fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 13:46

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 01 dub 2012 08:09 
Offline

Registrován: 24 črc 2006 17:13
Příspěvky: 340
Bydliště: Praha
Den 1., 26.3.,pondělí: Ráno doma poslední snídaně, rohlíček a káva. Pak cesta busem do Turnova, kde mě na nádraží vyzvedl náš andílek bossinka a dopravila do turnovské nemocnice. V čekárně chirurgické ambulance bylo toho dne poměrně rušno. Přesto se mi podařilo v celkem krátké době vrazit sestřičce papíry se slovy, že jdu na příjem. V tu samou chvíli dávala papíry i ještě jedna mladá žena. Po chvilce jsem byla (i s mladou ženou) odkázána na příjmovou kancelář. Během mého pobytu uvnitř, zjistila naše milá bossinka všechny důležité údaje o novém človíčkovi - věk, typ operace, počet a věk dětí ..... :lol: . Takže jsem díky Jitulce ihned získala novou spřízněnou duši. Počkaly jsme i na dušičku a vyrazily vzhůru na lůžkové oddělení. Dostalo se nám příjemného přivítání a ubytování na pokoji 500. Vybalila jsem si všechny důležité i nedůležité věci a zaujala pozici vzorného pacienta :mrgreen: . Za nedlouho za mnou přišel pan doktor Hain a požádal mě o interview :roll: . Znovu mi vše zopakoval, zkontroloval výsledky vyšetření a zjistil, že po mě pan doktor Hrubý nechtěl spirometrii ( jsem astmatik) a kupodivu ani gastro :shock: . No prý se spolu domluví a eventuálně potřebné vyšetření dodělají. Pak nastal čas oběda, ale pro nás nováčky byl jen ten čas. K obědu jsme dostaly vzduch maštěný větrem. Odpoledne se náhle zjevila vedle mého lůžka sestřička v elegantních latexových rukavicích se slovy, že mám jít s ní :mrgreen: . Ano typujete správně - klistýr byl zde. Doporučení, že 5 - 10 minut vydržet nebyl pro mě problém. Po úctyhodných 40 minutách jsem si konečně i došla. Jen jsem se vrátila z vyprazdňovací výpravy už byla sestra znovu a že prý ještě jeden. Odvětila jsem, že jsem to zrovna ze sebe dostala. Nepomohlo to, následoval další. Mohu vám říci, že tobogán byl v tu chvíli pomalá klouzačka pro mimina. Takový to byl fofr. No a pak už jen proběhla kontrola oholení. Odpoledne se za mnou zastavil ještě pan doktor, aby mi zdělil, že ráno mě čeká spiro a gastro :shock: . Ve 21. hodin se ve dveřích objevil náš milovaný pan doktor Hrubý. Přišel se přesvědčit, že jsme ještě zde a jsme rozhodnuté podstoupi vybraný typ operace. Nejprve se nás zeptal kolik jsme sundaly kg. Na mojí odpověď, že nic, se ozvalo dlouhé COOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO??????? Co jsem řekl? Tak jsem odvětila, že mě nic neříkal :oops: . Tak se uklidnil a pokračoval v přednesu o scénáři následujících dnů. Pak se s úsměvem rozloučil a odešel sloužit :shock: . Jak sloužit, říkala jsem si, vždyť nás má zítra operovat. Naštěstí přišla sestřička a podala mi jakousi tabletku po které jsem byla odeslána do jiné dimenze.
Den 2., 27.3., úterý: Ráno jen jsem se vzbudila začalo mi v hlavě bubnovat GASTRO, GASTRO. Tlak toho rána dosahoval výšin Gerlachovského štítu. Již s kanylou jsem byla odeslána na spirometrii, kde vše proběhlo v naprostém pořádku. Vrátila jsem se na pokoj a stále to ve mě pracovalo GASTRO, GASTRO. Kontrolní měření tlaku ukázalo, že mířím z Gerlachu asi na nějakou 8 tisícovku. Byla jsem uklidněna, že jistě dostanu něco na lepší náladu a gastro proběhne ani o tom nebudu vědět. V 9 hodin mě chudák Rendy měla odvézt na toto vyšetření. Také se mě snažila rozptýlit. Díky za to. Zakotvila mě v čekárně a odešla. Po chvilce mě vtáhla sestřička do útrob obávané místnosti, kde již s úsměvem na tváři čekal pan doktor Hrubý. Pokynul mi, abych se položila na lehátko. Jak položit, vždyť jsem při vědomí, blesko mi hlavou. V tom jsem zaslechla jak se sestřička ptá, zda bude umrtvovat. Odpověď mě přišpendlila k léhátku. NIKOLIV, paní jde za nedlouho na sál. Z milého Hrubáčka se v tu chvíli začal stávat pan Netvor. Snažila jsem se mu vysvětlit, že to asi nedám. Odpovědí mi bylo, že pokud ne, tak se zbalím a jedu domů :( . Pokusila jsem se vysvětlit, že já bych moc ráda, ale můj dávící reflex je jaksi proti těmto metodám. No a pak už to šlo ráz na ráz. Pravda přežila jsem, ale mám pocit, že pár lidí z čekárny odešlo. Pak mě Rendy opět odvezla na pokoj. Tam jsem zjistila, že jsme se rozrostly o další lidičky na bariatrii - obě tubu. Pak už jsem jen čekala, až si zavolají ze sálu. Těsně před podáním náladovky jsem musela, vzhledem k mým dnům, dát nový tampon. Byla jsem sestřičkou ujištěna, že vše mám zapsáno a na ARU o tom budou sestřičky informovány. Za dvě minuty 12 jsem odjížděla na sál. V tu chvíli se mi začalo honit hlavou jestli dělám dobře, jestli jsem se rozhodla správně, jestli to fakt chci. Na sále na mě již čekal pan doktor Netvor a házel na mě očkem. Chtěla jsem mu něco říct, ale nějak jsem to nestihla. Kamsi jsem se propadla. Vzbudila jsem se za tmy na ARU. Bylo mi skvěle, dokonce jsem si sahala na břicho, zda mě skutečně operoval. Nahmatala jsem obvazy a dren, tak jsem se uklidnila. Opět jsem usnula. Probudila jsem se s nepříjemným pocitem na zvracení. Hned mi sestřička píchla injekce a za pár minut mi bylo dobře. Chtělo se mi každou chvilku čůrat, ale moc mi to nešlo. Kolem půlnoci mi sestřička navrhla, že vzhledem k tomu, že mi to nejde, tak mě vycévkuje, abych nedostala bolesti břicha. Byla to ohromná úleva. Péče byla opravdu úžasná. Opravdu o mých dnech věděly a postaraly se naprosto o vše. Nevydržela jsem ležet na zádech a tak jsem chvilku ležela na jednom a chvilku na druhém boku, což bylo komplikované, protože kabely, na které jsem byla napojená dost protestovaly. Sestřička si ze mě dělala legraci, že se jim tam na kabelech uškrtím. Noc utekla ani nevím jak.
Den 3., 28.3., středa: Ráno začalo hygienou. Za vydatné pomoci chudáka sestřičky jsem došla na wc a pak do vedlejšího pokoje (neboť jsem sdílela jeden pokoj s mužem), abych se umyla. Díky za židli, která byla mezi umyvadlem a skříňkou. Konečně jsem dostala z pusy ten hnusný zápach. Byla to úleva. Jen ta sestřička nějak dlouho nešla. Seděla jsem na židli a v duchu přivolávala sestřičku. Měla jsem jedinou touhu, dostat se do postele. Konečně jsem byla zpět. Uf, aspoň si schrupnu. Omyl. Netrvalo dlouho a sestřička mi píchla něco proti bolesti a zvracení a jelo se na RTG. Dostala jsem tam jakousi čirou tekutinu, kterou jsem měla vypít. Díky za injekci proti zvracení, byl to hnus. Moje vrtké nohy mě sotva držely ve stoji, ale naštěstí vše proběhlo rychle a byla jsem s kladným hodnocením odvezena zpět do postele. Pak už následoval převoz na chirurgii. Víc si z tohoto dne nepamatuji. Jen vím, že vše pro mě bylo nepřekonatelné. Napsat SMS byl v ten den pro mě nadlický výkon. Pořád jsem spala.
Den 4. 29.3., čtvrtek: Ráno jsem vyskočila z postele jako jelen. Takový příliv energie jsem nečekala. Po převazu jsem si ke snídani dopřála dva či tři doušky jogurtového mléka a bylo mi báječně. K obědu jsem dostala vývar. Odpoledne jsem se domohla vyndání kanyly. Trochu mě začala bolet ruka. Odpoledne mě navštívila naše milovaná Jitulína. Zvedla mi náladu a ukrátila čas. Díky. Když viděla mojí lehce narůžovělou ruku, ihned mi zajistila u sestřičky led :lol: . Je to prostě ANDĚL.Ukázala jsem večer sestřičce ruku a ta mi na to dala mastičku a zavázala . K večeři byl Nutridrink. Ten mi tedy zavařil. Tlačil mě celou noc v žaludku, nebo v tom co po něm zůstalo. Večer jsme koukly na televizi a já sice usnula, ale jelikož některá z mých spolubydlících měla pocit, že musí vykácet celý deštný prales a tlačila mě večeře, tak jsem toho moc nenaspala.
Den 5., 30.3., pátek: Ráno na vizitě jsem ukázala ruku a opět mi byla naordinována mastička a zavázání. Doporučení mít ruku ve zvýšené poloze. K snídani opět jogurtové mléko. Ráno kolem 7.30 nás navštívil pan doktor Hrubý ( již zase přeměněn z pana Netvora), neboť vstoupil se slovy : " Tak co vy moje křehulky, jak je?" To mě pobavilo, nazývat křehulkami metráky, neuvěřitelné. Informoval nás, že budeme mít s ním sezení. V půl deváté pro nás přišla sestřička, že si nás pan doktor žádá do kulturní místnosti. Opět nás se svým šarmem informoval o následujících dnech a týdnech. Poskytl nám všemožné informace o stravonání, režimu a odpověděl na všechny naše otázky. Ptal se nás jak se cítíme a kdy myslíme, že domů. Já jsem se domluvila na sobotu. Den se pomalu vlekl. Po obědě, vývar, jsem si připadala, že mi někdo ukradl baterky. Byla jsem příšerně unavená. Pomalu celé odpoledne jsem prospala. K večeři byl opět Nutridrink, ale nechtěla jsem riskovat, tak jsem dorazila mléko od rána a bylo mi bezva. Usnula jsem ani nevím jak a vzbudila se až ráno.
Den 6., 31.3., sobota: Ráno honem umýt. Vizita přišla až kolem 8.hodiny. Sloužícímu panu doktorovi se příliš nezamlouvalo moje propuštění kvůli zánětu v ruce. Ujistila jsem ho, že v Praze máme též pohotovosti, nemocnice a v týdnu ambulantní lékaře. Dal si tedy říci. Na chodbě jsem pak potkala pana Jemného, pro změnu sloužil rychlou. Ten mě již z dálky zdravil a ptal se jak mi je a zda už se chystám domů. Zdůraznil mi, abych ruku nepodcenila a pokud to do pondělka nebude dobré, tak zajít na místní chirurgii či k obvodnímu. Rozloučili jsem se a prý už se na mě za měsíc těší. V 9.30 jsem opustila nemocnici a vyrazila autem k domovu. Domů jsem přijela naprosto unavená. Prospala jsem několik hodin.

Tak to je můj příběh. Pokud jsem na něco zapomněla, ptejte se, odpovím. Pokud jsem byla příliš podrobná omlouvám se.

_________________
Obrázek
39 let,vdaná, 2děti,
10.8.2006 bandáž ISCARE Praha, po 3 letech -10 kg
18.8.2011 konzultace v Turnově doplněno5 ml,30.8.2011 pro obtíže -0,5ml

21.10.2011 Turnov odstranění bandu,
27.3.2012 Turnov gastrický by-pass R-Y, 4.1.2013 žlučník
Vzhůru dolů k lehčím zítřkům....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 01 dub 2012 09:34 
Offline

Registrován: 14 črc 2011 19:57
Příspěvky: 955
Bydliště: blizko Prahy
Jaji velmi pekne a vtipne opisany pobyt :mrgreen: som rada,ze si to takto pekne zvladla!!!! Teraz uz len do boja s prebytocnymi kg! A uz sa tesim na stretko! A ako ruka? Este zlosti,ci uz sa hoji? ;)

_________________
1 super manžel,2 deti -Riško (6) a Anna-Mária (4), 38 rokov a 7.2.2012 tubu Turnov, max. vaha 115 kg Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 01 dub 2012 13:33 
Offline

Registrován: 27 srp 2011 22:41
Příspěvky: 1199
Bydliště: medzi Prahou a Mladou Boleslavou
Jajo, dík za tvoj opis. Pripomenul mi to pekné, čo na pobyte v TU bolo. :wink: Tvoja ruka zaujíma aj mňa, dúfam, že už to je lepšie. A tiež sa teším do Prahy na stretko, dúfam, že sa zúčastníš. :)

_________________
Obrázek


Obrázek

výška 172cm
najvyššia váha bola 132kg
najnižšia v dospelosti 72kg
mám 32 rokov, 1 manžela, 2 deti, 7 a 3 ročných chalanov :-)
9.11.2011-začiatok nového života= bypas Turnov


Všechny naše sny se stanou skutečností, pokud se odvážíme za nimi jít...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 01 dub 2012 16:07 
Offline

Registrován: 10 pro 2006 18:50
Příspěvky: 2822
Bydliště: Olomouc
Jajo, gratuluji k zdárnému zvládnutí gastra a operace :!: :!: Přeji hodně úspěchů v hubnutí :wink:

_________________
Obrázek
61 roků-bandáž 2007, 2008 reoperace-tubulizace-zhubnuto 20 kg opět přibírám,plánovaná reoperace Turnov 12.9.2012 nevyšla
hledám další možnosti !!!!!!!!!
10.10.2012 konzultace Ostrava Dr.Holeczy---váha 133 kg...... operace BPD byla 28.1.2013Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 01 dub 2012 18:36 
Offline

Registrován: 15 čer 2011 00:49
Příspěvky: 964
Bydliště: Slovakia
Jaja - gratulujem k zvládnutej opke a prajem aby ti kilá čo najskor ubúdali. Vitaj v novom živote !!! Je fajn napísať svoj príbeh ... a po dlhšej dobe si ho prečítať , a fandiť si čo sme pre seba spravili a dokázali !!!

_________________
1/2012 126kg , 1/2013 61kg , 1/2014 54kg , 10/2014 59kg - váha ustálená !

Obrázek

36rokov , v šťastnom manželstve , 13-ročná slečna , 1mačka
po 11-ročnom boji s nadváhou : tubu pri 126kg - 17.1.2012 v B.B., Dr.Marko
3/2013 mastopexia prs
10/2013 laser.opka varixov oboch nôh
3/2014 plastika "lifting" stehien a augmentácia prs



Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 02 dub 2012 07:25 
Offline

Registrován: 15 pro 2011 20:21
Příspěvky: 300
Bydliště: Vysočina
Jsem si málem cvrnkla do trikotu :mrgreen: super popsané díky ti.

_________________
Obrázek
Obrázek
10.04.2012 BYPASS ROUX Y začátek nového života při 135kg/Nejvíce však 150kg
36let,Přítel a 2 pejsci
10.10.2012 / 6 měsíců po Opce/celkem -31/-37,5kg 101,5kg
24.11.2012 99,9kg docentůra :)

31.12.2012 97,5kg -36,5kg/-42,5kg
09.10.2015 Narozen Kryštůfek
17.06.2013 Plastika bříška a rukou
15.10.2013 Žlučník
18.02.2014 Plastika stehen


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 02 dub 2012 08:02 
Offline

Registrován: 03 úno 2012 21:58
Příspěvky: 544
Bydliště: Střední Čechy
JAJA:velká gratulka k tak perfektně zvládnuté opce a pobytu v nemce a přeji mnoho štěstí do nového hubnoucího života.....:-)

_________________
Obrázek

36 let
opka plikace- OB 21.5.2012
Termín reopky: 27.5.2014 bypass SADI-P JBC p.prim. Vraný
před opkou 121 kg nyní 78 kg (02/2016)
Abdominoplastika 8.2.2016 JBC p.prim.Vraný

"život je nádherná kniha,ale nemá cenu pro toho kdo ji neumí číst"Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 02 dub 2012 18:58 
Offline

Registrován: 26 led 2007 23:05
Příspěvky: 1551
Bydliště: Kolínsko
Jajo,
hezky napsane, hltala jsem (kdyz nemuzu hltat jidlo, hltam cizi dusevni vlastnictvi :lol: ).
Ruka bude snad brzo v pohode a taky doufam, ze se odvazis jiz na srazik 21.4. :) Kdyz mate v Praze pohotovosti, tak i Harfu :P

_________________
Obrázek

26.03.2007 bandáž Praha, 110 kg (-> poté 129 kg)
07.03.2012 - band ex + tubu Turnov (112 kg)
16.04.2012 po cca 7 letech docentkou
28.08.2012 pouhá nadváha, 27.02.2013 NORMA


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 02 dub 2012 20:32 
Offline

Registrován: 25 led 2012 21:11
Příspěvky: 338
Bydliště: Teplice
Jajo, moc děkuji za popsání tvého pobytu v Turnově. Teď si zrovna s mým přítelem, který mi četl přes rameno, říkáme, že za tři týdny už budu mít touhle dobou po tom úžasném klystýru. :shock: :shock: :shock: No, když jsem četla tvé řádky, tak se začínám trochu bát a občas přemýšlím o správnosti svého rozhodnutí. :o :cry: :roll: Možná, že je lepší nic nevědět, ale přitom mi to nedá a hltám každou informaci. Když ovšem projdu kolem zrcadla, když zavítám na onu místnost s krátkou paží, když se nemůžu ohnout přes ten batoh a zavázat dětem boty, když funím jak bachyně když dobíhám do družiny, když, když, když..., pak nemám jinou možnost. Už se nemůžu dočkat :!: :!: :!: Díky a přeji krásné vysněné úbytky a hladký průběh. :D :D :D

_________________
Obrázek

44 let, 2 děti (24 a 9), skvělý přítel, zrzavý kocour (přítulný)
Opka: 24.4.2012 TUBU, Turnov, MUDr. Hrubý
Nadváhy a zároveň i úbytku 30kg dosaženo 10.10.2012
- 40kg dosaženo 10.4.2013
Motto: "Pod tlakem se z černého uhlí stává diamant" a o tom je život!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 02 dub 2012 21:01 
Offline

Registrován: 15 bře 2012 22:57
Příspěvky: 217
Bydliště: Praha
Jájo díky za info. Držím palce. Ruka bude dobrá.

Balbinko jsme na těch pocitech stejné. Pochyby,ale zároveň není jiná cesta. A těším se

_________________
Obrázek


Obrázek[/url]

39 let, souboj s váhou od 12 let, úžasný manžel, 2 krásné holčičky 8 let a 5let

2.5. 2012 TUBU Turnov Mudr HRUBÝ , v den operace 147kg A JE TO ZA MNOU. TEĎ VPŘED DO NOVÉHO ŽIVOTA.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 02 dub 2012 21:39 
Offline

Registrován: 19 úno 2012 23:54
Příspěvky: 237
Jájo, díky za milé počteníčko :-) popsala jsi to perfektně!!! :)
A co ruka už je to lepší??? Nebo už úplně dobrý??? Teda dát gastro těsně před operací tak to je fakt výkon.... Ale máš to za sebou gastro, i opku!!!...a zvládla jsi to suprově!!!! :-)
Když jsem tě viděla ve čtvrtek, vypadala jsi strašně dobře - a hlavně jsi teda nevypadala že bys měla po nějaké operaci, natož po takové.. Jsi fakt šikulka!!! :-)
Díky za info, že se dá skloubit operace i menzes, protože mě to zřejmě také čeká v období kdy budu v nemocnici... tak mě to trochu děsilo... tak se tím nemusím stresovat ,-)

Přeji ať se s bypáskem dobře sžijete :-) a život ti s ním krásně rozkvete :-)

Míša :-)

_________________
Obrázek

37let, 2 úžasné děti a bezva manžel :) BMI 42, v den opky 113kg
23.5.2012 MINI-BYPASS OMEGA... Turnov :) MUDr. Hrubý :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 03 dub 2012 08:51 
Offline

Registrován: 24 črc 2006 17:13
Příspěvky: 340
Bydliště: Praha
Díky, vše co jsem napsalal je pravda, fakt to tak u mě probíhalo. Ještě jsem zapomněla, že operace trvala dle pana Jemného přes 3,5 hodiny, proto už nedošlo na žlučník. Komplikace žádné nebyly, ale prostě tento typ operace je na takto dlouho.

_________________
Obrázek
39 let,vdaná, 2děti,
10.8.2006 bandáž ISCARE Praha, po 3 letech -10 kg
18.8.2011 konzultace v Turnově doplněno5 ml,30.8.2011 pro obtíže -0,5ml

21.10.2011 Turnov odstranění bandu,
27.3.2012 Turnov gastrický by-pass R-Y, 4.1.2013 žlučník
Vzhůru dolů k lehčím zítřkům....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 16 bře 2024 02:50 
Offline

Registrován: 10 bře 2024 10:32
Příspěvky: 6294
траг225.3PERFCHAPSexyДормфранTherBonuYvesвоскPrakбытотексTescTP20самоСодеMetaюрисхороEric3CN6
АксеHelgAffaFreeправкомиКонюBlueRemiпсевJustRoseBudsЮрасПетеHonoкнигStepDeepTescАртиучитКарп
DETOГеорBouqBurdFritКолоЧичаJoseЯновАлекШульпласHenrTonyHellAlejBertSallБондCathMosh9002Coto
Vogu9399SilvChocCircмолнпласРиклFallPaliКаплIoseSelaMickЕлисNicoQuanявляNickHerbПосоРаззЧурк
предНаумПадаZoneАрсеZoneR077diamZoneZoneZoneZoneZoneZoneZoneзакаZoneZoneZoneсереMasaZoneZone
ZoneBernпласMPEGдожиXVIIMabeгрампоэзРогоBookJardрасцMist8354ПазеSERGРизаARAGслужхороXVIItrac
МаксzeroRaveотлиМихнязыкбутырабоwwwmTrisMembАмилсертсертChowMondЛитРЛитРwwwnVirgЛитРНеелЛитР
СеняЛитРпроиBriaWithПушкАндрДонсXVIIназвSergйогоIntrBonuБрыниздаКириGreyаллиYorkМиха(Ведавто
BriaписаСказискуводиThomPanaОсипBernЗахаБереписапансавтоFranБабкстолExceШтолCustГлущMPEGMPEG
MPEGDrFeсореAntoLostSONYавтоОрлооптиАнатГольБараСувоtuchkasавтопарт


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení