fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 05 kvě 2024 21:02

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52267 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3104, 3105, 3106, 3107, 3108, 3109, 3110 ... 3485  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 28 dub 2014 20:28 
Offline

Registrován: 05 bře 2011 23:17
Příspěvky: 365
Bydliště: Praha
hanna30 píše:
ahoj všichni tady muže me tady nekdo napsat co me zitra ceka v jablonci nastupuju na vyndani bandaže mam tam byt rano v osum a nic jineho nevim prosim pomoc nejake informace dekuju :mrgreen:


Hanna30:
neboj, je to v pohodě. Ráno se nahlásíš na recepci, zavolají si tě do ordinace, půjdeš k sestře na příjem, pak tě pošlou do ordinace k anesteziologovi. Připrav se, že je to na delší dobu. Poté dojdeš nahoru na chirurgické oddělení, kde si tě zváží, změří, vyplní s tebou dotazník a pak ti přidělí postýlku. Dostaneš papat lehkou stravu, pít můžeš do půlnoci a pak už nic. Večer dostaneš léky na klidný spánek. Ráno si ještě v 6hod. zapiješ dvěma - třemi loky prášek na uklidnění :lol: a už jen čekáš, až si pro tebe přijedou. Odvezou tě na operační sál, uspí tě, vyndají ti bandáž a šup zpět na pokoj :D Budou se o tebe starat jako o vlastní. Nabídnou ti injekce proti bolesti, něco pro spaní v noci, dostaneš čaj, ale jídlo až druhý den po operaci, tak se připrav na hladík :D Propustí tě druhý den po operaci. Takže, když máš nástup v úterý, operace ve středu, tak tě v pátek vysypu :P
Je to postup, kdy nejsou komplikace. Tak moc a moc držím palce, abys byla úplně v pohodě a v pátek jsi jela domů.
Stehy ti vytáhnou 8-10 den po operaci, stačí u obvoďáka, nemusíš do Jablonce.

_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/wNvG1o1/]
Obrázek

40let, dvě děti, chápající skoromanžel
10/2009 bandáž Iscare
18.2.2014 bandáž pro obtíže odstraněna, Jablonec n.N.
23.5.2014 R-Y bypass prim. Vraný, Jablonec n.N
a uvidíme.....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 28 dub 2014 20:37 
Offline

Registrován: 23 úno 2013 11:31
Příspěvky: 192
Ahoj, hlásím se po delší době a moje zoufalství by se dalo krájet!!!! Od ledna jsem nevlezla na váhu ze strachu, co uvidím, v lednu jsem měla 126.8 kg, tedy od operace TUBU (06/2013) zhubnuto necelých 20 kg a dneska jsem si dodala odvahy a vlezla na váhu a ukázala 133 kg. Připadám si jak vorvaň v bludném kruhu, ze kterého není uniku. Prostě mi operace nepomohla, ač se snažím sebevíc a nevím, zda je pro mě ještě nějaká naděje. Jediná velká změna se udála na mojí hlavě, mám tak polovinu vlasů od operace. Tedy mé předpoklady, že zůstanu tlustá a jako bonus plešatá, pomalu nabírají reálné kontury :mrgreen: No ale do smíchu mi moc není. Měla bych jít na kontrolu do nemocnice a stydím se tam vůbec jít.

Máte někdo zkušenost s tím, že jste po operaci přibrali a jak se to řešilo? reopareací?

Díky moc.

_________________
Obrázek

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 28 dub 2014 21:04 
Offline

Registrován: 10 led 2013 09:55
Příspěvky: 380
Bydliště: Otrokovice
Karkulko, to je strašně smutné, ale nevzdávej se, zkoušela bych opravdu reoperaci, střevní kličku. Vlasy dorostou. Já mám taky půlku vlasů, měla jsem jich opravdu moc, tak cizí to ani nepostřehnou, ale už mám spoustu podrostů, takže si myslím, že dorostou. Holka drž se.

_________________
Obrázek
176 cm,48 let, doma já a tři chlapi v chalupě ve věku 53, 26 a 25let
4.9.13 163kg, pas 120cm, boky 154cm , Omega Gastrický Bypas při 163kg, dr.Čierny, Břeclav

http://blanula1.rajce.idnes.cz/Tak_sel_cas.../


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 28 dub 2014 21:11 
Offline

Registrován: 23 úno 2013 11:31
Příspěvky: 192
Blanule, koukla jsem ze zvědavosti na fotky, prostě jiná žena!!!Ohromně Ti to sluší!!! Fakt zírám, jsi dobrá :wink: Víš, já mám navíc androidní typ obezity, tedy velké břicho, žádná prdel... takže v den operace jsem měla v pase 150 cm, teď mám 136 cm. A tři brady :shock:

Jo, já si říkám, že snad reoperace, ale nevím, co mi zbývá, když TUBU selhala. Užívám nějaké léky na psychiku na bázi SSRI (antidepresiva) tak snad že ty by byly brzdou? Nevím. Smutné to je, hlavně když si člověk něco vysní, těší se, jak obleče normální oblečení a když jsem si te´d na jaro objednávala zase v nadměrných velikostech, bylo mi tak všelijak, dle svých vysněných plánů jsem touto dobou měla být jak laňka :)

_________________
Obrázek

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 28 dub 2014 22:12 
Offline

Registrován: 26 úno 2014 13:09
Příspěvky: 82
gluminko děkuju za popsaní co me čeka ja se moc bojim cozích lidí tak jsem dost nervozni asi jako každa z nas co mame nadvahu jsme to už zažili to pohrdani a atd nemusim to tady ani psat každý to zažil a proto jsem rada že todle forum tu je a clovek sem muže napsat vsechny svoje pocity je to super děkuju tu všem přeju krasnou noc a až se vratim ozvu se :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 28 dub 2014 22:47 
Offline

Registrován: 09 úno 2014 18:27
Příspěvky: 70
Bydliště: Brno
Zdravím všechny!
Můžete mi napsat jestli měl někdo z vás také takové pocity jako já?
Zítra budu 14 dní od operace. Jsem pouze na vývarech, dávám si je 5x denně 100 - 120 ml. Dle doporuční pana doktora z Mostiště bych měla být na tekuté celý měsíc. Asi mi to nebude dělat velké problémy, to zvládnu. Cítím se už dobře takže nepociťuji, že jsem byla vůbec na nějakém zákroku. Pořád se mi ještě nechce věřit tomu, že mi se žaludkem něco udělali když necítím žádné omezení. Bez problémů těch 120 ml vývaru dám a nemám pocit, že by mě žaludek nepustil dál. Proto se bojím jak to bude dál, jestli až přejdu na kašovitou nebo potom normální mi budou stačit předepsané velikosti porcí. Asi jsem blázen a nevím jestli jsem své pocity popsala srozumitelně, ale měl to někdo z vás také tak? Že u tekuté necítil téměř žádné omezení a pak se teprve ukázalo, že je žaludek opravdu menší a stačí mu malé porce jídla?
Děkuji za odpovědi.

_________________
Obrázek

38 let, 2 krásné cácorky 7 a 4 roky, podporující manžel
12.3.2014 Konzultace u Mudr. Šimoníka
15.4.2014 Tubulizace v Mostištích
10 týdnů od operace:
-20 kg, pas - 13 cm, boky - 13 cm :-)
http://hruska2.rajce.idnes.cz/Promena/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 29 dub 2014 05:25 
Offline

Registrován: 10 led 2013 09:55
Příspěvky: 380
Bydliště: Otrokovice
Karkulko, nebudeš první, ani poslední, komu se to nepovedlo napoprvé. K tubu se běžně dělá střevní klička, potom to je něco jako bypass. Snad se Ti ozvou holky, které to absolvovaly a vlijou Ti trochu naděje do žil. :wink:

_________________
Obrázek
176 cm,48 let, doma já a tři chlapi v chalupě ve věku 53, 26 a 25let
4.9.13 163kg, pas 120cm, boky 154cm , Omega Gastrický Bypas při 163kg, dr.Čierny, Břeclav

http://blanula1.rajce.idnes.cz/Tak_sel_cas.../


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 29 dub 2014 05:44 
Offline

Registrován: 10 led 2013 09:55
Příspěvky: 380
Bydliště: Otrokovice
Hanno, obavy jsou pochopitelné, ale tam, kde dělají bariatrické operace, se nemusíš bát zaujatosti proti lidem s nadváhou. Tfuj, tfuj.

_________________
Obrázek
176 cm,48 let, doma já a tři chlapi v chalupě ve věku 53, 26 a 25let
4.9.13 163kg, pas 120cm, boky 154cm , Omega Gastrický Bypas při 163kg, dr.Čierny, Břeclav

http://blanula1.rajce.idnes.cz/Tak_sel_cas.../


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 29 dub 2014 06:12 
Offline

Registrován: 23 úno 2013 11:31
Příspěvky: 192
Hruška: Tvé pocity jsou zcela normální... já si vzpomínám, že jsem se těšila už v nemocnici, až si dám doma ředěný džus... , jenže ve Vítkovicích se jde hnedka na tuhou...takže nevím, co to je být měsíc na tekuté stravě, ale vím, že z počátku jsem měla blok, že prostě mě to dál nepustilo, pak už samozřejmě menší...Vývar jsem vypila tak půl hrnku, postupně...taky jsem začla, ač se to nesmí, během jídla pít vodu, tak půl roku od opky...protože jinak mi to nelezlo do krku... No ale na mé rady a postřehy moc nevsázej, protože 11.6. to bude rok a mám dole JEN 13 kg. :( Ale taky, androidní typ obezity. Hlavně si kup něco na vlasy, ono ačkoliv teď už jím i ovoce, zeleninu, tak vlasy mi padají, jsem na polovině oproti loňsku. Užívala jsem nějaké vitamíny, teď se snažím získat je hlavně z potravy. Vyvaruj se te´d jakýchkoliv zrníček, i třeba těch minizrníček v jahodách, to by mohlo nadělat paseku. Držím palce!

_________________
Obrázek

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 29 dub 2014 06:19 
Offline

Registrován: 23 úno 2013 11:31
Příspěvky: 192
Blanule:

Jo, no, první asi musím podstoupit nějaké vyšetření s kontrastní látkou, aby se podívali, co se stalo... Mi se hned po operac zdálo, že mi ten žaludek nechali velký...halt to nefunguje jak by mělo... ale musím ještě zamakat i na sobě, štěstí mi nespadne do klína... Otázkou taky je, jak se ke všemu postaví pojišťovna, protože peníze jsou až na prvním místě, ačkoliv tady jde i o zdraví... morbidní obezita je nic moc.

_________________
Obrázek

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 29 dub 2014 06:44 
Offline

Registrován: 05 úno 2013 16:07
Příspěvky: 22
Ahoj, zajdi v prvni rade za bolkem. On je rozumny, myslim, ze spolecne vymyslite, co dal. Ja jsem byla na opce ve vitkach 4.3. 2013, a zhazovala jsem hezky asi jen 3 mesice, pak pomalicku, ale slo to. Ted stojim od vanoc a nehne se to ani o deko, nastesti teda ani nahoru. Zacinala jsem na 130, seklo se to na 102. A to nepiju pri jidle, snazim se dodrzovat porce a cvicim jak magor. Bolek me chtel v breznu taky poslat na kontrolni rentgen, jak to tam vypada, ale nakonec jsme se domluvili, ze uvidime az v zari, ze to zkusim jeste nejak zprisnit rezimem. Popravde, me se do zadne reoperace nechce. A pravda je, ze vitkovice nechavaji ty zaludky vetsi. Ptala jsem se a pry 200-300 ml. A k nutricni nechodis?

_________________
47 let, 2 dcery,1 vnučka
opka TUBU 4.3.2013 Ostrava- Vítkovice, Mudr. Bolek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 29 dub 2014 19:36 
Offline

Registrován: 05 črc 2012 10:17
Příspěvky: 552
Hruška: S tím pocitem, že na tekuté necítíš omezení, je to úplně normální ;) Počkej, jak najedeš na kašovitou nebo normální stravu, to budeš omezená až až :lol:

_________________
Obrázek

Tubu Mostiště = 29.11.2012
Abdomino Brno, MUDr. Adlerová = 10.4.2014

Prsa -30cm, pod prsy -29cm, pas -40cm, boky -51cm, krk -6cm, paže -15cm, stehna -19cm, kolena -11cm, lýtka -13cm, kotníky -4cm


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 29 dub 2014 19:49 
Offline

Registrován: 15 říj 2013 11:27
Příspěvky: 56
Hruška píše:
Zdravím všechny!
Můžete mi napsat jestli měl někdo z vás také takové pocity jako já?
Zítra budu 14 dní od operace. Jsem pouze na vývarech, dávám si je 5x denně 100 - 120 ml. Dle doporuční pana doktora z Mostiště bych měla být na tekuté celý měsíc. Asi mi to nebude dělat velké problémy, to zvládnu. Cítím se už dobře takže nepociťuji, že jsem byla vůbec na nějakém zákroku. Pořád se mi ještě nechce věřit tomu, že mi se žaludkem něco udělali když necítím žádné omezení. Bez problémů těch 120 ml vývaru dám a nemám pocit, že by mě žaludek nepustil dál. Proto se bojím jak to bude dál, jestli až přejdu na kašovitou nebo potom normální mi budou stačit předepsané velikosti porcí. Asi jsem blázen a nevím jestli jsem své pocity popsala srozumitelně, ale měl to někdo z vás také tak? Že u tekuté necítil téměř žádné omezení a pak se teprve ukázalo, že je žaludek opravdu menší a stačí mu malé porce jídla?
Děkuji za odpovědi.

7



já to měla podobně, byla jsem na tekuté cca 14 dnů, pak už vše, neměla jsem s ničím problém, nikdy nezvracela, přejedla se do šílené bolesti jednoua (snědla jsem celý wrap od MC Donalds) v zápalu vlčího hladu (půl dne jsem nejedla) a to byla faaakt bolest. Jen doporučuji pokusit se na tekuté udržet co nejdéle to vydržíš, já lituji, že jsem nevydržela déle, nikdy ti pak hubnutí už tak dobře nepůjde jako první 2 měsíce....to jsem dala dolů 16 kg,,,,pk už jedu po 2 měsíčně....shazuji jen když jsem fakt krutopřísná na složení jídla (gramáže se snažím dodžovat pořád 85 a snad mi to i napořád vydrží), ale jsou dny, kdy si klidně dám i tatranku, brambůrky a celou čokoládu...vždy se jen zasměju tomu, že je to do 85 g (celé balené brambůrek má 60g, paradox)...
je to o disciplíně, chceme hubnout rychle, mnohým tadyse to podařilo, ale je to o hlavě, vůli a makání na "TOM"...já vždy na pár dnů polevím ve skladbě jídla, pak si uvědomím zase kolik málo čsu mám (když se říká, že se hubne nejlépe první rok, rok a půl) a zase na tom začnu makat.... co se skladby jídla týče.

já to omezení cítila i u tekuté i u kašovité, ale asi jen těch 14 dnů...

někdy mám neskutečné chutě, poct že mám hlad, ale na radu tady "kolegyň! mažu si uvait kafe (fuuuj, ale dám si tam i cukr), nebo se snažím pít vodu (s tím pořád bojuju)...


at se daří a s podporou zde přítomných to jde lépe

Dáša

_________________
15.10.2013 TUBU Surgal Brno
32. let, manžel, syn 1rok

15.10.2013 132 kg
15.11.2013 124 kg
15.1.2014 115 kg
10.4.2014 109 kg
podzim 2014 100 kg

rok po operaci abdominoplastika, nemohla jsem to břicho fakt srolovat :-(

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 29 dub 2014 19:50 
Offline

Registrován: 15 říj 2013 11:27
Příspěvky: 56
Karkulka píše:
Blanule:

Jo, no, první asi musím podstoupit nějaké vyšetření s kontrastní látkou, aby se podívali, co se stalo... Mi se hned po operac zdálo, že mi ten žaludek nechali velký...halt to nefunguje jak by mělo... ale musím ještě zamakat i na sobě, štěstí mi nespadne do klína... Otázkou taky je, jak se ke všemu postaví pojišťovna, protože peníze jsou až na prvním místě, ačkoliv tady jde i o zdraví... morbidní obezita je nic moc.




aj to je smutné, ale když budeš chtít to řešit, bude se to dát nějak řešit....a porce jíš jaké, že jsi přibrala??

_________________
15.10.2013 TUBU Surgal Brno
32. let, manžel, syn 1rok

15.10.2013 132 kg
15.11.2013 124 kg
15.1.2014 115 kg
10.4.2014 109 kg
podzim 2014 100 kg

rok po operaci abdominoplastika, nemohla jsem to břicho fakt srolovat :-(

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 29 dub 2014 21:23 
Offline

Registrován: 03 úno 2012 21:58
Příspěvky: 544
Bydliště: Střední Čechy
..já jsem také cítila omezení už od začátku při prvním loku až do zhruba půl roku po opce, pak jsem se musela mírnit a dodržovat stryktně jídelníček, ale po dalším půl roce..kdy jsem dala dolů horko těžko, to co jsem dala..už byl hlad, malé porce nezasitili a tak unava a vše, bolest žaludkua zjištění, že pomalu ale jistě přibírám! A to podotýkám, že nejím sladké (příležitostně ano, tak 5x do roka) a téměř né smažené či jinak hodně upravované na oleji. Užíždím na arašídech solených, ale co to také tak 1x/měsíc a dvě hrstky..myslím, že jím vyváženě, ale omezení prostě skončilo a at jím stále o hodně dost méně než-li jsem jedla předtím a i skorem pravidelně, stejně jsem přibrala...
..ale ted už skoro stříhám metřík a reopka se blíží a protože si každý zaslouží druhou šanci, tak ji chytnu za pačesy a nepustím !! :-D :-D

_________________
Obrázek

36 let
opka plikace- OB 21.5.2012
Termín reopky: 27.5.2014 bypass SADI-P JBC p.prim. Vraný
před opkou 121 kg nyní 78 kg (02/2016)
Abdominoplastika 8.2.2016 JBC p.prim.Vraný

"život je nádherná kniha,ale nemá cenu pro toho kdo ji neumí číst"Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52267 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3104, 3105, 3106, 3107, 3108, 3109, 3110 ... 3485  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot], ouxjewojej a 53 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení