fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 16:41

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Glorča v Jablonci na RYGB
PříspěvekNapsal: 21 kvě 2014 11:42 
Offline

Registrován: 12 bře 2014 21:15
Příspěvky: 95
1.den - přijíždíme v 8:30 k nemocnici, ještě cígo a jdeme dovnitř. Na recepci se ohlásím v 8:50 a pak jen čekám - v 9:45 mě volá sestřička do ambulance, vyplní se mnou základní papíry a šup 4 zkumavky krve, mám jít na druhou stranu chodby k anastezioložce, tam čekám asi 2 minuty a jdu na řadu, pohovor k narkóze a prý hotovo - mám jít na B2. Jakmile vyjdu na chodbu, tak mi setřička z recepce hlásí, že mám počkat, prý potřebují ještě jednu zkumavku krve :-) no takže moje dvě funkční žíly jsou pro pár dní fuč. Je 10:40. Jdeme ještě ven, dáme si cígo a pak na B2. Tam je tlačenice :-) v jídelně sedí asi 15 lidí, kteří čekají na vpuštění na pokoj. Asi po hodince, kolem 12 hodině si pro mě přijde sestřička a jde mě zvážit, hned na úvod se dozvídám něco o co tak zase zájem nemám :-) a pak mě vede na nadstandart, pokojík je maličký, ale nic mu nechybí, mám prý čekat až si mě přijme i lékař. Rozloučím se s malou dušičkou v krku se svou polovičkou a čekám. Asi okolo 15 hodinky přichází MUDr. Schröder a pak už jen do večera telka, na nic jiného nemám náladu - stejně ani ji nevnímám. K večeři bujón - nic moc :-) Večer mi sestřička dá prášek, prý se vyspím - haha co půl hodinku jsem stejně vzhůru.
2.den - budíček - stejně už půl hoďky koukám na telku, tlak, krev, změření teploty. A pak malá vizita - jdu na řadu jako čtvtá - prý kolem poledne. Dostanu prášek na uklidnění a čekám. V půl desáté se objeví pan primář se slovy: " máme přeplněný JIP, tak kdyžtak až zítra". Je mi dobreku, chci dneska ne zítra. Napít mi zatím nedají, prý se uvidí. Z toho všeho chytnu migrénu - bohužel mám smůlu, nemůžou mi nic dát, pokud bych náhodou šla na sál. Odpoledne si nadávám :-) V pět hodin odpoledne, si pro mě přijíždí sestřička - zafáčovat nohy a jedeme. Jediné na co myslím je ať už mě uspí a ta migrénu zmizí. Na sále se pozdravím s anestezioložkou, směje se, jak rychle chci do limbu :-) ............ Je 22:30 probouzím se na JIP - postel podemnou se houpe - není mi to příjemné - přichází sestřička, vše je v pořádku - nic mě nebolí ( ani hlava :-D), poprosím o mobil a volám manželovi. Až potom si uvědomím, že mám sondu v nose - nevadí mi. Pospávám, ale kdykoli se ta postel podemnou zavrtí budím se, ale jinak je mi dobře, jen žízeň. Do rána to vydržím.
3.den - Pak mě přebírá zdravotní bratr, ptám se jestli mi namůže to vrcení postele nějak zastavit. Prý tomu říkají aktivní postel. Jsem to ale bába, místo klídu a pohoupáníčka si na to stěžuji. Jdeme se umít, křeslo nebo chodítko? Chodítko samozřejmě - jde to úplně v poho. Osprchnu se a musím zpátky lehnout na houpačku, žízeň. Asi za půl hodiny jedu na kontrolu žaludku, poučena o hořkosti to do sebe házím - není to tak strašné, jak mám žízeň v klidu to dopiju. Vše prý OK a tak sonda z nosu ven. Nádech, zašimrá mě v nose a je venku - tak další fáze pryč a pohoda, a jupí můžu pít :-) jedeme zpátky na B2. Když vidím postel, která se nehoupe, šťastně se usmívám (možná to bude i injekcí morfínu :-D). Polehávám, pospávám. Ale zase žádný dlouhý spaní :-( prubnu pravý bok a jde to, tak spokojeně usínám, ne na dlouho.
4.den - od rána se těším, dnes přijede můj muž - ráno poprosím o vyndání cévky, piji dostatečně, takže není problém, v poledne jde ven i kanyla, začala mi otékat ruka. Takže jsem svobodná. Bojuji ne s bolestí, ale se šutrem v žaludku, toť jediná "zábava". Večer návštěva, překvapím ho na chodbě, skoro k němu "běžím". Pak zase noc a zase nemůžu pořádně zabrat.
5.den - na ranní vizitě, pan doktor chválí mé 2 litry a prý po neděli domů, odpoledne mi to samé potvrdí pan primář. Je sobota, takže jen přežít neděli. A zase nespím - nechápu, nic mě nebolí, můžu ležet na obou bocích a stejně nezaberu.
6.den - neděle se vleče, sem tam mi do žaludku vlezou šutry, ale jinak nudaaaa. Jo a zase nemůžu spát.
7.den - ráno jsem propuštěna :-D manžel přijede okolo poledne a hurá. Jo a večer si lehnu a do rána spím jako špalek :-D

Závěr: co bylo nejhorší? Vypořádat se se vším psychicky, pak ukrutná migréna a pak houpací postel :-) Jinak to nebylo ani strašné ani bolestivé, takže pro ty co se bojí, posílám velké uklidnění.

_________________
Obrázek

Obrázek

40 let, 1dítě - kluk, 1pejsek - holka, skvělý podporující manžel
10.4.2014 konzultace v Jablonci :-)
14.5.2014 RYGB prim. MUDr. Vraný - ZVLÁDNUTO

http://glorcajb.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Glorča v Jablonci na RYGB
PříspěvekNapsal: 21 kvě 2014 12:15 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Glorčo
Krásný popis, díky!
Ať kila dolů letí!

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Glorča v Jablonci na RYGB
PříspěvekNapsal: 21 kvě 2014 16:45 
Offline

Registrován: 24 úno 2013 14:55
Příspěvky: 427
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Glorča..moc hezky napsaný..já bych takovou slohovku nedala :lol: :lol: ...navíc jsem si ze sálu prd pamatovala..byla jsem v limbu moc brzo :) ..na JIPce jsem nebyla..jen jsem po probuzení hledala postel s manželem (byli jsme na jednom pokoji)...ale než jsem stačila zaostřit zrak,tak mi ho přiváželi a já spokojeně znovu usnula...prospali jsme zbytek dne a vlastně i noc a ráno asi kolem 5 jsme se probudili...udělali ranní hygienu,vyvětrali a čekali co se bude dít dál..sestřičky se divili jak hned fungujeme a vše zvládáme sami...prostě jsme náš pobyt pojali jako welnes 8) ..jen ta vířivka tam chyběla :wink:

_________________
Obrázek
cíl dosažen přesně rok po operaci a jedeme dál
46 let,milující manžel,2 děti,4 vnoučátka
já-reopka z bandáže na tubu/116kg ..manžel tubu/145kg 9.10.2013 v Turnově
já-nejvyšší váha 135kg
manžel 48 let a 145 kg..6 neděl po opce 119.5..2 měsíce po o..117 kg..nyní 97 kg..úplné vysazení prášků na cukr a tlak ukázkový
http://radkar13.rajce.idnes.cz/nastenka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Glorča v Jablonci na RYGB
PříspěvekNapsal: 25 kvě 2014 21:19 
Offline

Registrován: 03 úno 2012 21:58
Příspěvky: 544
Bydliště: Střední Čechy
GLORČO: hezky jsi to napsala :-) ..snad fakt i uklidnění pro nás co jedeme na stejnou kolej :-D at se ti daří a vše klape tak jak si přeješ ;-)

_________________
Obrázek

36 let
opka plikace- OB 21.5.2012
Termín reopky: 27.5.2014 bypass SADI-P JBC p.prim. Vraný
před opkou 121 kg nyní 78 kg (02/2016)
Abdominoplastika 8.2.2016 JBC p.prim.Vraný

"život je nádherná kniha,ale nemá cenu pro toho kdo ji neumí číst"Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Glorča v Jablonci na RYGB
PříspěvekNapsal: 02 čer 2014 10:58 
Offline

Registrován: 05 úno 2014 19:33
Příspěvky: 14
Moc pěkně napsaný už se bojim zase o trochu méně :-) zítra mam nastup do Jablonce a středa operace:-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Glorča v Jablonci na RYGB
PříspěvekNapsal: 02 čer 2014 12:36 
Offline

Registrován: 12 bře 2014 21:15
Příspěvky: 95
karkhulka
Nebojinkej, vše se zvládne :-) a za týden jsi doma :!:

_________________
Obrázek

Obrázek

40 let, 1dítě - kluk, 1pejsek - holka, skvělý podporující manžel
10.4.2014 konzultace v Jablonci :-)
14.5.2014 RYGB prim. MUDr. Vraný - ZVLÁDNUTO

http://glorcajb.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Glorča v Jablonci na RYGB
PříspěvekNapsal: 02 čer 2014 13:15 
Offline

Registrován: 29 pro 2013 19:13
Příspěvky: 103
karkhulka píše:
Moc pěkně napsaný už se bojim zase o trochu méně :-) zítra mam nastup do Jablonce a středa operace:-)



neboj, není čeho.
za chvilku to máš za sebou, pobyt v nemocnici uteče jako voda a za chvíli jsi doma :lol:

_________________
Monika, 40 let
13.5.2014 Omega bypass u MUDr. Čierného

Obrázek

Moje cíle:
1. cíl: prvních 20 kilo --> splněno 9.7.14
2. cíl: 118 kg (moje váha z roku 2008) --> splněno 13.8.14
3. cíl: mínus 30 kg --> 26.8.14
4. cíl: 111 kg (moje váha z roku 1994) --> 16.9.14
5. cíl: DOCENTURA 99 kg --> 17.1.15
6. cíl: NADVÁHA BMI 29,98 tzn. 95 kg -->


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Glorča v Jablonci na RYGB
PříspěvekNapsal: 16 bře 2024 03:25 
Offline

Registrován: 10 bře 2024 10:32
Příspěvky: 6294
теат237.9PERFCHAPGranJeweКузнГермСмехLegiзверСтреFerdРоссHenrMoreNyhaЗажиMikaчитаLoveМихаChri
TereRobeIslaКоваMallSkinАфанFranAfraHugoязыкAvroCredсамоBillПарыQuelGaneGillCurvАртиXVIIчита
NickПенеTracХимеПопопрепэкспAndr'КопХопкДиксModoпсихRafaSpliJohnGuruИларМилоОкорHyunCoto5920
OmsaCotoТихоQuikпаззPaliCatwBeraNighElegNeruArthELEGMaurОбраТеплдетепроипальJeweГоствидаPull
БулаЭксаСуэтZone03-0ZoneASASсереZoneZoneZoneZoneZoneZoneZoneменяZoneZoneZonediamКаушZoneZone
ZoneхороКлейNexuполоLeviBoscжелтКотоИллюLoveFrivприсАртиJTC46117MWElРоссARAGАткаавтометоSoul
АртитексWinxкамннедеязыкКитаWindWindSaleАртиKenwhappвходFresдеятХарчЛитРJeweЛитРMartJoseЛитР
конкSancBarbЛюбоГессДетсПерв198-КольКарлэкзаКоваСилаSmokБехтПавлGeofМедвночиZigZAntoLoveОсип
ПотаРодыКрайMollAlisSpacПросВахнсокрТульЧивиЛениFromФадеDolbСиваФатхКурыExtaSaleКузнNexuNexu
NexuLuciМазаНефеЮдинИолтДзюифеврSeasТаруWeepГрабBleetuchkasАреоAero


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení