fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 20 srp 2019 13:04

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 11 zář 2013 22:49 

Dakujem kočky!

Obrázek

36rokov , v šťastnom manželstve , 13-ročná slečna , 1mačka
po 11-ročnom boji s nadváhou : tubu pri 126kg - 17.1.2012 v B.B., Dr.Marko
3/2013 mastopexia prs
10/2013 laser.opka varixov oboch nôh
3/2014 plastika "lifting" stehien a augmentácia prs

Obrázek

PříspěvekNapsal: 25 zář 2013 11:10 

Zdravím Lauritanie, s úžasem jsem si přečetla Vás úryvek a velice mne nadchnul a musím před Vámi smeknout klobouk... Máte můj obdiv... Zhubnout tolik kg za tak krátko, je úžasné... V pondělí má být v Brně sraz, budete tam? Jsem 1/3 roku po operaci a tak jsem ve všem nováček a ráda bych se s vamí se všemi setkala a hlavně s Vámi... teď musíte mít úplně jiný život, že? každé nakupování už není stresem ale radostí... Velie Vás zdravím a přeji mnoho úspěchu, ale hlavně to zdravíčko... Mohu se jen zeptat, měla jsem podobnou původní váhu a mám strašně silné ruce, ty jste zhubla jen tak sama od sebe? není k tomu potřeba žádna budoucí operace a nebo jste se s úbytkem váhy více hýbala a posilovala? Jak jste zaháněla pocit hladu a chuť na sladké...? Hezký den a děkuji Vám... Vaše přispěvky mi dodávají odvahu a kuráž do budoucna...

PříspěvekNapsal: 15 led 2014 18:54 

rekapitulácia prvé dva roky :
operacia tubu 1/2012 : 126kg , po roku : 64kg , po dvoch rokoch : 54kg

2. bariatricke narodeniny " / 2.vyročie od opky /
- prikladám moje čísla vo foto / a foto mňa priložené v mojom albume na rajčeti / , chudnutie sa zastavilo a váha ustálila po roku a pol - a to už bolo aj na čase
- nejdem sa opakovať ale v rychlosti zhrniem : som šťastná že som na tento zákrok išla , nikdy by som neverila , že sa ešte možem dostať na tú váhu , ktorú mám. Môj ciel bol dosiahnuť 80kíl ! ...tie ostatné kilá sú bonus
- nový život v novom tele mi priniesol trošku menej energie , slabšiu imunitu , častý nízky tlak a neustály pocit zimy : ale je to šok na organizmus a telo sa musi spamätať.
- opka mi priniesla neustále pálenie záhy a zvýšenie žalud.kyselín , čo som pred tým nepoznala , no beriem na to denne tbl . Helicid , takže to nepociťujem , len ked zabudnem na tbl ...
- moje stravovanie je také že sa neobmedzujem , nerátam kalorie , neriešim tuky a vôbec nemyslím na nejaké diety . jem všetko čo mam rada a na čo mam chuť. denne kolač , keksik alebo čokoladka , neohrdnem slaninkou či pečeným mäskom a podobne . proste jem uplne všetko a bez výčitiek - ale to všetko je v rámci bariatrickej gramáže , takže jem všetko ale moje mini porcie . ked mam " žravku " tak jem doslova každú hodinku
- moje porcie / gramáže jedál sa pohybovali : prvý polrok okolo 60gr , druhý polrok okolo 80gr , po roku 80-100gr , a dnes : po dvoch rokoch 100-120gr . žaludok ked je plný ztak sa vždy ohlási , takže je tam stále STOPka , že dosť . Porcie si nevážim , všetko je to od oka , no ale kedže som už pri 120gr , musim si začať davať pozor aby som žaludok neroztiahla .... záleži aj to čo jem , na konzistencii jedla , lebo niekedy ma zaplní 60gr porcia ..
- s čím sa musím priznať a čo nie je dobre - strašne málo pijem ! nevypijem ani 1liter denne , dá sa povedať že viac zjem ako vypijem ...
- čo sa týka výzoru mojho tela , kože : áno , koža je poklesnutá , ochabnutá , ale nie je to nič hrozné . niekto je na tom horšie po zhodení 40kíl ako ja po zhodení 72kíl . brucho je uplne ploché , nemám žiadne previsy , jedine čo mám tak uplne ochabnutú akoby zvraskavenu kožu , hlavne na stehnach - a to budem riešiť , teraz v marci idem na plastiku stehien . Prsia som si dala podvihnuť už pred rokom , a je to super , sú pekné , len malé - ale vraj primerané k postave ... bruško a ruky riešiť nejdem , nie je to nevyhnutné . A pravda je , že na všetko treba velké prachy
- prajem vám všetkým veľa uspechov , pevné zdravie , nech sa vám darí v chudnutí , mám vás rada a som rada že ste a že si navzájom pomáhame a podporujeme sa !
- a vy čo sa rozhodujete možno vám bude stačiť , ked vám poviem , že keby bolo treba , tak znova do toho idem , aj napriek tomu že mojej svokre to nevyšlo !

Obrázek

Obrázek

Obrázek

3/2013 mastopexia prs

Obrázek

PříspěvekNapsal: 04 lis 2014 18:59 

ahojte ,trošku sa rozpíšem k momu príbehu a s aktualizujem :

moja aktualizácia :

operacia : januar 2012 pri váhe 126kg
po roku : januar 2013 : 61kg , dole : 65kg
po roku a pol : júl 2013 : 54kg , dole : 72kg , váha sa začína ustalovať
po dvoch rokoch : január 2014 : 54kg / váha sa pohybuje medzi 54-56kg /
po dvoch rokoch a pol : júl 2014 : 57 kg
dnes : 2 roky a 10 mesiacov : váha 59kg / váha ustalená , v septembri som začala cvičiť , telo sa začalo spevnovať , pribudli svaly a nimi aj váha , takže dnes : 59-60kg ...

moj ciel : dávno splnený , ale dnes viem že ked som dokazala isť dole na 56kg , že nesmiem dovoliť sa dostať nad 60kg , mam z toho strach že to potom pojde rýchlo hore ...
stravovanie : od operácie, žiadne diety , bez obmedzenia , stale jem to čo mam rada a na čo mam chuť , sladké , mastné , kalorické

porcie : prvy rok a pol , porcie do 100gr , odhad : maximalne pol rožka alebo pol chessburgeru z McD
po dvoch rokoch : porcie sa do mňa vmestia už väčšie , za posledny polrok dam aj 150gr , a dokažem zjesť cely rožok alebo cely cheesburger z McD
pocit malého žaludka - stale citim že je menší , mam klapku , ale viditelne citim že zjem dnes viac ako prve dva roky , takže sa zrejme budem musieť začať sledovať ... ešte stale nedokážem zjesť polovicu porcie klasického jedla , zjem len štvrťku - a žaludok zatlači že dosť ...

čo zdravie a telo ? : prvý rok a pol bol ťažký : únava , slabosť , malátnosť , nízky tlak , závraty ... no prešlo to a už sa cítim uplne a na 100% fit ! telo nepotrebovalo vylepšenia , zhodenie 70kg nedalo zabrať pokožke , neboli žiadne prevísajúce časti kože , ale boli malé nedostatky , ktoré mi vadili ako ochabnutosť či akoby pokrčena , vrásčitá pokožka - hlavne stehná , a tak aby som bola spokojnejšia a krajšia , pre svoj vnútorny pocit som si dala upraviť a potom aj kusok zväčšiť prsia a taktiež som bola na liftingu stehien , no ten mi priniesol len polovičný výsledok ... ale ako som pribrala 5kg a tomu dopomohlo cvičenie tak tie stehna veruže sa trochu vylepšili .... 54kg mi nepristalo , ale teraz to už stoji za to ! som zo sebou úplne spokojná !
pocity : bolo to jedno z tých najlepších a najťažších rozhodnutí v mojom živote , ale zmenilo mi to život . nielen po fyzickej ale aj psychickej stanke . omladla som telom aj dušov , a užívam si to naplno !!! mnohí vedia že táto operácia mi aj vzala a blízkeho človeka , ale dnes sa na to inak pozerám , beriem to tak že to bol osud .... ale viem že keby nedaj Bože by som sa mala isť s váhou rapídne hore , tak idem do toho znova !!!

prajem všetkým aby sa správne rozhodli a ak sa už rozhodnú pre bariatropku alebo su už po nej , nech sa im darí ! Zaslúži si to každý človiečik , ktorý prešiel a prechádza obezitovým peklom ! Každé zhodené kilo je zaslúžené ! Či niekto schudne 20 , 40 a či 60 kíl ! Neporovnávajte sa s druhými , dajte si dosiahnuteľné ciele a tešte sa z každeho úspechu . A ked to bude už vidieť , užívajte si to ! Možno sa stretnete so závisťou či chválami , no nikdy nezabudnite čím ste boli a čím ste prešli ! Veľa šťastia !

citát : Najkrajšia žena je tá , ktorá je zo sebou spokojná !!!!

darček pre mňa samú : na moje priblížujúce sa narodeniny som si dovolila darček :profesionalne fotky od profi fotografa .... prvý krát za svoj život mám vysnenú postavu tak som sa nechala zväčniť , nech mám na starosť na čo spomínať

Obrázek

3/2013 mastopexia prs

Obrázek

PříspěvekNapsal: 04 lis 2014 19:27 

lauritania:
děkuji za úžasný příspěvek i za to, že si člověk vše může přečíst zpětně.
I když mám "trošičku" více let, přece si přeji si tento pocit užít a prožít.
Být se sebou spokojená a mít se ráda....
Ještě jednou děkuji a smekám hluboce :wink:
KRÁSNÝ ŽIVOT TI PŘEJI

vdova,60let,164cm,3děti,3vnoučátka
DO r.2004 65kg
bandáž r.2006 115kg zrušení r.2012
r.2016 12.1. Doc. Holéczy Sleeve resekce 113 kg

Obrázek

K lepšímu životu stačí občas mozek a dobrá vůle

PříspěvekNapsal: 04 lis 2014 21:39 

Lauri
Děkuji za Tvůj příspěvek!
Moc Ti fandím :)

9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem

PříspěvekNapsal: 05 lis 2014 15:03 

Lauritania - skvělý příběh a povzbuzení pro nás ostatní :mrgreen:
Gratuluji ti a želám len samé úspechy :D

51 let, šťastně vdaná, dcery 27,29 let vnučka 3 roky
20 let 46 kg
40 let 60 kg
51 let 102 kg

Ter.operace 22.7.2014 u Doc. Holéczyho:-)

PříspěvekNapsal: 16 led 2015 23:21 

ahojte kočky , som rada že sa vam páčia moje príspevky ... ja som tiež všetko pred opkou hltala a bola vďačná za všetky príbehy. Tak z času na čas vždy niečo pripíšem , a hlavne sem : nech to tu mam po kope a viem že to tu vždy najdem ...

ahojte , takže su tu 3. bariatrnarodeninky :-)
štatistika : váha v deň opky : 126kg
po roku : 61,5kg
po dvoch rokoch : 54kg
po troch rokoch / dnes : 60,5kg
Prvé dva roky velkosť porcií do 100gr , dnes okolo 150gr , pred tým pol rožka - dnes už aj celý rožok ... Zatiaľ žiadne diety , či obmedzovanie sa vo výbere jedla. Dennodenne sladkosť a polnočne vyžieranie čipsov a podob. A pahltnosť sa vrátila tiež :-/
Mám za sebou 3 plastiky : mastopexia / uprava prs/ , augmentacia /zväčšenie prs/ lifting stehien / bikiny rez / bruško je našťastie ploché , tak už zrejme žiadna plastika .
Môj doktor pred opkou povedal : operaciou chudnem rok a pol - 2roky , dostanem sa na najnižšiu váhu akú opkou môžem schudnuť , vtedy dochudnem opkou , naštartuje sa metabolizmus , vrati sa mi energia , mineraly , vitamíny , trošinku sa roztiahne žaludok a potom sa očakáva že priberiem 10% z váhy ktorú som schudla , a vtedy je už všetko na mne ... A ked tak nad tým premýšlam , tak tým všetkým som prešla , a už musím si dať veľky pozor , lebo začínam mať strach aby váha sa nerozbehla smerom nahor ...Najlepší pocit som mala pri váhe 57kg a dala som si ciel že nesmiem dosiahnuť "6-tku" , no dnes už mám 60,5kg .. ale zrejme je to tým , že som začala cvičiť , od oktobra pravidelne cvičim , a vysledky su : pevnejšie stehná a tvarujúci sa zadoček či rysujúce sa svaly na rukách ... Keďže stravovanie je rovnake a zmena je len cvičenie tak prírastok váhy pripisujem k cvičeniu. Ale mám momentalny ciel : dostať sa pod "6-tku" , pretože mám veľky strach , ale naozaj veľký strach že ako sa ukaže 6-tka , tak rýchlo sa ukaže aj 7-čka ... a to nechcem zažiť. V den opky som tajne dúfala , že keby sa mi podarilo schudnuť aspoň na 80kg , no ani neviem ako a bolo to menej a menej - proste bonus :-) , a teraz už len nespackať to !!!!!!! Vy čo ma poznáte - viete že mi to zmenilo život , zrazu je svet krajší a ja som dokonalo šťastná. Bariatropka mi veľa dala , ale bohužial aj vzala /milovanú svokru/ , no stále viem , že nelutujem , odporúčam , a ak by sa malo stať- že to mam ešte raz podstúpiť - tak do toho idem ! Neviem čo bude o pár rokov , ale viem že je to celoživotný boj a je na mne , čo docielim ďalej . Zdravím vás a prajem všetkým veľa úspechov. lauritania ;)

Obrázek

3/2013 mastopexia prs

Obrázek

PříspěvekNapsal: 17 led 2015 11:47 

lauritania : úžasná , úžasná, úžasná....moc dííky za příspěvky! mohu se prosím zeptat na svokru?? co se jí stalo?? byla taky na operaci??

49 let,178 cm
R-Y bypass 30.1.2015 primář Vraný

PříspěvekNapsal: 17 led 2015 16:29 

ahoj kytičko - je tomu už 2 roky , je to smutný pribeh , holky to tu so mnou prežívali a dodávali nám silu , no príroda to zariadila inak , ale bohužial aj take veci sa stávajú . Svokra zomrela 10dní po operacii tubu ešte v nemocnici . Po prvej operacii neskoro zistili priesak na žaludku / zle zošitá a tekutina zo žaludka jej unikala mimo / z čoho sa stala otrava krvi , následné zlyhavanie života nutných orgánov a nakoniec zlyhanie srdca .... dá sa tomu povedať aj tak , že zanedbaná pooperačná starostlivosť a ked sa zistilo že o čo ide , už bolo neskoro ... nepomohli následne operácie , čistenie krvi ... nič ... :(
dlho som sa z toho spametávala , psychicky som bola mimo , vyčítala som si , že keby som nešla ja na opku , nešla by ani ona a mohla žiť , ale dnes chvalabohu sa na to pozeram inak a napriek tomuto čo sa stalo som na opku nezanevrela.
Zrejme každy ma svoj osud a ak tam máš že sviečka života ti zhasne v roku 2013 tak naozaj zhasne , či pri operácii alebo vareni obedu ....

Obrázek

3/2013 mastopexia prs

Obrázek

PříspěvekNapsal: 18 led 2015 11:51 

lauritania: to je tedy hodně smutné,je mi to moc líto!!!
.... nějak jsem začala mít obavy, ale musím věřit, že vše bude ok!!

49 let,178 cm

PříspěvekNapsal: 18 led 2015 20:38 

lauritania: omlouvám se, že stále otravuji, ale nedá mi to spát, po operaci se chodí na nějakou kontrastní látku nebo něco podobného aby se zamezilo tomu prosakování!! to svokra neměla??

49 let,178 cm

PříspěvekNapsal: 18 led 2015 21:50 

Kytičko, přestaň se tím zabývat, nebo zblbneš. Já například na kontrastní látce nebyla, i když i v Břeclavi se na ni běžně chodí a dokonce , co vím se jezdilo do Hodonína, když to měli pokažené. Tak možná na to u mě zapomenuli a žiju.

http://blanula1.rajce.idnes.cz/Tak_sel_cas.../

PříspěvekNapsal: 18 led 2015 21:56 

Kytičko, já jsem na kontrastní látce v Ostravě taky nebyla, protože zrovna u mě na pokoji na JIPce se doktoři na vizitě bavili, že to u tubu nebývá většinou potřeba, tak tam přestanou pacienty posílat :wink:

22 let, 176 cm
http://my-new-bariatric-life.blog.cz/

23. 4. 2014 první konzultace
13. 8. 2014 sleeve resekce, doc. Holéczy Ostrava-Vítkovice
13. 8. 2014 160 kg, břicho 150 cm
13. 8. 2015 113 kg, břicho 115 cm

PříspěvekNapsal: 19 led 2015 10:35 

jj, holky moje, máte pravdu já po tubu taky nebyla, protože to při operaci nějak zjištují, jestli to neprosakuje, že ten žaludek ponoří do vody přímo v břiše.....a když nejdou budlinky je to ok.....

jj, už na to nebudu myslet, protože mám fakt děsnej strach...

49 let,178 cm

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina