fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 27 dub 2024 13:10

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52267 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3228, 3229, 3230, 3231, 3232, 3233, 3234 ... 3485  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 20 lis 2014 20:04 
Offline

Registrován: 07 lis 2013 18:47
Příspěvky: 981
Bydliště: Zlín
jo, jak říkám, dělám ho podobně jako bramborový, z těstovin panzani, sterilovaný hrášek, mrkev, kukuřice, popř. i kyselé okurky, šunka, míchám majolku se zakysanou smetanou
teda, speedy, to jsi dobrý, když děláš domácí těstoviny, já se zmůžu tak maximálně na strouhání do polívky, ale nějaké jiné nudle nebo těstoviny, to už je na mě moc pracné, taky vím, že babička ty nudle ještě sušila, a na to nemám v půldomku v naší kuchyni 2 x 3 m nějak místo :mrgreen:

ty nakládané houbičky od annax jsou zajímavý nápad, to zkusím, a s kuřecím masem ho taky někdy dělávám, ale takové těstoviny dělám teplé a třeba i z uzeného kuřete anebo vyklopím do teplých těstovin tuňáka

_________________
motiva

Obrázek

výška:164 cm
operace: 6. 1. 2014, Vítkovice, doc. Holéczy, sleeve resekce
věk: 60 let, syn 30 let a dcera 25 let (bydlím s dcerou), nově jsme se přestěhovaly, proto tak dlouhá odmlka, neměla jsem 10 měsíců přístup na internet
spousta zvířat: 4 psi (dcera má chovatelskou stanici), nová kočička Julinka, 4 koně


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 21 lis 2014 05:52 
Offline

Registrován: 11 říj 2014 12:24
Příspěvky: 199
Bydliště: Kroměříž
motiva: To já ty těstoviny rozválím a rovnou je zpracovávám a tak si vždy udělám jen množství které zrovna potřebuji. Jelikož nemám ani žádný strojek na těstoviny tak vše valím ručně. Ale už jsem se i koukal po netu a uvažuji že si nějaký ten strojek pořídím. Protože ty těstoviny začínám dělat čím dál častěji :)

Já jsem houby ještě nezkoušel dávat do salátu. Jinak se zeleniny dávám papriky, salátovou okurku, sterilovanou kukuřici a nakládané cibulky. Jelikož jsem si chtěl i já malinko ždibnout tak jsem se bál dát něco dalšího aby mi to neudělalo zle.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 21 lis 2014 10:49 
Offline

Registrován: 11 říj 2014 12:24
Příspěvky: 199
Bydliště: Kroměříž
Lidičky, chtěl jsem se zeptat když už jsem přešel na kašovitou stravu. Počítá se pořád sklenice mléka jako jídlo, nebo už jako tekutina a mohu si ho pít i normálně? :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 21 lis 2014 13:04 
Offline

Registrován: 19 říj 2014 09:50
Příspěvky: 12
Krásný den přeji všem po delší době :D Všem gratuluji v boji s kg :wink: Ostatním co teprve čekají na operaci přeji hodně štěstíčka :wink:

_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/wtAPcX5/]
[img
48let manžel dvě dcery 28,27 let
operace refluxu,hiatové kýly ,plastika jícnu
4.10.2013 v den operace 90kg


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 21 lis 2014 16:20 
Offline

Registrován: 07 lis 2013 18:47
Příspěvky: 981
Bydliště: Zlín
speedy, já jsem vždycky v různých dietních programech, ale i u výživy dětí četla, že mléko je potravina, ne nápoj, který se dá "beztrestně" popíjet během dne :mrgreen: přeci jen, je to bílkovina

_________________
motiva

Obrázek

výška:164 cm
operace: 6. 1. 2014, Vítkovice, doc. Holéczy, sleeve resekce
věk: 60 let, syn 30 let a dcera 25 let (bydlím s dcerou), nově jsme se přestěhovaly, proto tak dlouhá odmlka, neměla jsem 10 měsíců přístup na internet
spousta zvířat: 4 psi (dcera má chovatelskou stanici), nová kočička Julinka, 4 koně


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 23 lis 2014 07:49 
Offline

Registrován: 06 bře 2013 18:36
Příspěvky: 124
Dobré ráno všem,

dnes mám podle data v kalendáři za sebou 1,5 roku od TUBU. Uteklo to jako voda a já jsem moc a moc spokojená. Když jsem šla na operaci, tak jsem si říkala, že byl byla ráda, kdybych dala dolů 25 kg. Dnes mám dole o víc jak polovinu navíc. Zatím jím vše,ale málo - kolem 100 g podle konzistence v odstupech 2 - 3 hodin. Váha už jde dolů pomalinku, ne jako dřív, kdy to bylo většinou kolem 1 kg týdne s vyjímkou cca jednou 1 měsíce a pak po nějaké době asi 3 týdnů, kdy mi váha stála.
Co se týká soukromí, tak asi mohu říct toto. Manžel byl z počátku spokojený, dnes už mi říká, že jsem dřív byla měkčí a že už jsem moc hubená a mohla bych pár kilo znovu přibrat.... Okolí mi taky začíná říkat, že už by to stačilo,ale to zatím nijak řešit nebudu. Každé kilo dole je dobré a co jsem tu přečetla, tak časem se stejně nějaké to kilo navrátí zpět. Je pravda, že se bojím toho, že mi TUBU jednou přestane fungovat a já i přesto, že budu dodržovat odstupy a velikost porce začnu přibírat.Teď se ale snažím tento eventuální problém neřešit. Říkám si na co se stresovat..... :wink: Jediné, co mi vadí je to, že mě při sezení na tvrdém tlačí a bolí zadek a celkově to všechno víc tlačí bez výstelky. :mrgreen: Ale to tak nějak k tomu patří a člověk se naučí si pod sebe přidávat měkké :D :D.
No a na závěr bych asi chtěla říct, že moc a moc děkuji tomuto fóru za pomoc a podporu, kterou jsem zde vždy našla - hlavně na začátku při rozhodování a pak při jakýchkoliv problémech, které jsem měla. Je pravda, že poslední dobou nepřispívám,ale opravdu pravidelně vás čtu. Všem hubnoucím gratuluju k úbytkům kil a těm, co se rozhodují přeji, aby udělali to právě pro ně správné rozhodnutí.... :wink:

_________________
Obrázek

40 let,1 manžel, 2 děti a 2 kočky :)
15.5.13 konzultace v Mostištích a 22.5.13 nástup do nemocnice Mostiště
23.5.13 TUBU v nemocnici v Mostištích při 114 kg - MUDr. Šimoník

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 23 lis 2014 09:45 
Offline

Registrován: 19 čer 2014 16:30
Příspěvky: 125
Bydliště: Pardubice
Všechny vás zdravím, zvláště Ifču.
Moc hezky jsi to napsala, je to povzbuzující článek. Hlavně pro ty kdo se zatím rozhoduje nebo kdo má už termín na opku a čeká. Jako já. Myslím, že budu mluvit za všechny. Děkujem. My potřebujeme vědět, že děláme správný krok a nemáme se ničeho bát.Že když se chce tak to opravdu jde. :lol:

_________________
Obrázek


09.02.2015 Jablonec R-Y gastrický bypass .

Začínám nový život :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 23 lis 2014 13:23 
Offline

Registrován: 07 lis 2013 18:47
Příspěvky: 981
Bydliště: Zlín
Ifčo, jsi kabrňák, doufám, že tě budu následovat a taky ještě chvíli, byť pomaličku budu ubírat, při pohledu do zrcadla vidím, že je pořád co :mrgreen:

Hrošáčku, co kdyby sis v uživatelském panelu vytvořila podpis s údaji o sobě, až začneš hubnout, můžeš do podpisu přidat i metřík, ale už dnes by se nám lépe orientovalo, "co jsi vlastně zač", kdybys pár informací o sobě do uživatelského panelu do kolonky podpis vložila :P

_________________
motiva

Obrázek

výška:164 cm
operace: 6. 1. 2014, Vítkovice, doc. Holéczy, sleeve resekce
věk: 60 let, syn 30 let a dcera 25 let (bydlím s dcerou), nově jsme se přestěhovaly, proto tak dlouhá odmlka, neměla jsem 10 měsíců přístup na internet
spousta zvířat: 4 psi (dcera má chovatelskou stanici), nová kočička Julinka, 4 koně


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 23 lis 2014 13:29 
Offline

Registrován: 07 lis 2013 18:47
Příspěvky: 981
Bydliště: Zlín
jo, dnes jsem šmejdila v DM drogerii a zakoupila kokosový olej, trochu mě zmátlo, že nebyl v regále s ostatními oleji, ale nakonec jsem ho našla :mrgreen: voní úžasně, neodolala jsem a okamžitě jsem si ho doma trošku namazala na obličej a teď jsem ho trošičku (tak na špičku nože) dala na tu moji kamennou pánvičku pod cibulku, měla jsem strach, jestli mi pak špenát nebude vonět po kokosu, ale naštěstí ne :wink:

_________________
motiva

Obrázek

výška:164 cm
operace: 6. 1. 2014, Vítkovice, doc. Holéczy, sleeve resekce
věk: 60 let, syn 30 let a dcera 25 let (bydlím s dcerou), nově jsme se přestěhovaly, proto tak dlouhá odmlka, neměla jsem 10 měsíců přístup na internet
spousta zvířat: 4 psi (dcera má chovatelskou stanici), nová kočička Julinka, 4 koně


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 23 lis 2014 22:50 
Offline

Registrován: 30 bře 2014 22:36
Příspěvky: 73
Tak se musím bohužel přiznat, že mě ve velké míře postihlo padání vlasů :cry: :cry: :cry:

Objevilo se to tak před dvěma týdny, začala jsem brát methionin a už asi měsíc myju vlasy Alpecinem. Ze začátku se mi to zdálo ještě v pohodě, ale po tom, co jsem dneska při mytí vytahovala obrovské chomáče z vlasů, až jsem brečela... :cry:
Vypadala mi už asi 1/3 hlavy a z toho půlka jen dneska :( Nechci vidět příští dny...

Zakládám si na svých vlasech, nechávám si je růst od 16 let se zastřihováním konečků a mám je skoro po pás... Celý večer dneska řeším, jestli to mám přetrpět i přes to, že mi zůstane na hlavě pět chlupů, nebo se mám ostříhat. Mamka mi radí, abych to ostříhala :( Tak se mi zase nabízí otázka, jestli jen zkrátit třeba po lopatky, a nebo to vzít rovnou na krátko. Vím, že by to vlasům ulehčilo, ale když já se o ně tak dlouho snažím :cry: Co myslíte?

_________________
Obrázek


22 let, 176 cm
http://my-new-bariatric-life.blog.cz/

23. 4. 2014 první konzultace
13. 8. 2014 sleeve resekce, doc. Holéczy Ostrava-Vítkovice
13. 8. 2014 160 kg, břicho 150 cm
13. 8. 2015 113 kg, břicho 115 cm


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 24 lis 2014 09:53 
Offline

Registrován: 18 kvě 2014 15:24
Příspěvky: 536
Bydliště: Ostrava-Poruba
BettyK,ani methionin Ti padani nezastavi.Uzivala jsem to kdysi take.Pomohl mi az tekuty Kremik,tzv.Kremikovy balsam ktery koupis v lahvicce v lekarne a bere se to oralne 2-3 mesice 2x denne 1 lzice a ta kura se opakuje 2x rocne.Takto jsem zachranila vlasy i memu synovi.Navic se Ti i zlepsi nehty a kuze.Jde to sice do penez,ale je to to jedine co opravdu zabere.Vysledky uvidis po mesici uzivani-omezi se padani vlasu na minimum,vlasy naberou na sile a jsou kvalitnejsi!!Jo 1 lahvicka stala kdysi 165kc,ted bude asi o neco drazsi a pri davkovani 2 lzic denne Ti vydrzi asi na 10 dni ci tyden ted uz presne nevim,ponevadz je to uz par let co jsem to uzivala a od te doby jsem uz nemusela.Udelala jsem si 2 kury za rok a mam pokoj a vlasy mam skvele :wink: :)

_________________
Obrázek


51 let,v=172cm,rozvedena,2 synove...jsou to nejlepsi co mi zivot dal a civavka Kacenka
Vitkovice,operace-Sleeve resekce21.10.2014-Mudr.Bolek
Abdominopl.+rozest.bris.svalu=14.4.2016-plast.chirurg Mudr.M.Merta ve FN Poruba.


Start. vaha 119 kg!! rok 2014/15
Zhubnuto na 74kg=45kg!! 2015/16
Nyni narust za 1 rok 19kg!! 2016/17


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 24 lis 2014 11:11 
Offline

Registrován: 30 bře 2014 22:36
Příspěvky: 73
Každému na padání vlasů působí něco jiného, ale žádný přípravek ze dne na den padání nezastaví. Já jsem se po x přečtených diskusích rozhodla vyzkoušet methionin ;-)

_________________
Obrázek


22 let, 176 cm
http://my-new-bariatric-life.blog.cz/

23. 4. 2014 první konzultace
13. 8. 2014 sleeve resekce, doc. Holéczy Ostrava-Vítkovice
13. 8. 2014 160 kg, břicho 150 cm
13. 8. 2015 113 kg, břicho 115 cm


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 24 lis 2014 11:42 
Offline

Registrován: 08 zář 2010 13:57
Příspěvky: 500
BettyK: Já mám taky vlasy po pas. Taky jsem z toho měla strach jak čert z kříže. Ale prostě taky polovina vypadala. Pamatuju si, že když jsem byla ve vaně tak jsem jenom koukala jak tečou chomáče vlasů do odtoku. Teď mám na hlavě asi polovinu vlasů ale pořad se to nějak dá. Hlavně nepropadej panice, přestane to samo. Zkus co ti tady píšou holky. A neboj mě vlasy zlůstaly tak proč ne tobě :)

_________________
Obrázek

24.3.2011 TUBU. FN Ostrava-MUDr.Foltys
Pes doskákal 16.7. 2012 ve 4:15
4.12.2012 Cilkulární abdo. Prof. MUDr. Pavel Brychta,CSc. FN Brno
2.9.2013 - Prsa. MUDr. Vřeský
26.11.2013. Haxny opět Prof. MUDr. Pavel Brychta,CSc. FN Brno

A konec:) Max. váha 135-celkem zhubnuto 72 kilo


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 24 lis 2014 12:03 
Offline

Registrován: 18 kvě 2014 15:24
Příspěvky: 536
Bydliště: Ostrava-Poruba
Devcata,ja si methioninem a vodickama lecila vlasy u kozarky skoro rok a byla jsem nestastna jak mi nejen vlasy ridly a jeste k tomu se mi zacaly delat kouty,lekarka nevedela co by mi uz napsala az jsem mela stesti,kdyz mi jedna starsi kadernice poradila ten tekuty kremik,ktery u me vyhral na cele care a nedam na nej dopustit.Synovi ve 22 letech/ma ridsi vlasy/ se zacinala delat lysyna na temeni,byl z toho moc nestastny,tak jsem mu ho vnutila a kremik mu pomohl.Delejte jak chcete.Je fakt,ze tou operaci a naslednou dietou nedostanete do tela tolik zivin co drive,tak vlasy padaji,tak chce to zase pridat ziviny do tela jak ve strave,tak v doplncich stravy,ale jakmile padaji ve velkem mnozstvi,tak to chce i ten kremik,jelikoz je ho v pude malo,tudiz normalni stravou je prisun nedostatecny a chybi v tele.No,predala jsem co znam a co se mi i jinym osvedcilo a zalezi uz jen na Vas. Jeste toto,udrzovaci davka je 1 lzice tekuteho Kremiku denne,ale pro leceni se musi brat 2x1lzice /den.

_________________
Obrázek


51 let,v=172cm,rozvedena,2 synove...jsou to nejlepsi co mi zivot dal a civavka Kacenka
Vitkovice,operace-Sleeve resekce21.10.2014-Mudr.Bolek
Abdominopl.+rozest.bris.svalu=14.4.2016-plast.chirurg Mudr.M.Merta ve FN Poruba.


Start. vaha 119 kg!! rok 2014/15
Zhubnuto na 74kg=45kg!! 2015/16
Nyni narust za 1 rok 19kg!! 2016/17


Naposledy upravil Venusanka dne 24 lis 2014 12:21, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 24 lis 2014 12:06 
Offline

Registrován: 30 bře 2014 22:36
Příspěvky: 73
LF: díky. Já vím, že nějaké vlasy mi zůstanou a snad možná taky nějaké nové dorostou. Jen mi jde o to, jestli si nechat dlouhých pár chlupů na hlavě, nebo je ostříhat. Více méně už jsem se rozhodla, odpoledne se jdu objednat ke kadeřnici :) Jsem z toho trochu smutná, ale zase jsou teď moderní pěkné krátké střihy, tak proč do toho nejít, když tím vlasům trochu ulehčím... a zase dorostou :)

_________________
Obrázek


22 let, 176 cm
http://my-new-bariatric-life.blog.cz/

23. 4. 2014 první konzultace
13. 8. 2014 sleeve resekce, doc. Holéczy Ostrava-Vítkovice
13. 8. 2014 160 kg, břicho 150 cm
13. 8. 2015 113 kg, břicho 115 cm


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52267 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3228, 3229, 3230, 3231, 3232, 3233, 3234 ... 3485  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: StevenJer a 180 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení