fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 29 bře 2024 15:47

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 655 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ostrava
PříspěvekNapsal: 13 srp 2015 13:38 
Offline

Registrován: 25 dub 2015 18:19
Příspěvky: 56
Anitram, do ledna to uteče. Uvidíš.
Máš čas si v hlavě všechno uspořádat. A v lednu není taký hic a bude nové oddělení. :wink:
To je super se tak potkat. :D

Tak jsem po vytažení stehů, ještě to mám zamašličkováno. V neděli končím PN a přecházím na dovolenou a do práce jdu až 3.9. Neplánovaně a o to příjemnější.

Kontrolu a nutriční mám 15.9.

_________________
2 děti a skvělý manžel
21.4.2010 bandáž Iscare
5.8.2015 odstranění bandáže - Vítkovice a jedu sama

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostrava
PříspěvekNapsal: 19 srp 2015 09:55 
Offline

Registrován: 19 srp 2015 09:30
Příspěvky: 15
Bydliště: Ostrava
Zdravím všechny přítomné lidičky.
Jmenuji se Daniel a bydlím v Ostravě. Je mi 23 let a rozhodl jsem se pro plikaci v Ostravě- Vítkovicích u p. Holéczyho. S nadváhou bojuji od puberty, po rozvodu rodičů se moje váha drasticky zvýšila. Nyní mám BMI 46 (178cm a 145 kg) a řekl jsem si konec. Seznámil jsem se s kamarádkou a kamarádem, kteří byli na plikaci a kamarád za rok zhubnul 70Kg a kamarádka je taky na poloviční váze. Proto jsem se obrátil na docenta Holeczyho a už jen čekám na termín opky. Kolečko jsem si prošel už na jaře, ale paní psycholožka si nebyla jistá, jestli bych zvláddal stravovací režim po operaci, tudíž mě nechala 4 měsíce v péči nutriční terapeutky, jak jsem se to dozvěděl, že mi vlastně operaci zamítli, přibral jsem na 150 Kg. Jak jsem došel k nutriční a zvážila mě, byla v šoku, vysvětlil jsem jim to a řekl, že chci šanci do další kontroly, protože chci na operaci. Před dvěmi týdny jsem byl u nutriční a měl jsem 144Kg což bylo 6 kilo za měsíc a týden a předevčírem mi doktorka schválila operaci, tudíž mé papíry odnesla přímo p. Holeczymu. Hodně jsem četl Vaše příspěvky ohledně stravování a pooperačních stavů. Vím, že to nebude jednoduché, ale už trochu v hlavě mám plán jak na to.
Psali jste dobrou recenzi na Nutridrinky po operaci, což se mi zalíbilo. Ohledně kašovité stravy jsem domluven s babičkou, která se o mě postará (je v důchodu) a ukáže mi jak se mixuje strava atd. Co se týče zákroku, tak myslím, že vše bude v pořádku a půjde to hravě laparoskopicky, jelikož jsem nikdy na operaci v oblasti břicha nebyl. Nikdy jsem nezažil jaké to je být hubenější, tudíž jsem velice zvědavý, jaké to bude, jak budu jíst mini porce, jezdit na kole a cvičit a kila půjdou dolů. Už teď mi paní terapeutka ukázala jak se dá daleko zdravěji jíst a cítím se lépe. Z opky mám trochu strach, nemám moc rád zvracení, ale budu si dávat pozor na první lžičky pití a doušky. Říkám si, že jsem ještě mladý, tudíž by mé tělo mělo v pohodě zvládnout plikaci. Kdybyste měli nějakou radu ohledně pooperačních komplikací, pište mi, klidně i soukromou zprávu.
Jinak jestli je někdo z Ostravy a byl u pana Holeczyho na opce, napište mi SZ, rád budu s někým v kontaktu i mimo forum.

_________________
S úctou. Daniel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostrava
PříspěvekNapsal: 19 srp 2015 10:07 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Danekole
Vítej mezi námi!

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostrava
PříspěvekNapsal: 19 srp 2015 10:16 
Offline

Registrován: 19 srp 2015 09:30
Příspěvky: 15
Bydliště: Ostrava
Annax píše:
Danekole
Vítej mezi námi!


Díky díky, četl jsem hodně Tvých příspěvků a obdivuji Tě. Včera jsem se nemohl od fora odtrhnout. :-) Už projíždím jídelníček a radíme se s babi co a jak mixovat atd.

_________________
S úctou. Daniel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostrava
PříspěvekNapsal: 19 srp 2015 10:45 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Danekole
díky :oops: :lol:

Hlavně budou všechny porce miniaturní, cca 2 polévkové lžíce, později kávový podšálek
a radím Ti od začátku se nepřejídat, žaludek snadno roztáhneš, je to sval - jíst pomalu a zvracet nebudeš :wink:

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostrava
PříspěvekNapsal: 19 srp 2015 10:55 
Offline

Registrován: 19 srp 2015 09:30
Příspěvky: 15
Bydliště: Ostrava
Annax píše:
Danekole
díky :oops: :lol:

Hlavně budou všechny porce miniaturní, cca 2 polévkové lžíce, později kávový podšálek
a radím Ti od začátku se nepřejídat, žaludek snadno roztáhneš, je to sval - jíst pomalu a zvracet nebudeš :wink:


Díky moc, to si piš, že se budu držet miniaturních porcí, nechci za žádnou cenu si žaludek roztáhnout, i kdybych měl jíst jen jeden piškot denně, mám obavy, že se mi žaludek trochu roztáhne, ale nechci to dopustit. Kdybych měl velké chutě na jídlo, tak zajdu za doktorkou, ať mi doporučí přírodní léčivo na nechutenství, jelikož dodnes bojuji s velkými chutěmi (ne na sladké, hlavně na maso a českou kuchyni). Porce už jsem dost stáhnul, ale žaludek mám obrovský, to cítím.

_________________
S úctou. Daniel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostrava
PříspěvekNapsal: 19 srp 2015 13:31 
Offline

Registrován: 28 úno 2015 12:46
Příspěvky: 22
Danekole píše:
Annax píše:
Danekole
díky :oops: :lol:

Hlavně budou všechny porce miniaturní, cca 2 polévkové lžíce, později kávový podšálek
a radím Ti od začátku se nepřejídat, žaludek snadno roztáhneš, je to sval - jíst pomalu a zvracet nebudeš :wink:


Díky moc, to si piš, že se budu držet miniaturních porcí, nechci za žádnou cenu si žaludek roztáhnout, i kdybych měl jíst jen jeden piškot denně, mám obavy, že se mi žaludek trochu roztáhne, ale nechci to dopustit. Kdybych měl velké chutě na jídlo, tak zajdu za doktorkou, ať mi doporučí přírodní léčivo na nechutenství, jelikož dodnes bojuji s velkými chutěmi (ne na sladké, hlavně na maso a českou kuchyni). Porce už jsem dost stáhnul, ale žaludek mám obrovský, to cítím.

Ahojky Dane, mám plikaci od února a zhubla jsem 21kg. Pomalu, ale jistě. Obávám se, že jsem to kapku roztáhla pitím v těch vedrech. Prostě čekat půl hodiny na 150ml pití jsem nevydržela,popíjela jsem častěji a vidím následky. Ale bylo to na kolaps. Doufám, že když se vrátím k režimu, zase se mi žaludek scvrkne. Jo a bublinky nepít!!! To jsem netušila, prý roztahují žaludek. Občas zhřeším sladkostí, ale snažím se dodržet časy, tak to není znát na váze. :-))) Tak držím palce. Nezvracela jsem ani jednou, ani nevolnosti neznám. Vlastně mě trápí, tak jako většinu jen stálá zácpa. Jindra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostrava
PříspěvekNapsal: 19 srp 2015 21:49 
Offline

Registrován: 19 srp 2015 09:30
Příspěvky: 15
Bydliště: Ostrava
Díky moc za info salsabil. Bublinkam se vyhnu už teď před operací. Dneska mi kamarád řekl, že vypadám, že jsem zhubl. Za těch pár měsíců u nutriční jsem dal dolů 6 kilo a asi to jde poznat. Těším se na plikaci až budu mít dole 20 nebo 40 kilo. To mě lidi nepoznají. Mám trochu obavy z povisle kůže, ale budu cvičit a jezdit na kole nebo plavat tak snad to nebude tak hrozné.

_________________
S úctou. Daniel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostrava
PříspěvekNapsal: 20 srp 2015 13:40 
Offline

Registrován: 28 úno 2015 12:46
Příspěvky: 22
Danekole píše:
Díky moc za info salsabil. Bublinkam se vyhnu už teď před operací. Dneska mi kamarád řekl, že vypadám, že jsem zhubl. Za těch pár měsíců u nutriční jsem dal dolů 6 kilo a asi to jde poznat. Těším se na plikaci až budu mít dole 20 nebo 40 kilo. To mě lidi nepoznají. Mám trochu obavy z povisle kůže, ale budu cvičit a jezdit na kole nebo plavat tak snad to nebude tak hrozné.

Jsi ještě mlaďoch, té povislé kůže se tolik neboj. Cvičením zpevníš svaly, ale kůže bohužel potřebuje víc času nebo operaci. Ale většinou to není tak hrozné. I pro muže se dělá spodní prádlo elastické, na tvém místě si nějaké pořídím, aby byla kůže v presu a nevytahovala se. Hlavně hubni pomalu, nespěchej, dej tomu čas. Mně doporučila paní primářka ještě jídlo na noc, něco malého a na noční stolek kefír. Noční hlad je nepříjemný. A váha klesá a klesá. Neboj, i tobě bude a budeš čupr kluk! Tak hodně zdaru!!! Jindřiška


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostrava
PříspěvekNapsal: 04 led 2016 21:32 
Offline

Registrován: 17 lis 2012 20:44
Příspěvky: 242
Bydliště: Havířov - Prostřední Suchá
Ahoj Anitramm
Kdy máš operaci? Já mám 12.1. :) Písni pokud budeš chtít pa Petra

_________________
Peťka
Obrázek

vdova,60let,164cm,3děti,3vnoučátka
DO r.2004 65kg
bandáž r.2006 115kg zrušení r.2012
r.2016 12.1. Doc. Holéczy Sleeve resekce 113 kg

Obrázek

K lepšímu životu stačí občas mozek a dobrá vůle


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostrava
PříspěvekNapsal: 05 led 2016 17:08 
Offline

Registrován: 23 úno 2015 15:06
Příspěvky: 101
Bydliště: Ostrava
Ahojky Peťko, já už mám po opce 3 měsíce :wink:
Jinak bych měla termín asi dneska.
Dostala jsem tehdy tip na doc. Dostalíka, a protože jeho termín operace mi vyšel do ochranné lhůty po ztrátě zaměstnání, šla jsem do toho.
Teď mám dole 22kg a jsem celkem v pohodě. Měla jsem sice dlouho problémy s břichem, ale sono nic neodhalilo a nejspíš je to reakce na vnitřní stehy v jednom místě. (Podobné problémy mívají holky po císaři.) Momentálně mažu a masíruju contratubexem a nasvěcuji bioptronovou lampou. A lepší se to.
Takže v současné době hledám práci, dávám se do pořádku a hubnu :lol: .
Budu na Tebe myslet a držet palečky, aby vše proběhlo v pohodě.
Měj se fajn.
Martina

_________________
Obrázek

11.8.2015 sleev resekce ve Vítkovicích, doc. Holéczy - ZRUŠENO - stopka na sleev resekce
6.10.2015 sleev resekce na Fifejdách Ostrava, doc. Dostalík - ZVLÁDNUTO
6.10.15 - 122 kg
6.11.15.- 110 kg
6.12.15 - 106 kg
6.1.16 - 101 kg
6.2.16 - 98 kg
6.3.16 - 97 kg
6.4.16 - 95 kg
6.5.16 - 92 kg
6.6.16 - 90 kg
6.7.16 - 88 kg
6.8.16 - 86 kg
6.9.16 - 85 kg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostrava
PříspěvekNapsal: 06 led 2016 15:15 
Offline

Registrován: 18 kvě 2014 15:24
Příspěvky: 536
Bydliště: Ostrava-Poruba
Anitram-Martinko,tak to jsou radostne zpravy,ze se tve brisko lepsi,doufam,ze pristi tyden dorazis na srazik,tesime se na Tebe! :D

_________________
Obrázek


51 let,v=172cm,rozvedena,2 synove...jsou to nejlepsi co mi zivot dal a civavka Kacenka
Vitkovice,operace-Sleeve resekce21.10.2014-Mudr.Bolek
Abdominopl.+rozest.bris.svalu=14.4.2016-plast.chirurg Mudr.M.Merta ve FN Poruba.


Start. vaha 119 kg!! rok 2014/15
Zhubnuto na 74kg=45kg!! 2015/16
Nyni narust za 1 rok 19kg!! 2016/17


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostrava
PříspěvekNapsal: 06 led 2016 19:05 
Offline

Registrován: 23 úno 2015 15:06
Příspěvky: 101
Bydliště: Ostrava
Děvčata budu se snažit. V kalendáři poznačeno, takže se na vás taky těším. Doufám, že nás bude zase aspoň 5 :wink:

_________________
Obrázek

11.8.2015 sleev resekce ve Vítkovicích, doc. Holéczy - ZRUŠENO - stopka na sleev resekce
6.10.2015 sleev resekce na Fifejdách Ostrava, doc. Dostalík - ZVLÁDNUTO
6.10.15 - 122 kg
6.11.15.- 110 kg
6.12.15 - 106 kg
6.1.16 - 101 kg
6.2.16 - 98 kg
6.3.16 - 97 kg
6.4.16 - 95 kg
6.5.16 - 92 kg
6.6.16 - 90 kg
6.7.16 - 88 kg
6.8.16 - 86 kg
6.9.16 - 85 kg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostrava
PříspěvekNapsal: 07 led 2016 09:22 
Offline

Registrován: 18 kvě 2014 15:24
Příspěvky: 536
Bydliště: Ostrava-Poruba
AnitramMartinko,tak snad nas vice bude,prihlasili se mi i novacci z Ostravy,ale i ze stare gardy,tak uvidime.Tesim se na Tebe a holciny tez :wink: :)

_________________
Obrázek


51 let,v=172cm,rozvedena,2 synove...jsou to nejlepsi co mi zivot dal a civavka Kacenka
Vitkovice,operace-Sleeve resekce21.10.2014-Mudr.Bolek
Abdominopl.+rozest.bris.svalu=14.4.2016-plast.chirurg Mudr.M.Merta ve FN Poruba.


Start. vaha 119 kg!! rok 2014/15
Zhubnuto na 74kg=45kg!! 2015/16
Nyni narust za 1 rok 19kg!! 2016/17


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostrava
PříspěvekNapsal: 07 led 2016 12:09 
Offline

Registrován: 19 srp 2015 09:30
Příspěvky: 15
Bydliště: Ostrava
Zdravím Vás všechny.
Dlouho jsem tu nebyl a proto se vracím a slibuji, že budu už aktivní :) Co se týče opky, tak termín mám už teď 11. Ledna. Nakonec jdu na sleeve resekci místo plikace, bude to pro mě daleko lepší. Moc se těším a věřím, že bude doc Holeczy šikovný a vše mu půjde od ruky. Trošku mě trápí nachlazení, takže teď před nástupem ležím, potím se v posteli, valím do sebe zázvor, kapky na kašel a Brufen. Ale už to ustupuje, takže do nástupu budu fit, věřím v to. Držte palečky a napište, budu tu celičký den. :wink:

_________________
S úctou. Daniel.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 655 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení