fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 23:18

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Fofrakce Mostiště 5/2013
PříspěvekNapsal: 14 kvě 2013 18:50 
Offline

Registrován: 07 srp 2007 12:25
Příspěvky: 9
Bydliště: Ostrava
Protože se možná někdo touhle dobou těší na operaci v Mostištích... tak Vám posílám příspěvek, ať ti, co chtějí vědět, vědí, do čeho jdou, ale nebojte, snažila jsem se nevylekat Vás a každopádně to opravdu STOJÍ ZA TO!

Dnes jsem první den po propuštění, 5.den po operaci....:
První konzultace byla na konci dubna, termín jsem měla až na 23.5, ale nějak se nám to urychlilo, tak trošku fofr akce :-D

Dejte si papučky, denní gramáž něčeho tekutého či pevného podle toho, jak kdo může ;-)

Na začátku prvního květnového týdne mi dr. Šimoník volal, že jestli bych nešla raději 9.5...tak to víte, že jsem skočila všema deseti...
hrozně jsem se těšila, došla jsem si do KFC, Burger Kingu, objednala pizzu, dala si nachos v kině a ve středu 8.5. jsem vyrazila směr Mostiště...

byla jsem na příjmu brzy, kolem 9:30h a sestřička vykoukla a v pohodě mě vzala... byl tam pan dr nějaký Asamov (nebo tak nějak), taky moc milý...vzali mi krev a vzhledem k tomu, že jsem nestihla předoperační u obvoďáka, tak mě doporučili na rtg plic a předoperační internu.
Gastro jsem díky bohu stihla, na to jsem si zašla u nás v Ostravě (no zážitek to byl), jen jsem neměla výsledky stěru na helikobakter, vyšel mi nakonec pozitivní, ale to jsem zjistila až po operaci a prý ho má 1/4 populace, takže se teď půjdu zeptat obvoďáka, jestli se to nějak má přeléčit, asi jo, protože mi pak v Mostištích na interně vyšel v moči na jeden křížek bílkoviny, což je nějaký zánět a ten helikobakter zánět způsobuje tak asi tak.

Na interně ekg, nikdo mě vůbec nevážil, jen to, co jsem nahlásila (a kupodivu jsem se dost trefila), pak prý že jestli jsem byla nalačno (samozřejmě nebyla, od 4ráno ve vlaku a autobuse jsem jedla, jinak bych umřela).

Ubytovali mě s paní, která měla přes 180kg, tak jsme si tak pěkně popovídaly o životě, i když byla starší, tak s ní byla sranda. Náhodou bylo dost plno, tak jsme dostaly nadstandart a díkybohu za to. Televize, chvilkama i wifi hurá, záchod a koupelna krásné, moderní, přímo na pokoji. Sestřičky strašně milé, ochotné, personál úžasný. Do půlnoci jsme mohli pít a ještě na oběd a k večeři jsme dostaly polévku. Já jsem ještě dotlačila dvě kaiserky, protože jsem umírala hlady (můj obrovský žaludek :-D)

Středa tak celkem příjemně utekla, zaskočil za námi dr, a navečer i anesteziolog (velmi proslulý Bonaventura :-D), trošku nám řekli co a jak, vyplnili jsme papíry. Večer jsme dostali prášek na uklidnění a spaní (dithiaden). Okolo to spalo, já jsem nemohla...usnula jsem až kolem 2 ráno. Paní jela první, protože u mě ještě čekali na to interní (šla jsem teda na něj až ve čt ráno), tak to čekání na pokoji bylo takové zvláštní. Dali mi malinko oblbováček, vím, že jsem měla strašnou žízeň, tak jsem si aspoň vlhčila rty.
Několik sestřiček se natrápilo s napíchnutím mé kanyly, jak jsem nemohla pít, tak to byl dost problém... pak přišla jedna moc šikovná a přepíchla mi to...(ta první to totiž napíchla na vnitřní stranu zápěstí a to prý na sále dooooooost neradi) Takže jsem byla jak jahelníček :-D
Po celou dobu pobytu jsme dostávali injekce na ředění krve, každý den jednu, ty první dvě byly trošku nepříjemné, pak to bylo do břicha a to kupodivu vůbec nebolelo.

Sanitárky mě pak trošku oholily, zavázaly mi nožky a pak mě dovedly na sál. Jen doporučení - vzít si pořádné papučky, co se dobře nazouvají, pohodlné ;-) já debil měla takové ty á la gymnastické cvičenky - nepoužitelné
Před sálem jsem se měla svléknout do naha, nasadily mi apartní čepičku, zamotaly mě do plachty a položily na takové lehátko, co mělo díru na zadek a pak mi daly trochu nohy od sebe, připoutaly mě (abych neutekla :-D) a převezly pod lampičky a pod DaVinciho
Trošku oblbovák přivrdil, protože se mi chtělo strašně hihňat a jak se nade mě postavil anesteziolog, tak už jsem se smála, že mi skoro slzy tekly. Počkal, než se vytlemím, pak se zeptal, jestli mám připravený sen. Jen jsem přikývla, ani jsem nestačila mít strach, dal mi něco rajcovního do žíly že to mě uspí ještě před plynem, pak masku a to už mi padaly víčka a bylo.....

pamatuji si matně, že jsem hned po opce na JIP sestřičkám vykládala, jak se mi zdálo o státnicích, politice a Tmavomodrém světu...ten byl den předem v televizi...
nebudu lhát, bylo mi hrozně zle... tlačila mě ta trubice, ten den na JIP se prostě musí přežít, tam se nic jiného dělat nedá... Popisu ušetřím, je zbytečné se strachovat dopředu, já jsem to taky raději nechtěla vědět. Tam to neutíkalo, spát se moc nedalo - snažila jsem se, ale všechno mě bolelo, i záda z nemocniční postele. Sestřičky tam byly milionové... pořád se ptaly, i v noci dávaly proti bolesti, mísu, všechno...
ještě že dobře snáším injekce, braní krve atd, protože infuze, přepíchávání, toho tam bylo dosti... :mrgreen:

Těšila jsem se moc na ranní vizitu, až mi (doufala jsem) sundají tu gastronasální sondu. Doktoři přišli chvilku po osmé, sondu sundali a povolili převoz na pokoj. To byla veliká úleva, opravdu. Zvracela jsem, ale nebylo co, tak jsem byla strašně zahleněná a pořád jsem odplivovala. Těšila jsem se normálně na záchod a "normální" poleženíčko.

Dny se trošku vlekly, stav se mírně zlepšoval, i když tělo se zvyká pomalu... měla jsem dren a kromě toho 3 díry od Davinciho. Hlad jsem nepociťovala, dělalo se mi špatně při reklamách a vaření v televizi, paní, co byla se mnou, bohužel vzhledem ke své váze nakonec operaci neměla dotaženou, vzali jí jen kousek, jelikož její BMI bylo prý rekordní. Bylo mi jí líto, protože to všechno absolvovala, a pak stejně nic... a druhý den po operaci už dostala normální jídlo....Ještě ten den jsem měla na návštěvě mamku, ségru s neteří a tetu, ale bylo to tak na chvilku, klížily se mi oči šíleně.

Já 2.den měla povinně ucucávat jeden hrníček čaje... myslela jsem, že se to do mě nemůže vejít, připadala jsem si jako vlk z Karkulky, kterému vytáhli babičku i Karkulku, dali mu tam kamení a zašili...
sestřičky opět velmi milé, kontrolovaly, staraly se...vizita byla ráno kolem 8 a navečer kolem 16:30 tuším... ráno větší, navečer se už jen pan dr přišel mrknout, jestli piju a jak se cítíme. Kontrolovali dren, stehy, jestli mě nebolí mezi lopatkama (něco z anestezie). Nemohla jsem vůbec spát...ať jsem si lehla jakkoliv. Musela jsem pořád myslet na pytlík z drenu pověšený o postel, nějak mě jímala hrůza, že v noci "vyskočím" a nějak si ho vytrhnu nebo tak. A ty postele byly opravdu ale opravdu šílenéééééééé.

3. den jsem měla 0,5l čaje a čtvrtý den už neomezeně s tím, že minimálně 1,5l musím. Těšila jsem se, kdy přijde onen vývar a ono nic... čaj mi bublal ušima, bolelo mě břicho, chtělo se mi prdět :oops: ale nešlo nic. Potřebovala jsem se akutně vystřevnit :-D ale nebylo co. Vytáhli mi dren, bylo to trošku jako když mi chtějí vytáhnout orgány ven, ale dobrý ;-) dalo se....Konečně jsem spala trošku na boku, jupí. A hned sprcha, umýt vlasy... na dost vratkých nohách, ale s čistým pyžamem a jen částečně oranžovým pupkem :-D Ještě jsem se bála to moc mydlit.

V pondělí jsem měla čaje dost, ale měla slíbeno jet domů, tak jsem se těšila jak malá.. manžel mi slíbil vývar, ale čekala mě ještě skoro 300km cesta. Doma jsem se na něj doslova vrhla, těch 120ml teplého vývaru jsem si brčkem poctivě užila, až se mi chtělo brečet.... a konečně svoje postel...

bohužel okolnosti mě donutily jít hned v úterý do práce, ale přežila jsem, naplánovala jsem si na papírek všechno jídlo a pití. Co mi dělá problém, je dodržet pití. Koupila jsem si Nutridrink, ten mi teda moc chutná, i když je šíleně sladký.... trošku ještě bojuji s režimem, zvlášť když musím normálně rodinně fungovat, tj. chystat večeře, snídaně... ale mám zlatého chlapa neocenitelné hodnoty :wink: :mrgreen: moc mi pomáhá, i když byl chudák zděšený, jak mě viděl...

jelikož nevím, kolik jsem přesně měla, když jsem nastoupila do nemocnice, tak první úbytek nevím, ale zkusím za týden, kolik to hodí ;-) prý mi viditelně zhubnul obličej, zato břicho se pod tím čajem nějak nafouklo...
občas mám chvilky, kdy bych vraždila pro kus žvance - je to hloupé, ale nechybí mi konkrétní jídlo, jen ten požitek z jezení, ale jelikož je to příčina mé obezity (kéž bych brzo mohla mluvit v minulém čase), tak se nenechám zlomit a jsem velmi opatrná.

Personál v Mostišti na jedničku a hvězdičku nedám jen kvůli jedné uklízečce, která den po operaci pindala, že mi strašně padají vlasy... měla jsem snad seskočit a uklidit si je??? A taky kvůli postelím, ale to tak je určitě v každé nemocnici....

Vyplázla jsem 500Kč za pobyt, dostala prášky na žaludek (2x denně) a návod...V pátek, nejpozději v úterý mám jít na vytažení stehů, tak se trošku děsím (jsem stále strašpytel)

cítím se zvláštně.... hrozně slabá, ale připadám si zároveň pyšná, že jsem to zvládla. Tím se nikde nechlubím, ale vnitřně mě to hřeje... :wink:

pokud se zastavíte a necháte vzkaz, budu moc ráda ;-) a případě spolubojovnice z Ostravy, ráda Vás potkám i naživo....
mám i fotky z JIP ale ty nepřidám... není o co stát :-D

_________________
Obrázek
Obrázek

24.4.2013 konzultace, objednána na 22.5.
změna - termín už na začátku května
9.5. tubu Mostiště - úžasný dr.Šimoník

13.5.2013 návrat domů... začíná pro mě ZCELA NOVÝ ŽIVOT


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fofrakce Mostiště 5/2013
PříspěvekNapsal: 14 kvě 2013 19:58 
Offline

Registrován: 05 črc 2012 10:17
Příspěvky: 552
Ahoj zuzi :)

Já byla taky operovaná v Mostišti a personál si nemůžu vynachválit ;-) Všichni byli naprosto super.
Ale jediné, na co jsem si "stěžovala" a to máme stejné - jsou postele, ty byly děsný!!! A mě až poslední den - BLBKU - napadlo, že si tu matraci můžu otočit a jak se mi spalo :D Jen jsem matraci dala hore kopytama (hlavu do noh) a to byla lahoda, ony ty matrace jsou totiž přeleželé :-(

Jinak hodně odpočívej, já byla mimo hodně dlouho. Pila jsem jen neslazené čaje (nesladím), ale jak jsem začala pít ochucenou minerálku, udělalo se mi během chviličky o moc líp - asi tělu chyběla energie. Tak jen, že by Ti to mohlo pomoct ;-)

A nepřepínej se, ne aby Tě napadlo dělat nějakou těžkou práci, ať už doma nebo v práci!!!!! Nemuselo by to dopadnout dobře, už si některé i komplikace přivodily ;-)

_________________
Obrázek

Tubu Mostiště = 29.11.2012
Abdomino Brno, MUDr. Adlerová = 10.4.2014

Prsa -30cm, pod prsy -29cm, pas -40cm, boky -51cm, krk -6cm, paže -15cm, stehna -19cm, kolena -11cm, lýtka -13cm, kotníky -4cm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fofrakce Mostiště 5/2013
PříspěvekNapsal: 15 kvě 2013 07:25 
Offline

Registrován: 08 pro 2011 12:55
Příspěvky: 735
Zuzko... hezky popsaný příběh. :wink:
Každá z nás si z nemocnice odnesla spoustu osobních zážitků... ale důležité je, že jsi odstartovala do nového života a časem sama budeš poznávat, jak důležitý a rozhodující krok to byl. Mám 15 měsíců od opky, dole 55 kg, ještě dnes sama sebe přesvědčuji, že jsem to opravdu já...ta před rokem oteklá obluda, co se za sebe styděla a dneska si život vychutnávám každým douškem, protože je to opravdu o žití a ne jen přežívání. Držím drápky, ať se dáš co nejdřív do cajku a užíváš si mizejících kilíček a zmenšujícícho se objemu.

_________________
Obrázek

Obrázek

Motto: kdo nechce, hledá důvody... kdo chce, hledá způsoby...

termín tubu: 26.1.2012, MUDr. Šimoník-Mostiště při 125,6kg
18.9.2013, abdominoplastika + paže, MUDr. Jelínková-FN Bohunice Brno
4.12.2013, převisy stehen-ex, MUDr. Jelínková-FN Bohunice Brno
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fofrakce Mostiště 5/2013
PříspěvekNapsal: 15 kvě 2013 07:46 
Offline

Registrován: 27 zář 2012 17:05
Příspěvky: 757
Bydliště: Uherské Hradiště
Zuzi, přeji ať se v novém životě brzy zabydlíš!!! :)

_________________
Obrázek

Obrázek

39 let,2 sportovci 17 a 11 let
nej.v.113kg/164cm
TUBU ve Valmezu 14.3.2013, prim. A.Bařinka
14.4.-12kg
14.5.-18kg
16.6.-22kg
14.7.-26kg
14.8.-28kg
30.8. - 30kg uff...
ČLOVĚK NEMŮŽE SVÉMU ŽIVOTU PŘIDAT HODINY, ALE SVÝM HODINÁM ŽIVOT..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fofrakce Mostiště 5/2013
PříspěvekNapsal: 20 kvě 2013 12:52 
Offline

Registrován: 07 srp 2007 12:25
Příspěvky: 9
Bydliště: Ostrava
ahoj děvčata...
děkuji Vám všem za reakce...moc mě to potěšilo... jako ostatně vše na tomto fóru. je pěkné vidět, že člověk v tom nejede sám....
jen se chci zeptat - ten pocit kamene v žaludku - ten budu mít už pořád?

a jaký jste dodržovali jídelníček? ten z Mostiště na 4týdny pouze tekutá 150ml a pak týden kašovitá....nebo ten co koluje všude různě - 2 týdny tekutá max. 120-150ml a pak kaše....

na co se těším hodně je uvařená brambora....takové hloupé přání :-D snad "projde" v pořádku...

od neděle mám bolekrk a ne a ne se ho zbavit, je to nepříjemný :-(

tak hubnutí zdar ;-)

_________________
Obrázek
Obrázek

24.4.2013 konzultace, objednána na 22.5.
změna - termín už na začátku května
9.5. tubu Mostiště - úžasný dr.Šimoník

13.5.2013 návrat domů... začíná pro mě ZCELA NOVÝ ŽIVOT


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fofrakce Mostiště 5/2013
PříspěvekNapsal: 20 kvě 2013 13:03 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
zuzu
viewtopic.php?f=13&t=1354

Záleží na Tobě :wink: tady se obecně doporučuje 2 týdny tekutá (kefíry, proteiňáky, cezené polívky) + 2 týdny kašovitá.

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fofrakce Mostiště 5/2013
PříspěvekNapsal: 16 bře 2024 03:13 
Offline

Registrován: 10 bře 2024 10:32
Příspěvky: 6294
пров235.1PERFCHAPKalaDillGILBЛеонБичеAmerгорлPeteLaurтекс6435DekoCuisВакс4201ПржеAlicСилиThic
ИльиКаляArne(189VladРайкАлекМакеSlipИллюопасToniMatrКандКальНизоJochShemLuxuС-27АртиVictиспр
GillБродPattСодеШапкReinXVIIMyunПаршМяснЮжакELEGИвинDonaCircStuaаль-MargПажеJorgДревPushCoto
ВостсертSelaMemoFeraPaliКондXVIILilyElegSandкалеELEGJoanMaryСодеГурукрасПавлSeriвоенРаззRena
СилапослСаноZoneStarZoneASASсереZoneZoneZoneZoneZoneZoneZoneменяZoneZoneZoneсерерабоZoneZone
ZoneНТимфарфNexuкраеИллюMielDisnЗуевZachИстоCZ00АртиWWQi3410JardMRQiоргаWindполозаворазуtrac
VODKValiWinxдрузкурсанноKidswwwrSergWindVeriSmarChouWinxChowImagДороЛитРwwwbмузыБайкгазеФедо
НизоИльиCannстатSF83RainКозлВолкзначНазарукоПчелStarAbleJeweЯрочАрсеведуприр(Учапо-бНабиКарт
(196АлекЯфалТороВарнГромГорбоптиЗверКостМихеLaraШамоДомоDaviФедиМалыOpenБашаСмирЧернNexuNexu
NexuDrowKingЕфроКормStarКолеДолгБрошЛупиLarrСтепИтинtuchkasФедоAero


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení