fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 12:31

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pobyt v Turnově na TUBU
PříspěvekNapsal: 13 zář 2014 18:20 
Offline

Registrován: 21 dub 2014 09:38
Příspěvky: 4
Po nepovedené plikaci na ob klinice, jsem se sama objednala do Turnova k panu doktoru Hrubému, na kontrolním rentgenu bylo zjištěno, že plice je z dubna 2014 zcela rozmotaná, pan doktor mi nabídl dvě možnosti buď znovu plikaci, nebo reoperování na tubulizaci. Co musím zdůraznit, že sem byla úplně nadšená z chování pana doktora i sestřiček, nejdříve jsem byla rozhodnutá pro bypass, ale po konzultaci s panem doktorem, kterou udělal mně i ostatním pacientkám jsem se rozhodla pro tubulizaci.
Nastoupila jsem v úterý 9.9.14, můj plánovaný nadstandard bohužel nevyšel kvůli obsazenosti, ale nakonec jsem byla možná ráda, že jsem byla na pokoji s dvěma pacientkami, jedna také nastoupila jako já v ten samý den na tubu, druhá byla s nevolností v nemocnici od neděle. Úterý jsme tak trochu pronudili, pan doktor toho měl hodně, takže se za námi ani nestihl zastavit a když už jsme si mysleli, že odešel a šli ven na kávu, tak za námi přišel a my ho minuly. To úterý bylo opravdu dlouhé, hodiny se vlekly, dostali jsme čípek na pročištění, ve mně vydržel asi dvě minuty a běžela jsem, jak kdyby hořelo. 
Druhý den 10.9.14 mi bylo řečeno, že jdu na operaci jako třetí a až ve 12 hodin, takže jsem byla docela vystresovaná, že budu tak dlouho čekat, ale sestřičky přišli už o půl jedenácté mi dát oblbovák, že se to trochu urychlilo a v 11 jsem jela na sál. Opět přístup sestřiček naprosto famózní, byla jsem ve stresu, protože jsem už nemohla mít čočky a brýle mi na sál také nedovolili, ale vrchní sestřička semnou čekala v předsálí a pánovi co si mě převzal ještě říkala, že nevidím, tak aby na mě dal pozor, v předsálí jsem taky potkala pana doktora Hrubého, který jako vždy vtipkoval, ale já už jsem byla trochu oblblá, tak sem mu jenom řekla, že nevidím a mířila jsem na sál. Tam už to šlo jak po másle, pan anesteziolog, že jestli jsem měla nějakou narkózu, já že ano, že sem po ní zvracela a on, že to uděláme tak abych nezvracela. Pak už si jen pamatuji, jak jsem se probudila na jip a tam mě čekal jeden negativní zážitek z celého pobytu, sestřičce jsem říkala, že mi je špatně, že budu zvracet a ona, že jestli jsem nejedla, nepila, nekouřila, tak že ne. A pak, že když já nespolupracuji, tak nebudou spolupracovat ani oni. Zeptala jsem se v čem nespolupracuji a ona, že jsem si nesundala gelové nehty, říkala jsem jí, že to po mně ani nikdo nechtěl. Sestřička, co se o mě ještě starala předtím mí říkala, ať si na jip řeknu o brýle, že mně pro ně dojdou, ale po tomhle zážitku jsem se ani neodvážila zeptat. Nakonec jsem tedy nezvralacela, ale špatně mi bylo, prostě narkóza.
Pak už mě převezli na můj pokoj, kde jsem to hned sestřičce říkala, že bych si nehty sundala, to už byla zase ta zlatá vrchní sestra a ona ještě vtipkovala, že to není potřeba, že to nedělá nikdo, s tou nepříjemnou už sem se za celý pobyt nesetkala ( i když bych jí asi nepoznala, jak sem neměla brýle ) a byla sem za to jen ráda. Celý zbytek dne byl ještě krušný, jen sem se sebezapřením napsala příteli, ať mi nevolá a zavolá mámě, ať ta taky nevolá, že nemám sil. Pak sem také potřebovala na záchod a čůrání do mís bylo hodně nepříjemné, pořád sem potřebovala, ale jak přinesli mísu, tak sem nemohla, nakonec jsem to zvládla.
Další den 11.9.14 byl o sto procent lepší, ráno jsem se mohla převléknout z „andílka“ do svého pyžama, sestřičky mi sundaly punčochy a mohla sem se dojít vyčůrat na wc, to bylo jako dar z nebes. Pak přišla sestřička, že pojedu na kontrolní rentgen, ten dopadl dobře, ani sem nechtěla jet na vozíčku a zvládla sem to po svých. Prosila jsem, jestli mohu jít kouřit a sestřička, že ale půjde semnou. Pak sem za ní za chvíli přišla, že to zvládnu a ta vrchní sestřička (moje oblíbenkyně), kam že chci jít a ta druhá, že do kantýny přece. Pochopila, pustila mě, ale říkala, že jestli se mi tam zamotá hlava a bude mi blbě, tak dostanu na prďku. No prostě vše s vtipem a úsměvem. Pak už jsme dostali svolení pít. Co pro mě bylo také překvapivé, že jsem neměla drén, který jsem v noci hledala a oni, že není potřeba.
V pátek 12.9.14 už mi bylo opravdu fajn, možná proto i hodiny utíkaly tak pomalu, hodně jsem se nudila k snídani a svačině dohromady jsme dostali jogurtový nápoj. K obědu polévku (hustou né vývar, další překvápko) a k odpolední svačině a večeři nutridrink, tomu jsem teda na chuť nepřišla a skončil v koši. Odpoledne přišla sestřička a vtipkovala semnou a s další sestřičkou a já, jestli tam není pan doktor, že bych se zeptala, jestli už můžu domů, tak mi ho zavolala, ten přišel a slíbil, že v sobotu v 9 mohu jít. Pak si nás vzal ještě do společenské místnosti a dal nám další informace o režimu po opce. Navíc dopoledne nás navštívila ještě nutriční sestřička.
V sobotu 13.9.14 už to šlo rychle, ráno sem si zabalila, přemluvila sloužícího doktora ať mi co nejdříve vyhotoví zprávu a v 9 vycházela z nemocnice.
Celkově musím říct, že pobyt v Turnově byl o sto procent lepší než v Praze na OB, kde jsem kvůli jejich sprostému chování i brečela. Tady jsem byla jak v jiříkově vidění. Prostě naprostá spokojnost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pobyt v Turnově na TUBU
PříspěvekNapsal: 25 zář 2014 05:31 
Offline

Registrován: 24 úno 2013 14:55
Příspěvky: 427
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Moc hezky napsaný...také jsme s manželem byli v Turnově a také moc velká spokojenost s veškerým nemocničním personálem :-)..jsou to kapacity ( lékaři i sestřičky) :wink: :wink: :wink: kolikrát bylo na sestřičkách znát jak jsou unavené,ale přesto se usmívali ..moc je za to obdivuji a děkuji :wink: :wink: :wink:

_________________
Obrázek
cíl dosažen přesně rok po operaci a jedeme dál
46 let,milující manžel,2 děti,4 vnoučátka
já-reopka z bandáže na tubu/116kg ..manžel tubu/145kg 9.10.2013 v Turnově
já-nejvyšší váha 135kg
manžel 48 let a 145 kg..6 neděl po opce 119.5..2 měsíce po o..117 kg..nyní 97 kg..úplné vysazení prášků na cukr a tlak ukázkový
http://radkar13.rajce.idnes.cz/nastenka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pobyt v Turnově na TUBU
PříspěvekNapsal: 16 bře 2024 03:30 
Offline

Registrován: 10 bře 2024 10:32
Příspěvky: 6294
Куль242PERFCHAPBonuТимоКопыЛеонмузыИллюпласGeorиллюРосспредLF100015ЛушнтексГермBadfРадыpunk
песеNighBlueHenrКрасAccaодноJingTearqSouБориSenzАмерKathJoseдоктГоряCarlGillTescКитаоднастуд
NiveколлJoelМаркVIIIJacqKilpLaurАртеСталЛеонELEGунивКосаSpliJohnРабистраРыкоВиктThomголлJoli
HenrCotoWeniCircКомктелекнопОгнеElegЛораFedeArthModoкиноmollЗагвперсTopoФраеThunЗернPaulBria
РозеиллюспорZoneВПЗ0ZoneNasoсереZoneZoneZoneZoneZoneZoneZoneменяZoneZoneZoneChetRichZoneZone
ZoneПролсортNexuкрышбежеElecNTERМайеКурыКитаНМ60beigЕрмосерт6123WWElЦукаJosiXVIIпокрчитаtrac
ФролSherLongплакЮданязыкшнурБарбКурбRobeMolePanaсертшортEukaЛитРЛитРЛитР(гитSpotЗверРоссЧуко
РыбаистоHansЕрошЛапиШмидГладEquiВазоBenaЕфимSeleНедоWindSONY(ШкоClauXVIIприрпутеURSSвыхоавто
BriaЛипаИТокАбраDianCropNazaСмирМалиБажеЛевимудрПоднЛитвСахаВасичистдверСмирBarrАкчуNexuNexu
NexuTranАнтоучебавтоStepКазелитеRobeКорчредаСаверодиtuchkasКондМарш


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení