fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 13:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kamča - 7.4.2014, bypass Jablonec
PříspěvekNapsal: 17 dub 2014 09:31 
Offline

Registrován: 08 lis 2012 11:18
Příspěvky: 63
ahoj "ženy a muži" : )

takže v pondělí nástup do třílůžkového pokoje se dvěma těžce pohmožděnýma ženama. Noc divoká jak blázen, mluvení ze spaní, nadávání apod.
Ráno jsem nedostala svoje antidepresiva ale nějaký dva prášky, po kterých jsem zřejmě měla být oblblá, ale nic z toho se nestalo ba naopak živá jak nikdy předtím. Sbalila jsem si, převlíkla do andělíčka, nalehla na úzký lehátko a už se vezla. Všechno jsem "krásně" vnímala až na sál, ještě jsem si popovídala s moc hodným anesteziologem a myslela, že alespoň zahlédnu primáře, no nic. Pak mi dali na nos kyslík, kterej pálil až nahoru do čela a děsně do krku až jsem si řekla "Pán se mnou" a zavřela oči.
Probudila jsem se na jip a to pěkně brzo po operaci. Strašlivý bolesti celého břicha. Z mála sil a chabého hlásku jsem každé sestře, co šla okolo říkala, že mám hrozné bolesti (asi 4x) až když jsem se pak zmínila ať zavolají lékaře, tak mi něco dali (opravdu nevim kolik velmi hnusných minut v mém životě, až jsem skučela, což u mě není zvykem, protože já vydržím jak kůň). Pak jsem to zaspala. Na jip jsem byla s ing., který byl po operaci rakoviny, pak se ženou, která byla operovaná na žaludek den po mně a pomateným 90 něco dědulou, kterej pořád hulákal až mu asi poslední den dali morfium, protože ho nebylo skoro slyšet a nedokázal ani reagovat na pokyny "otevřte pusu"..atd.
Hned druhý den šla se mnou mladičká sestra do sprchy, sprchovala jsem se sama, i další den ale došel mi sprcháč a protože jsem se celé dva dny šíleně potila tak jsem měla i mastný vlasy ale kašlala jsem na to. Třetí den mě odvezli na lůžkový oddělení. Stále na čaji a pospávání, kromě svých antidepresiv mi dávaly ještě dva prášky na žaludek a píchaly každý den v osm večer injekci do břicha. Vedle mě první den přijela veselá Hanka, která si tady říká "kosatka". A pak tam se mnou byla 98-letá velmi vitální a při chuti (i v noci) babča. Což o to, ček jí to přál ale každý sousto jsem jí den po dni jedla očima, až jsem se na ní musela přestat dívat, protože jí opravdu velmi chutnalo. To taky bylo poznat, když se vykadila na mísu a nebo, když poslední den byla všude po podlaze její moč a místo kosatky byla další 83-letá babča, která skučela, když se otevřelo okno. Takže smrad příšernej na blití. Téměř o půlnoci jsem se sbalila s tabletem na chodbu a stěžovala si velmi mladičké sestřičce, že to tam silně zapáchá, pak další a ony na to, že to nic neni. Tak jsem přeci jen pak otevřela okno ale stoupla si přímo před něj, abych mohla alespoň trochu dýchat, ale ono to prostě nešlo, protože venku kosa jak blázen. Tak jsem to nechala otevřený a šla na svou postel. Pak naříkala babča, že je zima, tak jsem to musela zavřít. Celou dobu až do příchodu sester, který přišly na další směnu jsem musela čichat tamto, nikdo tam nedal dezinfekci nic. Ještě se k tomu ty mlaďoučký sestřičky, který se zřejmě minuly povoláním tvářily tak znechuceně........
V pátek jsem se ptala primáře, jestli bych mohla v neděli domů, tak řekl, teoreticky ano, prakticky nevím. Takže jsem to v neděli obrečela a to tím víc, protože ten mladej doktůrek s tou bradkou mě osobně byl nesympatickej. No tak v pondělí, ale když mi řekly, že mi budou znovu brát testy a pak se uvidí. Přiznávám se, praštila jsem pěstí do zdi a uvažovala o zlých věcech, protože jsem měla už odvoz (most-jablonec).
Nakonec mě moc hodný doktor Piskáček pustil domů.

_________________
163cm, 124kg, 29 let, 48 mamka,10 a 8 let, kočky
operace 7.4. 2014
Obrázek



maminka, 48 let, 109 kilo, 166 cm, 26.3.2014 po operaci, prim. Vraný
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: pobyt doma
PříspěvekNapsal: 17 dub 2014 09:39 
Offline

Registrován: 08 lis 2012 11:18
Příspěvky: 63
asi jsem blbá ale hodněkrát jsem svoje rozhodnutí jít na tuto nevratnou operaci obrečela od té doby, co jsem se vrátila a říkala jsem si, proč jsem radši nešla na karlák nebo tak něco.
Stále bolesti břicha, zvracení - 1x.
Nevadí mi jíst malý porce ale pro mě je jídlo potěšení a když se ráno probudím a vím, že si nedám nic, co mi chutná tak jsem naprosto totálně zničená už od rána. Deprese apod. A pak mi taky vadí, jak mě žaludek šikanuje, když se napiju jenom trošičku víc tak mě začne ohromně bolet. Bolí mě boky asi od ležení nebo co až do zadku. Když ležím na boku tak mě špek na břiše táhne ty střeva dolů a taky to bolí, už nevím, jak mám ležet, jsem zoufalá, myslím, že ten měsíc nevydržím!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Opravdu jsem si to tady pročetla ale taky opravdu jsem nevěděla, co mě přesně čeká a asi měla v Praze pravdu, že pro labilní lidi také zásahy do života nejsou. Ještě, že je se mnou doma mamka, protože šla dva týdny přede mnou (PavlaS). Snaží se mi to všemožně zpříjemnit a zpestřit a koupila plno vitamínou, je skvělá.

_________________
163cm, 124kg, 29 let, 48 mamka,10 a 8 let, kočky
operace 7.4. 2014
Obrázek



maminka, 48 let, 109 kilo, 166 cm, 26.3.2014 po operaci, prim. Vraný
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamča - 7.4.2014, bypass Jablonec
PříspěvekNapsal: 17 dub 2014 10:08 
Offline

Registrován: 18 pro 2013 15:06
Příspěvky: 83
Bydliště: Třinec
Kamila57 :

Moc zdravím Kamilo,je mi líto že jste měla takhle špatnou zkušenost . Já byla operována taky 7.4 2014 (sleeve resekce) v Havířově . Nastupovala jsem v den operace na JIP a od prvního momentu jsem dostala tu nejlepší péči . Sestřička mně chodila ukliďnovat ,dostala jsem infuzi aby jsem nebyla žíznivá ,šla jsem na sál v 10.30 . Následovala i skvělá pooperační péče , kdy mne byl během dne dvakrát navštívit p.docent který mně operoval .Sestřičky se pořád ptaly jestli nechci něco od bolesti .Asi je to opravdu nemocncice od nemocnice jinak . Ale nebuďte smutná ,určitě to zvládnete ,teď se všechno zdá těžké ,ale ono to půjde , jen mít sílu bojovat a ty shozená kila za to jistě stojí .Přeji úspěch v hubnutí a pohodu v životě .

_________________
[color=#BF00BF]7.4.2014 sleeve Havířov při 144 kg krásných zvládnuto !!
Jedno psí zlatíčko (čínský chocholáček )
A chuť bojovat s kily !!!
45 let ,výška 174 cm !

28.9.2015 88 kg
Obrázek[/color]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamča - 7.4.2014, bypass Jablonec
PříspěvekNapsal: 17 dub 2014 10:14 
Offline

Registrován: 08 lis 2012 11:18
Příspěvky: 63
hm tak to koukám a přeju Vám to
děkuju za podporu

_________________
163cm, 124kg, 29 let, 48 mamka,10 a 8 let, kočky
operace 7.4. 2014
Obrázek



maminka, 48 let, 109 kilo, 166 cm, 26.3.2014 po operaci, prim. Vraný
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamča - 7.4.2014, bypass Jablonec
PříspěvekNapsal: 17 dub 2014 14:45 
Offline

Registrován: 10 črc 2012 08:53
Příspěvky: 115
No Kamčo ... určitě se s tím porovnáš ... ja měla depku asi 3/4 roku po operaci ... ale jakmile jsem se stala docentkou depka odesla ... mozek se nejak srovnal s tim ze endorfiny ze zradla uz proste nebudou a zacal akceptovat ty z pohybu ... :-) najdi si jinou nerest která te bude tesit ... a netloustne se po ni ... :-)

_________________
Obrázek
Obrázek
41 let, syn 7l.
13/03/2012 prvni konzultace ISCARE
04-05/2012 kolečko
19/06/2012 bandáž - ISCARE neprovedeno pro srusty
03/07/2012 bypass - Jablonec, prim. Vrany - nadmíru spokojena
13/12/2013 abdo FN Brno
13/04/2014 kralik dohopkal do BMI
23/04/2014 ruce, prsa
01/12/2014 stehna


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamča - 7.4.2014, bypass Jablonec
PříspěvekNapsal: 17 dub 2014 16:04 
Offline

Registrován: 04 lis 2011 18:38
Příspěvky: 70
Tak koukám, že jsi měla vážně děsný dny, ale neboj, teď už bude jen a jen lépe. Já byla 31.3. v ISCARE a nemůžu si na nic stěžovat, sestřičky tam jsou úžasný a pan primář také ( jen mi ho bylo líto, byl nějaký strhaný), sestřičky pořád říkaly, jestli něco nepotřebuju a opravdu byly hrozně moc fajn. Jinak tu depku z jídla, tak tu znám moc dobře. Měla jsem jí po bandáži, když jsem byla doma, tak jsem brečela a nadávala si, co jsem to udělala a jak jsem pitomá. Teď po tubu už to nemám, jen mám strach, abych zhubla. Mixuju si svých 80gr a občas si dám bombon, cítím se super a kdybych v práci nedala výpověď, tak bych už teď mohla do práce. Pravda je, že to všude asi probíhá jinak. Protože já se vzbudila až na pokoji, na JIPce jsem nebyla, nebo o tom ani nevím :) . Byla tam jedna sestřička, která říkala, ať ty bolesti vydržím, ale pak přišla jiná a říkala, že tam jsou od toho, abych žádné neměla a prdla mi jí do zadnice - ještě že jí mám tak velkou :D A bolesti to až tak hrozné nebyli, ale nechala jsem si jí dát, když mě ve čtvrtek pouštěli, tak už jsem neměla nic a bylo mi vážně dobře. Teď jen mažu jizvy sádlem a až na tu velikou jsou skoro pryč. Hlídám si jídlo, ale občas když někde lítám, tak si ani nevzpomenu že mám hlad a jím, až když si vzpomenu, ale mám u sebe pořád pití - vodu s mrkvovou šťávou, to mi chutná. To tlačení v žaludku co jsem měla po operaci už je také pryč a co je zvracení nevím. Tak to jsou zatím moje postřehy od operace. Teď jen pevně doufám, že kilča půjdou dolů a já si v létě můžu vyrazit v nějaké sukni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamča - 7.4.2014, bypass Jablonec
PříspěvekNapsal: 17 dub 2014 17:48 
Offline

Registrován: 06 bře 2013 18:36
Příspěvky: 124
Ahoj Kamilo,

Už jsem tu své pocity po operaci a před narkózou taky psala....ještě na sále jsem si nebyla jistá, jestli operaci opravdu chci a než mě uspali, tak jsem najednou věděla, že to nechci, že chci svůj žaludek velký a celý.....bylo pozdě.Dali mi na pusu masku a bylo to. Dobře minimálně měsíc mi trvalo, než jsem se jakž takž porovnala s tím, co jsem se svým žaludkem provedla. Nešlo mi se smířit s tím, že už nikdy nebudu moct zbaštit to, co před tím a že budu jíst ty pidiporce, které jsem mohla. Navíc jsem najednou měla pár dní po operaci, když už jsem byla doma, hodně vysoké CRP, brala jsem ATB a na lačný žaludek to bylo opravdu dílo - ATB jsem brala ještě v době, kdy jsem měla tekutou a bujony ten žaludek tak nezaplácnou, aby ho trošku chránili. Byla jsem unavená, zklamaná a v depresi. Postupně jsem si zvykla a dnes mi to už ani nepřijde.Prostě si na talíř nandám svou porci a už mi ani nepřijde, že sním tak pětinu toho, co ostatní u stolu. V práci už to taky přestali komentovat a já jsem spokojená. Je fakt, někdy to přeženu, pak je mi blbě,ale s odstupem času bych to udělala znovu. Mám o něco přes 30 kg méně, v obchodě si koupím skoro co chci a ta chvála na to, že vypadám dobře a že jsem omládla taky není k zahození :wink: .
Takže nezoufej, všechno se určitě porovná a budeš zase v pohodě :wink: :D

_________________
Obrázek

40 let,1 manžel, 2 děti a 2 kočky :)
15.5.13 konzultace v Mostištích a 22.5.13 nástup do nemocnice Mostiště
23.5.13 TUBU v nemocnici v Mostištích při 114 kg - MUDr. Šimoník

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamča - 7.4.2014, bypass Jablonec
PříspěvekNapsal: 17 dub 2014 20:27 
Offline

Registrován: 08 lis 2012 11:18
Příspěvky: 63
hm, tak to Vám všem přeju, že jste měly lepší pobyt než já, můžete mi ale říct, co jíst jinýho než ty hnusný vývary a čaj a vodu a čaj a vývar? jsem devět dnů po operaci, děkuju. Jídelníčky jsem viděla ale nějak je mi to málo. Díky za návrhy a Vaše postřehy a povzbuzení : ))

_________________
163cm, 124kg, 29 let, 48 mamka,10 a 8 let, kočky
operace 7.4. 2014
Obrázek



maminka, 48 let, 109 kilo, 166 cm, 26.3.2014 po operaci, prim. Vraný
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamča - 7.4.2014, bypass Jablonec
PříspěvekNapsal: 17 dub 2014 20:55 
Offline

Registrován: 07 lis 2013 18:47
Příspěvky: 981
Bydliště: Zlín
Kamčo vydrž, přeci nebudeš brečet sama nad sebou kvůli tomu, že tvou radostí bylo jídlo a teď musíš jíst jen maličko. Přeci jsi mladá kočka a měla by sis srovnat v hlavě, co od života chceš, určitě bych nebrala jídlo jako to nej v životě, máš ho celý před sebou a ve štíhlejším těle toho určitě budeš zvládat víc a snadněji, ať už práci nebo koníčky a společenský život :P Bolesti tě za pár dnů přejdou, s jídlem se srovnáš a s ubývajícími kily budeš mít radost z toho, že jsi pohyblivější, hezčí, můžeš si koupit něco pěkného na sebe. Jasně, že je těžké, když se nemůžeš do syta najíst toho, co máš ráda, já milovala minutky, steaky, spoutu zeleniny v salátech a mám utrum, jím polívky a jogurty a tvarohové pomazánky, což jsou jídla, která jsem nikdy nemusela, ale ty čtyři velikosti, o které jsem se zmenšila během tří měsíců a to, jak zase lítám všude pěšky, do schodů, do kopce při procházkách, to mi za to stojí, to mi věř :mrgreen: Přeji ti, ať se ti daří hubnutí a přejdou tě co nejdřív bolesti, co tě dnes trápí :P

_________________
motiva

Obrázek

výška:164 cm
operace: 6. 1. 2014, Vítkovice, doc. Holéczy, sleeve resekce
věk: 60 let, syn 30 let a dcera 25 let (bydlím s dcerou), nově jsme se přestěhovaly, proto tak dlouhá odmlka, neměla jsem 10 měsíců přístup na internet
spousta zvířat: 4 psi (dcera má chovatelskou stanici), nová kočička Julinka, 4 koně


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamča - 7.4.2014, bypass Jablonec
PříspěvekNapsal: 17 dub 2014 21:09 
Offline

Registrován: 26 úno 2014 13:09
Příspěvky: 82
KAMILA57 ahoj docela me tvuj článek o operaci vydesil co jsem tady na foru četla všechny holky tady píšou že Jablonec je super péče lékaři i sestřičky ja jsem hrozný posera opravdu to bylo tak strašný ja jdu koncem mesice na vyndaní bandáže a pak chci jit na bypass děkuju ti moc za odpověd a přeju ti hodně zdravíčka a at je každy den lepší


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamča - 7.4.2014, bypass Jablonec
PříspěvekNapsal: 18 dub 2014 09:39 
Offline

Registrován: 08 lis 2012 11:18
Příspěvky: 63
to motiva:

jsi vážně super hodná kamarádka, moc jsi mě povzbudila a dodala odvahy
dneska už to ráno nebylo tak chmurný, pořád kameny v celym břichu a bolesti celou noc ale tělo pomalu hubne, i těch osm kilo je znát, do vany jsem si stoupla bez problémů a stehna nemám tak ohromný
je to takový zvláštní, jak to máš Ty nebo Vy ostatní? já hubnu ze shora od obličeje přes hruď a od spoda od nártů a stehen
mamka se trošičku zastavila ale hubne ne na váze ale na těle, já to poznám, ona moc ne

jinak dneska zase jenom na vodě, už mi začíná líst krkem ale moje milovaná maminka mi řekla, že mi udělá nějakou pomazánku, v tomhle ohledu si myslím, že jsou ty operace a celý ten pobyt trochu nedomyšlený, před odchodem by si s námi měla alespoň na hodinku sednout nutriční terapeutka a všechno nám vysvětlit a napsat třebas zhruba jídelníček, protože každýmu chutná něco jinýho.........a nebo jsem moc náročná
děkuju Ti motivu a přeju taky hodně sil a hodně zhubnutých kil, vidím, že už máš pěkně shozeno! : ))

_________________
163cm, 124kg, 29 let, 48 mamka,10 a 8 let, kočky
operace 7.4. 2014
Obrázek



maminka, 48 let, 109 kilo, 166 cm, 26.3.2014 po operaci, prim. Vraný
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamča - 7.4.2014, bypass Jablonec
PříspěvekNapsal: 18 dub 2014 09:46 
Offline

Registrován: 08 lis 2012 11:18
Příspěvky: 63
to Hana30:

ahoj, pocity z pobytu jsou dost subjektivní a taky jde asi o to, že jsem docela mladá a tak si asi myslely, že to všechno líp zvládám než třeba moje mamka
a ten smrad a ty sestry.....no asi jsem měla smůlu zrovna na spolupacienty a náladu sester, asi se i snažily ale já jsem byla už tolikrát v nemocnici, že jsem dost háklivá a asi jako ne zrovna většina totálně nenávidim ale fakt nenávidim nemocnice (jak kdyby mi tam měli všichni ubližovat) a neni to pravda
myslím, že když se na ně nebudeš mračit, tak Ti ve všem vyjdou vstříc, neboj se

_________________
163cm, 124kg, 29 let, 48 mamka,10 a 8 let, kočky
operace 7.4. 2014
Obrázek



maminka, 48 let, 109 kilo, 166 cm, 26.3.2014 po operaci, prim. Vraný
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamča - 7.4.2014, bypass Jablonec
PříspěvekNapsal: 18 dub 2014 09:51 
Offline

Registrován: 08 lis 2012 11:18
Příspěvky: 63
a motivo, nemohla bys mi tak napsat třebas do mailu, co jsi jedla a co teď jíš, protože s bývalým jídelníčkem koukám, že jsme dost podobně, mimochodem, já bych si už druhý den dala bramborový salát, můj e-mail je szabovak@centrum.cz, moc děkuju, sosám rady, kde to jde :wink:

_________________
163cm, 124kg, 29 let, 48 mamka,10 a 8 let, kočky
operace 7.4. 2014
Obrázek



maminka, 48 let, 109 kilo, 166 cm, 26.3.2014 po operaci, prim. Vraný
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamča - 7.4.2014, bypass Jablonec
PříspěvekNapsal: 18 dub 2014 16:12 
Offline

Registrován: 07 lis 2013 18:47
Příspěvky: 981
Bydliště: Zlín
kamilo, dám ten jídelníček večer dohromady a slibuju, pošlu, psala jsem si asi měsíc každý den, co jsem jedla, tak to sepíšu do wordu a pošlu ti to jako soubor, ale teď ještě musím vyrazit se psem, dokud svítí sluníčko :mrgreen:

_________________
motiva

Obrázek

výška:164 cm
operace: 6. 1. 2014, Vítkovice, doc. Holéczy, sleeve resekce
věk: 60 let, syn 30 let a dcera 25 let (bydlím s dcerou), nově jsme se přestěhovaly, proto tak dlouhá odmlka, neměla jsem 10 měsíců přístup na internet
spousta zvířat: 4 psi (dcera má chovatelskou stanici), nová kočička Julinka, 4 koně


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamča - 7.4.2014, bypass Jablonec
PříspěvekNapsal: 18 dub 2014 16:31 
Offline

Registrován: 04 lis 2011 18:38
Příspěvky: 70
Motivo, prosím, nemohla by jsi ho dát sem :?: Já bych si ho také ráda přečetla, teda jestli to nevadí.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení