fórum.bandingklub.cz
http://forum.bandingklub.cz/

Dellin pobyt v Břeclavi
http://forum.bandingklub.cz/viewtopic.php?f=19&t=1852
Stránka 1 z 1

Autor:  Delli [ 28 led 2013 15:46 ]
Předmět příspěvku:  Dellin pobyt v Břeclavi

Ahoj, tak i já konečně mohu přidat svůj příběh.

Den nástupu 24.1.2013

Do Břeclavi mě vezl manžel, zhruba na 8:00. Šla jsem do chirurgické ambulance a pak do příjmové kanceláře a hurá na oddělení, to jsem měla ještě stále dost humoru, čekala jsem, že budu víc nervozní.
Na oddělení mi řekli, že se mám posadit, že dodělávají vizitu atd. Tak jsem jim řekla, že mě venku čeká manžel a jak dlouho to bude trvat, říkali tak 30 minut, tak jsem se jich zeptala, zda si tam mohu nechat věci a jí teda nějak ven, neměli s tím problém, ještě jsem se zeptala, zda musím být na lačno nebo si mohu dát snídani a snídaně prošla, tak jsme si do místního bufetu.
V 9:15 už jsem opět stála před oddělením chirurgie a loučila se s manželem a bylo to hotové slzavé údolí, skoro jsem jela zase domů. Nakonec mě opustil a já až do 11:00 čekala na příjem v jídelně (taky jsem ještě mohla být s ním, kdybych to věděla).
Ale na pokoj jsem se dostala, dokonce jsem dostala i oběd (vývar) a seznámila se paní co tam se mnou ležela, šla na operaci s rukou. Měli jsme dvojlůžák s televizí a sociálním zařízením :) (krom sprchy, ta byla na chodbě).
Den se vlekl, ale paní povídala a povídala a povídala a televize hrála a hrála a byl večer, tu noc jsem si nebrala ani prášek na spaní a krásně spala až do rána.

Pátek 25.1.2013 - den operace
Ráno nás v 5:00 probudili, napíchli mi kanylu a dali punčošky a na vizitě jsem se dozvěděla, že jdu okolo 9:00 na sál. Hmm, nervozita stoupá.
Čas se táhnul, 9:00, 9:15, 9:30 už jsem myslela, že na mě zapomněli. Okolo 10:00 přišli sestry a sanitář a frrrr, už jsem jela. Pořád jsem čekala na nějaký oblbovák, ale nic jsem nedostala. Dojela jsem do předsálí a tak jsem ještě 45minut ležela a čekala a jen pozorovala hodiny nad sebou.
Potom došel doktor, já vyslékla svou košilku, hupky dupky na operační stůl, přikrytá prostěradlem jsem jela na sál. Tak si mě rovnali a pak už jen brnění obličeje a ................................
ve 14:00 probuzení na JIP a šílené bolesti. Jen vím, že jsem pořád naříkala "au au" a doktorka pořád jen "musíte dýchat, musíte to prodýchat" pak asi zabrali léky od bolesti a mě se udělalo lépe a až do večera jsem pospávala a snažila se vyrovnat se suchem v ústech, trochu pomáhali citronové tyčinky a proplachování vodou, při kterém se mi taky stalo, že jsem měla náznak zvracení, spíše dávení, nevím jak to popsat, ale opět nějaké zlato a uklidňovák v kapačce pomohlo. No a v mezičase jsem ještě měla nějaké kuličky procvičování plic. Ve 20:15 mě zvali na procházku po chodbě, došla jsem si na záchod, to bylo super, z ležení mě boleli záda, jenže mě to taky probudilo. A já pak celou noc čučela na hodiny, prášek na spaní mi nedali, ten bych prý musela zapít a pít nemohu.

Sobota - 26.1.2013 - 1. pooperační den
Dočkala jsem po dlouhé noci rána, došla sestra a já jí hned otravovala, že chci na záchod a procházku po chodbě, vyčistila jsem si zoubky, napatlala deodorantem a šup do postýlky. Pak se měnila služba, nová sestra mě doporučila se vysléci, celou mě u lavoru u postele namydlila, opláchla, utřela, nakrémovala, dala čistého andělíčka a já jsem měla chvíli dojem, že jsem v nebi.
Nevím kolik bylo, ale dočkala jsem se a převáželi mě na obyčejný pokoj, kde nade mnou neblikalo tolik přístrojů a čekala spoluležící s operovanou rukou. Tak jsme klábosili, měnili mi kapačky, dostala jsem dovoleno vypít 2 skleničky vody (přišlo mi to málo, nejraději bych celou cisternu, ale vzápětí jsem zjistila, že ani ty dvě skleničky nedám :lol: ) a čučeli na televizi, na volby. A je tu večer, prášek na spaní a spánek až do rána.

Neděle - 27.1.2013 - 2. pooperační den
Dneska propustili mojí spolubydlící a zůstala jsem sama. Okolo 11:00 jsem se dočkala vizity a doktor povolil vyndání drenů, ooooo to najednou byla svoboda :). Den utíkal, docela rychle, spala jsem a dívala se na televizi, četla a chodila po chodbě. K obědu jsem dostala vývar, moc dobrý a k večeři ředěný jogurt a ten mi vůbec nechutnal :D
Na noc jsem si vzala sice prášek, ale dlouho zabíral a v noci jsem se stejně budila.

Pondělí - 28.1.2013 - 3. pooperační den
Vizita, doktor - propuštění a huráááá domů :)


A teď jsem doma a tápu co mám jíst, protože té tekuté moc nerozumím, nejraději bych do sebe pořád něco lila :lol: :lol: , ale to se srovná.

Autor:  Jitka Klauzová [ 28 led 2013 15:54 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dellin pobyt v Břeclavi

Delli :P

moc Ti gratuluji ke zvládnutí opky :P , jsi šikulka, a teď už budeš jen hubnout a hubnout a budeš šťastná jako blecha pokaždý když se postavíš na tu pí*u placatou :lol: :lol:

Autor:  Ines38 [ 28 led 2013 15:58 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dellin pobyt v Břeclavi

Deli za sebe děkuji za tvůj přínosný příspěvěk :) a gratuluji ke zvládnutí opky...

Deli, citronové tyčinky to je co a na co? :D

Autor:  Annax [ 28 led 2013 16:08 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dellin pobyt v Břeclavi

Delli
Super!
Vítej doma, ať Ti kila letí dolů!

Autor:  Delli [ 28 led 2013 16:19 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dellin pobyt v Břeclavi

Ines, citronové tyčinky, jsou to tyčinky, které mají na konci něco jako vatu napuštěnou čímsi a když jsem si tím vytírala tu suchou pusu tak mi to dělalo šíleně dobře :lol:

Aničko, děkuji

Autor:  Ines38 [ 28 led 2013 16:31 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dellin pobyt v Břeclavi

Delli, děkuji. Ty tyčinky, ti dali v nemocnici?

Autor:  Delli [ 28 led 2013 16:49 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dellin pobyt v Břeclavi

Ines38 píše:
Delli, děkuji. Ty tyčinky, ti dali v nemocnici?


ano, ale jen na JIPce, pak už jsem pila, tak nebyli potřeba

Autor:  Scalla [ 28 led 2013 17:23 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dellin pobyt v Břeclavi

Zvládla jsi to úplně skvěle - teď máš "zaseto" a budeš "sklízet" ;-)!!!!!

Autor:  muchomurka99 [ 28 led 2013 18:10 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dellin pobyt v Břeclavi

Deli...vítej doma, holka...odpočívej, znovu pročítej rady, tipy, triky tady na fóru a budeš koukat, jak se budeš tavit! :wink:

Autor:  kytice [ 28 led 2013 18:19 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dellin pobyt v Břeclavi

gratuluju kde zvládnutí operace :wink: a přeju rychlé zotavení :wink:

Autor:  Charmed [ 28 led 2013 19:20 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dellin pobyt v Břeclavi

Delli, zvládnuté na jednotku. Prajem rýchlu rekonvalescenciu a veľa zhodených kilogramov.

Autor:  spendlicek [ 02 úno 2013 13:15 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dellin pobyt v Břeclavi

Gratuluju ke zvládnutí opky a pěknému sepsání :)

Autor:  lauritania [ 05 úno 2013 18:45 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dellin pobyt v Břeclavi

šikulka !!! :D :D :D

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/