fórum.bandingklub.cz
http://forum.bandingklub.cz/

Jak šla muchomurka vstříct novým zítřkům... tubu - MOSTIŠTĚ
http://forum.bandingklub.cz/viewtopic.php?f=19&t=1346
Stránka 1 z 3

Autor:  muchomurka99 [ 31 led 2012 19:45 ]
Předmět příspěvku:  Jak šla muchomurka vstříct novým zítřkům... tubu - MOSTIŠTĚ

Vážení, vzhledem k tomu, že když se rozepíšu, nebere to konce, budu se snažit velice střízlivě shrnout svůj vcelku krátký pobyt v nemocnici Sv.Zdislavy v Mostišti, kde jsem 26.1.2012 podstoupila sleeve gastrectomy (tubu).

Na úvodu musím předeslat, že ač se tady moc o této nemocnici nemluví, já se rozhodla podstoupit operaci v ní nejen proto, že nemusím přes celou republiku, ale mám ji relativně v dosahu, ale hlavně...poctivě jsem si nastudovala recenze, velikým faktorem při rozhodování byl fakt, že operace bude dělána roboticky (da Vinci), tato nemocnice drží už pár let prvenství v počtu úspěšných operací robotem (nejen bariatrických) s vysokou spolehlivostí. Pokud vás (nejen)toto téma zajímá, najeďte si na stránky nszmostiště. Jedná se o soukromou nemocnici, která je zisková a postupně modernizuje a zlepšuje např. pokoje atd.
Hned v závěsu byly ohlasy na profesionalitu, lidský přístup a péči o pacienta. Ten, kdo v Mostišti byl, to jistě potvrdí.
Ochota, úsměv a příjemné chování je tam na prvním místě. Za toto všechno ještě jednou díky!

Takže...vzhledem k tomu, že Bea ode mne dostávala průběžně hlášení, ani nevím, co vše psát, abych se neopakovala.

Přijetí bylo milé, žádné průtahy...jediné, co se shodou okolností přihodilo, byl fakt, že oddělení bylo z 80% zaplněno mužskou populací a pokojů ženských bylo velmi málo. Proto jsem se po přijmu ocitla na jednom ze dvou největších (dosud nezrenovovaných) pokojů...na jednom byli muží, na druhém ženy na pozorování.Pokoje byly bez WC a koupelny. Příslib, že po opce budu převezena na standartní pokoj s WC, sprchou a plazmou mě uklidnil, ale ne z důvodu pohodlí, ale dosahu WC :)
Proto musím také vysvětlit, proč jsem psala, že jsou tam společné sprchy. Ty dva velké pokoje měly každé svoje WC na chodbě, ale jen jednu koupelnu-taky na chodbě. Ptala jsem se, jak to tam funguje...pokud jsou oba pokoje naplněny "jedním pohlavím", je koupelna "jednopohlavní", pokud se stane situace, jako nyní, je "dvoupohlavní" s tím, že tam byly 2 oddělené sprchy zatahovacími dveřmi, takže žádný otevřený prostor. Chtěla jsem být vtipná, tak jsem se ptala, jaký je pořadník do sprchy?...bylo mi s úsměvem odpovězeno , že se chodí po hlase...když se slyší, že je obsazeno, čeká se :lol:
No, mně se ani jednou nestalo, že bych se ve sprše s někým potkala...i když jsem se tam sprchovala pouze 2x, pak jsem byla v pokoji s vlastním soc. zařízením.
A teď už k opce:
25.1. - den předtím....MUDr. si všiml, že moje záda nejsou úplně v cajku...a nechal mi zobnout Dolginu, ale od půlnoci už nic! paták zapůsobil, záda se uvolnily a já byla vláčná a spavá...ani mi nevadilo, že na pokoji je hluchá babička, která nonstop mluvila. Když jsem se představovala ostatním pacientkám na pokoji...a říkala jsem..."chrápu, těšíte se?", ty se jen smály, že díky tomu, že babička stále mumlá, se tam stejně spát nedá. Náhodou...já spinkala po Dolgině jak mimino! :mrgreen:
Ještě večer jsem se dozvěděla, že jdu na řadu jako druhá, první byla tuba, a třetí ledvina.
26.1. - Ráno začal mumraj, než jsem se nadála, ležela jsem na op. pidi stole...a ptala se, jestli mají statistiku ...prý jakou?..."no úmrtí díky pádu z toho pidi stolu!"...sestry se smály a vyhrožovaly mi, že mě anesteziolog neuspí, aby si i doktoři užili trochu srandy.Uspaná jsem byla v cuku letu...bohužel nemám přesně čas, který jsem strávila na sále.
Dospávačka na JIP pro mě, stejně jako pro lauri, byla tím nejhorším zážitkem. Díky sondě, která musí být nosem zavedena do žaludku, kvůli tomu, aby monitorovala, co se tam ty první hodiny po opce děje. Sonda mě tlačila, nadavovala, nutila na zvracení a blbě se přes ní zvracelo...spíš slinilo. I teplota mi vylítla, nebylo mi vůbec dobře. Snažila jsem se to prodýchávat, nicméně...nebýt sondy, celá opka byla naprostá pohoda.
27.1. - Sondu mi vytáhli ráno, před převozem zpět na norm. pokoj. Byla to strašná úleva.Pak už mi bylo hej.
z JIP jsem jela na pokoj, kde jsem pobývala s další tubou (ano, správně, s naším nováčkem taňulí) a s tou "ledvinou".
Personál nás obskakoval až neuvěřitelně, MUDr. se na nás (nejen na nás, na celé odd.) chodili dívat tak 3x denně. Začala jsem docela brzo sedat, pomalu chodit...a taky díky tomu se všecko začalo velice brzo rovnat.
29.1.-V neděli mi byl odstraněn drén z břicha a v pondělí 30.1....odjezd domů.

Jsem druhý den z nemocnice doma, ještě chvílema trochu zesláblá, ale mám už i chvilky, kdy volám, co v práci, jak to tam zvládají...a nejradši bych už šla zpět za nima :roll: :) ...ale vím, že nesmím nic uspěchat. Ona to zas tak banální operace není a všechno má svůj čas. A taky...být za maroda a nechat se doma opečovávat...no, to se taky nestává tak často, takže nebojte, ještě chvíli vydržím ve stavu "nemocných" a budu se poctivě dávat do úplné pohody.

Autor:  bambulka77 [ 31 led 2012 19:59 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak šla muchomurka vstříct novým zítřkům...

muchomurko Dakujem,ze si sa podelila o svoje zazitky ;) pre mna to vela znamena a je to pre mna povzbudenim,ze sa nemam coho obavat ;) Tak sa teraz pekne doma kuryruj a vychutnavaj miznuce kilecka! :wink:

Autor:  Scalla [ 31 led 2012 20:14 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak šla muchomurka vstříct novým zítřkům...

Muchomůrko, koukám, že jsi to zvládla s vtipem sobě vlastním :) a že z holkama rozjíždíte Mostištím bariatrický byznys :wink:
No tak hlavně, že už to máš za sebou a můžeš se plně soustředit na následky :wink: Ať se daří!!!

Autor:  verca [ 31 led 2012 20:19 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak šla muchomurka vstříct novým zítřkům...

přiznávám dobrovolně, bez mučení, že tohle nedám - by mě zabilo tohle číst :oops: :oops: :oops: ale podle hlášení od bey vím, že jsi to zvládla dobřééé :lol: :lol: :lol: takže nezbývá, než pogratulovat hříbečkovi k opce :lol: :wink:

Autor:  adriana1 [ 31 led 2012 21:16 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak šla muchomurka vstříct novým zítřkům...

ty joooo jako mazec ja jdu zitra bojim se holkyyyyyyyyyyyyyyyyy :| :| :| :| :| :| všechny na mě myslete a tobě mochomurečko moc diky rada vim do čeho jdu :| na tu sondu se fakt těšim :cry:

Autor:  bea [ 31 led 2012 21:18 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak šla muchomurka vstříct novým zítřkům...

Muchomůrko, výborně jsi to napsala a výborně jsi nám Mostiště vychválila :mrgreen:
Pěkně bumbej ;)

Autor:  Scalla [ 31 led 2012 21:33 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak šla muchomurka vstříct novým zítřkům...

Adriano, ničeho se neboj, zvládneš v pohodě i tu sondu, uvidíš, za ten výsledek to určitě stojí, až budeš štíhlá, tak se tomu budeš smát, jak ses bála, protože to už budeš vědět, že bys byla ochotná strpět mnohem více! Budeme na Tebe myslet a tfuj tfuj!!!!! Uteče to jako nic a za pár dní jsi tu zpátky!

Autor:  muchomurka99 [ 01 úno 2012 09:42 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak šla muchomurka vstříct novým zítřkům...

hezké ránko všem!
Adriano...neboj se nic, když to dala posera, jako jsem já, dá to každej!!! :wink:
Verčo...já se fakt snažila to srazit do jedný věty...no, věř, či ne...nešlo to... :roll: :)
scallo...žádný kšefty jim domlouvat nemusíme, tam je to už pár let rozjetý, jenom se o tom nemluví...tak jsem jim udělala trochu propagace, jako poděkování za péči, kterou hubaté, věčně vtipkující a vždy k lumpárně připravené houbičce jedovaté věnovali.
Beo...holka, však ty víš, o čem mluvím...a jestli v něčem kecám, klidně mě práskni!!! :mrgreen:

Autor:  marše [ 01 úno 2012 22:30 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak šla muchomurka vstříct novým zítřkům...

Mochomůrko99
krásně napsáno :) :) , nemám co bych dodala :)

Autor:  Scalla [ 02 úno 2012 08:11 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak šla muchomurka vstříct novým zítřkům...

Muchomůrko, to je dobře, protože je vidět, že propagace je potřeba :-). Nedávno tu byla jen marše a teď se s vámi roztrhl pytel, to je super :-). Jinak Tvůj příběh by mohl nést název VENI, VIDI, VICI :mrgreen:

Autor:  hrošice [ 02 úno 2012 09:33 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak šla muchomurka vstříct novým zítřkům...

muchomurka99 děkuji moc za info.Hned je člověk klidnější.Já mám tak velký dávicí efekt ,že mě nakopává vlastní kartáček na zuby.To bude se mnou asi mazec.... A dren má každý?

Autor:  hrošice [ 02 úno 2012 09:35 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak šla muchomurka vstříct novým zítřkům...

adriana1 pokud ještě budeš číst,tak držím moc palce :roll: :lol: :lol:

Autor:  Scalla [ 02 úno 2012 10:34 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak šla muchomurka vstříct novým zítřkům...

Hrošice, některé nemocnice provádějí některé typy operace bez drenů, ale u bypassu myslím, že si to netroufnou nikde. Já měla dva. Není ale se čeho bát - je to pro Tvoje dobro a navíc je to pouze nepohodlné, jako spousta jiných věcí, nikoliv bolestivé nebo tak něco.

Autor:  muchomurka99 [ 02 úno 2012 18:10 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak šla muchomurka vstříct novým zítřkům...

Hezký večer...
...holky, díky za pozitivní ohlas na moje slohové cvičení. Fakt jsem se hodně krotila, protože já jsem schopná to, co říkám, přenášet na papír...a to je pak román na pokračování...a nechtěla jsem vás tady otravovat nekonečným čtením.
Adriana1 si asi touto dobou odbývá dospinkávání na JIP s protivným drénem...ale co člověk, to zkušenost...třeba zrovna jí vadit vůbec nebude. Nechtěla jsem tu nikoho děsit...byla to jen moje zkušenost, o kterou jsem se podělila.
(Mimochodem, Adriana mi včera psala, že hajá na pokoji č.8...tam jsem ležela taky, tak kdo ví, jestli moje slova o zahřívání pelíšku některé další se nenaplnila! :wink: )

Autor:  lauritania [ 06 úno 2012 12:39 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak šla muchomurka vstříct novým zítřkům...

pekne si to napísala :D
tak aj ty si pasovala so sondou ? och !!! aspoň že 1deň , ja 2 dni , tá druhá noc s ňou bola taká , že som myslela , že sa nedožijem rána :D :D :D
hlavne , že to máme za sebou !!!! tak nech sa nám už len darí !!!!

Stránka 1 z 3 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/