fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 15:33

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52266 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3470, 3471, 3472, 3473, 3474, 3475, 3476 ... 3485  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 25 srp 2017 16:50 
Offline

Registrován: 07 čer 2017 18:02
Příspěvky: 43
Ahoj všem, zdravím všechny spolubojovnice. Váha mi poslední 2 týdny stojí, což je trochu mrzuté, ale netlačím na pilu. Ale hrozně mi padají vlasy, asi poslední měsíc se to nějak rozjelo. Asi budu muset přidat nějak vitamíny a přikoupit něco v lékárně, ale zase jsem četla že je to stejně k ničemu. Máte někdo dobrou zkušenost s nějakým výrobkem, nebo radíte se na to vykašlat a počkat až to přejde samo? Díky.

_________________
Obrázek


Únor 2017 první konzultace.
Duben 2017 kolečko vyšetření.
Květen 2017 sleeve resekce Prostějov.
Počáteční váha 125kg 173cm.
Srpen 2017 mínus 22kg
Listopad 2017 mínus 33kg
Leden 2018 mínus 40kg, 9 měsíců od operace


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 25 srp 2017 18:16 
Offline

Registrován: 08 kvě 2017 18:33
Příspěvky: 76
bobi1 píše:
Ahoj všem, zdravím všechny spolubojovnice. Váha mi poslední 2 týdny stojí, což je trochu mrzuté, ale netlačím na pilu. Ale hrozně mi padají vlasy, asi poslední měsíc se to nějak rozjelo. Asi budu muset přidat nějak vitamíny a přikoupit něco v lékárně, ale zase jsem četla že je to stejně k ničemu. Máte někdo dobrou zkušenost s nějakým výrobkem, nebo radíte se na to vykašlat a počkat až to přejde samo? Díky.

Ahoj Bobi,

to mě mrzí, ale určitě je to tak v pořádku :( není přece možné, abychom pořád hubly. To není pro naše tělo, taky dobré. Určitě se to zase rozeběhne. Já jsem teď na 98kg, hezky to klesá, ale taky to není na pořád.

Já už nemůžu vidět tu tekutou stravu, už se těším až se do něčeho zakousnu :D :D :D

Hezký páteční den

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 27 srp 2017 10:13 
Offline

Registrován: 08 kvě 2017 18:33
Příspěvky: 76
Ahoj holky,

tak vám jdu napsat, jak bojuji.. :)

Na večer, těsně před spaním, se musím normálně najíst.. Když si něco nedám, tak se pak v noci probudím s pocitem, že mi v břiše "škrontá"..Takže včera večer jsem si vzala kousek melounu a celou noc jsem POPRVÉ spala durch..

Včera jsem si dala trošku domácí bramborové kaše.. Uff.. Nemohu říci, že by mě bolelo břicho, ale byl to takový divný pocit.. Nedokáži to popsat.. Takže večer jsem si už nedala..

Příští týden bych měla pomale přecházet na kašovitou, ale mám z toho trochu strach, po včerejší zkušenosti s bramborovou kaší..

Jinak váha dnes ráno 97,5kg..

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 27 srp 2017 12:57 
Offline

Registrován: 07 čer 2017 18:02
Příspěvky: 43
Ahoj Levande,

to kručení v břiše je normální, mě to dělalo taky, teď už je méně, ale mám to pořád.
Taky musím před spaním něco sníst, řeším to zeleninou, jogurtem, kefírem nebo cottage. Stačí mi troška cca 50g. Dodnes nemůžu spát na levém boku protože žaludek začne bolet, tlačit a začne se mi odříhávat, ale není to žádná hrůza.

_________________
Obrázek


Únor 2017 první konzultace.
Duben 2017 kolečko vyšetření.
Květen 2017 sleeve resekce Prostějov.
Počáteční váha 125kg 173cm.
Srpen 2017 mínus 22kg
Listopad 2017 mínus 33kg
Leden 2018 mínus 40kg, 9 měsíců od operace


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 27 srp 2017 20:09 
Offline

Registrován: 08 kvě 2017 18:33
Příspěvky: 76
Ahoj Bobi :)

budu to dělat přesně jak píšeš ty s tím večerním jídlem, rozhodně se mi spalo klidněji a hlavně jsem se nebudila.

Jinak s tím spaním, tajně doufám, že v budoucnu budu moci zase spát na břiše :D Poloha na zádech, mi už fakt leze krkem. Na boku mě to "táhne" a je to nepříjemné.

Holky, nikde jsem nevyčetla, za jak dlouho je žaludek po tubu, opět srostlý? Neptaly jste se některá svého doktora?

Hezký večer

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 28 srp 2017 15:29 
Offline

Registrován: 08 kvě 2017 18:33
Příspěvky: 76
Ahoj holky,

odedneška zkouším tu kašovitou stravu a bojuju.. :cry: Na oběd jsem si dala špenát s nastrouhaným vajíčkem.. Bylo to dobré, ale zachvíli mě začal tlačit hrudník, takový tlak, až to chvílemi dost bolelo a bylo to nepříjemné. Všechno jsem řádně pokousala, ale rozhodně jsem nemohla sníst celou porci.. Ještě aspoň hodinku jsem cítila ten tlak na hrudi.. Teď si dávám na svačinu banán, tak snad to bude zase trošku lepší..

Taky jste to tak měly? Za jak dlouho vás ten tlak přešel?

Děkuji

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 28 srp 2017 16:51 
Offline

Registrován: 07 čer 2017 18:02
Příspěvky: 43
Ahoj Levande,

já ten tlak mám občas ještě teď, 4 měsíce po operaci, ale záleží co jím. Zkus jíst méně, dej si třeba jen 50 mililitrů, počkej 15 minut až si to sedne a pak pokračuj. Já to tak dělala, i teď mám problém sníst 150ml tuhé stravy najednou i když ji rozkoušu. Tekutiny mi tak nevadí.
Jinak si myslím že to vejce je dost těžké, mě vajíčka první dva měsíce po operaci nedoporučovali vůbec. A po špenátu mi bylo ze začátku taky špatně, záleží jak to kdo snáší, každý jsme jiný.
Zkus jíst méně těžké potraviny, mě třeba dodnes dělá problém jídlo se smetanou, i když je třeba v omáčce tak je mi z toho zle.
Ber to tak že jsi teď jak kojenec :mrgreen: musíš si to svoje trávení pomalu přivykat na různé potraviny.

_________________
Obrázek


Únor 2017 první konzultace.
Duben 2017 kolečko vyšetření.
Květen 2017 sleeve resekce Prostějov.
Počáteční váha 125kg 173cm.
Srpen 2017 mínus 22kg
Listopad 2017 mínus 33kg
Leden 2018 mínus 40kg, 9 měsíců od operace


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 28 srp 2017 21:13 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
holky, jezte fakt malinkatý porce, třeba jen 2 kávový lžičky a pomalu pomalu

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 29 srp 2017 08:53 
Offline

Registrován: 08 kvě 2017 18:33
Příspěvky: 76
Ahoj holky :(

já tu kašovitou stravu prostě nedávám. V jídelníčku byl kousek toustového chleba s lučinou, kousínek šunky.. (ten jídelníček mám od Mudr. Čierného). Kousala jsem to fakt důkladně, dávala jsem si opravdu na čas.. Najednou se mi udělalo špatně, těžko a všechno jsem to šla vyzvracet ven. Hned se mi ulevilo.. Mám strach, že se nenaučím normálně jíst.. :roll: a navíc mám nějakou depresi.. :cry:

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 29 srp 2017 10:09 
Offline

Registrován: 19 bře 2017 16:28
Příspěvky: 6
Levande/ A nebylo by lepší jíst ze začátku jen jeden druh potraviny? Jako u malých dětí,cu najíždí z mléka,zkus to,treba máš citlivější žaludek.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 29 srp 2017 11:12 
Offline

Registrován: 07 čer 2017 18:02
Příspěvky: 43
Levande, tak ti ten jídelníček asi nesedí, každý jsme jiný. Chleba se šunkou není kašovití strava podle mě teda, někdo to snese, jiný ne.

Zkus třeba bramborovou kaši bez másla, pouze s mlékem, můžeš do ní nastrouhat uvařenou mrkev. Nebo si do ní zamíchej strouhaný sýr.
Nebo bramborovou kaši s masovou šťávou.

Uvař si pudink a zalej jím piškoty tak aby se rozmočili. Pak to sněz.

viewtopic.php?f=13&t=2205

V tomto odkazu je pár receptů na tekutá a kašovitá jídla, není dobré se striktně řídit nějakým jídelníčkem, tak ti to prostě nesedí, to se stává. Já kdybych si dala první měsíc po operaci chleba se šunkou byť jen kousíček tak bych to asi nepřežila popravdě. Nevím jak dlouho jsi po operaci, ale já byla na tekuté asi měsíc a pak ještě dva týdny na kašovité. Ci tady tak čtu tak každý špitál doporučuje něco jiného, ale oni se taky řídí svými zkušenostmi a pokud ti to nesedí tak se neboj některé potraviny vynechat, zkusíš je později.
Menší depka je asi normální, tělo je dost vysílené hojením a má málo energie z jídla, to leze i na nervy, to se upravi neboj.

_________________
Obrázek


Únor 2017 první konzultace.
Duben 2017 kolečko vyšetření.
Květen 2017 sleeve resekce Prostějov.
Počáteční váha 125kg 173cm.
Srpen 2017 mínus 22kg
Listopad 2017 mínus 33kg
Leden 2018 mínus 40kg, 9 měsíců od operace


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 29 srp 2017 13:05 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
levande
pokračuj v tekuté stravě, kašovitou jen jednou denně a vybírej si - třeba ten rozmašírovaný banán, lučinu, almette bez příchuti, třeba i trošku naředit mlékem, husté rozmixované zeleninové polévky a nespěchej. Já jsem pečivo nemohla mnoho měsíců
jak píše bobi, krize je normální, dej si něco sladkýho, třeba zmrzku, ať máš energii :wink:

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 29 srp 2017 13:33 
Offline

Registrován: 08 kvě 2017 18:33
Příspěvky: 76
Ahoj holky,

moc všem děkuji za útěchu a rady.. :)

Banán mi jde moc dobře, s tím problém nemám.. Dám na vaše rady.. jsem moc ráda, že vás tady mám. Ráno jsem byla fakt zoufalá :?

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 29 srp 2017 13:53 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
No vidíš, to je skvělé :D a banán je aj dobrý na nervy :wink:
za pár dní si do rozmačkanýho banánu přidáš lžičku tvarohu a pomalu si ten Tvůj žaludek zvykne :)

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 29 srp 2017 17:51 
Offline

Registrován: 07 čer 2017 18:02
Příspěvky: 43
Levande, s tou zmrzlinou má Annax pravdu, mě zmrzlina dělala a dělá dobře dodnes. Ne teda ty těžké sladké příchutě, ale třeba Míša nebo Mrož bez té čokolády by ti vadit nemusel. Dávej si pozor na přehnaně sladké věci, nemusí ti to sednout.
Na depku je cukr nejlepší a taky čerstvý vzduch, teď je fajn není už takové vedro tak vyraz někam na procházku, třeba na točenou zmrzlinu. :D
Já měla po operaci dost často zimnice a doktor mi doporučil přidat vitamíny a ono to pomohlo, koupila jsem si na jeho rady normální šumívý mulťáky v lékárně, nějaký lepší, ne ty u drogerie. Nechala jsem to vyšumět ve vodě a počkala cca hodinu než to vyprchá aby v tom nebyli bublinky a nedráždilo mi to žaludek.
Sem tam jsem si dala i ten Nutridrink abych měla dost živin a nějakou tu energii, je to hnusný, ale pomohlo to.

_________________
Obrázek


Únor 2017 první konzultace.
Duben 2017 kolečko vyšetření.
Květen 2017 sleeve resekce Prostějov.
Počáteční váha 125kg 173cm.
Srpen 2017 mínus 22kg
Listopad 2017 mínus 33kg
Leden 2018 mínus 40kg, 9 měsíců od operace


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52266 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3470, 3471, 3472, 3473, 3474, 3475, 3476 ... 3485  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Alexml, AustinPa, opniwezerxua, Ronaldol a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení