fórum.bandingklub.cz
http://forum.bandingklub.cz/

TURNOV tubu 17.9.2012
http://forum.bandingklub.cz/viewtopic.php?f=19&t=1504
Stránka 1 z 1

Autor:  pivuska [ 25 zář 2012 10:13 ]
Předmět příspěvku:  TURNOV tubu 17.9.2012

Tak na vyžádání také přidávám svůj deník z nemocnice, ale nejspíš už se zde nedočtete nic nového :)

17. 9. - Příjem už byl zavřený, jelikož jsem si nakráčela na půl druhou (má se chodit dopoledne). Takže rovnou na chirurgii lůžkové odd. Vzali si papíry, uvedli mě do pokoje, převlíct. Během dne pak 2 krát klyzma, injekce do břicha (možná to bylo až další den, už nevím), kontrola oholení, vyčistit pupík, spoustu papírů ohledně zdr.stavu atd. Já už ten den nic nejedla a v nemocnici už taky logicky nic nedostanete, od půlnoci už ani pít. Pořád chodí měřit teplotu. Na pokoji jsem s paní, která je stejného ražení jako já - tak jsme se dost nasmály. Byly tam žákyňky, každá jsme měly jednu a byly velmi milé. Takovou péči jsem neměla snad nikdy a asi už ani mít nebudu :-)

18. 9. - Injekce, teplota, prášek, který jsme si měly vzít večer, ale nějak jsme nepochopily, že když něco najdeme na mističce na nočním stolku, tak to máme spolknout :-) Další dotazníky ohledně cenností, nachystat tašku na ARO (hyg.potřeby, ručník, brýle). Zavedení kanyly.
Spolubydla šla kolem 10hod já se tam nudila až do půl 3, kdy ji přivezli rovnou na pokoj a mě začali chystat: vyčůrat, převlíct do jejich košile, zafašovat nohy, injekce-po té už se nesmí vstávat. No a pak i s postelí odjezd. Přelezení na jiné lehátko a na sál. Na sále přelézt na stůl, pohodlně se uvelebit, pravou ruku rozpažit, kyslík a adie :-)

19. 9.- Probuzení na ARU někdy v noci, je mi děsně zle, chci zvracet, volám sestru (nemůžu najít mačkátko), injekce proti zvracení, zlepšení nic moc. Sestra mi vytáhla tampon, který jsem si dala preventivně před opkou. Nic mě nebolí, jen to zvracení je děs. Žádám další injekci, ale prý je to moc brzo, takže se dávím a trochu to ulevilo. V hlavě přemítám, kolik operací budu muset ještě za život podstoupit a redukuji je na minimum - dokonce jsem zavrhla i třetí dítě :-) Ráno hygiena. Mísa do postele - bez šance, takže jsem si sedla na mísu na židli - to už šlo (jinak by cévkovala). K umyvadlu jsem si došla, ale jak jsem vstala krev po celých nohách - přišla menstruace :-) Jsem na kapačkách. Do zadku píchají na bolest, do kanyly na zvracení. Dopoledne jedu zpět na pokoj. Zbytek dne je mi pořád dost špatně, ale na záchod si už chodím sama, lehce usrkávám čaj, sem tam se ještě dávím a pospávám. Na noc prášek na žaludek, v noci antibiotika do kanyly.

20. 9. - Dnes je mi mnohem líp, jen nemůžu vydržet ležet. Pořád se vrtím, otáčím, snažím se chodit. Nutkání na zvracení jen minimální. Myslím, že tento den dopoledne nám vytáhli dren. Konečně mi sundali kanylu (od rána jsem si o ni říkala, až odpoledne si na mě udělali čas). Sprcha! Nemůžu spát, v noci se budím a nudím se. Hromadné instrukce od nutriční poradkyně.

21. 9. Už je to rutina - ráno a večer prášek na žaludek, posrkávání čaje, ke snídani jogurtové mléko (nepila jsem), k obědu čirý vývar, večer Nutrydrink (nepila jsem - hnus). Chci domů. Hromadné pooperační instrukce od Hrubáčka.

22. 9. - Tak konečně jdu domů. Nic mi není, klidně bych si to střihla hned znovu. Opět otevřená možnost třetího dítěte :D

Tak asi tak. Už si to nepamatuji úplně přesně, tak možná některé věci se děly jiný den :-) Ale to není moc důležitý. Hlavně tam byli všichni moc milí a snažili se. Sice sem se těšila, jak si tam odpočinu a budu číst a poslouchat hudbu. Ale nakonec jsem tomu moc nedala - vůbec se mi nechtělo a spaní taky moc nešlo, asi jak jsem pořád ležela, tak to tělo nebylo unavené.
Jo a ještě jedna úžasná věc. Když jsem se chodila procházet ven za nemocnici, tak jsem tam normálně potkala srnku a srnce...krásný zážitek, nechali mě si je pěkně prohlídnout a bylo to vážně poetické.

Autor:  Jitka Klauzová [ 25 zář 2012 10:34 ]
Předmět příspěvku:  Re: TURNOV tubu 17.9.2012

Pivuško :P

moc Ti gratuluji ke zvládnutí operace, myslím, že průběh byl výstavní.... :P

Autor:  qwys [ 25 zář 2012 13:34 ]
Předmět příspěvku:  Re: TURNOV tubu 17.9.2012

Pivusko
vzdycky kdyz si ctu tyhle pribehy, vrati me to skoro regresne zpatky na pokoj a prozivam to znova :lol: a kdyz se pak clovek vidi za par mesicu... nelituje :mrgreen:

Autor:  Petra74 [ 25 zář 2012 14:54 ]
Předmět příspěvku:  Re: TURNOV tubu 17.9.2012

pivuska - Tak jsem doma ze zaměstnání a v klidu jsem si přečetla celý tvůj průběh z pobytu v Turnově.
Gratuluji ke zdárnému zvládnutí operace. Jsem zvědavá jak to všechno zvládnu já.

Autor:  RAMITEŠÁ [ 25 zář 2012 15:31 ]
Předmět příspěvku:  Re: TURNOV tubu 17.9.2012

PIVUŠKO velká gratulace ke zvládnutí opky. Jak píše QWYS-vrátíme se zpět na pokoj,ale hned jsme opět v realitě a nám moc fajn bez těch několika kil co máme už dole. To vše tě čeká a máš se nač těšit... :-D

Autor:  BalbinkaTP [ 25 zář 2012 22:57 ]
Předmět příspěvku:  Re: TURNOV tubu 17.9.2012

Pivuško, přesně tak,tvůj popis mě hodil o 5 měsíců zpět a byla jsem na pokoji č. 500. Často jsme chodily s kolegyňkou za nemku na lavičku a popíjely kafíčko nebo nutridrink. Točil se se mnou celý svět, ale stálo to za to!Gratuluji, tu nepříjemnou fázi máš za sebou, teď přijde to lepší :!: :shock: :o :roll: :lol: :wink: :D

Autor:  pivuska [ 28 zář 2012 12:29 ]
Předmět příspěvku:  Re: TURNOV tubu 17.9.2012

Děkuji všem za gratulace. Teď ještě ta kila, ale to je jen otázka času, když vidím, jak to krásně šlo vám všem.
Já byla na pokoji 503, byly jsme tam vždy jen dvě (za můj pobyt tam prošly dvě paní) a bylo to fajn.

Autor:  mamutice [ 30 zář 2012 13:51 ]
Předmět příspěvku:  Re: TURNOV tubu 17.9.2012

Ivčo, konečně jsem našla ten Tvůj příběh z nemocnice, už se také těším :) jsem ráda, že jsi to tak dobře zvládla a gratuluji a držím palečky ať to jde dál tak dobře dolu :)

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/