fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 14:38

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: katuli, tubu 16.9.2011 - FN OSTRAVA
PříspěvekNapsal: 19 zář 2011 15:38 
Offline

Registrován: 18 kvě 2011 19:47
Příspěvky: 163
zdravím,nedá mi to, a tak jsem se rozhodla popsat průběh mé operace, jak jí pracovně říkám: "akce blesk"
den první: 16.9.011 jsem s jednodenním odkldem nastoupil v 6:15 na centrální příjem do nemocnice. Tam si mě za chvíli vyzvedla sestra a spolu s jednou paní, která šla na žlučník(opravdu žlučník) nás převedla na oddělení. tam jsme chváli seděly v křesílku, tedy já chvíli, ona prý snad až do10 hod, a pak mě daly na pokoj se slovy, že se mám jen převlíc a m oc nevbalovat, jen hygienu, jelkož stejně budu min den dva, na JIP. Bylo asi 8 hodin. Ptám se, kdy asi přijdu na řadu, tak prej jsem v plánu jako třetí, takže asi kolem 11 hod. Za chvíli sestra přináší "sexy" stahovací punčohy a mám si je natáhnout. Po deváté přiletí sestra mi píchnout medikaci, že už vovali ze sálu...zatím se nejede, čekají na druhé zavolání. Vypínám telefon a ztrácím pojem o čase. Za opravdu malou chvíli přiletěly dvě, že už jedeme. A dodaly, že na jipku asi nepůjdu, že mají plno a at si tedy vybalím. Letěly se mnou po chodbě k rychle, že jsem měla chvílema dojem, žejim vypadnu..ale už jsem byla slušně v rauši. Na sále mě přivítal doktor, žekli jsme si že jdeme na to, pak mě přidusili maskou a bzzzzzzzzzzzzzzzzzz..jsem v limbu
Netuším v kolik jsem se probrala, ale jIp to nebyl, jen nějaký dospávací pokoj..bolesti šílené.
až jsem jakš takš vnímala, převezli mě zpět na můj pokoj. Tam jsem zvracela jak amina, ale naštěstí jsem věděla, že něco podobného prožívala Účetní, tak jsem se s životem neloučila.
Přichází za mnou doktor s tím, že nemám dren, jelikož mi ho ti, kteří mě překládali na postel, nechtíc vyškubli, takže tam mám teď hezký kráter. Bolí jen ta díra o drenu jinak se to dá...s pomocí opiátů.
Mám šílenou žízeň, ale nedovolí mi ani si vypláchnout pusu.
den druhý, sobota
stále mě bolí ten kráter, nemůžu najít úlevovou polohu. Pít stále nesmím, ale dali mi nějaké osvěžující tyčinky na vytírání úst...řekla
bych, že je to po nich ještě horší....stále nepju, jsem pouze na kapačkách, jen když chci na wc, tam mě sestra odpojí...cévku naštěstí nemám. až večer se mi podaří přemluvit sestru, aby mi dala k posteli sklenici s vodou a plivátko, abych si mohla proplachvat pusu. večer dávám první sprchu.
den třetí neděle
spolubydlísí po slepáku pouští domů..a já mám od té doby nadstandart zadarmo..jsem na pokoji sama. má to jednu velkou vadu, nefunguje ttam televize. Mám knížku, ale stále jsem oblbnutá. Už můžu pít, za den jsem průběžně vypila 5 cca 2dcl sklenic.
den čtvrtý pondělí
zas mám proč žít, je mi lépe a lépe..až na ten kráter..ten táhne. Na snídani dotávám bílou kávu, k obědu mi slíbili vývar. Juiiiii
hned po snídani přináší technik opravenou TV...CO VÍC SI PŘÁT.
Následuje malá vizita...doktor rozhodl, že by mě mohli pustit domů. Sestra mu připomíná, že teprve dnes přecházím na teutou stravu, já se taky přidávám, že dnes nemám domluvený odvoz. Navíc se chtěl za mnou stavit operatét..ten má ovšem ambulanci na druhém konci kliniky, a tudíž by došel až odpoledne. Tak prej ještě uvidíme.
v 9:00 přichází sestra s tím, že mi objednají sanitku a za doktorem se můžu stavit do ambulance...to dlabu, nebudu tam někde kozrovat. 9:40 mě vyzvedává saniťák....joo, když špitál potřebuje, všechni jde..i odvoz domů. ale měla jsem pochopení...měli příjmy maminek s malýma prťatama a potřebovali pokoj..já tam byla sama.
vývar jsem si doma udělala sama, na svačinku pak actimel..a nic mi nechybíííííííí
stehy jdu tahat v pátek, doufám, že se d té doby uklidní i ten kráter



jinak ještě dodávám, že se nekonal žádný klistýr ani holení, z domu jsem měla oholené jen nohy a podpaží. Dál k krátkýma ručkama skrt břicho nedostanu.

_________________
Obrázek


38let, 158cm, 16.9.2011 TUBU MUDr. Foltys, FN Ostrava


Naposledy upravil katuli dne 19 zář 2011 21:20, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: katuli, tubu 16.9.2011
PříspěvekNapsal: 19 zář 2011 17:01 
Offline

Registrován: 14 črc 2011 19:57
Příspěvky: 955
Bydliště: blizko Prahy
Tak to je veeelmi cerstva sprava!!! Prajem Ti skore uplne zahojenie a vela uspesne zhodenych kg!!! :wink:

_________________
1 super manžel,2 deti -Riško (6) a Anna-Mária (4), 38 rokov a 7.2.2012 tubu Turnov, max. vaha 115 kg Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: katuli, tubu 16.9.2011
PříspěvekNapsal: 19 zář 2011 17:26 
Offline

Registrován: 10 čer 2011 18:20
Příspěvky: 2375
Bydliště: Praha 3 ŽIŽKOV
No to byl fofr teda :lol: ale na druhou stranu, jsi po operaci téměř v pořádku (až na tu dírku po drenu) tak si víc užíváš už doma než v nemce...
Tak vítej v novém životě a přeji Ti, ať jsi brzy u cíle metříku :wink:

_________________
Obrázek
14/9/10 TUBU Turnov,zlaté ruce MUDr.Hrubého-DOPORUČUJI a ve 33 letech začátek nového, šťastného života Obrázek
mattoni, 36 let, 2 děti, Vojtíšek a Kubíček Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: katuli, tubu 16.9.2011
PříspěvekNapsal: 19 zář 2011 18:04 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
Katuli já bych ještě počkala, až skončí nějaký seriál, když už tam dodali tu TV a pak teprve jela domů.... :lol: :lol: :lol:

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: katuli, tubu 16.9.2011
PříspěvekNapsal: 19 zář 2011 18:32 
Offline

Registrován: 18 kvě 2011 19:47
Příspěvky: 163
verca já byla v takovém šoku, že jsem se tak tak stihla převlíct :D....ni toho vývaru jsem se nedočkala, jak slibovali...

_________________
Obrázek


38let, 158cm, 16.9.2011 TUBU MUDr. Foltys, FN Ostrava


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: katuli, tubu 16.9.2011
PříspěvekNapsal: 20 zář 2011 07:35 
Offline

Registrován: 02 bře 2011 10:14
Příspěvky: 204
Bydliště: okolí Opavy
Katuli buď ráda, ten vývar stál za velké h...o :D
Jsem ráda, že to máš za sebou :)

_________________
Obrázek
30 LET, MILUJÍCÍ MANŽEL, SYN MATYÁŠEK
31.8.2011 BYPASS ŽALUDKU, FN OSTRAVA-DOC. DOSTALÍK
PŘI NÁSTUPU 131KG
[url=http://lilypie.com]Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: katuli, tubu 16.9.2011
PříspěvekNapsal: 20 zář 2011 11:54 
Offline

Registrován: 26 úno 2011 09:28
Příspěvky: 20
Bydliště: praha
Ahoj, tak tady čtu jen o samém tubu, tak se pokusím popsat svoji operaci tedy plikaci, kterou jsem podstoupila na OB klinice před 6ti týdny. Předoperační jako všude, ale tady vše na jednom místě a např. gastr,o ze kterého jsem měla fakt hrůzu proběhlo zcela v pohodě, hodnej doktor a ještě hodnější zdravotní bratr, co si více přát. Nástup na operaci v úterý kolem 8 pokoj pro dva s polohovatelnými postelemi, TV a sociálním zařízením vždy pro 2 pokoje a to vše za běžný poplatek 60 na noc. V 11 na sál někdy za 2 hodiny zpátky na pokoji, ze kterého mě odvezli. Pospávám do večera dávají mi kapačky s vodou a s léky na bolest, takže si klidně spím až do rána, bez bolesti, zatím bez zvracení. Druhý den začínám popíjet a ejhle zvracím, ale jen trochu asi 3x, takže piji málo a tak to jde celý den. Nic nebolí až je mi to "podezřelé", 3 den piji více a při přislubu, že když vypiji 1,5 litru, tak půjdu domu se snažím co to jde, ale trochu se ozývá žaludek, protestuje proti té změně své velikosti, tak pobolívá, nakonec jsem místo 3 den po operaci odcházela domů den čtvrtý. Potom tekutá atd. atd. Za svůj život jsem už několik operací prožila a přežila, ale tuto bych zařadila mezi ty bezproblémové, tak snad jsem těm, které se chystají na plikaci dodala trochu odvahy.

_________________
monika


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: katuli, tubu 16.9.2011
PříspěvekNapsal: 20 zář 2011 12:00 
Offline

Registrován: 14 črc 2011 19:57
Příspěvky: 955
Bydliště: blizko Prahy
strak50 tak to si naozaj zvladla pekne :wink: ostava mi len dufat,ze aj ja to zvladnem tak pekne a bez komplikacii :mrgreen: diki ze si sa podelila o svoju skusenost :wink:

_________________
1 super manžel,2 deti -Riško (6) a Anna-Mária (4), 38 rokov a 7.2.2012 tubu Turnov, max. vaha 115 kg Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: katuli, tubu 16.9.2011
PříspěvekNapsal: 04 říj 2011 10:21 
Offline

Registrován: 15 čer 2011 00:49
Příspěvky: 964
Bydliště: Slovakia
ahojte holky , díky za vaše zážitky :wink: :lol: :wink:
Ja už sa nejdem dočkať januára , aby som to mala už za sebou !!!

_________________
1/2012 126kg , 1/2013 61kg , 1/2014 54kg , 10/2014 59kg - váha ustálená !

Obrázek

36rokov , v šťastnom manželstve , 13-ročná slečna , 1mačka
po 11-ročnom boji s nadváhou : tubu pri 126kg - 17.1.2012 v B.B., Dr.Marko
3/2013 mastopexia prs
10/2013 laser.opka varixov oboch nôh
3/2014 plastika "lifting" stehien a augmentácia prs



Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: katuli, tubu 16.9.2011 - FN OSTRAVA
PříspěvekNapsal: 16 bře 2024 02:33 
Offline

Registrován: 10 bře 2024 10:32
Příspěvky: 6294
выво219.3PERFCHAPSpokстудЛаурVivaакадБелоodelYoshактипредTescВелиРоссдоктTescГромзагрБалд2201
СазоПареМирсMikeУлунXIIIГоляLoveIntrKennTherЧужоармиМадэкосмRomaКатеАрдаKariDomiNX10АппеChar
PatrУшакПавлClydПирспредиллюIrenСизозавеБенютран153-VentElegFyod1962ArnoIsaaфотоAstrCamiCoto
Fran9287InfrCircMariPaliBLASNormFallFeliстерФедоSelaAlfrXVIIПальSlimторотиснMileКастKarlBuzz
MichВиноAlanZoneНикиZoneChetdiamZoneZoneZoneZoneZoneZoneZoneзакаZoneZoneZoneсереСовеZone02-2
ZoneободклейзвукоснолечеHanswwwcKariOnceBrat1917сертPolaVishMistКитаАкмаМаре70-8хорокрасFunk
тексМаксцветотлиМаслправcasuWindWindФокиZdobViteverySwarBritManaПавлКолиLaraLifeЛитРWolfqбдх
ThemЛитРДови(ПушHeinунивDiscсмерVene(193ВСМеПочеДербPiloРычкKlauСампкульмеч-Evanмета(СноШапи
АбраФедоThisБелоСолнChriDeviавтоКисеХиделюдеПетрЕвдоВишнБабиNguyFergСтелЧаусЕршоNinoзвукзвук
звукKameEmpeФормJeweCosmГусеДозоПисаДивиPaulшколКоныtuchkasМякиKnow


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení