fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 19:01

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Operace Ředkvička :-)
PříspěvekNapsal: 21 srp 2013 06:16 
Offline

Registrován: 06 pro 2012 02:34
Příspěvky: 128
Bydliště: Ústecký kraj
Pokusím se vylíčit svůj pobyt v Ústřední vojenské nemocnici v Praze co nejvěrněji, dokud jej mám v čerstvé paměti. To bylo tak....
Nástup do nemocnice jsem měla 15.8.2013, ve čtvrtek. Ve středu jsem šla ještě ke svému obvodnímu doktorovi a těšila se, že si na dlouhou dobu naposledy uplácám řízek. Člověk míní...Mojda mění. :-D. Ještě v čekárně u doktora mi zvoní telefon a neznámé číslo..Obvykle takové hovory neberu, ale edukační sestra v ÚVN nás upozornila, že pokud něco, volají ze skrytého čísla. A taky jo...Sestra Bára, jak jí důvěrně s Evelínkou říkáme. A mám po srandě, říkám si, operace bude později. Ale kdepak...Bára švitoří, jestli bych nemohla přijet dnes a operace zítra. Tak to je tedy pecka..Blekotám, klepu se, rudnu, blednu...Jasně, že jedu! Jen hlásím, že přijedu později (takovej binec jsem fakt doma nemohla nechat!), ale to vůbec prý nevadí. A tak fofrem uklidím, osprchuju se, oholím, odlakuju nehty, klepajícím se hláskem obvolám svého chlapečka, rodiče, kamarádky, kamarády, (zaplaťbůh za neomezený tarify! :-) ), a před 15. hodinou sedám do vlaku směr Praha. Přiznám se..celou cestu do Prahy se to ve mně pěkně pralo. Strach, radost, chvíli mi tekly slzy jak hrachy a já přemýšlela, kde bude nejlepší vystoupit, abych stihla vlak zpátky, smskuju jak zběsilá zlaté mojí Evelínce...Zkrátka..hysterka.:-D. Ale dojela jsem do Prahy, hurá na metro a na tramvaj a do nemocnice. No a dál to zestručním..

14.8.2013 Pozdní nástup do nemocnice má něco do sebe, člověk nemá celý den na přemýšlení. Tak jsem zazvonila na oddělení, sestřička šla svolávat lékaře a pomocná síla, moc milá paní mě dovedla do šatny. Uklidňovala mě ( jsem musela čumět!), já se převlékla do pyžamka a šla na oddělení zalehnout si postel. No a pak chodily sestřičky, lékaři, dotazníky, podpisy, poučení.. Kupodivu mě to docela uklidnilo, na co jsem se zeptala, na to jsem dostala odpověď. Takže ráno v 8. hodin, jdu první, hurá! Zavolám to našim a smsknu všem, které mám ráda a uléhám. Kupodivu se mi chce spát, ale prášek si vezmu a spím jak mimino do 6 do rána. Ráno se osprchuju, přichází pan profesor, chválí moje hubnutí, vysvětluje postup operace, natahuju punčošky (baletka, baletka!!) dostanu náladovku a už se vezu. Ukecanej zřízenec se mnou šmejká po chodbách a mele a mele, chvíli stojíme na chodbě a já mu říkám, ať už nemele, že se mi chce spát.:-). A už jsem v předsálí, přelézám na vozík, šup na sál a poslední co uvidím jsou krásné tmavé oči anestezioložky, která se mi představuje (fakt nevím, jak se jmenovala) a poslední, co slyším je: "Nadýchněte se....." A chrrrrrr......

.....probouzím se a pěkně mě natahuje..koukám nahoru před sebe do okna, někde vedle registruju sestřičku, ptá se, jak mi je, přináší misku a říká, že už mi píchli lék a už se mi nebude chtít zvracet. Střídavě usínám, budím se, sahám po sobě, hledám ty kabelky, roury v nose a já nevím, co ještě..nikde nic..nic mě nebolí..Já to fakt zvládla? :-)...No a už jedu zpátky na oddělení. Nebyla to JIPka, byl to dospávací pokoj. Na oddělení kolem mně běhají, píchají injekce, ptají se, jak mi je..prosím sestřičku o mobil, volám mámě, už měla strach, tak volala doktorům, všude ochotní (jen mě nemohli najít :-D). Posílám smsky, že mám břicho jak Karkulky vlk, střídavě usínám, odepisuju na zprávy...Potřebuju ehm..čůrat...mísa..bože...ne, to nedávám, chci jít na záchod. Bojí se, to chápu, všechny sestřičky jak lunt, asi by mě nezvedly ze země, ale tak vedle budovy je jeřáb, né? :-D Ale jde to, ploužím se podle zdi, super. Přichází pan profesor Kasalický se zeptat, jak mi je, říkám, že fajn a je to pravda. Můžu pomaličku popíjet čaj, jde to! Večer dostanu něco na bolest a spinkám...

16.8. Budím se a je mi mnohem lépe, bříško trochu tlačí, ale jinak dobrý. Seberu odvahu a podívám se na něj, pět direček pod prsama jak řetízek, každá po jednom stehu...a jedna pěkná modřina.:-). Asi jak svačili se o mě opřeli. :-D.A najednou na mě sedá splín. Já nevím proč, když už to mám za sebou, je mi smutno, pobulívám..co to jéééé? :( . Zlatá Evelínka, píše, volá, uklidňuje.. No, ten den nestál za moc, nedělám hrdinku a nechám si píchnout něco na bolest (spíš abych lépe spala) a spím...

17.8. Nic mě nebolí, nálada o 1000% lepší..hurá! :-). Volám tatínkovi k narozeninám a domlouváme a paní na pokoji, že půjdeme na kafíčko. Zkusím k němu cigárko, jde to! :-) Vypiju asi třetinku kelímku a vylévám, ale ten pocit super.:-D. Trávíme s paní z pokoje den venku, koukáme na baby, jak jsou oblečené, na pěkný chlapy, je krásně sluníčko teplo. Nechávám si vyndat bolestivou kanylu ze hřbetu ruky a už mě netíží vůbec nic..

18.8. Je neděle, čas se trochu vleče, ale díky paní Věře z pokoje to jde, povídáme, za ní přijde rodina, za mnou kamarád, kafíčkuju, pokuřuju pod stromy a je mi fajn. Večer mastíme s paní Věrou a nově příchozí Alenkou karty, děláme si srandu ze zdravotního bratra (hézkej kluk!), už jsem to zase já.:-)

19.8. Jdu domů! Kontrolní rentgen, papíry, volám tatínkovi, přijede pro mě se synem (slzy mám zase v očích) a hurá domů k rodičům do péče milované maminky. Jsem trochu unavená, občas mě "tlačí" žaludek, ale je mi fajn.


No..nějak jsem se rozepsala, ale snad to někdo přelouská. :-) Kdybych to měla zkrátit na nepříjemné: Jednodenní pálení žáhy, nic moc vývary, (spíš pěkně hnusný!), trochu nateklá ruka z kanyly, a pooperační depka. Příjemné: Vysoce profesionální a lidský personál od lékařů po uklízečky, žádný klistýr..:-D. Tak..to je asi všechno, případné dotazy zodpovím. :-) Mějte krásný den a vy, co teprve čekáte..nebojte se! :wink: Vaše Ředkvička.

A ještě jsem zapomněla poděkování... Skvělému personálu ÚVN Praha v čele s panem profesorem Kasalickým, mým rodičům, Evelínce, přátelům, kamarádům, kamarádkám a vůbec všem, kteří na mě mysleli. Moc děkuju.

( Oscar hadra!) :-D

_________________
Obrázek
42 let, 184cm výšky, rozvedená, 15 letý syn, nejvyšší váha listopad 2012 149 kg
8.1.2013 1.konzultace prof. Kasalický ÚVN
27.3 dokončeno kolečko
15.8. plikace ÚVN Praha prof. Kasalický, v den operace 132 kg
Metřík dokončen 19. 5. 2014.
...a mašinka ještě kousek popojela..
7.1. 2015 abdominoplastika
http://redkvicka7.rajce.idnes.cz/Redkvicka


Naposledy upravil Ředkvička dne 21 srp 2013 08:02, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Operace Ředkvička :-)
PříspěvekNapsal: 21 srp 2013 07:27 
Offline

Registrován: 23 dub 2013 19:31
Příspěvky: 94
Bydliště: Valašské Klobouky
Paráda, jen se jm se divila, že jsi nebyla na JIP, ale každá nemocnice to má jinak. Navíc tím, že jsi jela dřív jsi neměla as tolik stresovat 8)

_________________
26let, dvě děti, manžel
176cm, nejvyšší váha při druhém porodu 126kg, nejnižší v dospělosti 80kg
19.6.2013 první konzultace v Prostějově
15.7. nástup do nemocnice a 16.7.plikace

Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Operace Ředkvička :-)
PříspěvekNapsal: 21 srp 2013 07:36 
Offline

Registrován: 25 čer 2013 17:49
Příspěvky: 1072
Ředkvičko super popsáno :wink:

_________________
Obrázek

47let, manžel dvě dcery 28,27, let
operace refluxu,hiátové kýly ,plastika jícnu
4.10.2013 v den operace 90kg
7 měsíců od operace - 28 kg .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Operace Ředkvička :-)
PříspěvekNapsal: 21 srp 2013 07:55 
Offline

Registrován: 06 pro 2012 02:34
Příspěvky: 128
Bydliště: Ústecký kraj
Janula: No, co jsem pochopila, tak v létě má nemocnice trochu omezený provoz, sály, JIPky a tak..maluje se, uklízí. A na JIP dávají asi jen ty těžší operace, paní, co byla se mnou na pokoji byla na operaci tlustého střeva a ta na JIP byla.

_________________
Obrázek
42 let, 184cm výšky, rozvedená, 15 letý syn, nejvyšší váha listopad 2012 149 kg
8.1.2013 1.konzultace prof. Kasalický ÚVN
27.3 dokončeno kolečko
15.8. plikace ÚVN Praha prof. Kasalický, v den operace 132 kg
Metřík dokončen 19. 5. 2014.
...a mašinka ještě kousek popojela..
7.1. 2015 abdominoplastika
http://redkvicka7.rajce.idnes.cz/Redkvicka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Operace Ředkvička :-)
PříspěvekNapsal: 21 srp 2013 08:12 
Offline

Registrován: 16 pro 2012 19:54
Příspěvky: 22
Bydliště: Dvůr Králové
Meine liebe Ředkvička :-)

Nebýt Tebe, dřepím doma a myslím na to, jaké by to bylo odhodlat se k něčemu takovému. Dnes mám již termín..
Pocity ze sebe zatím moc vypisovat nebudu, mění se jako jarní počasí.
Ale...prostě Tě žeru :-))

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Operace Ředkvička :-)
PříspěvekNapsal: 21 srp 2013 08:14 
Offline

Registrován: 06 pro 2012 02:34
Příspěvky: 128
Bydliště: Ústecký kraj
Evelínko..díky! :-* Odhodlaná jsem byla, ale i ty mně dodáváš sílu. :-). Proč vlastně nejsi chlap? :roll: :-D

_________________
Obrázek
42 let, 184cm výšky, rozvedená, 15 letý syn, nejvyšší váha listopad 2012 149 kg
8.1.2013 1.konzultace prof. Kasalický ÚVN
27.3 dokončeno kolečko
15.8. plikace ÚVN Praha prof. Kasalický, v den operace 132 kg
Metřík dokončen 19. 5. 2014.
...a mašinka ještě kousek popojela..
7.1. 2015 abdominoplastika
http://redkvicka7.rajce.idnes.cz/Redkvicka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Operace Ředkvička :-)
PříspěvekNapsal: 21 srp 2013 08:17 
Offline

Registrován: 16 pro 2012 19:54
Příspěvky: 22
Bydliště: Dvůr Králové
Ředkvičko,
teď trochu přemýšlím, jestli to není na SZ :-))

8) 8)

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Operace Ředkvička :-)
PříspěvekNapsal: 16 bře 2024 03:16 
Offline

Registrován: 10 bře 2024 10:32
Příspěvky: 6294
зага235.4PERFCHAPSuzeШабаBlueТрубБичеVoudклейPeteJustтексDevaФранTescархеTescнеобFranВовсИллю
HoocВолкMaurLindMihaАрбеВдовThatPrivоткрHaruVadoBlacВендMariBradГребAbbaсертElse1795Ralpкате
NiveЗавьPatrPeteXVIIМалиисслStevПукиПензЛебеELEGGeraElizMatiAnthАнахСтрогалепрепПензсертCoto
СенитканSelaSuprAltaVentШкол(190MariELEGVictСодеELEGЕремDetlСобоСтихизмеМедвAvalМархстраalba
SusaредаИльиZoneпроиZoneASASсереZoneZoneZoneZoneZoneZoneZoneменяZoneZoneZonediamАкадZoneZone
ZoneименШейнNexuхороСодеBoscDisnFedeXVIIКитаFrivАртиWWQi9606ШафоMBQiРоссФлорхороМоскпублtrac
PresтексСолодороВалиactiCotoсамиIndeJeweFinePanaвходWinxChowСапрЛитРШалаwwwbЛитРЗверЛитРЛитР
EastwwwrнароИллюAcadДудиИсбаWithVIIIКоварукоАбаймикрAimeЛениOrffГусеМаякшимпsalsкраскомнСерг
СамоРубиПетрФагрForgДворПлахwwwaДзгоJonaaverКуноПресПохиТихоавтоЛысаErinШмитавтобизнNexuNexu
NexuMotoязыкЕфроПастСкрестерсертАлекАнтоБернYeahиздаtuchkasRonaSeam


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení