led 2016 18:08
Příspěvky: 6
ellvi píše:
Maruško, nevšimla jsem si, že by na tebe někdo útočil. pokud jsi z Prahy, můžeme ti dát kontakt na doktory na předoperační vyšetření, kde nečekáš tak dlouho. Hodila jsem ti odkazy, kde si můžeš přečíst diskuze na konkrétní kliniky, či nemocnice

Asi uz jsem precitlivela, ale pochop ty me, ja uz jsem zklamana, zhnusena, rezignovana, bud bandaz a nebo to uz kaslu.. ja jsem se opravdu snazila, poctive a pokazde to prohrala...

jsem z Ostravy, do prahy pojedu, jsem objednana za tyden, rikali, ze si semnou zatim pokecaji a vemou mi krev (nalacno) a chteji moc...:D jen doufam, ze se tam neslozim, mam to na 11 a vztavat budu ve tri, abych stihala vsechno... a bylo mi receno, ze napodruhe mi naplanuji vsechna vysetreni do jednoho dne a pak termin operace asi na kveten...

Ja nechci vyznit tvrdohlave, ale uz jsem se presvedcila, ze proste normalne to nejde a uriznout kus zaludku nechci... Nebo slozeni do sebe, ten zaludek se i tak roztahne...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo to ví, odpoví :-)
PříspěvekNapsal: 01 úno 2016 22:07 
Offline

Registrován: 02 bře 2015 09:24
Příspěvky: 614
Maruško a četla jsi zde na foru, jaký problémy dělá bandáž? cizí těleso v těle? Já osobně bych do bandáže nikdy nešla, pročetla jsem si zde názory lidí, co byly v Iscare a pak museli na reoperace :-) Já jsem se rozhodla pro Jablonec i když sem z Prahy a zatím se mi to vyplácí. V Ostravě tyto operace taky dělají. Lidi se rozhodnou pro Iscare, nebo OBK, protože tyto dvě kliniky mají obrovskou reklamu. Mrkni se sem viewtopic.php?f=18&t=1007

_________________
[url=https://www.TickerFactory.com/weight-loss/wVI6XMp/]
Obrázek
12.3.2015 konzultace Jablonec-pan primář Vraný, 168 kg
3.6.2015 operace, plikace žaludku, duodenální bypass, SADI-P
2.11. 2017 Abdominoplastika opět Jablonec a Mišák :-)
5.6. 2018 modelace prsů, Brno MUDr Adlerová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo to ví, odpoví :-)
PříspěvekNapsal: 02 úno 2016 00:34 
Offline

Registrován: 01 lis 2015 00:31
Příspěvky: 77
Bydliště: Přerov
Maruško, proč když jsi z Ostravy ses objednala až v Praze? Proč si myslíš, že nejlepší operatéři jsou tam? Proč si tak komplikuješ život? Navíc hodně lidí pak z OB a Iscare jezdí na reoperace jinam. V Ostravě (nikdo si nestěžoval, že má velké díry po opce) máš také bariatrické odborníky. Z té hladovky od brzkého rána do poledne Ti bude akorát špatně. Raději bych se objednala tam u vás (na fóru je kontakt do Ostravy), poslechla si, co Ti vysvětlí doktoři a podle toho se teprve rozhodla. Chápu, že jsi zoufalá z hubnutí a přibývání, ze zkoušek vynervovaná, ale správným a uvážlivým rozhodnutím si ušetříš do budoucna mnoho problémů. Bandáže občas vrůstají, někdo je jako cizí těleso nesnáší . Četla jsem tu hodně příběhů na tento problém.

_________________
Obrázek

Věk: 55 let, Výška: 170cm, rozvedená, 2 děti - 29 let.

Tubu - Mostiště 10.9. 2015, MUDr. Šimoník
původní váha 134 kg
10.10.2015 - -12 kg 10.3. 2016 - -28 kg
10.11.2015 - -17 kg 10.4. 2016 - -28 kg
10.12.2015 - -19 kg 10.5. 2016 - -29 kg
10. 1.2016 - - 22 kg 10.6.2016 - -33 kg
10. 2.2016 - -25 kg 10.9.2016- -35 kg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo to ví, odpoví :-)
PříspěvekNapsal: 02 úno 2016 03:55 
Offline

Registrován: 14 pro 2015 10:59
Příspěvky: 65
Bydliště: Hradec Králové
Ahoj Maruško, nechci radit, jen dávám k dobru svůj příběh: s váhou bojuji od puberty, před 20 rokama jsem podstoupila bandáž žaludku, dnes již zastaralou, ale tenkrát jsem byla ráda i za to, do půl roka jsem dala dolů 25 kg a pak se to zastavilo, pak zas něco a začalo to kolísat, ale byla jsem šťastná i za to a hlavně mě netrapil hlad a chutě a díky tomu jsem byla i psychicky vyrovnaná. Rok po operaci jsem zjistila, že jsem těhotná, miminko v pořádku + 8 kg navíc, po odchodu z porodnice 11 kg dole . první dva roky dobrý, ale pak byl malý stále nemocný já vynervovana , nevyspala a začala jsem se po nocích dojidat sladkým protože mi po tom bylo fajn, popíjela jsem k tomu kofolu a jak je známo bublinky roztahují žaludek a tudíž více jídla, tak jsem se vyžrala ještě víc než před bandáži 120 kg. Zase začal boj, diety , hladovky, i léky ( lindaxa, adipex ) . po mozkový příhodě mé sestry ( 37 let 156 kg) mě bylo 30 a dostala jsem strach, začala brutálně cvičit, plavat, správná strava a 60 kg za 6 měsíců dole, zkrátim to jsem znovu tlustá, obrovská, jak se komu líbí a jsem ráda, že můžu jít na bypass , při konzultaci jsem od vyprávěla příběh a pan primář mi dal návrh a argument proč, nevím jak je to v Praze, ale stačilo mi to na OBK a byla jsem rozhodnutá, že musím jít jinam a jela bych klidně i do Ostravy , kdybych neslyšela chválu i na Jablonec ;-) .

_________________
Gába
158 cm,101kg BMI 41,5
42 let, vdaná, dva synové- 23 a 17, 4 čivavky
1996 109kg bandáž žaludku v Jičíně -25kg
1998 druhé dítě vše ok a přibrala jsem na konci mateřské
04 120kg dieta+sport za 6 měsíců -60 kg
06 abdo Pardubice opět 101 kg
28.1.16 konzul. MUDr. Vraný
21.3.16 JBC odstranění bandáže
22.7. JBC bypass
http://gabcahole.rajce.idnes.cz/ja/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo to ví, odpoví :-)
PříspěvekNapsal: 02 úno 2016 08:53 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Maruško
Tady jsou děvčata se zkušenostmi, neber to jako útok na svou osobu, jen se snaží, aby ses nespálila jako ony :roll: :roll:
V Ostravě je bariatrická chirurgie na vysoké úrovni, je tam několik vynikajících lékařů a fakt skvělá pooperační péče, jaká nikde jinde v republice není. (mimochodem OBK a Iscare mají pooperační péči nulovou :evil: :? )
Bandáž už většina lékařů nedělá, protože to je hodně zastaralá metoda, která má velké množství komplikací v pozdějších letech, přečti si tady zkušenosti, odkazy, které Ti dávala Ellvi.

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo to ví, odpoví :-)
PříspěvekNapsal: 02 úno 2016 08:54 
Offline

Registrován: 31 led 2016 18:08
Příspěvky: 6
No dobře, jenže já nechci řezání žaludku, ani bypass ani plikaci. Nejsem schopná zhubnout a udržet si to delší dobu, co jiného než bandáž mi zbýva? i v zahraničních studiích se uvádí 15% špatných hodnocení, s tím, že většina je dělaná přežíráním se. Logicky, když jsem spokojená, funguju, když jsem nespokojená, napíšu to na foru a sejdou se další a pro všechny to vypadá, že je všechno blbě. V ostravě je bezné, ze když je to na pojistovnu, je to reznicina, nemam to ze sve hlavy, ale od blizkeho, co v tom kolektivu je. Nemluvím o plastice, ale o bězné chíře. Jablonec si prozkoumám. Stale jsem se nikde nedocetla, proc ne iscare? kdyz jsem se objednávala v ostrave, dostala jsem termín jen na konzultaci v březnu a že mám počítat s tím, že nejdříve přístí rok to bude.. jenže do té doby budu mít 150 kg.. Jako překypovat ještě nekypu a nechci... navíc, pri vysoké, dvema detem v predskolním veku, domacnosti a praci kdykoliv muzu.. je celkem problém vzít si 14 dní dovolenou a cekat tady na dr... chtela jsem se objednat k psychologovi, se zádankou od obvodacky (pozadala jsem ) a hádejte, kdy mi nabídli termín? na duben... jen pro srandu: manzel trpí tenzní bolestí hlavy, zvrací, migreny jak vysite, dr ho poslala na ct, ze to muze byt zavazne.. obesel vsechny tri nemocnice v ove... termín má v březnu... tak kde jako jsme? Proc to v praze jde za tyden a tady vsechno trva 1/4 stoleti? Proc vsichni koho znám a pohybují se v realném zivote nemocnic, nadávají na ostravu? Doktori jsou také lidé, proc by tu nejméne zavaznou bandáz tolik doporucovali, kdyz by vsichni meli problemy? proc svetove studie mluvi opacne? Já nepotrebuji hubnout 100 kg, mam spek tak 30 kg, rada bych byla za 40...
mrzi me, ze jsem tady chodila, nebudu vas presvedcovat o opaku a nebudu predem premyslet nad tim, ze se to pokazi, ale budu se tesit, az mi to pomuze hubnout. mávám...

chtela jsem se zde bavit konkretne, ale budu muset na ten fb...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo to ví, odpoví :-)
PříspěvekNapsal: 02 úno 2016 09:02 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Maruško
Iscare je soukromá klinika, bandáž je nejlevnější typ operace.
A když se k doktorovi na konzultaci čeká, neznamená to, že je o jeho práci zájem?
Jo a mimochodem, znám několik lidí, kterým bandáž způsobila život ohrožující potíže a rozhodně to nebylo přežráním :roll: nejmenší komplikací je, že kroužek tak zaškrtí žaludek, že neproteče ani voda :shock: aby kroužek fungoval, musí být utažený, což znamená převážně kašovitou stravu, všechno hodně kousat, větší sousto třeba jablka Ti kroužek ucpe a pak děláš psí kusy, abys ho dostala z kroužku ven :cry: každodenní zvracení je běžné ... atd.

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo to ví, odpoví :-)
PříspěvekNapsal: 02 úno 2016 09:04 
Offline

Registrován: 07 čer 2012 14:14
Příspěvky: 176
Bydliště: Praha
To je duležité že jsi rozhodnuta a viš co chceš,tady jsou lide kteři maji odlišný názor a zkušenosti.Ale ty si svoje zkušenosti potřebuješ zjiskat sama,a ja ti přeji hodně štěsti a zdravi ...

_________________
Obrázek




22.1 Jablonec-pr.Vráný..
12.2psycholog-zvládnuto

2.09,2015 bypass (RYGB) operovala MUDr.Šimečková


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo to ví, odpoví :-)
PříspěvekNapsal: 02 úno 2016 13:25 
Offline

Registrován: 14 pro 2015 10:59
Příspěvky: 65
Bydliště: Hradec Králové
Maruško, nikdo ti tady nechce diktovat co máš, nebo nemáš dělat, píšeme to co jsme zažili nebo si myslíme, tak jako ty . Jestli jsi přesvědčená o kroužku a máš z toho dobrý pocit, tak do toho jdi :-) . můj manžel také nechce žádné řezání a říká, že mu stačí něco dát dolů, tak se teď zajímá o gastricky balónek, který je na půl roku a pak se zas vyndá . Také jsem nejdřív obvolavala kde mě vezmou teď hned a šla do Prahy a sama se musela přesvědčit na vlastní oči. Ať se rozhodneš jak chceš držím palečky

_________________
Gába
158 cm,101kg BMI 41,5
42 let, vdaná, dva synové- 23 a 17, 4 čivavky
1996 109kg bandáž žaludku v Jičíně -25kg
1998 druhé dítě vše ok a přibrala jsem na konci mateřské
04 120kg dieta+sport za 6 měsíců -60 kg
06 abdo Pardubice opět 101 kg
28.1.16 konzul. MUDr. Vraný
21.3.16 JBC odstranění bandáže
22.7. JBC bypass
http://gabcahole.rajce.idnes.cz/ja/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo to ví, odpoví :-)
PříspěvekNapsal: 02 úno 2016 15:47 
Offline

Registrován: 02 bře 2015 09:24
Příspěvky: 614
Maruško nikde jsi nečetla nic o Iscare, protože ses na ty odkazy ani nepodívala :-) viewforum.php?f=18 není ti divné, když se podíváš na tuto stránku, proč v kolonce Iscare je poslední příspěvek rok 2013 a OBK 2014?
Tímto končí má pomoc tobě, protože to co zde předvádíš není přecitlivělost, ale tvrdohlavost, hádavost a hlavně NEINFORMOVANOST i přes to, že tvrdíš, jak máš pročtené diskuze. Já, než sem šla pod kudlu, pročítlala jsem si zde příspěvky i několik let dozadu, X měsíců před operací.
A už vůbec nechápu, jak můžeš takhle psát o nemocnici v Ostravě, která patří mezi top v ČR, jen proto, že to řekl někdo z tvých známích. Já zde píšu své zkušenosti s Iscare a OBK, ze kterých sem utekla.
I tak ti přeju, aby jsi byla tou jednou ze sta, které bandáž nebude zlobit po pár měsících, natož letech a ty si byla spokojená.

_________________
[url=https://www.TickerFactory.com/weight-loss/wVI6XMp/]
Obrázek
12.3.2015 konzultace Jablonec-pan primář Vraný, 168 kg
3.6.2015 operace, plikace žaludku, duodenální bypass, SADI-P
2.11. 2017 Abdominoplastika opět Jablonec a Mišák :-)
5.6. 2018 modelace prsů, Brno MUDr Adlerová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo to ví, odpoví :-)
PříspěvekNapsal: 04 úno 2016 11:33 
Offline

Registrován: 28 črc 2008 09:41
Příspěvky: 778
Bydliště: Ostrava
Holky,nechte Marušku být,jak se říká tady u nás,KDO CHCE KAM,CHUJ S NÍM!
Nadává na dlouhé termíny v Ově,no asi si neuvědomuje,že v Ově,narozdíl od OB nebo Iscare nedělají jen bariatrii,že tady operují třeba rakovinové nádory,že zachraňují životy a bariatrie tudíž NENÍ prim tak jako na těch dvou klinikách..Další věc,až bude mít komplikace,pošlou ji do háje,tak jako jiné a pak bue ráda,že se ji někde v Ově ujmou..A že nedopadne tak jako jedna známá,která se dostala docentovi na stůl ve 12,05,kdy se ji band zaříznul do žaludku a ona už měla sepsi v břišní dutině..Jasdně,že ji v OB poslali do háje s tím,že nedodržuje režim a špatně jí je právě proto..

_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/wr8fFV4/]
Obrázek

Tubu09/2008,po těhu spousty kil zpátky,takže díky zlatým ručkám docenta Holéczyho a diverzi 08/2012 jedu znova...

Od 25.11.2015 nové bříško :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo to ví, odpoví :-)
PříspěvekNapsal: 04 úno 2016 11:59 
Offline

Registrován: 25 led 2015 13:32
Příspěvky: 138
Bydliště: Havířov
Bestickova a co bříško nove já se taky už těším.

_________________
Obrázek

34Let
1Manžel
3Děti
sleev resekce 20.2.2015 FN O Poruba
1Pes
2Kočky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo to ví, odpoví :-)
PříspěvekNapsal: 04 úno 2016 12:00 
Offline

Registrován: 25 led 2015 13:32
Příspěvky: 138
Bydliště: Havířov
Jinak souhlasim já jsem z Ostravou spokojena a vůbec dlouho jsem nečekala. A díky bohu za tubu.

_________________
Obrázek

34Let
1Manžel
3Děti
sleev resekce 20.2.2015 FN O Poruba
1Pes
2Kočky


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Alexml, AustinPa, Ronaldol, upewobe a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení