fórum.bandingklub.cz
http://forum.bandingklub.cz/

tubulizace, MOSTIŠTĚ 13.září 2012
http://forum.bandingklub.cz/viewtopic.php?f=19&t=1506
Stránka 1 z 1

Autor:  snehurka [ 30 zář 2012 16:33 ]
Předmět příspěvku:  tubulizace, MOSTIŠTĚ 13.září 2012

Tak mám chvilku času, tak taky přispěji svou troškou do mlýna ….


12.9.
příjem v Mostišti do 11 hod. Starší dcera je ve škole, malá má teprve 2, nemá ji kdo hlídat … nedá se nic dělat musí jet taky. Manželovi to samozřejmě vůbec nepasuje, do Mostiště je to něco přes hodinu cesty, je nervozni, stále spěchá a neustále telefonuje. Do toho za Brnem zácpa , zdržení asi půl hodiny, jedeme krokem . Prcek celou dobu v autě řve … říkám si, jak to pěkně začíná. Na příjmu mne berou hned, vyplním dva dotazníky a mám čekat na chodbě, než pro mne někdo příjde. Sedím, resp. lítám tam za malou … manžel telefonuje … všímám si paní silnější postavy, jak jde taky na příjem. Je moc sympatická, tajně doufám, že spolu budeme na pokoji. Půl hodiny uběhla, můj už to nevydržel, dává mi pusu a letí do práce. Prosím ho, ať jede opatrně a za jízdy netelefonuje . Za chvilku vychází sestra a vede mne na oddělení , tam podstatě příjem znovu. Dívám se na zeď, kde už jsou na nástěnce rozepsané pokoje, na jednom pokoji 4 ženy, já jsem psaná na pokoj č. 8 sama. …. Asi to mělo něco do sebe, že jsem si zamluvila ten nadstandard. Pokoj byl nádherný, úplně nový, tv na zdi. Byl to pokoj pro tři a já tam byla sama.
Jinak , ráno jsem snídala o půl osmé a v nemce už mi nic nedali … takže jsem celý den umírala hlady. Respektive kolem čtvrté jsem to už nevydržela a rozdělala jsem jednu z čokolád, co jsem měla nachystané pro sestřičky. Jinak samozřejmě už při příjmu sestry dostaly první várku pozorností, tj. dvě Illy kávy a dvě bonboniéry. Jinak celej den nic, sem tam nějaký prášek, injekce, objevil se doktor Šimoník i anesteziolog. Lékaři tam neustále spěchají a ni se jich nestačíte na nic zeptat. Sestry jsou tam zlaté.13.9. ráno budíček o půl šesté … uklízečka , ale já se nedám a vstávám až kolem půl osmé... rychle sprcha, nachystat věci na jipku … telefon, kartáček atd. TO už přišly sestřičky, obvazují mi nohy. Okolo půl deváte mne vezou na sál, ležím na lehátku, nahá, přikrytá jen plachtou. Vezou mne dvě sestry, přiletí třetí … nevím jestli sestra nebo uklízečka a křičí za náma do výtahu, že máme další příjem a neví kam ho dát a že není možný aby byl někdo na pokoji sám a jiní po šesti. To se mne celkem dotklo. Zvedla jsem se z lehátka a říkám jí, že jsem se nikoho neprosila, abych byla sama, a že tam klidně budu mít ráda tu paní co jde na stejnou operaci jak já. Ona se omlouvá, že to tak nemyslela a nebylo to na mne a prý ať si nedělám starosti, že ona už to nějak vyřeší.

No na sále dostávám injekci a pamatuji si jen že se nemůžu vůbec nadechnout a mávám rukama že nemůžu dýchat. Nevím co to bylo dodnes …

Probuzení na jipce opět nic moc, moc si to nepamatuji, ale opět nějaký záchvat, panika, hrozná zima, dávají mi další peřinu. Co se týče operace nevím, pouze jsem zaslechla, že jsem se na sále počurala a něco že mne museli intubovat. Nevím Třikrát jsem se ptala a nic jsem se nedozvěděla, že prý vše vpořádku. Jinak den na jipce opravdu opruz, těžce jsem nesla tu sondu v nose, neustále mne dráždila a já zvracela, respektive dávila se. Na sestřičku co mi říkala , že to musím vydržet už jsem byla háklivá. Nedala jsem se a celou dobu chtěla něco od bolesti a proti zvracení. No nakonec jsem to nějak přežila, ale ten den jsem opravdu litovala …


14.9. Probuzení opět na jipce , noc celkem šla, dozvídám se, že hadičku budu mít asi do oběda, myslím si, že už to nepřežiju. Naštěstí už nezvracím. Převáží mne na můj pokoj , kde už na mne čeká moje kámoška tubu z jipky. Petra je super, máme stejně staré dítka, tak nám huby pořád jedou. Dodnes si píšeme a už se těším až se jednou štíhlé jak laňky sejdeme. Dostávám kapačky a léky od bolesti. Asi v 10 mi sundali ten zázrak z nosu a dost se mi ulevilo. Jelikož jsem byla i zacévkovaná, tak mi vytáhli i další hadičku, abych si mohla chodit na wc, párkrát jsem se prošla a sundali i obvazy z nohou. Už je mi fajn, večer přijel manžel, uklidnil mne, že doma je taky vše ok … tak jsem byla vklidu.


15.9. Sobota nic zajímavého, stále mám dren a musím na něj myslet, když jdu na toaletu. Jsem hrozně učuraná, zdá se mi že chodím pořád. Kapačku už nemám, dostala jsem první hrnek čaje,
jeden na den. Stačí mi to , ani ho nedopiju. Ale čurat chodím pořád. Chvilkami pospávám, dívám se na telku, vytahuju tablet. Večer dávám první sprchu.

16.9. Neděle už o ničem, ráno mi vytáhli drén ( Peťce ho nevytáhli, tak se jí pobyt o den prodloužil) . Hned po té sprcha a umyté vlásky. Cítím se výborně, dokonce ležím na břichu. Mám vypít
litr čaje. A musím se pochválit dala jsem to.

17.9. Ráno vyndali Peťce drén a tak jsme se šly zvážit. Každá máme dole 6 kilo a radost velikou. V 10 hodin ráno už sedím s manželem a naší nejmenší princeznou v autě. Samozřejmě jsem se se všemi patřičně rozloučila, sestřičky dostaly karton vína a doktor Šimoník taky. … Kvůli prohibici nic tvrdšího nešlo.


Jinak doma jsem ihned zapojena do toho kolotoče, protože jsem nikomu neřekla, že jdu na operaci, tak to ani jinak nešlo. Malá chodí naštěstí po obědě spinkat … tak jsem chodila s ní. Ale byl to pro mne opravdu záhul, po jakékkoliv činnosti jsem se cítila úplně vyřízená. Dnes už je mi skvěle , únava přešla a cítím se výborně.

Nemocnici v Mostišti mohu s klidným svědomím každému doporučit!!

Autor:  spendlicek [ 30 zář 2012 19:12 ]
Předmět příspěvku:  Re: tubulizace, MOSTIŠTĚ 13.září 2012

Sněhurko, gratulace ;-)

Jen nevím, proč Ti neodpověděli, proč jsi se počurala a proč jsi nemohla dýchat :?:

Ale už se těším, až tohle budu mít koncem listopadu i já za sebou ;-)

Autor:  Jitka Klauzová [ 30 zář 2012 19:29 ]
Předmět příspěvku:  Re: tubulizace, MOSTIŠTĚ 13.září 2012

Sněhurko :P

to je naprosto luxusní průběh operace, zvládla jsi to skvěle, a s tím počuráním, s tím se vůbec netrap, oni jsou v nemocnicích zvyklí, já měla výčitky , že na JIPu pořád sestru obtěžuju aby mi podala mísu a ona mi říkala jak je ráda, že vůbec čurám do mísy, že jsou tam lidé po operacích a bývá jich dost, kteří ani nevědí , že jsou počuraní, což pro ni znamená pořád umývat pacienta a převlíkat postel :mrgreen: , takže to je to poslední čím bych se zabývala, víc by mě asi na Tvém místě trápila ta dušnost :P , ale proto, že to nikdo neřešil, tak předpokládám, že je to již v pořádku, tak se holka opatruj a přeji Ti hoooooodně shozených kil :P

Autor:  BalbinkaTP [ 30 zář 2012 20:05 ]
Předmět příspěvku:  Re: tubulizace, MOSTIŠTĚ 13.září 2012

Sněhurko, gratuluji k zvládnuté operaci a přeji ti mnoooho shozených kileček k tvojí spokojenosti :D :D :D :D :D :D :D

Autor:  snehurka [ 30 zář 2012 20:06 ]
Předmět příspěvku:  Re: tubulizace, MOSTIŠTĚ 13.září 2012

Holky děkuju, jsem ráda že to vůbec někdo čte ...


Jituško tobě to hubnutí jde taky krásně!!! Měla jsi nějaké prostoje? Jak ti to šlo postupně? díky moc

Autor:  Jitka Klauzová [ 30 zář 2012 20:13 ]
Předmět příspěvku:  Re: tubulizace, MOSTIŠTĚ 13.září 2012

Sněhurka

holka to víš , že to čteme, všechny jsme zvědavé jak na tom byli jiní :mrgreen:
prostoje jsem samozřejmě měla při přechodu z tekuté na rádoby kašovitou ( tu jsem ale moc nedodržovala spíš to byla taková hoooodně rozkousaná než kašovitá) , jsem stála s váhou 3 týdny během tý doby jsem málem skončila u Chocholouška, protože jsem se bála, že už víc nezhubnu, ale pak se to rozjelo a od tý doby si tak pomalu hubnu tempem 1-1,5 kg týdně, někdy ale míň třeba jen 0.8kg jindy zase 2 kg, ale je tedy pravda , že pořád pečlivě vážím všechno jídlo, ale mám to tak, že někdy ani nesním všechno co jsem si připravila do krabiček a jindy zase šilhám hlady, že si vezmu ještě jednu porci navíc , ale zváženou samozřejmě, nejhorší když si dám třeba jen zeleninu tak to mám pak hlad a stejně si ještě něco pak musím dát.

Autor:  muchomurka99 [ 01 říj 2012 09:29 ]
Předmět příspěvku:  Re: tubulizace, MOSTIŠTĚ 13.září 2012

Sněhurko...krásně napsaný...úplně jsem se v myšlenkách přenesla zpátky do Mostiště...i na pokoj č.8 :lol: :lol: ...tam jsem ležela po návratu z JIP...hned na posteli pod TV, taňule u zdi a s námi tam ležela "ledvina". :twisted:
Přeji ti, ať brzo odvoláš, že jsi ten den na JIP litovala...věř, že na bolístky člověk rychle zapomíná...a jak ti budou mizet kila, budeš šťastnější a šťastnější... :wink:

Autor:  snehurka [ 01 říj 2012 10:48 ]
Předmět příspěvku:  Re: tubulizace, MOSTIŠTĚ 13.září 2012

Balbinka, Muchomůrko 99... holkdy díky moc za podporu. Kéž by mi to šlo tak dobře jak vám. Na některé metříky je opravdu radost hledět, na jiné zas boužel opak. díky

Autor:  Gabka [ 03 říj 2012 23:14 ]
Předmět příspěvku:  Re: tubulizace, MOSTIŠTĚ 13.září 2012

Nazdárek děvčata.
Mooooooc děkuji za přesný popis dní v nemocnici v Mostišti. Mám tam termín 9. ledna. Mohla jsem jít už v prosinci, ale pan doktor mě tím tak zaskočil, že jsme se domluvili až na leden. Jinak máte pravdu, Mudr. Šimoník je zlatý člověk, který se na obézního člověka nedívá s opovržením.
Ve zdravotnictví pracuji již víc jak 20 let a toho opovržení ke své postavě jsem si zažila dost.
S tím počůráním si doopravdy nic nedělejte, děje se to všude dnes a denně. A ne jenom to počůrání.
Jelikož v tom pracuji, tak mám ze všeho docela dost strach, ale už jsem se rozhodla a pan doktor mi dal vlastně zrovna termín, takže jsem neměla čas se ani jinak rozhodovat.
Teď bude boj s mojí maminkou, až jí to oznámím, protože celý život taky pracovala jako zdravotní sestra a čím je starší, tím víc je úzkostlivější a jelikož má 50 kilo, tak se do mě neumí ani vžít.
Tak zdravím všechny, kteří to mají již za sebou a vlastně i před sebou. paaaaaaaaa

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/