fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 22:13

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Bypas Břeclav
PříspěvekNapsal: 09 led 2013 22:08 
Offline

Registrován: 06 led 2013 16:30
Příspěvky: 18
Bydliště: Kroměříž
Byl jsem požádán spolubojovnicí o popsání svého pobytu v Břeclavi, posílám tedy výňatek ze soukromě zprávy, snad to nebude vadit a někoho to třeba bude zajímat.
Ahoj, Mudr Čierny je v pohodě, nemyslím si, že by ti nějak huboval kvůli pár kilům. Já jsem mu taky řekl, že týden před přijetím jsem měl o 4kg méně, ale byl jsem na dovolené a "trochu" jsem to neuhlídal. A hlavu mi neutrhl. A ještě máš čas, nějaké kilo zhubnout. Když nasadíš ráznější dietu, nějaké kilo ještě půjde dolů, i kdyby jen pro tvůj lepší pocit. Na sonu jsem měl středně těžce ztučnělá játra a očividně to ničemu nevadilo. Pokud by od operace ustoupili, tak jedině proto, že by to bylo nebezpečné a v takovém případě by to bylo správné řešení. Pokud bylo ultrazvukové vyšetřen v pořádku, tak by tě to potkat nemělo. Zato změna z laparo na obyčejné řezání se stát může. Ale nezapomeň, že nemůžou dělat nic proti tvé vůli, takže když dopředu řekneš, že si nepřeješ být operovaná klasicky, v případě, že by to nešlo laparoskopicky, tak ti musí vyhovět. I když si nemyslím, že by jizva vadila víc, než nezhubnutí. Navíc v současnosti se dá jizva dobře odstranit. Pokud nemáš cukrovku, nemělo by hojení být nějak zhoršené, jen delší než laparo a dá se tomu opět dopomoci nějakými preparáty, to je ale lépe konzultovat přímo s operatérem. U té paní, nebyly tam játra chycená i jinak, např. alkoholem? Ten je pěkně zdevastuje a nedivil bych se, kdyby se jim do toho nechtělo, kdyby byly chycený.
S tou obtížnou intubací. Opět nejlépe konzultovat s anesteziologem. Myslím, že za mnou před operací přišel, ale na 100% si jistý nejsem. Tak na 99. :-) Opět, nemůžou dělat nic proti tvé vůli a když řekneš ne, tak nemůžou pokračovat. Ale nemyslím, že by jsi to nedokázala vydržet. Je to asi podobné gastroskopii, dělá se to v lokálním umrtvení, ale nepříjemné to bude, o tom žádná. Při celkové narkóze přestaneš dýchat, takže potřebují zajistit přístup kyslíku do plic. U mně s velkými ústy to byla asi brnkačka a šlo to rychle, ale u špatného přístupu k dýchacím cestám (malá ústa- píše se, že to je když mezi rozevřenými zuby není více než 3cm místa, to je dost málo,ne?) by to mohlo trvat dlouho, než se trefí a ty nechceš být dlouho bez kyslíku, že ne? :-) Proto by to musely udělat dříve, než odpojí mozek. Nepříjemné asi ano, ale nepříjemných věcí člověk musí v životě vytrpět hodně. Mně dělalo velmi špatně gastro, ale co, člověk se přemůže a vydrží.
Ohledně pobytu v nemocnici je užitečné vlákno: viewforum.php?f=19
a toto: viewtopic.php?f=37&t=989
S mou chabou pamětí ti přispěji i já. Šel jsem na příjmovou chir. ambulanci, poseděl v čekárně, pak mně paní zavolala k okénku, chtěla papíry, poslala mně na odd. Chir C. došel jsem na odd., u sesterny jsem potkal Mudr Čierneho, vzal si mně do místnosti s pár stolky( jídelna? společenská místnost?) naproti sesterně, poptal se co a jak, zjistil že nemám psychologické vyšetření, tak mi řekl, že ho objedná u nich. Sestřička mně pak poslala na centrální příjem o patro(nebo 2?) výš. Nakonec jsem to našel, chtěli průkaz totožnosti a kartu poj., pár otázek a nazpět na odd. Tam mně poslali na pokoj a za chvíli hnali na psychologické vyš. zpět na odd. měření tlaku, teploty, podepisování formulářů. Nuda, čtení knih, TV. Vizita, při kontrole lýtek zatuhnutí (o dovolené jsem dlouho řídil, podezření na zánět žil, zrušení operace? Kontrola na ultrazvuku, zánět žil nepotvrzen, internista dává zelenou. Nuda, přečteny 2 ze tří knih, měl jsem si vzít více! Sestřička si mně odvedla na holení operačního pole. Holení nasucho ve spoďárech nic moc, ale byla to rychlovka.Sestřička přišla zajistit žílu, nastavuji jedinou svou hezkou v pravé loketní jamce. Zdařilo se! Nuda. Večer sestřička donesla prášek na spaní. V noci jsem jak takž spal, holt cizí prostředí. Ráno už žádné tekutiny, takže kapačka a čekání. Musel jsem si zbalit věci na jipp( viz odkaz výše) a nasadit si apartní stahovací punčochy. Moc nedrželi na mém neforemném těle. Brali mně kolem jedenácté. Přišel saniťák, odbrzdil lůžko a hurá technikou "naraž do každého rohu v dohledu" na sál. V předsálí svlékačka pod peřinou, ladný krytý přeskok na lehátko a už mně vezli. Na sále veselá sestřička vesele zdělila, že žilní přístup potřebují na levé ruce, ne na pravé, takže vesele píchla do mé ruky bez žil. Trefila hned, šikovná. Na nohy nějaké kompresní nohavice a přišel veselý anesteziolog. Odlehčený rozhovor, přichází MUDr Čierny, pár slov, začínáme. Čekám, kdy mám začít odpočítávat od stovky dolů, ale během 3 vteřin jsem v limbu. Po probuzení celkem silná bolest, převoz na jipp, injekce a je dobře. Podřimuji, kape kapačka, kyslík, jednou za čas se spustí automatické měření tlaku, tlak mám krásně nizoučký. Podřimuji, poslouchám ruch na odd., píši sms, další injekci neodmítnu, nuda, nic nebolí. Kontrola doktorem ok, nuda až do rána. Ráno vstávám k lůžku, trochu se zkulturním u umyvadla, prohlédnu, co to ze mně čouhá, injekci nechci-nebolí to, kontrola lékařem a hurá zpět na odd. Kapaly kapačky, polehával jsem, zaběhl na záchod(na pokoji) a nic zásadního se nedělo. Další den drény ven, konečně sprcha, trošku teplota, ale ok. Převazy, procházky po oddělení a v pátek domů. Zatím vše,když tak se zeptej.

_________________
Obrázek

1.10.2011 váha 234,6Kg
28.8.2012 Bypas Břeclav, váha 199Kg
32 let, svobodný, bezdětný


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bypas Břeclav
PříspěvekNapsal: 10 led 2013 09:06 
Offline

Registrován: 08 pro 2011 12:55
Příspěvky: 735
Teda, musím říct, že se nám tu objevil další pisálek, po němž je radost příspěvky číst. Nejen, že to má hlavu a patu, obsah skvěle zpracován, gramaticky v pohodě...ale hlavně, má to jiskru a vtip...jak je již chlapům od přírody dáno...stručně vystihnou to, co chtěj sdělit (i když tady mi delší frma vyprávění vůbec nevadila :wink: ). Pepo... dík za milé počteníčko :P
Podobně se tady s námi dělil o zážitky Jindra...kdepak je mu konec???
Jindro...ozvi se!...chybíš nám tu jako člověk, i jako pisatel! :wink:

_________________
Obrázek

Obrázek

Motto: kdo nechce, hledá důvody... kdo chce, hledá způsoby...

termín tubu: 26.1.2012, MUDr. Šimoník-Mostiště při 125,6kg
18.9.2013, abdominoplastika + paže, MUDr. Jelínková-FN Bohunice Brno
4.12.2013, převisy stehen-ex, MUDr. Jelínková-FN Bohunice Brno
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bypas Břeclav
PříspěvekNapsal: 10 led 2013 23:21 
Offline

Registrován: 08 led 2013 01:35
Příspěvky: 113
Bydliště: Brno
Hezky se to četlo :) po pravdě, mi tyhle veselé článečky dost pomáhají uvolnit se, před celým procesem, co mě snad čeká a být v klidu :)
Díky ti !

_________________
Obrázek

Obrázek

16.1.2013 Konzultace SurGal Clinic
21.1.2013-30.1.13 Kolečko
26.2.2013 TUBU-Sleeve resekce SurGal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bypas Břeclav
PříspěvekNapsal: 16 bře 2024 03:04 
Offline

Registrován: 10 bře 2024 10:32
Příspěvky: 6294
звуч231.1PERFCHAPПятнMPEGJasoMPEGMPEGCharнебоMcBaнасттексtechTescTescБыкоTescAllaWorkТергДмит
компFranAnupМихеDeepSongиллюFranNinaXVIIHerbombrЭшелЦвет(192ВачкРеваTipsRhinMetaВелиAlbeВолч
NickКэвэThisАвгуСаймМагапортRogeславБуто(189ELEGJoseКупеNikiзаочдеятHenrМанниспаО`ДосертCoto
TrasPushGUESLowlволеElegMoneCascИспоPaliWillФазиModoдемоЕвгеАкулЕремпрогAiliPresМацаЧернBegi
MarkСодеRafaZoneянваZoneChetсереZoneZoneZoneZoneZoneZoneZoneзакаZoneZoneZoneсерекоммZoneChet
ZoneFragЧуднInduмерцтрадElecDiabcaseхудоgirlMagi3801WBQiDaliстекLineOlivFranПобезначсферFLAC
FromPastпазлзолоОрлоГалаTinyTypiAdobWhenBerlUnitChouлайкRoyaЛитРЛитРInteаспеЛитРЛитРЛитРавто
RepaVIIIбанкБондВиноЦадакандReno(186ЕльяактетеаттеатВельКобзИванхрисkillмумиComeМатуБаркКарт
иносКоляesteBarbGregSickГартPipeПетрAudiWarnЧукоТитоБолеволнJeweиучаспутСуроДереофисInduIndu
InduзаниновоавтоNoveкнигPoweкурсRobeВестLoveЛеонвокрtuchkasPapeписа


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení