fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 18:52

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: mattoni-tubu 14.9 2010 - TURNOV
PříspěvekNapsal: 19 zář 2011 08:50 
Offline

Registrován: 10 čer 2011 18:20
Příspěvky: 2375
Bydliště: Praha 3 ŽIŽKOV
Tak vám tady napíšu svůj popis operace a celého pobytu v nemocnici od 13-24.9, kdy jsem jela domů. Tedy od nástupu po propuštění.

1.den
Nástoupila jsem okolo 11h na chirurgii lůžkového oddělení pokoj č.500, následovaly vyšetření, které jsem si nechala na poslední den před operací, tedy spirometrie, inetrnu (tu jsem sice hotovou měla, ale je lepší mít novější výsledky), dále jsem byla na RTG a jako poslední lahůdka byla 2x klystýr.
Jelikož mě 3 dny zpět začalo bolet v krku, tak jsem si v lékárně koupila sprej do krku a ten si celé pondělí používala a zabral. Přes varování anestezioložky, že hrozí zavedení infekce z krku do plic a hrozí zápal plic, jsem k operaci byla odhodlaná. Musela jsem ale jít v den operace na prohlídku ORL. Už jsem si ale nedokázala představit, že mě pošlou domů, takže jsem měla docela nervičky z toho, jak to na ORL dopadne. Večer jsem dostala prášek na spaní a celé ty starosti s krčním zaspala.

2.den
Ráno jsem zjistila, že krk je v pohodě, nic mě nebolí tak jsem si dodávala odvahy na krční, že mě přece k opce pustit musí. Šla jsem tedy hned po vizitě na ORL a to dopadlo dobře. Veškerý strach a obavy ze mě spadly a já se vrátila šťastná na oddělení. Zapila jsem nějaký prášek, dostala injekci a andílka a čekala na odvoz. Na pokoji jsem byla s jednou paní, která šla na žlučník a ta šla na sál brzy ráno a v době, kdy jsem měla jít na sál já, byla již po operaci a vypadala dobře, tak jsem byla ráda, že to zvládla. Dopolene mi docela uteklo, na chvíli jsem i usnula. Pak se otevřely dveře a dvě sestřičky (jedna by mě s tou postelí neutáhla) mě vezly na sál. Představil se mi anesteziolog, který řekl, že mě bude uspávat, na to jsem mu řekla že si semnou mají dělat, co chtějí ale hlavně, ať mě proberou... Tak jsem ležela na stole a anesteziolog říká, že mi dá kyslík... což jak všichni víme, kyslík není. Tak jsem se rozhodla počítat ovečky, kolik jich napočítám. Počítala jsem: jedna, dvě, tři, čt-------------- dále si nic nepamatuji, ani si nepamatuji, že by mě v ten den někdo vzbudil.

2-7 den ARO
Probudila jsem se až následující den ve středu na oddělení ARO. První šok byl ten, kde jsem a jak dlouho jsem spala, další šok byl ten, že jsem měla kolem sebe samé pípající přístroje, ležící lidi okolo kterých lítali sestřičky a v sobě stále intubaci. Poznala jsem to podle velké hadice z krku napojený na přístroj. Nevím, po jaké době, protože jsem stále usínala a probouzela se, stálo u mě asi 5 lidí a vnímala jsem, jak mě přepojily z ventilátoru, který za mě dýchal a proto stále ta intubace, tak mě napojily na kyslíkovou bombu a převážely na rentgen na CT. Po cestě jsem to nevnímala, usínala jsem. Vím ale, že přes tu kyslíkovou bombu se mi obtížně dýchalo, šlo to těžce.
Pak mě po CT převezly zpět na aro a já opět spala. Když jsem opět vnímala, stála u mě doktorka a zaslechla jsem, ať mě zkusí odpojit od ventilátoru a ať zkusím dýchat sama. Dýchala jsem ztěžka, ale byla jsem ráda, že dýchám sama bez ventilátoru.
Následovala nejhorší část po operaci, vytažení intubace. Je to hodně nepříjemné, horší, jak vytažení hadičky na gastru. Po vytažení intubace jsem se poblinkala, myslím, že i postel, a po té jsem zjistila, že v krku mám další hadičku, díky které jsem se dávila ale nakonec jsem to udýchala. Dávením se mi vysunula sonda a tak mi ji zasouvaly zpět a opět nastal proces dávení. Proč to takhle podrobně píšu... Byly to pro mě z celé operace ty nejhorší okamžiky. Nepamatuji si bolest břicha po operaci. Neměla jsem ji. Ale toto, co jsem popsala, byly nejhorší okamžiky při vědomí, díky tomu, že jsou zamnou. Pak jsem to celé zaspala, ulevilo se mi ale ta hadička byla nesnesitelná. Těžko se polykalo. Při vizitě ve čtvrtek mi pan doktor slíbil že se domluví s primářem ara, aby mě daly na klidnější pokoj, tak mě v pátek stěhovaly na pokoj, kde jsem byla sama. Celou dobu jsem ale byla stále na přístrojích, kontrola srdce, tepů, dýchání, tlaku, takže jsem byla i upoutaná tímto na lůžku. Den ode dne bylo líp a já už ve čtvrtek byla schopná vstát a chodit.

8-12 den
Převezly mě z oddělení ARO zpět na lůžkové oddělení na pokoj 503, kde byla paní po bandu a ležící babička.Tyto dny bylo již dobře, ve středu mi vytáhly sondu (fuj hadičku) a mě se hooooodně ulevilo a bylo mi dobře. Ve čtvrtek mi udělaly kontrolní RTG, to dopadlo v pořádku a daly mi poprvé napít. Byla jsem sťastná hlavně z RTG, že je vše v pořádku a že se konečně můžu těšit domů. Od operace do dalšího čtvrtka jsem byla na umělé výživě o hodnotě 1900kcal. Moje váha z původní hodnoty 147 kg klesla na 140 kg.

Tím jsem ukončovala svůj pobyt v nemocnici posledním dnem na tekuté stavě (poprvé),, vše bylo ok, nic mě nebolelo, neměla jsem žádné problémy.Pan doktor tedy souhlasil s propuštěním do domácí péče. Vše mi vysvětlil, proč došlo ke komplikaci, tak to i napíšu, proč to tak bylo.

Při intubaci – těžko se mi do krku zaváděla intubace a tak na jedné straně hltanu došlo k poškození sliznice. Aby mě tím neohrozily, bylo nutné ponechat zavedenou sondu skrz krk. Bez sondy bych namáhala polykání, kašlem atd, poškozený hltan a tím by došlo k roztažení krku, otekl by mi a neměla bych jak dýchat. Taky k tomu všemu přispělo i mé nachlazení, které jsem před operací nebrala vážně a rozhodla jsem se neustoupit. Tím jsem měla po operaci zahleněné průdušky, stížené dýchání a tedy sonda pomáhala přebytečné hleny dostat ven. Sondu jsem měla celkem 8 necelých dní. Byl to sní boj, učila jsem se s ní mluvit. Naučila jsem se a pak mi ji konečně vyndaly.


Vím, že tohle není žádná tragédie a že jsou na světě i daleko komplikovanější případy, ale píšu to tady proto, protože operaci (nebo spíš po operaci)bez komplikací já neměla. A o případných komplikacích se vědět může, že můžou nastat. Nemusí se to stát každému a hlavně, nikomu to nepřeji, aby komplikace měl.
Vše jsem zvládla, a dnes jsem ráda, že už jsem doma a že se mi daří schazovat kilečka dolů.

Doufám, že jsem tímto nikoho nevystašila před operací ba dokonce neodradila. Myslím, že je na místě napsat, že nastaly i takové komplikace.

Všem proto přeji, aby měly bezproblémovou operaci, pooperační režim a byly v novém životě šťastni a spokojeni jako já. Pocit, kdy se konečně dostáváte k ůbytku, je nepopsatelný jako i pro mě, která bojuje s váhou snad od první třídy.

_________________
Obrázek
14/9/10 TUBU Turnov,zlaté ruce MUDr.Hrubého-DOPORUČUJI a ve 33 letech začátek nového, šťastného života Obrázek
mattoni, 36 let, 2 děti, Vojtíšek a Kubíček Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mattoni-tubu 14.9 2010
PříspěvekNapsal: 19 zář 2011 12:37 
Offline

Registrován: 14 črc 2011 19:57
Příspěvky: 955
Bydliště: blizko Prahy
mattoni je dobre,ze si to tu napisala, ved o tom toto forum je - skutocne zazitky a nie len nejake tutuli-mutuli vsetko bude dobre...zvladla si to uzasne a patri Ti za to velka poklona....ja som po cisarskych mala tiez mensie komplikacie,ale neodradili ma od dalsich operacii a uz len spominam ake to bolo...
od Teba som si vsak rozhodne zobrala ponaucenie - ze ak nahodou ochoriem pred opkou,tak ju radsej odlozim a poriadne sa preliecim nez riskovat :wink: vdaka za to,ze si sa podelila o Tvoju skusenost :wink:

_________________
1 super manžel,2 deti -Riško (6) a Anna-Mária (4), 38 rokov a 7.2.2012 tubu Turnov, max. vaha 115 kg Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mattoni-tubu 14.9 2010
PříspěvekNapsal: 19 zář 2011 13:00 
Offline

Registrován: 10 čer 2011 18:20
Příspěvky: 2375
Bydliště: Praha 3 ŽIŽKOV
bambulka77
no, já jsem komplikace naplánované neměla a těšila se, jak si budu užívat pooperační režim...
nedokázala jsem si představit to, že jedu z Turnova bez opky a že mi to někdo odloží... za tím jsem si stála, že půjdu... a jak to dopadlo....
Někdy je opravdu dobré počkat, když je člověk nachlazený. Nebyla to žádná tragédie ale taky žádný med... Učila jsem se mluvit se sondou z krku... a když jsem se už naučila mluvit, tak mi ji vzaly... :lol: :lol: :lol: říkala jsem ji ... fuj hadička :lol:
Ale nelituji toho ani přes pooperační komplikace-patřilo mi to... :idea: :oops: :?

_________________
Obrázek
14/9/10 TUBU Turnov,zlaté ruce MUDr.Hrubého-DOPORUČUJI a ve 33 letech začátek nového, šťastného života Obrázek
mattoni, 36 let, 2 děti, Vojtíšek a Kubíček Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mattoni-tubu 14.9 2010
PříspěvekNapsal: 19 zář 2011 13:13 
Offline

Registrován: 27 srp 2011 22:41
Příspěvky: 1199
Bydliště: medzi Prahou a Mladou Boleslavou
Mattoni, ozaj si si svoje užila. :| Ja som si svoje dúfam vybrala v pôrodnici. Prvého syna som mala prirodzeným pôrodom, vážil 4420g, tak to bolo niečo. Ale sestry mi potom znepríjemňovali život celý pobyt v nemke, tak som druhého syna chcela v Neratovicích, kam som chodila k pôrodnej asistentke. Keďže som dieťa šťasteny, tak v mojom termíne nekoniec maľovali, tak som rodila v Nymburku, kde som musela cisarák vyplakať u primára, nechceli mi ho urobiť a synátor mal 5150g. :shock: Keď ho vybrali, tak si všetci oddýchli, že toto by prirodzene nedopadlo. :? Ale nemala som narkózu, tak tej sa bojím. Mala som epidurálku, ktorú mi dávala mladá doktorka, nevedela sa strafiť, tak triafala hádam 5-6krát. Nakoniec to nevydržal primár a epi bola hneď. Takže občas človek má divoké spomienky aj na veci, na ktoré sa predom tešil.
Ale tak kilá ti idú krásne dole, blahoželám. :wink:

_________________
Obrázek


Obrázek

výška 172cm
najvyššia váha bola 132kg
najnižšia v dospelosti 72kg
mám 32 rokov, 1 manžela, 2 deti, 7 a 3 ročných chalanov :-)
9.11.2011-začiatok nového života= bypas Turnov


Všechny naše sny se stanou skutečností, pokud se odvážíme za nimi jít...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mattoni-tubu 14.9 2010
PříspěvekNapsal: 19 zář 2011 13:20 
Offline

Registrován: 10 čer 2011 18:20
Příspěvky: 2375
Bydliště: Praha 3 ŽIŽKOV
betka
děkuji, ty kila by mohly být ještě menší, ale chce to dodržovat pravidelnost a s tím já bojuju...
zjistila jsem ale, že když nejdou dolů kila, tak jdou dolů velikosti... :idea: aspoň u mě :wink:

taky ti přeji, aby si opku hravě zvládla, protože v novém životě si ten život teprve začneš užvat... :wink: tak je to aspoň u mě :wink:

_________________
Obrázek
14/9/10 TUBU Turnov,zlaté ruce MUDr.Hrubého-DOPORUČUJI a ve 33 letech začátek nového, šťastného života Obrázek
mattoni, 36 let, 2 děti, Vojtíšek a Kubíček Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mattoni-tubu 14.9 2010
PříspěvekNapsal: 19 zář 2011 13:45 
Offline

Registrován: 16 čer 2011 11:10
Příspěvky: 2818
Bydliště: Kósek od štatlu
betka tak to byl teda řízek. Jsi hrdina :mrgreen: :mrgreen: Já měla největší dítě 4350 g, ale bylo to v poho. Jen vypadal jak mimozemšťan, celej slisovanej. Sestra mé babičky porodila 5,4 kg dítě přirozeným porodem.... Museli rychle přivolávat doktora.... A nakonec OK.... Jen pak druhé těhotenství bylo takové komplikované a předčasný porod 2,7 kg = přesně půlka prvního :mrgreen:

_________________
Obrázek
oblíbený manžel, 3 potomci
180 cm, max váha 135 kg
11.11.11 - OLGB, MUDr. Čierny, Břeclav, při 112 kg
Obrázek
27.3.2013 reoperace pro přehubnutí při 51 kg
Obrázek
CARPE DIEM!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mattoni-tubu 14.9 2010
PříspěvekNapsal: 19 zář 2011 13:49 
Offline

Registrován: 27 srp 2011 22:41
Příspěvky: 1199
Bydliště: medzi Prahou a Mladou Boleslavou
Scalla, no tak ešte mám chuť na jedno tehu, dievčatko mi chýba k spokojnosti, ale gynekológ ma straší, že to by mohlo kľudne mať aj cez 6kg, keďže nám to tak pekne ide. :shock: :lol: Tak to radšej nepokúšam, aj keď jeden nikdy nevie. Možno s malým žalúdkom budem menej papať a mimi bude mať do troch kíl. 8)

_________________
Obrázek


Obrázek

výška 172cm
najvyššia váha bola 132kg
najnižšia v dospelosti 72kg
mám 32 rokov, 1 manžela, 2 deti, 7 a 3 ročných chalanov :-)
9.11.2011-začiatok nového života= bypas Turnov


Všechny naše sny se stanou skutečností, pokud se odvážíme za nimi jít...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mattoni-tubu 14.9 2010
PříspěvekNapsal: 19 zář 2011 14:02 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
mattonko čekala jsem, kdy sesmolíš sůvj zážitek a jsem moc ráda, že jsi ho sem "pověsila" je potřeba vědět, že obyčejné nachlazení a bolest v krku před opkou není dobré podceňovat !! My Tvůj příběh známe, prožívaly jsme ho tenkrát s Tebou...ale nováčci, kteří se na opku teprve chystají si z něho vezmou určitě nějaké ponaučení...děkuji !! :wink:

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mattoni-tubu 14.9 2010
PříspěvekNapsal: 19 zář 2011 14:41 
Offline

Registrován: 02 bře 2011 10:14
Příspěvky: 204
Bydliště: okolí Opavy
úplně souhlasím s Verčou, já jsem byla před operací zklamaná, že mě nevzali a odložili to, ale doba rychle uběhla a jsem ráda, že jsem počkala, než abych pak měla nějaké komplikace. Já musím říct, že u mě proběhlo všechno dobře, díky bohu. :)

_________________
Obrázek
30 LET, MILUJÍCÍ MANŽEL, SYN MATYÁŠEK
31.8.2011 BYPASS ŽALUDKU, FN OSTRAVA-DOC. DOSTALÍK
PŘI NÁSTUPU 131KG
[url=http://lilypie.com]Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mattoni-tubu 14.9 2010
PříspěvekNapsal: 19 zář 2011 15:13 
Offline

Registrován: 10 čer 2011 18:20
Příspěvky: 2375
Bydliště: Praha 3 ŽIŽKOV
verca
já to jen okopírovala z předešlého nicku z operací, tam jsem to hledala, až jsem to našla...

ráda přispěju tam, kde se to neztratí a tady na to chlíveček-sekce byla, a ikdyž je to rok, proč to nedat znova...

operace zpětně moc lidí nečte... :lol:

přece tě v tom nenechám samotnou né? třeba se ještě někdo přidá se svou operací, bylo by to fajn... :wink:

a taky je to rok, co mám po opce tak jsem si i zavzpomínala na "fuj hadičku" :lol:

_________________
Obrázek
14/9/10 TUBU Turnov,zlaté ruce MUDr.Hrubého-DOPORUČUJI a ve 33 letech začátek nového, šťastného života Obrázek
mattoni, 36 let, 2 děti, Vojtíšek a Kubíček Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mattoni-tubu 14.9 2010
PříspěvekNapsal: 19 zář 2011 15:27 
Offline

Registrován: 10 čer 2011 18:20
Příspěvky: 2375
Bydliště: Praha 3 ŽIŽKOV
Beruska81
jj, taky si to neměla jednoduché ale zvládla si to a za to si zasloužíš gratulku!!! :wink:

_________________
Obrázek
14/9/10 TUBU Turnov,zlaté ruce MUDr.Hrubého-DOPORUČUJI a ve 33 letech začátek nového, šťastného života Obrázek
mattoni, 36 let, 2 děti, Vojtíšek a Kubíček Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mattoni-tubu 14.9 2010
PříspěvekNapsal: 19 zář 2011 18:01 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
a že byla opravdu fuj :roll: :twisted: :lol: :lol: :lol:

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mattoni-tubu 14.9 2010
PříspěvekNapsal: 20 zář 2011 14:53 
Offline

Registrován: 10 pro 2006 18:50
Příspěvky: 2822
Bydliště: Olomouc
Mattoni sis užila, není to vždycky na jásání :evil:

_________________
Obrázek
61 roků-bandáž 2007, 2008 reoperace-tubulizace-zhubnuto 20 kg opět přibírám,plánovaná reoperace Turnov 12.9.2012 nevyšla
hledám další možnosti !!!!!!!!!
10.10.2012 konzultace Ostrava Dr.Holeczy---váha 133 kg...... operace BPD byla 28.1.2013Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mattoni-tubu 14.9 2010
PříspěvekNapsal: 21 zář 2011 05:39 
Offline

Registrován: 10 čer 2011 18:20
Příspěvky: 2375
Bydliště: Praha 3 ŽIŽKOV
Alena
jsem ale ráda, že jsem to zvládla, hlavně mě utěšoval ten nový život, nový začátek, a těšila se, jak budu upisovat kilečka...
už vím, že s virozou se nemá nic podceňovat pokud jdu na operaci... takže raději ji odložit :roll:
aspoň je vidět, co umí "jen" viroza nebo malé nachlazení...

_________________
Obrázek
14/9/10 TUBU Turnov,zlaté ruce MUDr.Hrubého-DOPORUČUJI a ve 33 letech začátek nového, šťastného života Obrázek
mattoni, 36 let, 2 děti, Vojtíšek a Kubíček Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mattoni-tubu 14.9 2010
PříspěvekNapsal: 21 zář 2011 16:20 
Offline

Registrován: 15 čer 2011 00:49
Příspěvky: 964
Bydliště: Slovakia
Ahoj Mattoni, vďaka za tvoj príbeh,to som ani netušila , že taká malá viroza narobi také veľké problémy. Vytrpela si si nnaozaj veľa. :? Ale zato sa tí život odvďačí dvojnásobnou spokojnosťou a štastim! Tak nech idú kilá aj naďalej tak krásne dole ! :wink: :D

_________________
1/2012 126kg , 1/2013 61kg , 1/2014 54kg , 10/2014 59kg - váha ustálená !

Obrázek

36rokov , v šťastnom manželstve , 13-ročná slečna , 1mačka
po 11-ročnom boji s nadváhou : tubu pri 126kg - 17.1.2012 v B.B., Dr.Marko
3/2013 mastopexia prs
10/2013 laser.opka varixov oboch nôh
3/2014 plastika "lifting" stehien a augmentácia prs



Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení