fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 15:58

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 10 bře 2013 22:51 
Offline

Registrován: 08 led 2013 01:35
Příspěvky: 113
Bydliště: Brno
Ráno 26.2.13 v 7:30 už jsem seděla v čekárně na příjem a celá nervozní čekala až na mě přijde řada. Výhodou SurGalu je právě to, že nastupujete až v den operace, takže žádné zbytečné nervy a pak už je to rychlovka.
Pokyny zněli od půlnoci nic nejíst ani nepít...Nejedla jsem pro jistotu už od 18 hodiny- co kdyby náhodou ?! známe to..Bylo mi z nepití pěkně zle, hlava se mi motala jak z nervozity tak i z nepití, těšila jsem se že už to budu mít brzo za sebou.

Asi za 20 minut na mě přišla řada, doktor na příjmu mě zkontroloval, zeptal se jak se cítím, změřili mi tlak, dostala jsem náramek se svým jménem, oddělením a krevní skupinou. Konečně to bylo na dobré cestě...
Po příjmutí mě čekalo další sezení v čekárně a čekání až mi připraví pokoj, mezitím jsem zaplatila poplatek za hospitalizaci který je od letoška vyšší o DPH takže jsem platila 3300 Kč za pobyt 300 Kč jako manipulační poplatek - vůbec těch peněz ani jako studentka nelituji :wink: .

Po čekání zhruba 30 minut než mi vydesinfikují pokoj jsem se dočkala, přišla si pro mě sestřička úžasná a usměvavá v dobré náladě mě zavedla na pokoj. Tam mi vysvětlila jak se zachází s polohovatelnou postelí (tu bych chtěla i doma ! ), s televizí, ukázala mi kde je minibar- kterého je jedno naplnění v ceně což návštěvy jistě ocení- a užasnou koupelnu větší než máme my v paneláku.
Nechala mě chvíli zabydlet a přinesla mi stahovací punčochy a andílka. Na andílka jsem přišla hned, ale o mnoho horší to bylo s punčoškama to byl dost boj, podobně jako v pohádce o řepě tak tááhnou táááhnou ale vytáhnout nemůžou :D nakonec se naštěstí povedlo a byla jsem připravená k operaci.http://img1.rajce.idnes.cz/d0103/7/7851/7851759_d336abbb2b99c80fbd7550ab42dc9179/images/IMAG0037.jpg?ver=0 http://img1.rajce.idnes.cz/d0103/7/7851/7851759_d336abbb2b99c80fbd7550ab42dc9179/images/ivpo.jpg?ver=0
Chvíli jsem odpočívala na posteli a přišel mě navštívit anesteziolog s tím jsem rozebrala rodinnou anamnézu, svoje neduhy a odešel.
Přišla sestřička s malilinkatou zelenou pilulkou a asi 50ml vody že to je vše co můžu vypít, vypila jsem jen to nejnutnější protože jsem měla strach. Ta malilinkatá pilule vůbec nebyla tak malinká jak se zdála, byla to totiž velká potvora, začali mi po ní utíkat myšlenky a všecky starosti se úplně rozplynuly. Mojí vláčnosti hned využila sestřička aby mi napíchla kanylu http://img1.rajce.idnes.cz/d0103/7/7851/7851759_d336abbb2b99c80fbd7550ab42dc9179/images/IMAG0040.jpg?ver=0 , potom mi přinesla ještě jeden prášek, který jsem sotva stihla zapít a už si pro mě jeli s postelí.
Na postel jsem nebojácně hupla, i když vevnitř to ve mě dost vřelo, jedna půlka křičela uteč dokud můžeš a druhá hurááá už je to tady. Na sále jsem přeskočila na jejich stůl a už to začalo, hned mě začali přivazovat, zapásávat a nahýbat a já čím dál víc doufala že už mě brzo uspí a bude to za mnou. Brzy za mnou přišel doktor a že mi dá před operací trochu dýchnout vzdoušku aby mi bylo dobře ( já mu dám že vzdoušku !) žádnej vzdoušek to samozdřejmě nebyl protože jeho slova zněla " za chvíli vás us..." a blik.
Probudila jsem se na houpání se mnou a jak na mě někdo volá "slečno jak vám je" mumlám že to bolí a že se mi chce čůrat :lol: dostává se mi odpovědi že mám vývod takže se mi čůrat nechce (ještě že jsem se před operací oholila ! ) zvracím asi na doktora a usínám znova.
Probouzím se v 18 něco na JIPce, hrozně to bolí, nějakej permoník mi sedí na hrudníku mumlám že mě to bolí, dostávám chladící sáček na hrudník (lebeda a úúúleva) kontroluje mě doktor, mumlám že mě to hrozně bolí, odpovídá že musím 30 minut počkat než zabere injekce co mi zrovna píchl do nohy, bliklo mi hlavou že jsem kráva že jsem na to šla že ta bolest je hrozná. Střídavě usínám a probouzím se....Injekce za chvíli konečně zabere a já volám příteli že žiju řeknu pár slov a musím to položit protože jsem ještě pořád hodně mimo. Omámená pošlu pár sms a spím.
V noci se pořád budím na pípání přístrojů a měření tlaku, občas mi někdo vymění pytlík s infuzí a pak zas spím, občas na mě jde zvracení..
Ráno mě příjde sestřička umýt od jodu který mám všude, smějeme se na tom že mě vzali natěračskou štětkou, vnímám že je venku tma. Přijde mě doktor zkontrolovat, řekne že je vše ok, operace se povedla a že pofrčím za chvíli na vlastní pokoj, ještě se za mnou zastaví rehabilitační sestřička která mi vysvětlí jak mám vstávat a cvičit nohy a pak frrr na pokoj.
Na pokoji mi hned vyndali vývod z močáku a já se cítím o dost líp bez tlačící hadice.
Celý den prospím.
Další den odpoledne už jsem dostala trochu vývaru což je velmi potěšující konečně něco tekutého ! sním 2 lžičky a mám dost.
Celý den spím a nebo chodím na wc, což je s drenem v břiše fakt dost nepříjemná procedura- pytlík pověsím na kalhotky a mám držák, modlím se ať nespadne protože se neohnu.

Pak už to nějak utíkalo že ani nevím, další den už jsem dostala přesnídávku a na oběd mi zkoušeli dát špenát, nedala jsem se a po lžičkách pomalu zlikvidovala za celý den asi 1/4 přesnídávky.
Další den mi dali krupičnou kaši i s kakaem, říkám si co je to v kuchyni za blázny a likviduju další přesnídávku od snídaně celý den. Večer mi vyndají dren hurááá a řeknou že další den už se můžu těšit domů :wink: .
Okolo 11 dostávám propouštěcí zprávu, naposledy si užívám polohovací postel a nejmilejší sestřičky na světě a jdu domů.

p.s: Musím dodat ještě jednu velmi důležitou věc a to je, že mi velmi pomohla podpora všech lidí na foru co mi drželi palce a mysleli na mě :) moc vám všem děkuji že jste mi pomohli udělat jeden oooobrovskej skok přes propast a teď už mě snad čeká jen zelenější a zelenější tráva na druhé straně.

_________________
Obrázek

Obrázek

16.1.2013 Konzultace SurGal Clinic
21.1.2013-30.1.13 Kolečko
26.2.2013 TUBU-Sleeve resekce SurGal


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 11 bře 2013 06:39 
Offline

Registrován: 08 úno 2013 21:46
Příspěvky: 224
Ivet... ty mne strašíš.... ty bolesti... já cíťa no věřím že to horší jak žlučník nebude.... no trošku joóoooooo ale... jsem bojovník tak jdu do toho a ty upisuj kilíčka, také se těším na ty punčoošky a tvá fotodokumentace je super :D

_________________
Obrázek

TUBU 25.6.2013 v SurgalClinicBrno,reoperaci MUDr.Čierny 28.7.2015baypas Sadi-S,plastika prsou 28.3.2018,Abdo 17.12.2018
http://andre2.rajce.idnes.cz/dieta/
48 roků,měřím164cm,milující manżel,dva syni 26,22,babička 4.5 kterých dvojčátek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 11 bře 2013 07:46 
Ivet :P

moooooc Ti gratuluju :P , zvládla jsi to skvěle, tak a teď už se můžeš těšit na hooodně rychlý hubnutí :P :P


Nahoru
  
 
PříspěvekNapsal: 11 bře 2013 11:38 
Offline

Registrován: 16 čer 2011 11:10
Příspěvky: 2818
Bydliště: Kósek od štatlu
Ivet, hezky popsáno! Gratuluji k úspěšnému zvládnutí operace a přeji "šťastnou cestu" za odhazováním kil! Bude to paráda, budeš v sedmém nebi, uvidíš! :mrgreen:

_________________
Obrázek
oblíbený manžel, 3 potomci
180 cm, max váha 135 kg
11.11.11 - OLGB, MUDr. Čierny, Břeclav, při 112 kg
Obrázek
27.3.2013 reoperace pro přehubnutí při 51 kg
Obrázek
CARPE DIEM!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 11 bře 2013 12:07 
Offline

Registrován: 10 kvě 2012 07:03
Příspěvky: 494
Bydliště: kousek od Znojma
Gratulka ke zvládnutí, je to opravdu moc krásně napsané :) a fotky taky super :)

_________________
ObrázekObrázek

Břeclav - 24.1.13 nástup na tubu - Břeclav - úspěšně zvládnuto
1.12.2014 - abdomino ... FN Brno ... dr. Adlerová ... největší spokojenost
26.1.2015 - po 11 letech a jednom prodělaném IVF, po adopci malého Adámka, jsem zjistila, že jsem těhotná :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 11 bře 2013 13:28 
Offline

Registrován: 27 zář 2012 17:05
Příspěvky: 757
Bydliště: Uherské Hradiště
Ivet, máš to moc hezky zdokumentované, budeš mít na co vzpomínat :D , Přeji ať se ti každým dnem daří lí a líp :)

_________________
Obrázek

Obrázek

39 let,2 sportovci 17 a 11 let
nej.v.113kg/164cm
TUBU ve Valmezu 14.3.2013, prim. A.Bařinka
14.4.-12kg
14.5.-18kg
16.6.-22kg
14.7.-26kg
14.8.-28kg
30.8. - 30kg uff...
ČLOVĚK NEMŮŽE SVÉMU ŽIVOTU PŘIDAT HODINY, ALE SVÝM HODINÁM ŽIVOT..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 11 bře 2013 18:31 
Offline

Registrován: 25 říj 2012 15:46
Příspěvky: 131
Bydliště: Valašské Meziříčí
Ines, jak jsi na tom ty??? kdy máš termín operace???

_________________
49 let, 4 synci + 2 vnučky
2x agama vousatá,
1x 1.000 litrové mořské akvárko,
2x paludárium s 15 ještěrečkama a 4 žabkama šípovýma (na tchýni)

[color=#808000]30.10.2012 všechna vyšetření hotová :-)


operace 6/12 2012 :-p
nač si kazit dnešní den, když je to první den zbytku mého života
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 11 bře 2013 20:45 
Offline

Registrován: 15 čer 2011 00:49
Příspěvky: 964
Bydliště: Slovakia
ahojky Ivet , .... to bolo strachu .... a nebolo to zas až take strašné , čooooo ???? :wink: ale zvládla si to , máš to za sebou - ešte raz ti gratulujem , a už teraz sa teším na tvoje porovnávačky , na buduce ked pojdeme na kafe , už bude z teba menšia Ivet ;)

..a kup si tu novú váhu !!! :lol:

_________________
1/2012 126kg , 1/2013 61kg , 1/2014 54kg , 10/2014 59kg - váha ustálená !

Obrázek

36rokov , v šťastnom manželstve , 13-ročná slečna , 1mačka
po 11-ročnom boji s nadváhou : tubu pri 126kg - 17.1.2012 v B.B., Dr.Marko
3/2013 mastopexia prs
10/2013 laser.opka varixov oboch nôh
3/2014 plastika "lifting" stehien a augmentácia prs



Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 11 bře 2013 20:50 
Offline

Registrován: 08 led 2013 01:35
Příspěvky: 113
Bydliště: Brno
lauritania: díky díky ! už se na to moc těším :twisted: jsem zvědavá kdy to začnu pozorovat i sama na sobě atd... :D
Váhy pro slony došly :D o víkendu musím nějakou sehnat, zajímá mě jak na tom jsem :twisted: konečně bych upsala nějaké to kilečko

_________________
Obrázek

Obrázek

16.1.2013 Konzultace SurGal Clinic
21.1.2013-30.1.13 Kolečko
26.2.2013 TUBU-Sleeve resekce SurGal


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 16 bře 2024 03:12 
Offline

Registrován: 10 bře 2024 10:32
Příspěvky: 6294
разм234.5PERFCHAPErotBonuMegaЛеонПоноAnneхороPeteWillтекскоктBibeTescпомоTescполоLookУдраЯнгу
ЗвинМедвBriaанглAntoДебюЧукаШатнKennLatvJudiItalVitaЗахаМиксXVIIСокоqвуфсертВоро1011XVIIШапи
GlisСлавPattAndrRaymVoguсхемDaviЩёгоКудрХомяMODOФайнромаMunsсценXVIIEvelЯрошразвКэбоPushCoto
ИвантканSelaBlinCircElegкармAlaiMariElegSandинстELEGБогеXXIIанглЕремсокоИльиBeliЛебеЕвгепуст
автоСодеМартZoneArthZoneASASсереZoneZoneZoneZoneZoneZoneZoneменяZoneZoneZoneсереЛениZoneZone
ZoneпразклейCasiкрышБернMielPlayвузоGradЛудаSansПекуWBQiИталS361MRQiqEASARAGдворMoscздорPsyc
АртиValiWinxкамнВасьязыкKidswwwaWindwwwi1343BorkсклаWinxChowJoanКрасЛитРJeweГониНестЛитРСеле
KareBaseхиндStepМоро(190БаляВолоописТараЯкубСельBaftJevePaulтеатчитаВолоунивRollМатуGeofХарч
ВладРусаПляцМихаSpelMariдиноwwwcВороVeitПавлPeteПимеStarБехтсамоХутоMuchцелеБараГодеCasiCasi
CasiзаниArtSToshИтинStarавтородиоптиКарппродКоныGabrtuchkasСергМГор


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: včera, 10:26 
Offline

Registrován: 26 bře 2024 22:04
Příspěvky: 2
Bydliště: Jamaica
Услуги металлообработки в Санкт-Петербурге слесарная РіРёР±РєР° металла 6xq и сверловка отверстий 9bh

_________________
заказы +на металлообработку Открытие


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení