fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 23:10

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 01 říj 2014 09:34 
Offline

Registrován: 12 srp 2014 18:48
Příspěvky: 11
Ahoj, tak jsem se také rozhodla sepsat svůj zážitek z nemocnice, možná z části proto, abych se podělila s ostatními a z části druhé abych si sama jednou s trochou sentimetu mohla přečíst jak začal můj "nový" život. :) Omluvte prosím pravopisné nedostatky a užíjte si čtení !

Den první:
Po zdlouhavé stokilometrové cestě, kterou zdatně odšoféroval manžel jsem se úspěšně hlásila v nemocnici.Za vjezd do areálu jsme zaplatili 50 kaček a už jsem šupala na příjem. Po celkem zdlouhavém kolečku - Anesteziologie-příjem chirurgie-příjem chirurgie oddělení... jsem byla ubytována na moc pěkném dvoulůžkovém pokoji s balkonem, televizí, záchodem a umyvadlem.Sprcha byla společná pro 2 pokoje na chodbě a dočasná perfektní spolubydlící grátis :). Jako správná nervouní kuřačka jsem se při pohledu na balkon uvolnila a po tom odpadlém stresu kam se budu plížit na cigárko po nocích před nemocnici jsem si začala užívat dovolené :) Na oběd byl dietní vývar k pití čaj ,což nás navedlo na odpolední vtipkování ,zda nebude divné objednat si pizzu přes balkon :) Zaplatili jsme si poplatek za telku 30kč/den,takže i koukali, k wifi se bohužel na našem pokoji připojit nedalo a sedět u netu na chodbě v pýžu mě nelákalo. Někdy po tom co jsem si vyhrála a povozila se na polohovací posteli nás navštívil pan doktor Čierný a ještě nám upřesnil co nás čeká.Večer jsme dostali tabletku na spaní a vymámili ze sestřičky ,která půjde na sál ráno první ( Bylo mi přiděleno čísellko 1) , nebot vtípky pana doktora ,že jedna půjde první a druhá asi druhá naši zvědavost moc neukojili :)

Den druhý -Den "D" :
áno nás budili poměrně brzo (přesně si už nepamatuji) následovala klasika teplota ,sprcha navléknutí sexy nemocničních punčošek v mém případě dokonce jedné růžové a jedné bílé, napíchnutí kanyly a dřív než jsem se rozkoukala už mě vezly na sál. Cesta byla krátká ,no proběhl mi život před očima ,v duchu jsem se stihla rozloučit s manželem i s prckem a samozřejmě, jako správný hypochondr nečekala nic jiného ,než jasnou smrt na operačním stole :D Umění přítomných ovšem předčilo mé očekávání a já se probudila živá a zoperovaná. Ještě na sále jsem se sháněla po něčem proti bolesti ,což mi bylo přislíbeno na jipu. Jelikož jsem bolestínek ještě na jipce sem si pobrblala napůl rozespaná jak to bolí a dozvěděla se ,že mi bude lépe jakmlie dokape kapačka. Což se záhy potvrdilo a bylo mi fajn.Kolem poledne jsem zavolala manželovi,který už obvolával oddělení zda žiju a pak vstala s pomocí sestřičky a dvěma "kabalkama" od drénů si došla na záchod ,umýt se vyčistit si zuby. Kolem 4 té hodiny už mi bylo absolutně skvěle,až na bolest zad z ležení a nepříjemné napojené káble a pytlíky z drenů jsem se cítila skvěle.Abych nezapoměla na jip došel i pan doktor Čierny, zkontroloval mě a popovídal co a jak při operaci bylo. Po noci ,kterou jsem spíše probděla kvůli neustálému měření tlaku a pípání všech těch přístrojů okolo jsem byla převezena no normální pokoj.

Den třetí :
Na pokoji jsem se po chvíli dočkala i své spolubydlící značně překvapené,že obě stále žijeme jsme si povykládali zážitky ze sálu i z Jipky a samozřejmě zdrbli všechny ostatní pacoše,kteří tak samozřejmě chrápali a prděli atd :D Pokud se nemýlím na oběd jsme dostali čistý dietní vývar a odpoledne už značně čilé střídavě posedávali na balkoně a polehavali v postelích,či pospávali s kapačkou. K večeři byla ředěná přesnídávka a jako dezert jsme si objednali na 21:00 prášek na spaní , k němuž byla i injekce léku na ředění krve do pupků ,kterou jsem si následně píchala i doma. Taktéž nám pan doktor vytáhl drény,bylo to raz dva a skoro nic jsem necítila. Po sprše jsem se již bez kabelek z drénu hodila místo košile do svého pyžámka a po zmíněné medikaci šla spát.

Den čtvrtý :
Jedeme na výlet! Jelikož bylo v nemocnici pokažené nějaké spec. rentgenové zařízení vyjeli jsme sanitkou do Hodonína už vymoděné v civilu zrentgenovat průchodnost žalůdku.Kontrastní látka mi sice zvedala žalůdek,ale rentgen dopadl o.k. a mohli jsme jet zpět do Břeclavy.Na snídani jsme dostali actimel a 2 fruka, na oběd byl opět dietní vývar. Při odpolední návštěvě pana doktora jsme se dozvěděli,že kdo byl na stolici ,nebo to dnes zvládne může jít zítra domů. S klidem v duši můžu říct ,že jsem poprvé v životě záviděla i ho**o spolupacientce :D Ale na konec jsem si došla také a večer po injekci na ředění krve a prášku na spaní se uložila ke svému poslednímu spánku v nemocnici.

Den pátý :
Sprcha ranní vizitka a propuštění.Po obdržení zprávy jsem si vyzvedla léky v lékarně (inj. na ředění krve a tabletky Helicid na žal. štávy),rozloučila se spolupacentkou pobalila svých 5 švestek a plna očekávání odjela domů ...)

_________________
Obrázek



Baypass 19.8.2014 Břeclav při 148 KG


Naposledy upravil Bludicka_v_bludisti dne 02 říj 2014 19:34, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 01 říj 2014 09:56 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Bludička
Obrázek

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 01 říj 2014 21:05 
Offline

Registrován: 07 lis 2013 18:47
Příspěvky: 981
Bydliště: Zlín
Bludičko, dobře jsem se při čtení bavila,, přeju ti, aby smysl pro humor a a pozitvní myšlení provázelo tvé další uzdravování a hubnutí, hodně zdaru :mrgreen: :mrgreen:

_________________
motiva

Obrázek

výška:164 cm
operace: 6. 1. 2014, Vítkovice, doc. Holéczy, sleeve resekce
věk: 60 let, syn 30 let a dcera 25 let (bydlím s dcerou), nově jsme se přestěhovaly, proto tak dlouhá odmlka, neměla jsem 10 měsíců přístup na internet
spousta zvířat: 4 psi (dcera má chovatelskou stanici), nová kočička Julinka, 4 koně


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 02 říj 2014 07:15 
Offline

Registrován: 10 led 2013 09:55
Příspěvky: 380
Bydliště: Otrokovice
Víte, co je zvláštní, já jsem nebyla vůbec na tom kontrolním vyšetření s tím hnusem, co se pije, asi na to nějak zapomněli. Ale zdá se, že to pan doktor udělal kvalitně, když nemám žádné problémy. :D

_________________
Obrázek
176 cm,48 let, doma já a tři chlapi v chalupě ve věku 53, 26 a 25let
4.9.13 163kg, pas 120cm, boky 154cm , Omega Gastrický Bypas při 163kg, dr.Čierny, Břeclav

http://blanula1.rajce.idnes.cz/Tak_sel_cas.../


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 02 říj 2014 13:33 
Offline

Registrován: 15 lis 2013 15:20
Příspěvky: 309
Bludička: super popis!!! jaká to byla prosím operace?? baypass a nebo tubu??

_________________
Obrázek

49 let,178 cm
R-Y bypass 30.1.2015 primář Vraný


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 02 říj 2014 19:32 
Offline

Registrován: 12 srp 2014 18:48
Příspěvky: 11
motiva píše:
Bludičko, dobře jsem se při čtení bavila,, přeju ti, aby smysl pro humor a a pozitvní myšlení provázelo tvé další uzdravování a hubnutí, hodně zdaru :mrgreen: :mrgreen:

Děkuji ,no kdyby náhodou zmizel jako následek rychlohubnutí spokojím se i s tím,že budu nakonec zapšklá ,ale krásná :D :D
Kytičko byl to baypass omega :)
Blanule To je zajímavé ,ale klidně bych si ten sajrat také nechala ujít , forum je přece plné ukázek,že pan doktor je šikovná a spolehlivá mašina na výrobu krasavic :)

_________________
Obrázek



Baypass 19.8.2014 Břeclav při 148 KG


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 03 říj 2014 17:29 
Offline

Registrován: 15 lis 2013 15:20
Příspěvky: 309
Bludička, mohu tě poprosit, jak dlouho to trvalo od první konzultace do opky???

_________________
Obrázek

49 let,178 cm
R-Y bypass 30.1.2015 primář Vraný


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 04 říj 2014 07:41 
Offline

Registrován: 12 srp 2014 18:48
Příspěvky: 11
kytička píše:
Bludička, mohu tě poprosit, jak dlouho to trvalo od první konzultace do opky???

4 měsíce a pár dní :)

_________________
Obrázek



Baypass 19.8.2014 Břeclav při 148 KG


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 07 říj 2014 10:22 
Offline

Registrován: 15 lis 2013 15:20
Příspěvky: 309
Děkuji, snad se taky baypassu dočkám, uvidíme, ale tvůj popis je úžasný!!! Moc díky za něj a hlavně pro ty co vůbec netuší co je čeká, je to super čtení!!!! :wink:

_________________
Obrázek

49 let,178 cm
R-Y bypass 30.1.2015 primář Vraný


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 08 říj 2014 11:41 
Offline

Registrován: 17 lis 2012 20:44
Příspěvky: 242
Bydliště: Havířov - Prostřední Suchá
Bludičko, skvěle popsáno a vtipně napsáno...přeji ať se daří..a pěkně hubne :D

_________________
Peťka
Obrázek

vdova,60let,164cm,3děti,3vnoučátka
DO r.2004 65kg
bandáž r.2006 115kg zrušení r.2012
r.2016 12.1. Doc. Holéczy Sleeve resekce 113 kg

Obrázek

K lepšímu životu stačí občas mozek a dobrá vůle


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 11 říj 2014 21:17 
Offline

Registrován: 12 srp 2014 18:48
Příspěvky: 11
Děkuju děvčata a kytičko držím palce ! :)

_________________
Obrázek



Baypass 19.8.2014 Břeclav při 148 KG


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 13 říj 2014 13:20 
Offline

Registrován: 15 lis 2013 15:20
Příspěvky: 309
Bludička: moc díky, nemohu se dočkat!!!

_________________
Obrázek

49 let,178 cm
R-Y bypass 30.1.2015 primář Vraný


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 16 bře 2024 03:31 
Offline

Registrován: 10 bře 2024 10:32
Příspěvky: 6294
Алек243.4PERFCHAPHonePortСлавremiRemiFoulфарфMurpЛандРосстексTescTescпракIMPA180-GypsМазмХода
СансPaulOaklЛеваAsiaAccaБобрChicSethBeyoАдамФормЛитРJoseРежиВойтWestAnanLobsTesc1569CharXVII
RexoRajnTakaбиолГузеПопооктяGeorЗамоДонсСодеELEGунивКривMatiJohnстудСевеТульоргасертVoguткан
MariCotoWeniCircМосктесьИллюнемеРазмPaliJuliArthNikiБереСуркромапрепнегоСодеMusiRichHermPani
ЧернКрисИллюZoneВПЗ0ZoneZoneсереZoneZoneZoneZoneZoneZoneZoneменяZoneZoneZoneChetСендZoneZone
ZoneстолхороInduРоссМостElecINTEWillдекаКитаHM60КитаЗвезZS-06123WWElРазмARAGXVIIДворвнутFLAC
RenoпредWinxдрузАнохязыккрепWindWindWindMoleSmilChouкороEukaссылJeweЛитРFallвоспЗверgustPure
МарчЛитРKateЯцунпереспец(196ВетлпознAndrДороWindЕгорMikhВерепопрведеAlfoокрумедиинапМухииску
физиBrooНалеАбраKrisИльиРаскИванАнищTerrТопоRennЛюбоавтоMundНефезаниWildслушТищеMiyaInduIndu
InduMercEverПронистоФормПогопредDaniinteКаплВолоClautuchkasМишиКалм


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení