fórum.bandingklub.cz
http://forum.bandingklub.cz/

LENIČKA V MOSTIŠTÍCH - TUBULIZACE, 28.8.2014
http://forum.bandingklub.cz/viewtopic.php?f=19&t=2043
Stránka 1 z 1

Autor:  Lenička [ 02 zář 2014 10:46 ]
Předmět příspěvku:  LENIČKA V MOSTIŠTÍCH - TUBULIZACE, 28.8.2014

Ahojda všichni, ráda bych přidala svůj zážitek z operace - prosím neděste se! Nejsem bolestínek, ale toto bylo moc i na mě! Nikoho nechci děsit, ale tak se to prostě stalo! Holky nebo kluci, kteří se chystáte do Mostiště - mohu jen a jen doporučit! Personál naprosto skvělý a takový klídek - domácká nemocnice ;) omlouvám se předem, trošku jsem se rozepsala :wink:

DEN 1
Příjem, středa
Dorazila jsem na chirurgickou ambulanci v půl 11. Sestřička si mě hned zavolala, převzala si dokumentaci a poslala zpět na chodbu. Znovu si mě zavolali dovnitř asi za půl hodiny. Při čekání jsem poznala paní, která čekala na kontrolu, byla 2 měsíce po Tubu a 20kg dole – to mě nakoplo! Pan doktor se mnou pak vše sepsal, podepsala jsem pár papírů (souhlas s hospitalizací atd) a bylo mi řečeno, ať se hlásím v prvním patře na sesterně – našla jsem bez problémů.
Sestřičky moc milé, ochotné…přišel pan Mudr. Maleček, který se mnou sepsal příjem. A po chvíli už mě vedli na pokoj. Pokoj třílůžkový, číslo 5, postel u okna. Byla tam televize, čistá koupelna i wc. Akorát – čehož jsem litovala ze všeho nejvíc – nešla wi-fi :evil: :evil: :evil: tudíž jsem se nemohla po celou dobu pobytu absolutně dostat na internet, abych byla ve spojení s mou nejmilejší Žofinkou ..škoda – malé bezvýznamné mínus pro Mostiště :?
Na pokoji již byly dvě dámy. Jedna – ročník 54 se zády a druhá ročník snad 41 po operaci slinivky. No ta s těma zádama – tý teda jela huba celý den, navíc jsem jí rozuměla každé třetí slovo, jak rychle mluvila a neustále něco řešila! Ptala se, jak je možné, že jsem dostala hned tento třílůžák a že to snad není možné a taky, že mi ta operace na kterou jdu stejně nepomůže a takové žvásty…škoda, že ta wi-fi nefungovala, nasadila bych sluchátka a měla pokoj. Naštěstí pak zapnula aspoň TV – i když zásadně ovládala pouze ona, ale alespoň byl na chvíli klid.
Nic se v celku nedělo, popíjela jsem jen čaj, zákaz jídla, pití a kouření platil až od půlnoci, ale já stejně už nejedla. Přečetla jsem pár lejster, které mi sestřička dala k podpisu a večer dostala akorát injekci na ředění krve – do břicha! (do zadku a stehna by to prý mnohem víc bolelo)
Při večerní vizitě mi pan doktor Šimoník sdělil, že půjdu na řadu jako první a tudíž se uvidíme na sále hned v 6.45!

DEN 2 – operace a JIP, čtvrtek
Noc byla šílená, vůbec jsem nemohla spát, babky chrápaly a já čučela do zdi…no nic  v 5 hodin ráno budíček – měření teploty, pak zavedení flexily/kanyly – to se sestřička se mnou natrápila a moc se mi omlouvala – no bylo to asi na po čtvrté.., (ještě teď mám ruce modré) a dostala jsem do ní hned malou lahvinku antibiotik..pak následoval prášek tzv. oblbovák a obvázání nohou.. a než jsem se naděla už si pro mě přijeli i s lehátkem. Musela jsem se svléknout do naha, lehnout a přikrytá slabým zeleným prostěradlem jsem se už vezla. Jelikož mi sebrali brýle (věci na JIP jsem odevzdala do přineseného pytlíčku – jen brýle a hyg. potřeby) neviděla jsem pořádně na cestu, ale dlouho netrvala.
V předsálí mi napíchla sestřička novou kanylu – ta původní v zápěstí byla prý malá, dostala jsem apartní čepičku na hlavu a přelezla na operační lehátko a už mě vezli. Anesteziolog se mě ptal, zda mám ráda mlíčko a já, že jo…tak prý: “ koukejte“ a už jsem cítila, že mi něco teče do žíly, jenže ejhle nebylo to do žíly nýbrž přímo pod kůži – kanyla praskla…anesteziolog i dr si mysleli, že už jsem v pánu, ale já byla stále při vědomí – přes masku jsem se jim snažila říct, že ještě nespím – slyšela jsem jen smích a „jééžiš paní ještě nespí, no to se nám dlouho nestalo..hihihi, a pak „ tak sestřičko přidejte ať se nestane, že paní bude při vědomí a přestane dýchat“ – no to bylo to poslední, co jsem slyšela – naštěstí, ale moc příjemné to tedy nebylo  (v duchu jsem si říkala, hlavně ať teď nepřestanu dýchat)
Probudila jsem se hned v 9 ráno na JIP, byla mi hrozná zima, prosila jsem sestřičku, ať mi dá ještě další peřinu, a asi jsem brečela a mluvila nesmysly…za nedlouho jsem slyšela sestřičky jak si mezi sebou říkají, že už bych mohla jako přestat vyvádět, což bylo dost nepříjemné, nicméně mi bylo fakt do breku a hrozně a prosila jsem o něco na bolest, což se mi vzápětí splnilo (dostala jsem něco do žíly a pak ještě opiát do stehna) a já pak asi od 14h do 17h spala – zaplať pánbůh za to!!! Říkala jsem si v duchu, kam já kráva jsem to vlezla, přístroje pípaly, tlakoměr měřil snad každých 5 minut (měla jsem dost vysoký tlak) , spát jsem nemohla a jen se modlila, ať už je ráno! Měla jsem šílenou žízeň a dostala jsem dlouhé vatové tyčinky namočené v glukóze s osvěžující citronovou příchutí – aspoň takto mi to pomáhalo od toho sucha v ústech! Tahle část byla fakt nejhorší…ale jako každý, přežila jsem! Nechala jsem si zavést cévku pro odvod moči, nevím, co dělali, ale hrozně to bolelo, sice se omlouvali, ale trvalo to dost dlouho, nakonec se povedlo a byl klid! No klid…  své věci – brýle a mobil jsem dostala až v 17h večer a byla jsem – světe div se – i schopná zavolat domů, že jsem vzhůru! Sestřičky na JIP byly skvělé, krom té jedné – která mi zaváděla cévku a taky mě drbala, že vyvádím  dobrá zpráva – v Mostištích už tu sondu do nosu nedávají – prý to lidi více trápilo, takže od toho upustili!!! Tak alespoň jedna dobrá věc ;)
DEN 3 - PŘEVOZ ZPĚT, pátek
V pátek ráno mě přišli navštívit páni doktoři, ptali se, jak mi je, tak jsem řekla pravdu, že už mi bylo líp a že už mě tam nikdy neuvidí  smáli se…. 
Hned ráno mě z JIP převezli díkybohu zpět na můj pokoj a následovaly 2 infůze (glukóza), žádné pití, jen injekce do břicha, pak proti bolesti atd…těch píchanců teda bylo a nejvíc to bolelo do stehna, jinam ani ne…poučila jsem se ;) a hlavně strašná ale strašná žízeň!!!! A taky několikrát přepíchnutá kanyla…no ruce mám rozpíchaný a modrý ještě teď…
Strašně mě bolela celá levá ruka od zápěstí po rameno – to bylo z té praské kanyly, všechno mi vyteklo pod kůži..  ruka nateklá, jako kdybych 3 hodiny zvedala činku, no prostě jsem ji nemohla ani ohnout…navíc samá modřina a bolest mi ještě vystřelovala do levého ramena, ale neskutečná – prý následek narkózy, že z bránice to jakýmsi nervem vystřeluje do ramena…do neděle mě to ale naštěstí přešlo ;) sestřičky zlaté, dávali mi na to líh a ledovaly…moc to nepomáhalo, chtělo to prostě jen čas, aby se to vstřebalo! Dnes už je to vše dobré..
K mému překvapení už na pokoji nebyla ani jedna z původních obyvatelek, ale 2 nové. Jedna paní s tříselnou kýlou a druhá profesorka angličtiny z Vel. Meziříčí r. 1950, moc příjemná, milá paní po operaci žlučníku. Tak aspoň něco se zlepšilo…pěkně jsme si popovídali a vycházeli spolu perfektně.
Hodně jsem ten den spala, naštěstí, a docela to uteklo!
DEN 4, 5 (víkend)
Sobota a neděle – paní s kýlou propuštěna, jinak vše stejné, vizita nejméně 2x denně, měření teploty, infuze, injekce do břicha, proti bolesti a půllitru čaje na celý den a zapití prášků na žaludek. V neděli pak čaj neomezeně – nejméně však 1,5l – dala jsem to!!! Jo  a hlavně už bez kapaček, taková úleva – neskutečná…bez flexil se prostě spalo hned líp! Taky ta ruka už mě bolela míň…
V neděli ráno přišel Mudr Šimoník na vizitu a jen: „drén ex, zítra domů, souhlasíte?“ takže paráda, těšení se domů…vytažení drénu nebylo opravdu nic ;)
Nechci vypadat jako nějaký bolestínek, ale jak říkám, jsem nejvíc šťastná, že už je to za mnou, podruhé bych asi do toho už nešla, za prvé kvůli té nepovedené narkóze, za druhé, že na JIP to byla fakt hrůza a já myslela, jak to celé prospím, a pak hlavně ta bolest ruky a vystřelování do ramene…fakt nepříjemné!
Teď jsem už doma, popíjím čajík, měla jsem i vývárek a nutridrink a je mi vcelku fajn, jen trošku unavená…
Na váhu nemám ještě odvahu, počkám do čtvrtka – to bude týden od operace!!
Veškerý personál na chir. odd. by zasloužil metál, jsou to opravdu vynikající, starostlivé osůbky :)
Toť můj popis pobytu…
HLAVNĚ, ŽE UŽ JE TO ZA MNOU A TEĎ UŽ SNAD BUDE NÁSLEDOVAT JEN A JEN RADOST Z UBYTÝCH KILEČEK :) :) :)
LENIČKA :)

Autor:  dagmar28 [ 02 zář 2014 12:55 ]
Předmět příspěvku:  Re: LENIČKA V MOSTIŠTÍCH - TUBULIZACE, 28.8.2014

Leničko
Gratuluji ke zvládnuté operaci a rozumím ti s tím ramenem, protože jsem si tím prošla též. Bolest šílená, ale jak už jsem tady někde psala, rychle ustupovala. A to jsem musela zvládnout bez opiátů, protože jsem na ně alergická.
Přeji ti rychlou rekonvalescenci a věř mi bude už jen lépe :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Autor:  Venusanka [ 02 zář 2014 13:55 ]
Předmět příspěvku:  Re: LENIČKA V MOSTIŠTÍCH - TUBULIZACE, 28.8.2014

Ahoj Lenicko,uplne jsi mi pripomnela mou gynekologickou operaci teda reoperaci po 3 hodinach od opky.To me taky neprispali a ja slysela i videla vse a kdyz do me lekar znovu hrabl,tak se mi podarilo jen vydat ze sebe slaby sten,ktery nastesti anesteziolog spozoroval a prispal me a pak uz lepe hlidal.Jo,to jsou nekdy zazitky.Jinak ja take cekam az mi zavolaji z Vitkovic termin opky a pojedu.Snad vse dopadne dobre a nezaziju zadne horory.Tak se Leni hezky kuryruj,to nejhorsi mas za sebou a pred sebou jen vizi stihlounke postavicky.Hodne stesti! Jarmila

Autor:  Lenička [ 02 zář 2014 15:22 ]
Předmět příspěvku:  Re: LENIČKA V MOSTIŠTÍCH - TUBULIZACE, 28.8.2014

Děkuji vám holky, aspoň vím, že jsem to nebyla jediná já, která měla takovéhle zážitky!!! Na váhu stoupnu až ve čt a nechám se překvapit, zatím teda viditelné úbytky žádné...no což, uvidíme :wink:

Autor:  motiva [ 02 zář 2014 16:00 ]
Předmět příspěvku:  Re: LENIČKA V MOSTIŠTÍCH - TUBULIZACE, 28.8.2014

výborně Leničko, gratuluji ke zvládnuté operaci. Já po tubu takové problémy neměla, ale z gyndy mám podobné zážitky jako psala venušanka, při jedné operaci jsem se vzbudila moc brzo, tak jsem slyšela, jak se nade mnou dohadují, kdo jede kam na dovolenou, a teprve jak jsem začala říkat au to bolí, tak reagovali jejda, paní se nám budí a něco mi připíchli :evil:
při císaři jsem zase ležela na stole už úplně tuhá, jak mi dali narkózu, a ještě slyšela ženský hlas, jak se ptá, jestli si ten řez může udělat tentokrát ona, fakt jsem chtěla aspoň zvednout ruku, jako že jsem vzhůru, jak jsem se bála, že mě začnou řezat, nemohla jsem se ale už ani hnout, naštěstí jsem pak hned usnula, takže jsem nic necítila :mrgreen: :mrgreen:

Autor:  Lenička [ 02 zář 2014 16:18 ]
Předmět příspěvku:  Re: LENIČKA V MOSTIŠTÍCH - TUBULIZACE, 28.8.2014

jééé no to jsou zážitky teda Motivo!

já jsem si myslela (po žlučníku a císaři) že si v klídku usnu a pak tu JIP prospím...no, aspoň vím, že pokud to nebude akutní tak na žádnou opku už fakt nejdu - dobrovolně prostě ne! stačilo mi to!

teď už je mi hej, trošku tlaky do břicha, ale oproti jip a pátku nic :mrgreen: :mrgreen:

Autor:  Blanula [ 02 zář 2014 18:20 ]
Předmět příspěvku:  Re: LENIČKA V MOSTIŠTÍCH - TUBULIZACE, 28.8.2014

Leničko, věř tomu, že příští operaci zvládneš bez nějakých bolestí a problémů, já jsem po císaři, slepáku, žlučníku, žaludku a nikdy jsem ani nepocítila, že bych byla po operaci, krom toho, že jsem celý den prospala, takže nemyslím si, že bych byla zase taková výjimka a věř, že příští opka (ne že bych Ti ji přála) bude určitě OK. :wink:
Tak hlavně,že je vše zapomenuto a vzhůru k úbytkům.

Autor:  Petka1957 [ 02 zář 2014 18:21 ]
Předmět příspěvku:  Re: LENIČKA V MOSTIŠTÍCH - TUBULIZACE, 28.8.2014

Jejda motivo,Leničko
tak to nejsou supr zkušenosti......to mě mrzí......
také mám za sebou 5 operací, ale vždy jako mimi..bez bolestí, nebo jsem je nevnímala, tak,
abych to nesla těžce...jediné co vím, tak...CHRUPKY....chrupky... nechci to zakřiknout, snad i tato budoucí bude stejná :D.

Autor:  Lenička [ 02 zář 2014 18:38 ]
Předmět příspěvku:  Re: LENIČKA V MOSTIŠTÍCH - TUBULIZACE, 28.8.2014

Peťko, nic jiného bych ti ze srdce ani nepřála...jen to prostě zaspat, to je podle mě ideální reakce na narkózu!!! tak tfuj tfuj tfuj, ať máš hladký průběh a vše zaspíš!!!

Autor:  Lenička [ 02 zář 2014 18:40 ]
Předmět příspěvku:  Re: LENIČKA V MOSTIŠTÍCH - TUBULIZACE, 28.8.2014

Blanula: přesně tak, není nad to to prospat, já neměla po žlučníku a císaři problém...nevím jestli tohle bylo způsobené tou nepovedou narkózou v začátku...

hlavně už žádnééé opky, prosíííím!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/