fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 30 říj 2020 02:32

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Qwys - tubulizace 7.3. - TURNOV
PříspěvekNapsal: 10 bře 2012 16:53 
Offline

Registrován: 26 led 2007 23:05
Příspěvky: 1551
Bydliště: Kolínsko
Rozhodla jsem se Vám ještě zahorka zprostředkovat své zážitky z turnovské nemocnice.
Protože mě band zlobil a po 5 letech jsem po různých dietách - včetně žlučníkových :mrgreen: - byla stále na téže váze! 110 kg.
Příjem byl tedy naplánován na 6.3. Měla jsem přijít někdy mezi desátou, jedenáctou. Já jsem však příležitostně dochvilná, proto jsem dole na chirurgické ambulanci, kde jsem se měla poslušně hlásit, byla již asi v 8:15.
Podala jsem ji papíry i tapíry, které jsem měla mít s sebou, u mně to bylo EKG, krev a moč (tu jsem jim dávala už v té papírové podobě), OP a kartičku pojištěnce.
Následně mě poslali do přijímací kanceláře, která je též v přízemí budovy. Tam jsem také ukázala výsledky, OP a VZP, řekla, že chci internet, tak jsem byla odkázána ještě vedle do pokladny, kde jsem si zakoupila lístek za 50 Kč: Měl to být rychlejší internet na týden a stálo na něm heslo, které se má pro časově neomezený internet zadat. Papírek platí dva měsíce, jestli jsem se nepřekoukla. Levnější varianta by stála 30 Kč. Musím říci, že asi z důvodu připojování velkého množství nudících se pacientů ten internet byl často dost pomalý a padal, ale proto tam přece nejsme, že :mrgreen:
Hned poté jsem se vypravila do prvního patra na příjem. Sestřičky mě ubytovaly na pokoj, který byl samozřejmě v tuto dobu ještě prázdnější než pak my po klistýru :mrgreen:
Zabydlela jsem se a vybrala postel u okna, aby ke mně byla nejdelší cesta :) dobře jsem udělala, u dveří si lehla paní, které dost často kontrolovali cukr, tak nemuseli nikam dále. Ta paní šla na plikaci. Prostřední postel zbyla na paní, která šla také na tubu.
Kolem půl dvanácté jsme dostali poslední obídek - špenátovou polívčičku.
Po ubytování v hotýlku za mnou přišla učenka, vyplnila se mnou dotazníky, jaké mám problémy atd., změřila mi tlak. Zmínila jsem se o tom, že jsem mívala astma a že teď už je to jen ekzém. Po nějaké době přišla sestra, která mě, nic netušící, zvala prstíkem a odvedla až na spirometrii. Můj župánek, košilka a růžové botičky skvěle ladily s konformitou běžných pacientů v čekárně. Tam jsem čekala asi hodinu, dýchala jsem do té trubky, něco málo na průduškách, ale tak já mívám sennou rýmu, tak jsem dostala papíry a šla jsem zpátky na pokoj.
To bylo kolem jedné hodiny.
Kolem třetí hodiny za námi přišla sestřička natahující si rukavice a mně to připomnělo scénu s prohlídkou tělesných dutin :) Nebyla jsem daleko od pravdy, přišly na řadu klistýry. V průběhu hodiny jsou dva. Je to vždy litr vody, který bychom v sobě měli udržet aspoň 15 minut. Ten první jsem vydržela, ten druhý jsme, tubukolegyňka taktéž, vydržely jen na pokoj a rychlostí blesku zbombardovaly záchody.
Tak to byla jedna nepříjemná věc za námi. Pak jsme koukali na telku, byli na netu, pokud šel a tak různě. Sem tam nám poměřili tlak. Do půlnoci jsme už jen pili. Já, zvyklá pít 3-4 litry denně, jsem si splnila svůj limit a druhého dne ráno už se nám všechno klidilo z očí. Kdo jsme chtěl, dostali jsme prášek na spaní.
Ještě jsme se osprchovaly, když přišli pro první paní - tubu. Přišli pro ni asi v půl 10, druhá paní šla po 11. Pak jsem tam zůstala sama a odevzdala už do trezoru i mobil. Takže jsem si luštila číselné křížovky v Pošli recept! a pohledem ocenila příslušnou piškotovou roládu. Další křížovečka už mi nešla, motala se mi písmenka a cítila jsem, jak na to už blbě vidím. Jelikož jsem se bála, taky jsem se pomodlila a i slzičky byly.
Sláva, po půl jedné přišla sestřička, že se mám vyčurat a půjdeme "spát". Oblékli mi andělíčka, zavázali nohy po kolena bandáží (tak jsem říkala, že teď mám ty bandáže tři), píchli mi oblbovák, po kterém se už nesmí vstávat. Ještě jsem tam půlhoďku ležela a pak mě sestřička odvezla s postelí na sál. Tam jsem si přelezla na jiné lehátko, dali mi zelenější kabátec, opět se zapínáním vzadu :) Chviličku jsem čekala před sálem, sestra se mě ptala, zda mám kanylu (dávali to ráno a zásadně pravá ruka, dávají do ní ATB a protizvracecí injekce), a jelo se...
Pravou ruku jsem měla na opěrátku, měřili mi rovnou tlak (byla jsem z toho čekání na infarkt, takže 156/97, to si ještě pamatuji) a levou ruku jsem měla nějak přicvaklou k lehátku, asi aby mi nepadala a neděsila operatéry :)
Pak mi dali kyslíkovou masku a řekli, že to, co mě uspí, mi dávají do žíly - a dotří vteřin jsem byla tuhá! Probudila jsem se na ARO, kyslíkovou masku jsem měla, trochu (nebo víc?) jsem pohekávala a odendavala si tu masku, abych poprosila o injekci na bolest a na zvracení. Sestřička mi to píchla, chvilku jsem ležela a začalo mě to napínat na zvracení, tak mi sestřička podala misku a řekla, ať si lehnu na bok (levý jsem si lehla). Naštěstí tato krise přešla a po chvilce bylo lépe.
Po několika minutách mě převezli na normální pokoj, jelikož měli ARO plné. Sešly jsme se tam všechny ženské, všechny zelené i bílé, vůbec jsme neladily s těmi fialovými stěnami.
Ten den jsem si opravdu nadávala, na co jsem to šla... Co to šlo, říkala jsem si jak o injekci na bolest, tak na zvracení - a všem doporučuji totéž, zvracení by mohlo být veliký problém, jak víme.
Tento den se nevstává, čurá se do misky, která vypadá jako něco mezi nočníkem, lavorem a pánví - nadzvednete zadek a oni to pod vás vsunou. Musím říci, že jsem v těchto a následujících chvílích velice ocenila, že jsem hodně chodila do práce nějaké zastávky pěšky apod., protože jsem neměla slabé nohy! Všem doporučuju aspoň nějaké procházky v době před operací, protože oproti žlučníku před rokem, kdy jsem měla nohy slabé, vám to hodně pomůže. Rovněž doporučuji posilovat zádové svalstvo, z toho ležení pak ta záda bolí samozřejmě.
První noc tak nějak minula, já jsem ještě do jedné nespala, poprosila jsem tedy sestru o něco na bolest a spala jsem pak do rána.
Druhý den už to bylo o poznání lepší. Měli jsme ráno vstát a už si sami chodit na záchod. No, i jsme chtěli, ta mísa nebyla nic extra. Člověk i tak nějak musel, když ho tlačily zbytky klistýru :| Ale hlavně jsme museli na kontrolu pasáže žaludku.
Sestřičky přivezly pár křesel a když jsem viděla, kam bych si měla sednout, ač jsem to zkoušela - zasmáli jsme se tomu všichni, to křeslo se jim tam zatoulalo z dětského a jestli, tak možná moje hubená segra by tam tu prdel napasovala - já teda fakt ne :mrgreen: Tak sestřičky sehnaly jiné křeslo. Já si nechala asi hodinu před píchnout radši injekci proti zvracení, tak se mi jelo dobře. Na RTG jsem si stoupla, dali mi do ruky paňáka průhledné sladké vody a kopni to do sebe! Tak jsem to teda vypila. Drželo se to v jícnu, ale po přídavku se to už hnulo. Takže to bylo dobré. Další nepříjemná věc za mnou.
Pak se nic zvláštního nedělo, chodili jsme akorát s tou drenovou kabelkou jako s kačou za sebou... Bylo nám čím dál lépe. Hodinu od hodiny. Už jsem si přestala nadávat a těšila se, až nám ty vodítka s neštěkajícíma psama vyndají.
Ten den se mi stala příhoda, o kterou se s vámi chci podělit, když už teda píšu všechno :) Sedím si takhle hezky na záchodě, utírám se, cink, něco spadlo někam, asi zase něco na kabelce břinklo o zem nebo zeď. Tak spláchnu... Bože, díky za úsporné splachování!!! Spláchla jsem si prstýnek od miláčka! Tak ve mně hrklo jak v tatře a hned jsem byla na zemi a hned jsem hrábla do tý mísy, obsah-neobsah - a huráááááá, prstýnek jsem vylovila!!! Nemusím asi říkat, že mýdlo bylo mým velikým přítelem... :mrgreen:
Další den ráno si nás zavolali na převaz a vyndání drenu. Koukala jsem, že mám tři maličké jizvičky a jednu větší, ale já pak budu mazat! Drenu jsem se bála moc, ale bylo to hned, pan doktor byl moc šikovnej! Tak mi to převázali a hned to byla veliká úleva! Zase mi bylo o hodně lépe.
Potom nás všechny pan doktor svolal do společenské místnosti a já si zase připadala jak ve slunci, senu, jak jdou ženský za farářem na schůzi :mrgreen: jen ten grog chyběl :) (dr. řekl, že máme jít na nalejvárnu, tak jsem se navíc lekla, že zase RTG)
Doktor nám popovídal o všem možném a ptal se, jak a kdy domů - všechny jsme chtěly už dnes! :) To je jasné.
Odpoledne po vytažení drenu (venku už byly i kanyly) jsme mohli už i do sprchy, samozřejmě nedřít stehy, nic, do té doby byly dobré akorát vlhčené kapesníčky :D Ale ty byly fakt super.
Už jsme se cítili všichni fakt dobře, takže jsme průběžně balili.
Na doporučení naší Bossinky, která za námi poctivě chodila, jsem si koupila v kiosku dva mošty, které budu příští dny bumbat :)
Večer jsme dostali ještě prášek na spaní a ráno už čekali na naše odvozy :)
Pan doktor nám dal propouštěcí zprávy, recept na omeprazol na pálení žáhy, který se bude brát teď dva měsíce a pak se uvidí a účet za hotýlek, který zaplatíme přes účet.
Jestli toto bude číst někdo fundovaný (jestli vůbec někdo :D ), jsem velice vděčná za přístup a výkon jak pana MUDr. Hrubého, tak všech sestřiček i praktikantek, protože všichni byli moc hodní a já jsem ráda, že jsem tento zákrok podstoupila právě tady. Nevolila bych jinak.

_________________
Obrázek

26.03.2007 bandáž Praha, 110 kg (-> poté 129 kg)
07.03.2012 - band ex + tubu Turnov (112 kg)
16.04.2012 po cca 7 letech docentkou
28.08.2012 pouhá nadváha, 27.02.2013 NORMA


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Qwys - tubulizace 7.3.
PříspěvekNapsal: 10 bře 2012 17:02 
Offline

Registrován: 16 čer 2011 11:10
Příspěvky: 2818
Bydliště: Kósek od štatlu
Moc pěkné! Doporučuji k publikování do časopisu Moderní bariatrie! :mrgreen:

_________________
Obrázek
oblíbený manžel, 3 potomci
180 cm, max váha 135 kg
11.11.11 - OLGB, MUDr. Čierny, Břeclav, při 112 kg
Obrázek
27.3.2013 reoperace pro přehubnutí při 51 kg
Obrázek
CARPE DIEM!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Qwys - tubulizace 7.3.
PříspěvekNapsal: 10 bře 2012 17:15 
Offline

Registrován: 14 črc 2011 19:57
Příspěvky: 955
Bydliště: blizko Prahy
Qwys Ty moja byvala prstienkova - novotubu bojovnicka - zvladla a opisala si to uplne krasne!!!! Som sa sem tam aj pekne rozrehotala :lol: Som velmi stastna, ze si sa dockala aj Ty a gratulujem Ti k upisaniu prvych kg!!!!!! :wink:

_________________
1 super manžel,2 deti -Riško (6) a Anna-Mária (4), 38 rokov a 7.2.2012 tubu Turnov, max. vaha 115 kg Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Qwys - tubulizace 7.3.
PříspěvekNapsal: 10 bře 2012 17:26 
Offline

Registrován: 15 srp 2009 19:00
Příspěvky: 801
Bydliště: Olomouc
Qwys! :lol:
pěkné,hlavně že už to máš za sebou a jsi v pořádku!Ted budou kilečka jen utíkat pryč! :wink: :P :wink:

_________________
Obrázek
47 let,3 děti,skvělý přítel,
13/9/11 TUBU- MUDr Hrubý,Turnov
12/10/12 reoperace bypass při 108kg,primář Vraný,Jablonec nad Nisou - úspěšně zvládnuta!
23/10/13 abdominoplastika,MUDr.Hokynková,Brno - Bohunice.
9/7/14 dokončení metříku
Žádný cíl není tak daleko, aby na něj nedosáhla křídla tvých snů...Obrázek...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Qwys - tubulizace 7.3.
PříspěvekNapsal: 10 bře 2012 17:54 
Offline

Registrován: 08 pro 2011 12:55
Příspěvky: 735
Qwys-moooc hezké povídání! Vůbec mi nevadilo, že bylo tak dlouhé, protože se to krásně četlo :wink: Díky tvým vypravěčským schopnostem a mé představivosti...jako bych tam byla on-line s tebou! :lol: :lol: :lol:
Teď už jen rychlou rekonvalescenci a odhazování kilíček! :wink:

_________________
Obrázek

Obrázek

Motto: kdo nechce, hledá důvody... kdo chce, hledá způsoby...

termín tubu: 26.1.2012, MUDr. Šimoník-Mostiště při 125,6kg
18.9.2013, abdominoplastika + paže, MUDr. Jelínková-FN Bohunice Brno
4.12.2013, převisy stehen-ex, MUDr. Jelínková-FN Bohunice Brno
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Qwys - tubulizace 7.3.
PříspěvekNapsal: 10 bře 2012 17:57 
Offline

Registrován: 26 led 2007 23:05
Příspěvky: 1551
Bydliště: Kolínsko
Holky, dekuju vam moc :-)

_________________
Obrázek

26.03.2007 bandáž Praha, 110 kg (-> poté 129 kg)
07.03.2012 - band ex + tubu Turnov (112 kg)
16.04.2012 po cca 7 letech docentkou
28.08.2012 pouhá nadváha, 27.02.2013 NORMA


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Qwys - tubulizace 7.3.
PříspěvekNapsal: 10 bře 2012 18:41 
Offline

Registrován: 01 bře 2012 10:31
Příspěvky: 19
Bydliště: Prostějov
qwys super, krásně jsem si početla, docela ti závidím, že už to máš za sebou, mě tohle všechno ještě čeká.

_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/wsIOc5a/]
Obrázek
36 let, 0 dětí, 1 věrný přítel, 1 nevěrný pes, 1 trysko-želva :-)
2.3.2012 UZ a RTG žaludku, spirometrie
7.3.2012 psychologie
8.3.2012 gastro

23.4.2012 operace v Prostějově
Motto: Pouštěj se do bitev, které jsou dost velké, aby stály za to a dost malé, aby si v nich mohl zvítězit.
[/b]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Qwys - tubulizace 7.3.
PříspěvekNapsal: 10 bře 2012 19:10 
Offline

Registrován: 15 čer 2011 00:49
Příspěvky: 964
Bydliště: Slovakia
qwys - tak už to máš za sebou , napísané super - presne ako napísala Scalla - vhodné pre modernú bariatriu.
tak vitaj v novom živote /ako sa u nás vraví / a nech kilečká letia dole !!!!
tieto naše príbehy veľmi pomáhajú druhým ľuďom , je to super , že je táto možnosť , odovzdať naše skúsenosti ďalej !!!

_________________
1/2012 126kg , 1/2013 61kg , 1/2014 54kg , 10/2014 59kg - váha ustálená !

Obrázek

36rokov , v šťastnom manželstve , 13-ročná slečna , 1mačka
po 11-ročnom boji s nadváhou : tubu pri 126kg - 17.1.2012 v B.B., Dr.Marko
3/2013 mastopexia prs
10/2013 laser.opka varixov oboch nôh
3/2014 plastika "lifting" stehien a augmentácia prsObrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Qwys - tubulizace 7.3.
PříspěvekNapsal: 10 bře 2012 20:02 
Offline

Registrován: 10 pro 2006 18:50
Příspěvky: 2822
Bydliště: Olomouc
qwys pěkně jsi to napsala :wink: jsem ráda, že jsi došla až k operaci i když ta cesta trvala několik roků :roll: časem poznáš, že život s tubu je mnohem kvalitnější než s bandem :!: žádné dušení, zvracení, bolesti..... nic takového již nebude :!:
váha půjde stále dolů a v létě budeš úplně fungl nová kočka :wink:
přeji ti krásný život v novém tělíčku :!: :!: :!: :wink:

_________________
Obrázek
61 roků-bandáž 2007, 2008 reoperace-tubulizace-zhubnuto 20 kg opět přibírám,plánovaná reoperace Turnov 12.9.2012 nevyšla
hledám další možnosti !!!!!!!!!
10.10.2012 konzultace Ostrava Dr.Holeczy---váha 133 kg...... operace BPD byla 28.1.2013Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Qwys - tubulizace 7.3.
PříspěvekNapsal: 10 bře 2012 20:26 
Offline

Registrován: 25 črc 2011 07:24
Příspěvky: 120
Bydliště: Kladensko
Qwis, když čtu ten tvůj románek, tak se na to snad i těším. Vypadá to jako příjemné zpestření života. Eště že vás holky pisatelky máme. Hned se to čekání líp snáší.........

_________________
Obrázek
spousta dobytka a jeden nechápající manžel
tubu úvn Praha doc. Kasalický 15.5 2012
Kdo si počká, ten se dočká


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Qwys - tubulizace 7.3.
PříspěvekNapsal: 10 bře 2012 21:20 
Offline

Registrován: 19 zář 2010 15:34
Příspěvky: 287
qwysko, krásné, i já moc děkuji, také se už těším. Jsi šikulka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Qwys - tubulizace 7.3.
PříspěvekNapsal: 10 bře 2012 21:21 
Offline

Registrován: 05 led 2012 21:56
Příspěvky: 768
Bydliště: Poličná
qwys,

krásné čtení!!!Jsi mooooc šikovná,že jsi to tak zvládla.Jen mě udivuje,jak rychle vás pouštějí domů!!Já mohla po tubu jít domů nejdřív 5.den po opce!! :roll:

_________________
Obrázek


35let, 2děti (Ondra 10let, Adrianka 8let ),1manžel 40let (stačí až nad hlavu)
26.1.2011 operace tubu ve Valaš.Meziříčí
10.10.2012 plastika bříška - ZVLÁDNUTO!!
Od října 2014 opět váha směr vzhůru :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Qwys - tubulizace 7.3.
PříspěvekNapsal: 10 bře 2012 21:29 
Offline

Registrován: 31 led 2012 14:03
Příspěvky: 204
opravdu moc hezky napsáno :lol: :lol: :lol:

_________________
Obrázek
26. 1. 2012 tubu Mostiště
Poč. váha 108, svobodná 31 let, BYLA jsem celý život tlustá, 2 fenky :-D
17.5. 2013 redukce stehen FN Brno !!! Jupíííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí
a jedna dcerunka :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Qwys - tubulizace 7.3.
PříspěvekNapsal: 10 bře 2012 22:05 
Offline

Registrován: 03 úno 2012 21:58
Příspěvky: 544
Bydliště: Střední Čechy
QWYS: Super napsané!!!!!!!! Jsi šikula,jak jsi to zvládla aj jak si to napsala..... :D :D

_________________
Obrázek

36 let
opka plikace- OB 21.5.2012
Termín reopky: 27.5.2014 bypass SADI-P JBC p.prim. Vraný
před opkou 121 kg nyní 78 kg (02/2016)
Abdominoplastika 8.2.2016 JBC p.prim.Vraný

"život je nádherná kniha,ale nemá cenu pro toho kdo ji neumí číst"Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Qwys - tubulizace 7.3.
PříspěvekNapsal: 10 bře 2012 23:28 
Offline

Registrován: 25 led 2012 21:11
Příspěvky: 338
Bydliště: Teplice
Gwys, super čtení, mooooc děkuji :!: :!: :!: Jako čekatelka velice oceňuji. Čím více detailů, tím lepší představa. Jak já ti holka závidím (v dobrém), že už to máš za sebou a jsi doma, bez komplikací a šťastná. Samozřejmě ti to přeji a raduji se s tebou. A humor je lék nad léky, špica :!: :shock: :roll: :lol: :wink: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Obrázek

44 let, 2 děti (24 a 9), skvělý přítel, zrzavý kocour (přítulný)
Opka: 24.4.2012 TUBU, Turnov, MUDr. Hrubý
Nadváhy a zároveň i úbytku 30kg dosaženo 10.10.2012
- 40kg dosaženo 10.4.2013
Motto: "Pod tlakem se z černého uhlí stává diamant" a o tom je život!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení