fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 09:53

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 241 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jablonec n/Nisou
PříspěvekNapsal: 19 bře 2016 23:29 
Offline

Registrován: 02 lis 2015 22:56
Příspěvky: 36
gaba - páni, to uteklo. já mám před sebou ještě měsíc.
tak ať jsi brzy fit a můžeš se chystat na další :-) dej vědět, jak se ti daří.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablonec n/Nisou
PříspěvekNapsal: 19 bře 2016 23:53 
Offline

Registrován: 01 lis 2015 00:31
Příspěvky: 77
Bydliště: Přerov
gaba - já byla v nemocnici také den předem, hodně jsem si povídala se spolupacoškou a uteklo to, nemyslela jsem při tom povídání na opku, na noc mi dali prášek na spaní, ráno mě brzy budili, šla jsem před sedmou první, ještěže tak, měla bych nervy, hlad a hlavně žízeň, kdybych šla až odpoledne, drž se a ať Ti to jde laparoskopicky bez komplikací

_________________
Obrázek

Věk: 55 let, Výška: 170cm, rozvedená, 2 děti - 29 let.

Tubu - Mostiště 10.9. 2015, MUDr. Šimoník
původní váha 134 kg
10.10.2015 - -12 kg 10.3. 2016 - -28 kg
10.11.2015 - -17 kg 10.4. 2016 - -28 kg
10.12.2015 - -19 kg 10.5. 2016 - -29 kg
10. 1.2016 - - 22 kg 10.6.2016 - -33 kg
10. 2.2016 - -25 kg 10.9.2016- -35 kg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablonec n/Nisou
PříspěvekNapsal: 29 bře 2016 17:28 
Offline

Registrován: 14 pro 2015 10:59
Příspěvky: 65
Bydliště: Hradec Králové
Zdravím všechny po velikonocích a hlásím šťastný včerejší příchod z nemocnice domů a zatím mám pocit, že za tři měsíce asi další operaci psychicky nezvládnu, bolest mi nevadí, ale 6 dnů sonda z žaludku byl pro mě velký záhul :-( , nikomu to nepřeji zažít, ano první dva dny se to dá, ještě jsem byla schopná vydržet i ten třetí, ale další dny mě z tý trubice natahovalo a stále jsem slintala pěnu, ještě že tam na jipu jsou tak hodní nekonečné množství kapaček a žíly nebraly, tak mě několikrát přepichovali a našli žíly o kterých jsem do dnes nevěděla, že mám, velký šikulky a to samé, když mě po čtyřech dnech převezli na oddělení, sestřičky super , nechci nikoho strašit, jen píšu svůj zážitek po operaci při odstranění 20 ti leté bandáže, kdy musel být vyříznut krouzek nad a pod a znovu spojit žaludek. Teď už je hej :-)

_________________
Gába
158 cm,101kg BMI 41,5
42 let, vdaná, dva synové- 23 a 17, 4 čivavky
1996 109kg bandáž žaludku v Jičíně -25kg
1998 druhé dítě vše ok a přibrala jsem na konci mateřské
04 120kg dieta+sport za 6 měsíců -60 kg
06 abdo Pardubice opět 101 kg
28.1.16 konzul. MUDr. Vraný
21.3.16 JBC odstranění bandáže
22.7. JBC bypass
http://gabcahole.rajce.idnes.cz/ja/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablonec n/Nisou
PříspěvekNapsal: 29 bře 2016 17:43 
Offline

Registrován: 02 bře 2015 09:24
Příspěvky: 614
gabo, to slinění není kvůli sondě, já jí měla jen 12 hodin a slinila sem i po vyndání asi 4 dny. To slinění je takový hlen ze žaludku, který si žaludek sám vytváří pro rychlejší hojení :-) Ale neboj, ted je to ještě čerstvé, do měsíce ti otrne a budeš se na další opku, která ti pomůže v hubnutí těšit :-)

_________________
[url=https://www.TickerFactory.com/weight-loss/wVI6XMp/]
Obrázek
12.3.2015 konzultace Jablonec-pan primář Vraný, 168 kg
3.6.2015 operace, plikace žaludku, duodenální bypass, SADI-P
2.11. 2017 Abdominoplastika opět Jablonec a Mišák :-)
5.6. 2018 modelace prsů, Brno MUDr Adlerová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablonec n/Nisou
PříspěvekNapsal: 29 bře 2016 19:39 
Offline

Registrován: 03 úno 2012 21:58
Příspěvky: 544
Bydliště: Střední Čechy
Gábi:,,vím, jaké to je mít dlouho sondu, měla jsem jí 5 dni v JBC a před lety (nebudu psát u čeho, to je na dlouho), mě tato sonda zachránila život!! Pak jsem jí měla 4 týdny skorem a také se to dalo..vše se dá vydržet, když to nebolí a tohle je jen pocitově nepříjemné..vydrž kočko a až se vše spraví..bude jen a jen léééépeee :-)

_________________
Obrázek

36 let
opka plikace- OB 21.5.2012
Termín reopky: 27.5.2014 bypass SADI-P JBC p.prim. Vraný
před opkou 121 kg nyní 78 kg (02/2016)
Abdominoplastika 8.2.2016 JBC p.prim.Vraný

"život je nádherná kniha,ale nemá cenu pro toho kdo ji neumí číst"Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablonec n/Nisou
PříspěvekNapsal: 29 bře 2016 20:29 
Offline

Registrován: 14 pro 2015 10:59
Příspěvky: 65
Bydliště: Hradec Králové
Ty vago 4 týdny, tak to bych se asi zbláznila, poslední 3 dny s hadicí jsem nespala večer ani přez den, jen jsem si opakovala ať už je venku, mám špatný dávivý reflex, nenosím ani roláky a košile, protože mě natahuje už jen z toho jak se to dotýká krku :-( , no 5.4. jedu na kontrolu, tak se na to preptam a budu moudřejší ;-)

_________________
Gába
158 cm,101kg BMI 41,5
42 let, vdaná, dva synové- 23 a 17, 4 čivavky
1996 109kg bandáž žaludku v Jičíně -25kg
1998 druhé dítě vše ok a přibrala jsem na konci mateřské
04 120kg dieta+sport za 6 měsíců -60 kg
06 abdo Pardubice opět 101 kg
28.1.16 konzul. MUDr. Vraný
21.3.16 JBC odstranění bandáže
22.7. JBC bypass
http://gabcahole.rajce.idnes.cz/ja/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablonec n/Nisou
PříspěvekNapsal: 31 bře 2016 11:50 
Offline

Registrován: 02 lis 2015 22:56
Příspěvky: 36
ahoj holky,

pomalu se mi to blíží, tak bych měla zase několik, možná i hloupých, dotazů.

1) pan primář mi řekl, že potřebuje gastoskopii, rtg s kontrastem a pak už jen předoperačko. teď ale koukám, že mi v papírech zaškrtl i gynekologické vyšetření. opravdu je třeba? nemám problém tam zajít, ale výsledky už bych stejně s sebou neměla, navíc jsem objednaná na květen, protože mě kvůli nějakému problému mudra sleduje častěji vždy po určité době. říkala, že výsledky jsou perfektní, jen mám pro jistotu častější prohlídky. chtěli po vás papír z gyndy? a pokud ano, tak proč? sestra je zdravotnice a říkala, že se s tím nesetkala, pokud nešlo o vyloženě ženskou operaci. jak to tedy je? měly jste nějakou takovou zprávu při nástupu s sebou? proč se mi o tom pan doktor nezmínil, pokud je to třeba?

2) jaké jste měly první hodiny a dny těsně po operaci? předpokládám, že mi bude zle. jak to probíhalo u vás?

3) do čeho jste se zabalily? já původně chtěla skořepinový kufr, protože povezu laptop, tak abych měla co nejmíň tašek, že ho dám do kufru. ale nakonec si asi koupím jen sportovní tašku s kolečky, protože předpokládám, že pak těžko pojedu ověnčená s brašnama přes rameno. jde mi o to, jak je to na pokojích s úložným prostorem, protože tam budu po celou dobu sama bez návštěv, takže nebudu mít nikoho, kdo by mi případně věci donesl nebo vyměnil, takže musím mít všechno. co jste měly vy, co jste upotřebily a co naopak bylo zbytečné? nechci, aby mi nadávali, že jedu jak na dovolenou, ale bez návštěv nechci nic riskovat, kdyby se třeba pobyt protáhl...

4) je tam možnost připojení na wifi?

5) jak probíhal den nástupu? s ohledem na spoje budu cestovat už od neděle. dělají ten den ještě nějaká vyšetření nebo se dá i dostat ještě na chvilku ven? myslím jestli je tam třeba možnost koupit si někde časopis nebo tak. a můžu ještě ten den něco sníst? v místě, kde budu v neděli přespávat, totiž není kolem možnost si něco koupit a ráno před příjmem taky asi nebudu moct jíst, jestli ještě budou brát krev nebo tak. ale neumím si představit být hlady až do úterka, před operací stačí být nalačno od půlnoci nebo maximálně od večera, ne? :-D

6) zhubly jste do operace něco samy? já se o to snažím, ale nedělám si iluze, že bych minimálně těch pět kilo dala. pan doktor mi neříkal, že bych měla, ale obvykle to tak je.. sice teď jím fakt málo a prolévám se čajem z ostropestřce, ale jde to pomalinku, protože jsem po konzultaci ještě něco nabrala, takže teď teprve jsem na váze jako při první návštěvě v nemocnici... tak jestli se třeba už stalo, že by z Jablonce kvůli tomu poslali domů...

7) byl jste někdo na vyndání stehů a kontrole ve svém městě nebo se musí do Jablonce? po minulé operaci mi dovolili vyřídit si to tady a pak jsem jela až po měsíci na kontrolu...

asi řeším kraviny, ale vy už máte zkušenost, tak ať vím, na co se připravit.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablonec n/Nisou
PříspěvekNapsal: 31 bře 2016 11:51 
Offline

Registrován: 02 lis 2015 22:56
Příspěvky: 36
gaba - tak co, jak je po pár dnech?

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablonec n/Nisou
PříspěvekNapsal: 31 bře 2016 12:55 
Offline

Registrován: 02 bře 2015 09:24
Příspěvky: 614
Katio, gyndu v Jablonci chtějí u žen v reproduktivním věku, hlavně cytologii, chce to pořádně číst papíry, co máš z nemocnice. Mě o gyndě také neříkal, přečetla jsem si to v papírech i to, co si mám vzít s sebou do nemocncie, jaké léky a jak dlouho před opkou je vysadit.
Jestli dobře chápu, nástup máš den před operací v úterý? Jestli ano, jez normálně do pondělí do půlnoci, od půlnoci jen vodu. V den nástupu ti budou ráno, či dopoledne brát krev, poslední odběry. Pak tě sestra ubytuje na pokoji a pokud se to stihne do oběda, dají ti oběd v jídelně. Po obědě za tebou přijde primář ( pokud tě bude on operovat) na poslední konzultaci před operací, kde ti podrobně vysvětlí zákrok, který ti provede.
Pak máš volnost do 21 hodin. Já jsem chodila ven na kouřovku, kávičku, jídlo sem si v bufetu nekupovala, protože mi dali najíst, dostaneš i lehčí večeři, v bufáči sem si koupila láhev vody Rajec .
Naposled by jsi měla jíst v úterý do půlnoci a pak už ani pít, musíš být úplně na lačno!!!
Večer před opkou ti dají prášek na spaní a i tě trošku zklidní, to samé brzo ráno v den opky ti dají menší oblbovák, sestry připraví na operaci a pokud půjdeš na řadu hned ráno, dají ti i kanylu, zafačují nohy.
Wifi v Jablonci je free a zadarmo, ale tak pomalá a mizerná, že sem měla s sebou svojí.
Jak je to s úložným prostorem na standartu nevím, ale určitě tam na třílůžáku mají skříně a každý pokoj i standar svojí koupelnu s wc. Já na nadstandartu měla celou pro sebe, noční stolek a lednici :-)
Vem si s sebou určitě toalet papír, vlhčené ubrousky, špunty do uší proti chrápajícím spolupacoškám, župan, kalhotky, podprdu bez kostic, spíš nějakou volnější, aby tě netlačila do stehů a volnější tepláky, něco na spaní, já spala v tričku a kalhotkách, župan. Šperky nech doma, s sebou si vem jen doklady a menší obnos peněz, neručí tam za ztrátu.
Pomě nechtěli před operací abych zhubla, ale dala jsem 10 kg kvůli sobě.
Na vyndání stehů a kontroly co 3 měsíce tě bude primář chtít vidět, bude ti dělat odběry krve. Možná se s ním domluvíš, zda by si na odběry mohla chodit v bydlišti a jemu je posílat poštou, či emailem v příloze, ale já tam jezdím osobně, ono je to i výhodné pro případné plastiky, co budou po zhubnutí následovat. Má pacientky, co mu dlabou na odběry, nejezdí na kontroly a pak jen přijedou škemrat o plastiku zdarma, nebo na reopku, když se nedaří hubnout. Prostě v Jablonci se vyplatí být ukázněný pacient, kor u primáře, který dokáže plastiku protlačit na pojišťovnu :-)

_________________
[url=https://www.TickerFactory.com/weight-loss/wVI6XMp/]
Obrázek
12.3.2015 konzultace Jablonec-pan primář Vraný, 168 kg
3.6.2015 operace, plikace žaludku, duodenální bypass, SADI-P
2.11. 2017 Abdominoplastika opět Jablonec a Mišák :-)
5.6. 2018 modelace prsů, Brno MUDr Adlerová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablonec n/Nisou
PříspěvekNapsal: 31 bře 2016 13:22 
Offline

Registrován: 02 lis 2015 22:56
Příspěvky: 36
ellvi - děkuju za info. já nekouřím, kafe nepiju, tak asi odpoledne vyrovnám spánkový deficit, nebo se konečně dokopu k roztřízení fotek v pc, pokud mi nepůjde net, abych se mohla ukázat prckům domu.
nástup mám v pondělí. pokud bude vše ok, tak operaci v úterý. ale musím ject už v neděli navečer, kvůli spojům, tak jsem chtěla vědět, pokud se tedy smí ještě v den nástupu jíst, zda si mám vzít nějakou snídani po odběrech nebo je tam nějaký krámek, jako třeba tady u nás... :-)
na kontroly nedlabu (i když teda v současné době je pro mě plastika pupenda těžká utopie :-D. nedokážu si představit, že by se mi po tolika marných pokusech to podařilo dotáhnout až tak daleko, že se úplně zbavím té peřiny, co před sebou tlačím. i když ta představa je motivující :D), jen mám fakt problematické spoje a jen kvůli vyndání stehů je to pro mě časově i finančně náročné, protože abych tam stíhala doject, musím přespávat jinde, takže pro mě jedna cesta znamená být dva dny mimo domov, což je se třema trpaslíkama trošku komplikovanější. no zkusím se zeptat, maximálně to neprojde :-) jinak kontroly rozhodně vynechávat nemíním, to bych byla sama proti sobě :-) po první operaci jsem jezdila co měsíc, takže s tím počítám.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablonec n/Nisou
PříspěvekNapsal: 01 dub 2016 09:11 
Offline

Registrován: 14 pro 2015 10:59
Příspěvky: 65
Bydliště: Hradec Králové
Všechny zdravím po pár dnech doma a už se těším na ten hlavní zákrok, oklepala jsem se z prvotního pooperačního šoku a plánuji další, ikdyž mě ještě bolí krk :-) . Už se těším na kontrolu 5.4. co se dozvím a kdy budem pokračovat :-)

_________________
Gába
158 cm,101kg BMI 41,5
42 let, vdaná, dva synové- 23 a 17, 4 čivavky
1996 109kg bandáž žaludku v Jičíně -25kg
1998 druhé dítě vše ok a přibrala jsem na konci mateřské
04 120kg dieta+sport za 6 měsíců -60 kg
06 abdo Pardubice opět 101 kg
28.1.16 konzul. MUDr. Vraný
21.3.16 JBC odstranění bandáže
22.7. JBC bypass
http://gabcahole.rajce.idnes.cz/ja/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablonec n/Nisou
PříspěvekNapsal: 06 dub 2016 12:19 
Offline

Registrován: 14 pro 2015 10:59
Příspěvky: 65
Bydliště: Hradec Králové
Ahojky, tak mám kontrolu a stehy za sebou a pan primář mě ale vůbec nepotěšil, na léto tam prý nedělají bariatricke plánované operace, takže budu muset čekat až do září :-( , jsem to smolař.....

_________________
Gába
158 cm,101kg BMI 41,5
42 let, vdaná, dva synové- 23 a 17, 4 čivavky
1996 109kg bandáž žaludku v Jičíně -25kg
1998 druhé dítě vše ok a přibrala jsem na konci mateřské
04 120kg dieta+sport za 6 měsíců -60 kg
06 abdo Pardubice opět 101 kg
28.1.16 konzul. MUDr. Vraný
21.3.16 JBC odstranění bandáže
22.7. JBC bypass
http://gabcahole.rajce.idnes.cz/ja/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablonec n/Nisou
PříspěvekNapsal: 06 dub 2016 13:52 
Offline

Registrován: 02 bře 2015 09:24
Příspěvky: 614
Gabo, ano v létě nedělají tyto operace, je hlavní proud dovolených, ale neboj, ono to uteče a hlavně být operovaná třeba ve vedrech není nic moc. je horší hojení, člověk je více nateklý, jít v září na operaci má i svou výhodu... do jara dalšího roku je dlouhá doba, dolů dáš určitě spoustu kil a na jaře vylítneš z ulity jako motýl :-)

_________________
[url=https://www.TickerFactory.com/weight-loss/wVI6XMp/]
Obrázek
12.3.2015 konzultace Jablonec-pan primář Vraný, 168 kg
3.6.2015 operace, plikace žaludku, duodenální bypass, SADI-P
2.11. 2017 Abdominoplastika opět Jablonec a Mišák :-)
5.6. 2018 modelace prsů, Brno MUDr Adlerová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablonec n/Nisou
PříspěvekNapsal: 11 dub 2016 22:11 
Offline

Registrován: 02 lis 2015 22:56
Příspěvky: 36
čau ženy :-)

dnes jsem absolvovala poslední vyšetření, všechny výsledky mám perfektní, ani tomu nemůžu věřit a za týden jdu na to. ale těšení vystřídal strach. snažím se na to nemyslet, ale nejde mi to, pomalu se ani nevyspím. potřebuju uklidnit. ne ve smyslu chlácholení, že to bude ok, počítám s tím, že mi bude zle jak psovi, ale spíš mě zajímalo, za jak dlouho po operaci jste byly schopny fungovat. nebo se alespoň bez buzení bolestma vyspat. já po narkóze vždycky blindím, takže s tímhle počítám, ale některé příběhy, co jsem četla, mě fakt vyděsily, až si říkám, jestli nedělám blbost, že si nechám kuchat zdravé orgány. můj mudr byl sice vzhledem k rodinné anamnéze z mého rozhodnutí nadšený, ale stejně červíček hlodá :oops: navíc šílím z narkózy. já se za ten týden snad zblázním. nemáte nějaký tip, jak se uklidnit? ještě mě zajímá, jak to probíhalo u vás bezprostředně po operaci po návratu z jip. za jak dlouho vás zvedli do sprchy a kdy jste byly schopny se samy projít? pojedu pak domu sama, tak se trošku bojím, jak potáhnu zavazadlo. no budu to muset zvládnout. a jak dlouho u vás trvala rekonvalescence ve smyslu třeba zvedání břemen. mám ke dvěma starším ještě ročního prcka, takže klidový režim mi moc nehrozí a denně musím jezdit pro nejstaršího do školy... po plikaci jsem byla fit, dá se říct, hnedka, jen jsem chodila pomaleji oproti normálu, ale u toho bypassu si to nějak neumím představit. tak kdyby mi tu někdo chtěl ve stručnosti popsat svůj pooperační stav, budu ráda, ať vím, s čím počítat (samozřejmě je mi jasné, že každý to může mít jinak).
taky by mě zajímalo, jak vám šlo hubnutí v prvních týdnech.
a jen tak odhadem, když mě odoperují v úterý, kdy nejdříve mám šanci na propuštění, pokud by vše bylo v pořádku? díky předem za info :-)

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jablonec n/Nisou
PříspěvekNapsal: 19 dub 2016 08:00 
Offline

Registrován: 02 bře 2015 09:24
Příspěvky: 614
Ahoj, nejede někdo v úterý 26.4. ráno do Jablonce na kontrolu? :-)

_________________
[url=https://www.TickerFactory.com/weight-loss/wVI6XMp/]
Obrázek
12.3.2015 konzultace Jablonec-pan primář Vraný, 168 kg
3.6.2015 operace, plikace žaludku, duodenální bypass, SADI-P
2.11. 2017 Abdominoplastika opět Jablonec a Mišák :-)
5.6. 2018 modelace prsů, Brno MUDr Adlerová


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 241 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení