fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 18 dub 2024 23:38

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 242 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jablonec n/Nisou
PříspěvekNapsal: 11 pro 2015 09:52 
Offline

Registrován: 02 lis 2015 22:56
Příspěvky: 36
děvčata, tak pořád nic. nepřišel ani výpis o přečtení. čím to? že by se k němu ani jeden e-mail nedostal, když předtím mi odpovídal obratem a byli jsme v telefonu domluveni, že termín doladíme po e-mailu, takže ho čekal... už se mi to nějak nezdá :roll: :?:

onoika - jé, ty se máš. to já se takhle daleko asi nikdy nedohrabu :-)

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablonec n/Nisou
PříspěvekNapsal: 14 pro 2015 17:01 
Offline

Registrován: 14 pro 2015 16:24
Příspěvky: 6
Ahojky Onoiko, vidím, žes měla původně plikaci žaludku na OB klinice jako já. Plikaci mám rozmotanou, proto jsem kontaktovala o pomoc pana primáře Vraného, zda by byla možná reopka. Souhlasil, ale chce po ně zaslat na DVD rentgen žaludku. Bohužel jsem se dále nepozeptala, zda stačí gastroskopie či rentgen žaludku s pitím tekutiny. Prosím Tě, stačila Ti gastroskopie žaludku? Děkuji za radu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablonec n/Nisou
PříspěvekNapsal: 14 pro 2015 21:15 
Offline

Registrován: 02 lis 2015 22:56
Příspěvky: 36
děvčata, tak jsem ho dneska konečně uhnala a odpověděl mi jen, ať si termín navrhnu sama. a jsem zas na začátku :) zkusím tedy hned začátek ledna...

Vlasta60 - jsme na tom asi podobně, ale když jsem mu poprvé psala já, co všechno si mám vzít s sebou a jestli si mám olítat vyšetření a pak vzít výsledky, tak mi řekl, že nic. to jsem z toho jelen. taky mi vrtá hlavou, jak chce domluvit termín, když nemá z čeho vycházet. do telefonu působil jako že konzultace je jen detail, jen aby nedával termín někomu, koho neviděl. tak jsem zmatená.

holky, vy, co máte u pana primáře po reoperaci, jak to probíhalo na první konzultaci u vás? měly jste s sebou nějaké papíry nebo vás vyšetřily v rámci té první konzultace nebo jste tam pak musely znova? vidím, že každý to má asi jinak :?
ještě jsem se chtěla zeptat, zda si mám psát jídelníček a budu tam vyplňovat nějaké formuláře nebo jak to tady probíhá

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablonec n/Nisou
PříspěvekNapsal: 15 pro 2015 09:18 
Offline

Registrován: 14 pro 2015 16:24
Příspěvky: 6
Ahojky Katio,
držím Ti palečky, ať dostaneš termín, co nejdříve. Tebe čeká také reopka? Po mně zatím vyšetření pan primář nežádal, protože jsem jednu operaci absolvovala. Pouze chce zaslat (myslím si, že prozatím) gastro (rentgen žaludku) na DVD. Tak uvidím. Příští týden mu ho budu zasílat- Dej vědět, jak jsi dopadla. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablonec n/Nisou
PříspěvekNapsal: 15 pro 2015 10:39 
Offline

Registrován: 15 lis 2013 15:20
Příspěvky: 309
ahojda, já měla reopku, přijela jsem na konzultaci a objednal mě u nich v Jablonci na kontrastní látku do žaludku na rentgen......jela jsme tam znova, ale nelituji, zjistil co potřeboval a dal mi hned termín!!

_________________
Obrázek

49 let,178 cm
R-Y bypass 30.1.2015 primář Vraný


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablonec n/Nisou
PříspěvekNapsal: 15 pro 2015 20:31 
Offline

Registrován: 14 pro 2015 16:24
Příspěvky: 6
Ahojky Kytičko, moc děkuji za info. Bylo by úžasné, že by už nemusela nic shánět. A jak se daří kytičko? Kdybych měla více informací, volila bych Jablonec na první pokus. Tohle forum jsem našla až po opce. Co se dá dělat, s chybami se člověk učí. Hezký večer Vlasta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablonec n/Nisou
PříspěvekNapsal: 15 pro 2015 22:58 
Offline

Registrován: 02 lis 2015 22:56
Příspěvky: 36
Vlasta60 - děkuju. a nápodobně :-) co nejdříve to asi nebude. už před měsícem mi říkal, že má naplánované operace až na duben, protože jsem mu řekla, že ideálně by to pro mě bylo o jarních prázdninách, tak se mi tak trošku vysmál. takže si nedělám naděje, že by to bylo dřív než v létě. zvlášť, pokud mě tam požene víckrát. ale nechápu, proč mi řekl, že na žádná vyšetření předem chodit nemám. už vidím, jak tam jedu jen proto, aby si mě objednali na gastro nebo rtg :roll: přitom doteď jsem si to mohla všechno olítat a pak to vzít s sebou. jsme na tom podobně a každá má jiné info... kdy jsi byla na operaci na OBK?
proč myslíš, že jsi rozmotaná? potřebuješ normální porce? stojí ti dlouhodobě váha nebo jsi byla na vyšetření, kde ti to řekli? a kdy se do Jablonce na konzultaci chystáš?

kytička - jak to máš do Jablonce daleko? a jaké časové rozestupy jsi měla mezi tou první a druhou konzultací a následnou operací? já nechci předbíhat událostem, ale pokud mi dá zelenou, musím být předběžně domluvená na hlídání dětí, tak abych věděla, zda je to třeba otázka dvou měsíců nebo půl roku, apod. mám doma školáka, takže prázdniny by pro mě byly možná lepší, ale samozřejmě bych ráda co nejdříve a vezmu nejbližší možný termín...

trošku jsem teď rozhozená. nemám si přeci jen dojít k obvoďákovi pro žádanku na rtg? ale zase to budu muset nějakou dobu čekat, že? to je práce tohleto :?

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablonec n/Nisou
PříspěvekNapsal: 16 pro 2015 08:41 
Offline

Registrován: 07 čer 2012 14:14
Příspěvky: 176
Bydliště: Praha
Ahoj katia:-) pokud si vzpominam z fejsbuku,holky jeli za panem primářem na konzultaci kvůli reoperaci v srpnu,tam jim řekl aby mu zaslali rentgen (asi s kontrastní látkou) a když to udělali, dlouho čekali a volali o termín...a dostali ho v únoru.třeba začátkem roku to bude jinak.
Pan primář se snaží vycházet vstříc,ale myslím si že ma toho strašně moc...chci říct,že člověk který jede do Jablonce už ne muže počítat s brzkým terminem,musí uvědomit že i když dostane termín,a je v nemocnici,a přivezou někoho v akutním stavu tak tu tvoji operaci odloží,muže se to stát jako par krát jiným,prostě chci říct, že člověk nemůže dostat nějakou informací která pláti 100 procent musí počítat se vším...

_________________
Obrázek




22.1 Jablonec-pr.Vráný..
12.2psycholog-zvládnuto

2.09,2015 bypass (RYGB) operovala MUDr.Šimečková


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablonec n/Nisou
PříspěvekNapsal: 16 pro 2015 14:32 
Offline

Registrován: 14 pro 2015 16:24
Příspěvky: 6
Ahojky děvčata fík za vsevhx informace. Katio,musíme byt trpělivě. Ber to u z té lepší stránky, alespoň máš čas si vše promýšlet. Operace přináší různá omezení. Pokud to budeme trpělivé, určitě se dočkáme. Jsem rada,že pan primář vychází vstříc. Katio,byla jsem na gastru,mám ji. Celou zaniklou po 2 letech,ale žaludek mám stejný, ne roztáhla jsem si ho,protože stále dodržuji velikost porce a způsob pití. Tudíž jsem ji nepřejedla,stalo se. Pročti si diskuzi,holky to tady skvěle popisují. Většině se to stává holkam z OB kliniky. Paní doktorka mi nabídla reoperaci,ale já si to už promyslela. Jinak pocituji hlad už po 2 hodinách. Musím se hodně držet, probrala jsem asi tři kila. Katio,to zvladneme. Hezky den


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablonec n/Nisou
PříspěvekNapsal: 18 pro 2015 00:19 
Offline

Registrován: 03 úno 2012 21:58
Příspěvky: 544
Bydliště: Střední Čechy
Vlasta60: ..ahoj, já jela na konzultaci celkem brzo po spojení se s panem primářem přes email, s tím, že po mě vůbec nic nechtěl, jela jsem jen s tím, co jsem si nesla v hlavě a jinak nic, po konzultaci rovnou objednání opky a do měsíce jsem šla na kudlu, bylo to rychlé a skvělé...tak držím palečky


katia:
..konzultace jak jsem psala již výše Vlastě, byla jen o otázkách a odpovědích a prohmatu břicha a pak rovnou objed.na opku, nic jsem sebou nevezla a vyšetření jiné jsem mít neměla, tak je fajn, že jste se konečně nějak dohnali a tak zadej termín, já si řekla o tři a jeden jsem si vybrala..držím palečky pro štěstí...a ehmm, neboj dočkáš, já k tomu to ušla velmi dlouhou a stersující cestu, která snad už bude mít viditelné výsledky, cesta jednoduchá to nebyla a není, ale každý kdo se rozhodne se sebou něco dělat, je na správné cestě a musí vytrvat, pak to stojí za to.. a čas letí, vše ti uteče!! :-) ..jen se nesmí nic uchvátat...!! ;-) :-)

_________________
Obrázek

36 let
opka plikace- OB 21.5.2012
Termín reopky: 27.5.2014 bypass SADI-P JBC p.prim. Vraný
před opkou 121 kg nyní 78 kg (02/2016)
Abdominoplastika 8.2.2016 JBC p.prim.Vraný

"život je nádherná kniha,ale nemá cenu pro toho kdo ji neumí číst"Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablonec n/Nisou
PříspěvekNapsal: 08 led 2016 17:48 
Offline

Registrován: 02 lis 2015 22:56
Příspěvky: 36
ahoj děvčata, nějak mám rozlítáno. jak se máte v novém roce?
já tak nějak nahoru dolů - klasické starosti :-)

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablonec n/Nisou
PříspěvekNapsal: 09 led 2016 02:51 
Offline

Registrován: 14 pro 2015 10:59
Příspěvky: 65
Bydliště: Hradec Králové
Zdravím všechny, konečně po měsíci se mi p.MUDr Vraný ozval a jedu 28.1. do Jablonce na první konzultaci a domluveni první operace při, které mi odstraní starou rozpojenou bandáž a za 3 měsíce další opku. Jak tady čtu, tak toho má mnoho a doufám, že nebudu čekat rok. 13.11.2015 jsem absolvovala tzv kolečko na OB klinice, ale utekla jsem pryč protože mi nabízeli pouze plikaci a to nechci. Nebude někdo náhodou v tento termín také v Jablonci ? Ráda bych s někým popovidala :-)

_________________
Gába
158 cm,101kg BMI 41,5
42 let, vdaná, dva synové- 23 a 17, 4 čivavky
1996 109kg bandáž žaludku v Jičíně -25kg
1998 druhé dítě vše ok a přibrala jsem na konci mateřské
04 120kg dieta+sport za 6 měsíců -60 kg
06 abdo Pardubice opět 101 kg
28.1.16 konzul. MUDr. Vraný
21.3.16 JBC odstranění bandáže
22.7. JBC bypass
http://gabcahole.rajce.idnes.cz/ja/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablonec n/Nisou
PříspěvekNapsal: 09 led 2016 15:23 
Offline

Registrován: 02 lis 2015 22:56
Příspěvky: 36
gaba - jé, taky se mi po x týdnech podařilo dohodnout konzultaci, ale jedu tam v úterý 26.1.
já mám právě po plikaci na OBK, ale totálně bez účinku. při tekuté a stejně o hladu, kdy jsem jen počítala čas do dalšího jídla a oblbovala se vodou, šlo dolu 10 kilo. pak se to seklo a jakmile jsem najela na tuhou, zase jsem šla nahoru. a to jsem cvičila, snažila se pít... to mi akorát vynadali, že přibírám svaly, což nechápu, jak je při aerobním cvičení možné, neposilovala jsem a že si mám do každé porce klepnout vajíčko. rada nad zlato. ale aby třeba udělali rtg, to je nenapadlo. pak pro rodinné starosti jsem neměla čas se věnovat sama sobě, takže na další konzultaci jsem se nedostala a pak jsem otěhotněla. pár měsíců po porodu už to bylo klidnější, jenže jsem zjistila, že jsem schopna sníst běžnou porci jako ostatní v rodině, tak jsem najela na dietu a cvičení, ale hlad mě prostě zlomil. přesto jsem cvičila dál, styděla jsem se, že to všem funguje, jenom mně ne, ale oddělala jsem si koleno a bylo po cvičení. dodnes, jakmile třeba sedím s děckama na zemi nebo mám nohu na židli pod sebou a zvedám se, tak cítím bolest. takže jsem volala do Mostišť, že potřebuju pomoct, ale odmítli mě, že prasárny z OBK napravovat nebudou a že jsem klasický případ. pak mi holky tady začaly říkat totéž a já si pomalu přestala myslet, že jsem to nějak nevědomky přežrala, protože jak vidím, stává se to často. tak jsem to zkusila v Jablonci, ale jeden termín se nehodil mně, druhý panu primáři a pak už se mi ho nepodařilo uhnat, až doteď. takže na konci měsíce si konečně jedu pro pomoc. ale počáteční euforie mě pomalu přechází a já nějak začínám nervovat. jsem hrozný stydlín a jakmile mám jednat s někým novým, tak se jen třesu a koktám. a ještě když k tomu mám ukazovat tu svou figuru :oops:
je mi jasné, že bez toho to nejde a jsem rozhodnutá, pan primář byl do telefonu fajn, přesto, holky, které už to máte za sebou, mohly byste mě nějak uklidnit? je mi jasné, že je to individuální, ale je mi divné, že bych tam měla ject úplně bez ničeho. ptala jsem se, jestli před konzultací nemám jít alespoň na gastro a vzít to s sebou, ale prý nic nepotřebuji... na OBK po mně chtěli hafo věcí, jídelníček, rodinnou anamnézu, grafy přírůstků a úbytků, předchozí operace a užívání léků, atd. to fakt nepotřebuji? já jsem totiž hlava děravá a v rodině toho máme tolik, že si to ani nepamatuju. neměla bych si to všechno raději sepsat? jak to tam poprvé probíhá, budou si mě měřit, dostanu třeba žádanky na vyšetření nebo je to jen o "pokecu", z kterého vyhodnotí, zda mě oddoperují nebo ne? vůbec nemám představu, jak to u odpadlíků z jiných klinik probíhá... fakt by mě mrzelo, kdybych tam třeba jela zbytečně. i když do telefonu se pan doktor tvářil, jako že ta konzultace je jen nutný detail před operací, aby nedal termín někomu, koho nikdy neviděl. ale vzhledem k tomu, že do mě nevidí, tak se na to nechci moc upínat. tak kdyby se někomu chtělo poradit strašpytlíkovi, budu ráda.

a co jinak, jak trávíte víkend? a drží se u vás sníh? :-)

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablonec n/Nisou
PříspěvekNapsal: 09 led 2016 21:26 
Offline

Registrován: 14 pro 2015 10:59
Příspěvky: 65
Bydliště: Hradec Králové
Katia
Škoda, že se tak míjíme, taky jsem bojsa a stydlín dá mi to hodně přemáhání v cizím prostředí, mám takovou tremu , že koktam a vše se mi vykouří z hlavy.Jak píšeš o OB klinice, tak jsem ráda, že jsem si to o nich tady přečetla dřív, než jsem se nechala od nich přemluvit na plikaci, protože mi tvrdili, že ať půjdu kam chci tak nic jiného pro mě neexistuje, cítila jsem se jak malá holka.....
U nás je sněhu, ale zrovna jsem nemocná a beru antibiotika, tak nikam nechodim, musím být fit než pojedou do Jablonce. :-)

_________________
Gába
158 cm,101kg BMI 41,5
42 let, vdaná, dva synové- 23 a 17, 4 čivavky
1996 109kg bandáž žaludku v Jičíně -25kg
1998 druhé dítě vše ok a přibrala jsem na konci mateřské
04 120kg dieta+sport za 6 měsíců -60 kg
06 abdo Pardubice opět 101 kg
28.1.16 konzul. MUDr. Vraný
21.3.16 JBC odstranění bandáže
22.7. JBC bypass
http://gabcahole.rajce.idnes.cz/ja/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablonec n/Nisou
PříspěvekNapsal: 09 led 2016 21:51 
Offline

Registrován: 26 úno 2014 14:43
Příspěvky: 104
KATIA:

Ahoj, muzes byt v klidu... Pan primar Vrany je uzasny clovek... vzdy, kdyz jsen prisla na kontrolu se jen usmival a byl hodny.
Na prvni konzultaci te nejspis zmeri a zvazi. Mozna i nejakej ten rengen,aby videl jak to vypada uvnitr. A kdyz bude chtit dalsi vysetreni, tak ti da zadanky. Urcite ti vysvetli vsechny typy bar.operaci a rekne ti co by pro tebe bylo nejlepsi.... urcite neodejdes s prazdnou!:-)

Ja mela to stesti, ze jsem si OBkliniku rozmyslela jeste pred zakrokem... :-)

Jinak preji hodne stesti... a neboj, zvladnes to!:-)

_________________
http://www.TickerFactory.com/weight-loss/wNZ61ls/

duben, květen - plikace OB klinika - kolečko + vyšetření = rozmyšleno a směr Jablonec
17.6. - První konzultace v Jablonci nad Nisou - primář Vraný
3.7. - Nástup na operaci
4.7. - operace gastrický bypass - primář Vraný


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 242 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení