fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 15:43

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 08 bře 2013 18:35 
Offline

Registrován: 26 črc 2012 18:15
Příspěvky: 263
Tak milí kamarádi na četné dotazy ze SZ a doporučení některých z vás tady,vám popíšu tu mojí cestu za vysněnou operací.Nástup na operaci-25.2.2013.Hned u příjmu nastal problém,Česká Lípa mi nedodala všechny výsledky krve a hrozilo,že jedu zpět.Naštěstí rozumná sestra řekla ...tak honem jste tu první,to stihnem a vycucla mi potřebnou krev.Já si ovšem už tehdy řekla!!!Pozor že by znamení?Po vyřízení papírů jsem poslala manžela domu,měl před sebou dlouhou cestu a já už byla v podstatě přijmutá.Za 15 minut telefon,manžel zoufale pobíhal kolem auta které jak jinak nešlo nastartovat.Spojka v háji.Takže 1500,- odtah domu a 1500,-oprava.To už jsem si říkala kurňa,fakt znamení.Po ubytování na pokoji ještě pohoda,řekli mi že jdu na sál ve 12 hod,blbý čas,představila jsem si jak mě nechají rozkuchanou a půjdou na řízek ,aby na ně zbil.To byl vtip!Na sále nastal další problém,prostě nemám žíly a nemohli napíchnout kanylu,uf na popátý se podařilo.Pak jsem spala nic nevím,vzbudila jsem se na Jipce a řekli,že vše dopadlo OK a tak jdu druhý den nahoru.Je mi děsně zle,slabo a ani se mi nechce dýchat,primář se na mě jen kouknul a povídá..fofrem na ct,tady něco nehraje a taky že jo v břiše mám volnou tekutinu a žaludek prosakuje v místě bývalé a vyndané bandáže,kde to zůstalo zeslabené.To mi řekl ve 12 a ve 14 jsem byla znova na sále ,myslela jsem ,že jen zaštupne tu dírečku a za hodinku mě vzbudí,ale ne ,normálně jsem prodělala další 2 a půl hodinovou operaci a zpět na jipku.Dostala jsem díky infekci šílenou horečku 39,5-40.Sestřičky okolo mě lítali,měnili obklady ,blbě se mi dýchalo ta blbá hadička přes nos do krku mě dáví.V tu dobu jsem si děsně nadával,že jsem do toho šla a myslela ,že umřu a už nikdy neuvidím svou holčičku a manžela.Byla jsem pod morfinem kvůli bolestem a měla děsný halušky.Sesry říkali,že si oddychli až v sobotu(opka ve čtvrtek)kdy mi začala teplota klesat a tělo začalo reagovat na léky.Měla jsem zimnici,že mě museli přikurtovat a dát do postele teplouše,jak říkali hadici co hřála.Konečně mi začíná být líp,ale zničila jsem si mobi,hodila jsem na něj ten mokrý hadr z čela a přes noc dočista zoxidoval,tak aby mi náhodou nebylo líp,přišla jsem o spojení s rodinou,ty doma málem umřeli strachy manžel dostal léky na nervy a dceru poslali z intru domu,protože stejně jen brečela.Naštěstí je pak napadlo zavolat prim.Vranýmu a ten je uklidnil.Problém s neexistující slušnou žílou se opět ozval,kanyla musela ven a další nebyla kam 12x do každý ruky to zkoušeli,pak zavolali ARO a pan doktor jde napichovat centrál ,to je kynyla v krku která vede přes klíční kost.Hodinu a půl to zkouší,říkám mu že ho nenávidím,vše se děje při vědomí,mrtvolní mi ruka jak několikrát napíchne nerv.Nakonec mi to píchnou do třísla u stehna a přišijí 3-ma stehama.Doktor mě chválí celý spocený a já mu říkám nejsem statečná,jsem mrtvá a za to že vás nenávidím se omlouvám.Směje se ,tak dobrý.Hnusná trubice mě pořád děsně dáví ,v břiše mám 4 díry ,z toho jeden dren a cévku a dostanu průjem.Chápete to?Nic nejím 7 dní a má průjem a musím na mísu...bože už to nechci zažít!Sestřičky jsou úžasný,hodný pozorný.V neděli zkouším chodit a jde to!Konečně sprcha ,předtím mě myli na posteli.Neděle a je mi malilinko líp.Jedu na CT a RTG plic a srdce,co se mnou udělali 2 dlouhé narkozy a co pan žaludek.Vše se zdá OK a primář slibuje že v pondělí 8 den tu hnusnou hadici vyndá,i dren a mastim na normální pokoj.Je mi zase o chlup líp,jsem pořád na kapačkách a průjem se mě nepouští.Nic nesmím jíst,jen piju vodu.Úterý stejný jen další CT doktor už říká ,že 100%poslední,že ozáření jsem dostala až dost,ale hlavní je ,že vše je krásný.Středa,nevím co mě to napadlo doufám že jdu domů-prdlajs primář se mi směje ,že když budu moooc hodná tak v pátek,jsem zklamaná.Čtvrtek-znovu loudím,samosebou neúspěšně.Ruší mi kapačky a cévku a vyndavají tu centrál kanylu z třísla.Pátek 12 den a je to tu,ani nemůžu dospat a nekecal jdu domů.Pořád nesmím jíst jen tu vodu,mám pocit,že na zubech mám vodní kámen.V pokoji se objevuje můj miláček i s dcerou a všichni bulíme asi jsme si všichni mysleli že už se neuvidíme.Ještě mi vyndali stehy a konečně odcházím,ani se neohlídnu,jsem neskutečně šťastná že jsem to zvládla,ale upřímně kdybych vrátila čas-neudělám to znovu i kdyby mě čekala kariera modelky,ten strach že umřu ,to přesvědčení,že už neuvidím své nejmilejší bylo tak silné,že ho za nic na světě nechci znovu zažít.Nechci vás strašit ani odrazovat,ale holky fakt to není prdel,řeknete si komplikace 1:100000,ALE není to nemožné!Jsem ráda a těším se že budu hubnout a budu zdravější,ale zkrátka...ten strach o život byl ŠÍLENÝ a tak strašně blízký,že na něj do smrti nezapomenu.

_________________
Obrázek

42 let,manžel má životní opora a věčný kluk,dcera 17-ti letý blázínek.
2006-bandáž Iscare,startovní a nejvyšší váha 134 kg,zhubnuto na 112 kg.
2012-Jablonec nad Nisou,pro nefunkčnost vyndání bandu při 116,8 kg

Po vyndání bandu a vánocích váha 124 kg,bypass 25.2 2013,28.2 reoperace,Prim.Vraný-Jablonec


Naposledy upravil verca dne 10 bře 2013 12:48, celkově upraveno 1
upraven název příspěvku


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 08 bře 2013 18:45 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Zahradnice
Děkuji za Tvůj příspěvek.
I tohle se může stát a je dobré o těchto rizicích vědět :roll:

Znova ses narodila a začínáš doslova nový život :D
Teď už to bude jen dobré :D

P. S. Musím se přiznat, že při čtení jsem měla husí kůži a vyhrkly mi slzy :oops: :cry:

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 08 bře 2013 19:00 
Offline

Registrován: 08 pro 2011 12:55
Příspěvky: 735
Zahradnice...ufff!
Co dodat? Jsi neskutečná bojovnice a jsem ráda, žes to nevzdala. Doufám, že všecko zlý sis už odbyla a teď budeš odměněna jen skvělými úbytky, zlepšujícím se zdr. stavem a kvalitnějším a spokojenějším životem.

_________________
Obrázek

Obrázek

Motto: kdo nechce, hledá důvody... kdo chce, hledá způsoby...

termín tubu: 26.1.2012, MUDr. Šimoník-Mostiště při 125,6kg
18.9.2013, abdominoplastika + paže, MUDr. Jelínková-FN Bohunice Brno
4.12.2013, převisy stehen-ex, MUDr. Jelínková-FN Bohunice Brno
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 08 bře 2013 19:28 
Offline

Registrován: 24 úno 2013 19:59
Příspěvky: 60
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Zahradnice teda zažila sis toho dost, tak přeji brzké zotavení a jen radost při ubývajících kileček :wink:

_________________
Obrázek

Obrázek

před operací zhubnuto 9kg, tubulizace 20.02.2013 v Turnově (MUDr. Hrubý), DM 1. typu a vysoký tlak

36 let, 2 děti

5.den po opce vysazení prášků na vysoký tlak :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 08 bře 2013 19:51 
Offline

Registrován: 17 led 2013 12:29
Příspěvky: 182
Bydliště: Teplice
Zahradnice:Přeji Ti moc moc zdravíčka a to z celého srdce.Byl to boj,ty jsi ho vyhrála a to svědčí tvé velké síle a vůli.Držím ti pěstičky ať se tvůj nový život který se právě nastartovala odehrává jen podle tvých představ.Moc moc ti to přeji za to čím jsi si musela projít.Klobouk dolů jsi statečná holka ;-)

_________________
Obrázek
Doma manžel a 2dcerky, 12 a 10,5roku
25.1.2013-Konzultace ISCARE, 120,6kg/60%tuk :-( ,přidělena Mudr.Malčánková
10.4.2013 termín TUBU prim.Svoboda.nástup se 114kg.
Reoperace "Baypas": Jablonec 9.2.2016


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 08 bře 2013 20:10 
Offline

Registrován: 08 úno 2013 21:46
Příspěvky: 224
Zahradnice čtu a mám mráz po zádech... ten strach... jedním dechem čtu a derou se mi slzičky... věř už je lépe...

_________________
Obrázek

TUBU 25.6.2013 v SurgalClinicBrno,reoperaci MUDr.Čierny 28.7.2015baypas Sadi-S,plastika prsou 28.3.2018,Abdo 17.12.2018
http://andre2.rajce.idnes.cz/dieta/
48 roků,měřím164cm,milující manżel,dva syni 26,22,babička 4.5 kterých dvojčátek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 08 bře 2013 20:52 
Offline

Registrován: 05 črc 2012 10:17
Příspěvky: 552
Zahradnice: Měla jsem husinu při čtení ... ještěže to dobře dopadlo a o to líp Ti to teď určitě půjde dolů! :)

_________________
Obrázek

Tubu Mostiště = 29.11.2012
Abdomino Brno, MUDr. Adlerová = 10.4.2014

Prsa -30cm, pod prsy -29cm, pas -40cm, boky -51cm, krk -6cm, paže -15cm, stehna -19cm, kolena -11cm, lýtka -13cm, kotníky -4cm


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 08 bře 2013 21:08 
Offline

Registrován: 26 črc 2012 18:15
Příspěvky: 263
Děvčátka děkuji vám všem za krásné reakce na mé povídání.Trošku jsem se bála aby jste mi nevynadali,že to sem nepatří a že zbytečně straším.Ale neskutečně mile jste mě překvapili :lol: Děkuji za přání,už je mi o moc lépe a i já věřím v lepší zítřky.Určitě si ale víc vážím i obyčejných věcí,které vlastně vůbec nejsou obyčejné a samozřejmé.Doufám ,že jsem skutečně ta jedna z milionu a žádnou z vás takové strasti nepotkají a to mi věřte myslím naprosto upřímně .A ještě jednou všem děkuji. :lol:

_________________
Obrázek

42 let,manžel má životní opora a věčný kluk,dcera 17-ti letý blázínek.
2006-bandáž Iscare,startovní a nejvyšší váha 134 kg,zhubnuto na 112 kg.
2012-Jablonec nad Nisou,pro nefunkčnost vyndání bandu při 116,8 kg

Po vyndání bandu a vánocích váha 124 kg,bypass 25.2 2013,28.2 reoperace,Prim.Vraný-Jablonec


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 09 bře 2013 00:57 
Offline

Registrován: 15 bře 2012 22:57
Příspěvky: 217
Bydliště: Praha
Zahradnice Bylo to náročné,ale jsi statečná holka. Teď už pojedeš hezky dolů :-D

_________________
Obrázek


Obrázek[/url]

39 let, souboj s váhou od 12 let, úžasný manžel, 2 krásné holčičky 8 let a 5let

2.5. 2012 TUBU Turnov Mudr HRUBÝ , v den operace 147kg A JE TO ZA MNOU. TEĎ VPŘED DO NOVÉHO ŽIVOTA.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 09 bře 2013 08:46 
Zahradnice

jsi neuvěřitelně statečný děvče!!! Moc a moc Ti gratuluju k tomu, že jsi to vůbec zvládla!!!!!


Nahoru
  
 
PříspěvekNapsal: 09 bře 2013 11:52 
Offline

Registrován: 08 bře 2011 00:53
Příspěvky: 226
Bydliště: Brno
Gratuluji k výhře v boji o život :!: Přeji rychlou rekonvalescenci a vše jen dobré .Velmi silný příběh a děkuji za něj.

_________________
Obrázek
36 let,manžel,dcera,andulák
plikace a oprava refluxu :D 20.1.2012 Mudr.Čierný,Břeclav
cíl splněn 4.9. 2012
v den operace 95kg


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 09 bře 2013 14:11 
Offline

Registrován: 10 kvě 2012 07:03
Příspěvky: 494
Bydliště: kousek od Znojma
zahradnice, užila jsi si své a jistě to bylo šílené, při čtení mi normálně tekli slzy, uff

teď už bude jen lépe

_________________
ObrázekObrázek

Břeclav - 24.1.13 nástup na tubu - Břeclav - úspěšně zvládnuto
1.12.2014 - abdomino ... FN Brno ... dr. Adlerová ... největší spokojenost
26.1.2015 - po 11 letech a jednom prodělaném IVF, po adopci malého Adámka, jsem zjistila, že jsem těhotná :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 09 bře 2013 19:31 
Offline

Registrován: 15 čer 2011 00:49
Příspěvky: 964
Bydliště: Slovakia
uff , pripomenula si mi svokrin príbeh , no ona to prehrala ....
vytrpela si si veľmi veľa , no vyhrala si to , tak si to užívaj a teš sa z každeho kila , po druhé si sa narodila !!!! gratulujem k zvládnutej opke !!!!!!

_________________
1/2012 126kg , 1/2013 61kg , 1/2014 54kg , 10/2014 59kg - váha ustálená !

Obrázek

36rokov , v šťastnom manželstve , 13-ročná slečna , 1mačka
po 11-ročnom boji s nadváhou : tubu pri 126kg - 17.1.2012 v B.B., Dr.Marko
3/2013 mastopexia prs
10/2013 laser.opka varixov oboch nôh
3/2014 plastika "lifting" stehien a augmentácia prs



Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 09 bře 2013 23:08 
Offline

Registrován: 20 kvě 2008 21:27
Příspěvky: 356
Bydliště: Brno
Ahojda ženská, moc jsem na tebe myslela. Uuff... Taky jsem si při čtení poplakala a taky mam strach.. ta zatracená bandaz! Mne to taky čeká, bude to riziko a je mi jasný, ze loučení s malou ponesu velmi těžce.. no a uz zase bulim.. holka, jsem ráda, ze uz jsi v pořádku a přesně.. uzivej každého momentu s rodinou.. to je to podstatné..

_________________
Obrázek
Obrázek

22.9.2008 bandáž žaludku BMI Chirurgie Brno Mudr. Cierny
26.4.2013 OMG bypass, Breclav Mudr. Cierny

http://petulka1650.rajce.idnes.cz/Osobni/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 09 bře 2013 23:10 
Offline

Registrován: 15 srp 2009 19:00
Příspěvky: 801
Bydliště: Olomouc
ZAHRADNICE! :lol:
užila si si toho dost,ale boj o život si zvládla!Držím ti pěstičky ke zvládnutí rychlé rekonvalescence a shazování kileček!

Obrázek

_________________
Obrázek
47 let,3 děti,skvělý přítel,
13/9/11 TUBU- MUDr Hrubý,Turnov
12/10/12 reoperace bypass při 108kg,primář Vraný,Jablonec nad Nisou - úspěšně zvládnuta!
23/10/13 abdominoplastika,MUDr.Hokynková,Brno - Bohunice.
9/7/14 dokončení metříku
Žádný cíl není tak daleko, aby na něj nedosáhla křídla tvých snů...Obrázek...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení