fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 23:19

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Scalla, bypass 11.11.11 Břeclav
PříspěvekNapsal: 15 lis 2011 09:35 
Offline

Registrován: 16 čer 2011 11:10
Příspěvky: 2818
Bydliště: Kósek od štatlu
9.11.11 - den před nástupem do nemocnice
Manžel měl narozeniny, a tak jsme si zašli na pořádnou večeři, takže jsem si ještě naposledy užila. Později v nemocnici jsem si ještě vzpomněla, že mám v kabelce čokoládu, kterou jsem chtěla na rozloučenou sežrat a zapomněla na to, a bylo mi to pak velice líto.
10.11.11. – den nástupu do nemocnice
Ráno mě manžel zavezl do Břeclavi. Nástupem do nemocnice se míní vlastně taková exkurze, neboť nejdříve jsem šla na chirurgickou ambulanci, odtud mě poslali do přijímací kanceláře a až pak teprve na oddělení. Kolem 9. hodiny jsem se ubytovala. Měla jsem nadstandardní pokoj č. 8, což mj. znamenalo na pokoji takové užitečné věci jako ledničku nebo varnou konvici. Po ubytování mi nabrali krev a já se vydala za Rosevou, která měla 8.11. operaci tubu se žlučníkem. Vypadala chudák dosti zmučeně, necítila se moc dobře, ale i tak jsme si pěkně pokecaly. Okamžitě jsem si ji oblíbila, je to moc prima holka ;-) . Dále nás navštívila alecram36, která nás povzbudila :wink: . K obědu jsem vyfasovala ukázku jídelníčku příštích dnů, tedy čistý vývar a vzpomínala u něj nostalgicky na včerejší biftek. Odpoledne Rosevě oddělali kabelky a vypadala už o hodně líp. Měla nařízeno korzovat po chodbě, a tak jsme vždy přešly chodbu tam a zpět a pak čtvrt hodiny povídaly na lavičce. K večeři jsem dostala zředěný jogurt. Ten den mi strašně rychle utekl, hlavně díky časté společnosti Rosevy. Večer jsem dostala roháčka na spaní. Mona mě varovala, že se mi budou plést písmenka. Psaly jsme si spolu přes ICQ a najednou se mi začala vlnit klávesnice a displej vykazoval známky 3D. Asi jsem psala pěkné blbosti a Mona ze mě musela mít srandu. Raději jsem se rozloučila a šla se dívat na Ano, šéfe. Ovšem roháček byl asi pěkně silný, protože jsem usnula hned při úvodní znělce ;-). Vzbudila jsem se v 11, vypnula TV a spala až do rána.
11.11.11. – den operace
Ráno jsem byla pěkně vyspinkaná, necítila jsem strach a vůbec mi bylo fajn, asi to byl multifunkční roháček. Sestra mi přišla namontovat kanylu a po zkušenostech Rosevy, která ji měla v loketní jamce a bylo to dost nepohodlné, jsem si ji vyžádala do zápěstí. Sestře se to moc nelíbilo, ale v lokti stejně nemohla nic objevit, a tak po delším hledání našla něco na zápěstí a vrazila to tam. Dostala jsem nějakou uvítací kapačku na astma a spoustu další ch léků a injekcí, které už si ani nepamatuju. Sbalila jsem si nejnutnější věci na jip, navlékla slušivé stahovací punčošky a vysvlékla si košilku. Na mé postýlce, pěkně zahrabanou v peřince, mě převezli až někam před sál. Tady jsem si přelezla na lehátko, ale pod peřinkou a rovnou pod prostěradlo, takže žádný striptýz co slibovala Mona se nekonal. Ale asi uznali, že jsem dobrá roštěnka a zabalili mě ještě do alobalu. Pak mě zavezli na sál, kde se mnou všichni šprýmovali a bylo to celkem fajn. Ptala jsem se, kde se vzbudím a řekli mi, že všichni se budí ještě na sále, ale nikdo si to nepamatuje ;-) No a pak mi dali nějaké dva prášky a píchli mě a řekli, že se mi začne motat hlava a pak usnu a já jen řekla: „Nojo, už se mi motá hlava!“ a pěkně jsem usnula. Šla jsem na řadu jako první, v 7:30.
chrrrrrrr
Probudila jsem se na dospáváku, nic mě nebolelo, blbě mi nebylo (v Břeclavi prý to umí dobře namíchat a neblije nikdo), bylo to jako normální probuzení po ránu, jen jsem všechno viděla jakoby v mlze. Pak sestra řekla, že mi utře tu mastičku z očí a mlha zmizela ;-). Pak mě převezli na JIP na Moninu oblíbenou postel. Překvapilo mě, že tam nemají zvonek na sestru a musí se na ni volat, a později jsem zjistila, že volání obvykle ani sestra neslyší ;-). Začala mě ukrutně bolet záda a poloha na zádech mi byla strašně nepohodlná. Navíc mi byla postel malá a nohy mi čouhaly ;-). Přišel se na mě podívat doktor a když jsem mu řekla, že se cítím nepohodlně, tak se smál, že do špitálu se za pohodlím nechodí ;-). Pak mi sestra řekla, že můžu klidně ležet na boku, což byla pro mě strašná úleva a v tu chvíli jsem byla vděčná i za tu kanylu v zápěstí, která mi dovolila pokrčit ruku. Pak jsem cítila velkou únavu, ale bylo mi dobře a pěkně jsem si pospávala, každou půlhodinu mě vzbudilo nafukováni manžety a měření tlaku a já se jen divila, že už je zas půl hodiny pryč, připadalo mi to jako 10 minut. Kolem třetí se mi chtělo na záchod, tak jsem se nechala odpojit a byla jsem sama překvapená, jak jsem si došla v pohodě tam a zpátky a nic nebolelo, hlava se nemotala. Po návratu už mi sestra nedala hadičku do nosu, což byla celkem úleva. Pak jsem konečně napsala nějaké sms a dívala se na televizi, pak jsem se byla umýt, učesat, zuby vyčistit, což bylo velmi příjemné, hned mi bylo ještě líp a zas jsem poslouchala TV a pospávala u toho, vlastně až do půlnoci. V noci jsem se moc nevyspala, to měření tlaku mě pořád budilo, a už mě začaly i pobolívat vnitřnosti, sestra mi na to něco píchla, ale bylo to pořád stejné, ovšem bylo to snesitelné, žádná hrůza. Za celý den jsem nepocítila nevolnost. Nic jsem nepila, ale to mi vůbec nevadilo.
12.11.11 – den po operaci
Ráno jsem si ještě nechala píchnout něco od bolesti, i když to nebylo nijak nesnesitelné. Zase jsem se zvládla pěkně sama umýt a měla z toho radost. Při vizitě jsem dostala požehnání vrátit se na normální pokoj. Tam mě poslali pěkně po svých ;-) žádné vožení ;-) Byla jsem celý den na kapačkách a byl trochu opruz pořád volat sestru, ať mě odpojí, že chci jít na záchod. Už jsem dostala čaj a pak i vývar. Ten den jsem se necítila moc dobře, ale nebylo to bolestí, pobolívalo to jen mírně, spíš to byla taková rozlámanost, neschopnost najít si příjemnou polohu k ležení, v punčochách mi bylo hrozné vedro a tak. Překvapilo mě taky neustálé škrundání v břiše a pocity jako bych cítila pohyby dvojčat těsně před porodem;-) Den mi zase moc zpříjemňovala Roseva, chodila mě navštěvovat a povídaly jsme o všem možném a trošku se prošly i po chodbě. Odpoledne přijel na návštěvu manžel se synem a oběma se z pohledu na kapačku a kabelky (které však byly skoro prázdné) udělalo špatně a byli celé zelení. Večer jsem si nechala píchnout od bolesti a pak se mi chtělo strašně spát, takže jsem ani nedokoukala Mamma Mia ;-). Nejdřív jsem měla strach, že nebudu v noci spát a chystala jsem se koukat na TV, ale nakonec jsem spala jako dudek, jen jsem se párkrát v noci vzbudila, převalila na druhý bok a hned zase usnula.
13.11.11 – druhý den po operaci
Ráno mi bylo skvěle, byla jsem vyspalá a nic mě nebolelo, jen škrundání nepřestávalo. Dostala jsem jen malou ranní kapačku a pak mi vytáhli i dreny, takže jsem byla zcela volná. Navíc už mi dovolili sundat punčošky. Takže jsem se cítila dobře, s Rosevou jsme chodily po chodbě a taky koukaly na fotky na rajčeti, protože to byla taková akutní motivace, že to všechno z minulých dnů stálo za to ;-) Odpoledne přijel zas manžel na návštěvu (syn už by to podruhé psychicky nezvládl ;-)) a tak mi to zas pěkně rychle uteklo. Večer mi doktor řekl, že jestli chci, pustí mě druhý den domů. Jasně že jsem chtěla! Pak jsme se s Rosevou, která šla taky domů, radovaly a ještě zas koukaly na rajče na inspiraci ;-). Večer jsem si ještě nechala vytáhnout kanylu a těšila se domů. Hodně jsem celý den myslela na Betku, která měla potíže, strašně jsem jí přála, aby to rychle pominulo.
14.11.11. – třetí den po operaci
Ráno nás docela brzo vypakovali z pokojů, ale to nevadilo, my jsme s Rosevou měly co vykládat ;-) a pak ještě nastoupila sasa, takže jsme si pokecaly, daly jí dobré rady ;-) a ještě naposledy skoukly fotky na rajčeti. Pak přijeli manželé, rozloučily jsme se se sestřičkami i doktorem, se sasou a odfrčely domů. V nemocnici jsem nechala 4,5 kilo.

Celé to bylo mnohem méně náročné, než jsem čekala.
Děkuji všem za podporu, zprávy na fóru, FB, ICQ, skype, maily a sms, moc mi to pomohlo a pokud jsem někomu neodpověděla, tak se omlouvám!

_________________
Obrázek
oblíbený manžel, 3 potomci
180 cm, max váha 135 kg
11.11.11 - OLGB, MUDr. Čierny, Břeclav, při 112 kg
Obrázek
27.3.2013 reoperace pro přehubnutí při 51 kg
Obrázek
CARPE DIEM!


Naposledy upravil Scalla dne 21 lis 2011 07:36, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Scalla, bypass 11.11.11 Břeclav
PříspěvekNapsal: 15 lis 2011 10:16 
Offline

Registrován: 26 led 2007 23:05
Příspěvky: 1551
Bydliště: Kolínsko
Tak to je super, ze to melo takovy bezproblemovy prubeh - takova dovca vlastne skoro :mrgreen: :lol:

_________________
Obrázek

26.03.2007 bandáž Praha, 110 kg (-> poté 129 kg)
07.03.2012 - band ex + tubu Turnov (112 kg)
16.04.2012 po cca 7 letech docentkou
28.08.2012 pouhá nadváha, 27.02.2013 NORMA


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Scalla, bypass 11.11.11 Břeclav
PříspěvekNapsal: 15 lis 2011 10:17 
Offline

Registrován: 16 čer 2011 11:10
Příspěvky: 2818
Bydliště: Kósek od štatlu
qwys ani se mi tomu nechce věřit a bojím se, že to zakřiknu! ;-)

_________________
Obrázek
oblíbený manžel, 3 potomci
180 cm, max váha 135 kg
11.11.11 - OLGB, MUDr. Čierny, Břeclav, při 112 kg
Obrázek
27.3.2013 reoperace pro přehubnutí při 51 kg
Obrázek
CARPE DIEM!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Scalla, bypass 11.11.11 Břeclav
PříspěvekNapsal: 15 lis 2011 11:42 
Offline

Registrován: 15 čer 2011 00:49
Příspěvky: 964
Bydliště: Slovakia
scallko - to je super , taký bezproblémový ukážkový pacient. som rada , že ti to tak hladko išlo a máš to za sebou . tak už len veľa oddychuj a neunavuj sa !!! A tie 4,5kilá v nemke sú super ! Takže ti to pôjde pekne dole . na Vianoce budeš určite už o 10kg ľahšia ! tak nech sa ti darí aj naďalej !!! Obrázek

_________________
1/2012 126kg , 1/2013 61kg , 1/2014 54kg , 10/2014 59kg - váha ustálená !

Obrázek

36rokov , v šťastnom manželstve , 13-ročná slečna , 1mačka
po 11-ročnom boji s nadváhou : tubu pri 126kg - 17.1.2012 v B.B., Dr.Marko
3/2013 mastopexia prs
10/2013 laser.opka varixov oboch nôh
3/2014 plastika "lifting" stehien a augmentácia prs



Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Scalla, bypass 11.11.11 Břeclav
PříspěvekNapsal: 15 lis 2011 15:38 
Offline

Registrován: 10 pro 2006 18:50
Příspěvky: 2822
Bydliště: Olomouc
Scallo ukázková operace, je fajn, že ti bylo dobře a teď už ti bude jen výborně a kila poletí dolů :wink: :!: :) :D

_________________
Obrázek
61 roků-bandáž 2007, 2008 reoperace-tubulizace-zhubnuto 20 kg opět přibírám,plánovaná reoperace Turnov 12.9.2012 nevyšla
hledám další možnosti !!!!!!!!!
10.10.2012 konzultace Ostrava Dr.Holeczy---váha 133 kg...... operace BPD byla 28.1.2013Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Scalla, bypass 11.11.11 Břeclav
PříspěvekNapsal: 15 lis 2011 21:37 
Offline

Registrován: 13 zář 2011 18:47
Příspěvky: 177
Bydliště: Vyškov
Ahojky :D
Scallo to je skvělí, že jsi měla takový klidný průběh operace.Gratuluji k 4,5 kg co jsi nechala v němce.
Jěště se zeptám,nevíš jak dlouho trvala operace?? :D

Moc dík a držím palce ať je stále všechno v pohodě. :lol:


měj se a směj se EF

_________________
Obrázek
36 let , 2 kluci 17 a 19 let , podporující přítel , EF Obrázek
Obrázek


Operace 29.2.2012. BYPASS ROUX Y
Dr.Čierný, Břeclav

Žlučník 28.10.2012

Každá dobrá,čistá a užitečná myšlenka je pevnou silou,kterou můžeme používat každý den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Scalla, bypass 11.11.11 Břeclav
PříspěvekNapsal: 15 lis 2011 23:20 
Offline

Registrován: 14 črc 2011 19:57
Příspěvky: 955
Bydliště: blizko Prahy
scallo velka gratulacia, zvladla si to uplne uzasne!!! A to je dobre,ze mas len dobre spomienky! :wink: Akurat sa chcem opytat na tu hadicku v nose - to maju vsetci po tejto operacii??? Este som o tom nepocula tak preto sa pytam...

_________________
1 super manžel,2 deti -Riško (6) a Anna-Mária (4), 38 rokov a 7.2.2012 tubu Turnov, max. vaha 115 kg Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Scalla, bypass 11.11.11 Břeclav
PříspěvekNapsal: 15 lis 2011 23:42 
Offline

Registrován: 28 říj 2009 15:34
Příspěvky: 2205
Bydliště: Štatl (Brno;-)
bambulka77 nemají, neboj :D to jen Scalla chtěla něco spešl :lol: :lol: :lol:

Teď mě mrzí, že jsem si neuložila ten můj popis pobytu v nemocnici, to Vám byla sranda :lol: :lol: :lol:

_________________
METR DOKONČEN 12/5/12 a snažím se dál...
Nejnižší váha 61 kilo 6/6 2014

Obrázek

3/3 2010 TUBU - váha v den operace 119 kilo
Made By MUDr. Michal Čierny in Břeclav

39 let, 1 klučičí prcek, přítel, modrá britka
CHTĚL BYCH, neznamená nic! CHCI, dělá divy!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Scalla, bypass 11.11.11 Břeclav
PříspěvekNapsal: 16 lis 2011 08:07 
Offline

Registrován: 16 čer 2011 11:10
Příspěvky: 2818
Bydliště: Kósek od štatlu
Evule myslím tak dvě hodiny, ale nevím to jistě a nějak jsem se o to nezajímala... když volal manžel za 2,5 hodiny tak už bylo hotovo....
bambulko s Monou jsme vydedukovaly, že to bylo kvůli astma, ale aby nedošlo k nedorozumění, nešlo o hadičku vedoucí nosem dovnitř, ale jenom na nose jakoby nasazenou do nosních dírek a pumpující mi čerstvý kyslíček.

_________________
Obrázek
oblíbený manžel, 3 potomci
180 cm, max váha 135 kg
11.11.11 - OLGB, MUDr. Čierny, Břeclav, při 112 kg
Obrázek
27.3.2013 reoperace pro přehubnutí při 51 kg
Obrázek
CARPE DIEM!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Scalla, bypass 11.11.11 Břeclav
PříspěvekNapsal: 16 lis 2011 08:20 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Tak tenhle kyslíček jsem měla na jipce až do rána. Já jsem byla na sále 4 hodiny, měla jsem hodně srůstů po žlučníku, pan doktor se k tomu žaludku dlouho prořezával. :)

Jinak díky Scalla za popis, je to poučné. Výborné pro všechny před operací a koneckonců i po ní :wink:

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Scalla, bypass 11.11.11 Břeclav
PříspěvekNapsal: 16 lis 2011 09:14 
Offline

Registrován: 16 čer 2011 11:10
Příspěvky: 2818
Bydliště: Kósek od štatlu
Annax to je fakt, že ty srůsty operaci často prodlužují nebo i komplikují :( A ten popis jsem psala, protože já sama jsem před operací popisy od ostatních holek doslova hltala :mrgreen:

_________________
Obrázek
oblíbený manžel, 3 potomci
180 cm, max váha 135 kg
11.11.11 - OLGB, MUDr. Čierny, Břeclav, při 112 kg
Obrázek
27.3.2013 reoperace pro přehubnutí při 51 kg
Obrázek
CARPE DIEM!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Scalla, bypass 11.11.11 Břeclav
PříspěvekNapsal: 16 lis 2011 11:48 
Offline

Registrován: 15 čer 2011 00:49
Příspěvky: 964
Bydliště: Slovakia
Ja som veľmi rada za vsetky tieto vaše popisy , pridajte aj vy ostatní čo ste po a pametate si . S ubudajucimi kilami nato úplne zabudnete a tu na fóre si to môžte pripomenúť , že aké ste boli statočne , a iným to pomôže.
:D :P 8)

_________________
1/2012 126kg , 1/2013 61kg , 1/2014 54kg , 10/2014 59kg - váha ustálená !

Obrázek

36rokov , v šťastnom manželstve , 13-ročná slečna , 1mačka
po 11-ročnom boji s nadváhou : tubu pri 126kg - 17.1.2012 v B.B., Dr.Marko
3/2013 mastopexia prs
10/2013 laser.opka varixov oboch nôh
3/2014 plastika "lifting" stehien a augmentácia prs



Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Scalla, bypass 11.11.11 Břeclav
PříspěvekNapsal: 17 lis 2011 19:59 
Offline

Registrován: 19 zář 2010 15:34
Příspěvky: 287
Scalli, gratuluji, že jsi to tak pěkně zvládla a moc ti přeji pohodičku do života, to jdou pak kilečka samy papa. A popis je skvělý, taky hltám písmenka, ani rodinu nevnímám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Scalla, bypass 11.11.11 Břeclav
PříspěvekNapsal: 17 lis 2011 20:50 
Offline

Registrován: 16 čer 2011 11:10
Příspěvky: 2818
Bydliště: Kósek od štatlu
VB děkuji, potěšila jsi mě :wink:

_________________
Obrázek
oblíbený manžel, 3 potomci
180 cm, max váha 135 kg
11.11.11 - OLGB, MUDr. Čierny, Břeclav, při 112 kg
Obrázek
27.3.2013 reoperace pro přehubnutí při 51 kg
Obrázek
CARPE DIEM!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Scalla, bypass 11.11.11 Břeclav
PříspěvekNapsal: 17 lis 2011 22:22 
Offline

Registrován: 30 bře 2011 09:59
Příspěvky: 187
Bydliště: BRNO
Gratuluji k zvládnuté opce, k odhozeným kilečkům a krásnému popisu opky :-)

_________________
19.5.2011 tubu Mostiště
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení