fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 20 srp 2019 14:04

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 01 říj 2014 09:34 

Ahoj, tak jsem se také rozhodla sepsat svůj zážitek z nemocnice, možná z části proto, abych se podělila s ostatními a z části druhé abych si sama jednou s trochou sentimetu mohla přečíst jak začal můj "nový" život. :) Omluvte prosím pravopisné nedostatky a užíjte si čtení !

Den první:
Po zdlouhavé stokilometrové cestě, kterou zdatně odšoféroval manžel jsem se úspěšně hlásila v nemocnici.Za vjezd do areálu jsme zaplatili 50 kaček a už jsem šupala na příjem. Po celkem zdlouhavém kolečku - Anesteziologie-příjem chirurgie-příjem chirurgie oddělení... jsem byla ubytována na moc pěkném dvoulůžkovém pokoji s balkonem, televizí, záchodem a umyvadlem.Sprcha byla společná pro 2 pokoje na chodbě a dočasná perfektní spolubydlící grátis :). Jako správná nervouní kuřačka jsem se při pohledu na balkon uvolnila a po tom odpadlém stresu kam se budu plížit na cigárko po nocích před nemocnici jsem si začala užívat dovolené :) Na oběd byl dietní vývar k pití čaj ,což nás navedlo na odpolední vtipkování ,zda nebude divné objednat si pizzu přes balkon :) Zaplatili jsme si poplatek za telku 30kč/den,takže i koukali, k wifi se bohužel na našem pokoji připojit nedalo a sedět u netu na chodbě v pýžu mě nelákalo. Někdy po tom co jsem si vyhrála a povozila se na polohovací posteli nás navštívil pan doktor Čierný a ještě nám upřesnil co nás čeká.Večer jsme dostali tabletku na spaní a vymámili ze sestřičky ,která půjde na sál ráno první ( Bylo mi přiděleno čísellko 1) , nebot vtípky pana doktora ,že jedna půjde první a druhá asi druhá naši zvědavost moc neukojili :)

Den druhý -Den "D" :
áno nás budili poměrně brzo (přesně si už nepamatuji) následovala klasika teplota ,sprcha navléknutí sexy nemocničních punčošek v mém případě dokonce jedné růžové a jedné bílé, napíchnutí kanyly a dřív než jsem se rozkoukala už mě vezly na sál. Cesta byla krátká ,no proběhl mi život před očima ,v duchu jsem se stihla rozloučit s manželem i s prckem a samozřejmě, jako správný hypochondr nečekala nic jiného ,než jasnou smrt na operačním stole :D Umění přítomných ovšem předčilo mé očekávání a já se probudila živá a zoperovaná. Ještě na sále jsem se sháněla po něčem proti bolesti ,což mi bylo přislíbeno na jipu. Jelikož jsem bolestínek ještě na jipce sem si pobrblala napůl rozespaná jak to bolí a dozvěděla se ,že mi bude lépe jakmlie dokape kapačka. Což se záhy potvrdilo a bylo mi fajn.Kolem poledne jsem zavolala manželovi,který už obvolával oddělení zda žiju a pak vstala s pomocí sestřičky a dvěma "kabalkama" od drénů si došla na záchod ,umýt se vyčistit si zuby. Kolem 4 té hodiny už mi bylo absolutně skvěle,až na bolest zad z ležení a nepříjemné napojené káble a pytlíky z drenů jsem se cítila skvěle.Abych nezapoměla na jip došel i pan doktor Čierny, zkontroloval mě a popovídal co a jak při operaci bylo. Po noci ,kterou jsem spíše probděla kvůli neustálému měření tlaku a pípání všech těch přístrojů okolo jsem byla převezena no normální pokoj.

Den třetí :
Na pokoji jsem se po chvíli dočkala i své spolubydlící značně překvapené,že obě stále žijeme jsme si povykládali zážitky ze sálu i z Jipky a samozřejmě zdrbli všechny ostatní pacoše,kteří tak samozřejmě chrápali a prděli atd :D Pokud se nemýlím na oběd jsme dostali čistý dietní vývar a odpoledne už značně čilé střídavě posedávali na balkoně a polehavali v postelích,či pospávali s kapačkou. K večeři byla ředěná přesnídávka a jako dezert jsme si objednali na 21:00 prášek na spaní , k němuž byla i injekce léku na ředění krve do pupků ,kterou jsem si následně píchala i doma. Taktéž nám pan doktor vytáhl drény,bylo to raz dva a skoro nic jsem necítila. Po sprše jsem se již bez kabelek z drénu hodila místo košile do svého pyžámka a po zmíněné medikaci šla spát.

Den čtvrtý :
Jedeme na výlet! Jelikož bylo v nemocnici pokažené nějaké spec. rentgenové zařízení vyjeli jsme sanitkou do Hodonína už vymoděné v civilu zrentgenovat průchodnost žalůdku.Kontrastní látka mi sice zvedala žalůdek,ale rentgen dopadl o.k. a mohli jsme jet zpět do Břeclavy.Na snídani jsme dostali actimel a 2 fruka, na oběd byl opět dietní vývar. Při odpolední návštěvě pana doktora jsme se dozvěděli,že kdo byl na stolici ,nebo to dnes zvládne může jít zítra domů. S klidem v duši můžu říct ,že jsem poprvé v životě záviděla i ho**o spolupacientce :D Ale na konec jsem si došla také a večer po injekci na ředění krve a prášku na spaní se uložila ke svému poslednímu spánku v nemocnici.

Den pátý :
Sprcha ranní vizitka a propuštění.Po obdržení zprávy jsem si vyzvedla léky v lékarně (inj. na ředění krve a tabletky Helicid na žal. štávy),rozloučila se spolupacentkou pobalila svých 5 švestek a plna očekávání odjela domů ...)

Baypass 19.8.2014 Břeclav při 148 KG

Naposledy upravil Bludicka_v_bludisti dne 02 říj 2014 19:34, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 01 říj 2014 09:56 

Bludička
Obrázek

9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem

PříspěvekNapsal: 01 říj 2014 21:05 

Bludičko, dobře jsem se při čtení bavila,, přeju ti, aby smysl pro humor a a pozitvní myšlení provázelo tvé další uzdravování a hubnutí, hodně zdaru :mrgreen: :mrgreen:

Obrázek

výška:164 cm
operace: 6. 1. 2014, Vítkovice, doc. Holéczy, sleeve resekce
věk: 60 let, syn 30 let a dcera 25 let (bydlím s dcerou), nově jsme se přestěhovaly, proto tak dlouhá odmlka, neměla jsem 10 měsíců přístup na internet
spousta zvířat: 4 psi (dcera má chovatelskou stanici), nová kočička Julinka, 4 koně

PříspěvekNapsal: 02 říj 2014 07:15 

Víte, co je zvláštní, já jsem nebyla vůbec na tom kontrolním vyšetření s tím hnusem, co se pije, asi na to nějak zapomněli. Ale zdá se, že to pan doktor udělal kvalitně, když nemám žádné problémy. :D

http://blanula1.rajce.idnes.cz/Tak_sel_cas.../

PříspěvekNapsal: 02 říj 2014 13:33 

Bludička: super popis!!! jaká to byla prosím operace?? baypass a nebo tubu??

49 let,178 cm
R-Y bypass 30.1.2015 primář Vraný

PříspěvekNapsal: 02 říj 2014 19:32 

motiva píše:
Bludičko, dobře jsem se při čtení bavila,, přeju ti, aby smysl pro humor a a pozitvní myšlení provázelo tvé další uzdravování a hubnutí, hodně zdaru :mrgreen: :mrgreen:

Děkuji ,no kdyby náhodou zmizel jako následek rychlohubnutí spokojím se i s tím,že budu nakonec zapšklá ,ale krásná :D :D
Kytičko byl to baypass omega :)
Blanule To je zajímavé ,ale klidně bych si ten sajrat také nechala ujít , forum je přece plné ukázek,že pan doktor je šikovná a spolehlivá mašina na výrobu krasavic :)

PříspěvekNapsal: 03 říj 2014 17:29 

Bludička, mohu tě poprosit, jak dlouho to trvalo od první konzultace do opky???

49 let,178 cm

PříspěvekNapsal: 04 říj 2014 07:41 

kytička píše:
Bludička, mohu tě poprosit, jak dlouho to trvalo od první konzultace do opky???

4 měsíce a pár dní :)

PříspěvekNapsal: 07 říj 2014 10:22 

Děkuji, snad se taky baypassu dočkám, uvidíme, ale tvůj popis je úžasný!!! Moc díky za něj a hlavně pro ty co vůbec netuší co je čeká, je to super čtení!!!! :wink:

49 let,178 cm

PříspěvekNapsal: 08 říj 2014 11:41 

Bludičko, skvěle popsáno a vtipně napsáno...přeji ať se daří..a pěkně hubne :D

vdova,60let,164cm,3děti,3vnoučátka
DO r.2004 65kg
bandáž r.2006 115kg zrušení r.2012
r.2016 12.1. Doc. Holéczy Sleeve resekce 113 kg

Obrázek

K lepšímu životu stačí občas mozek a dobrá vůle

PříspěvekNapsal: 11 říj 2014 21:17 

Děkuju děvčata a kytičko držím palce ! :)

PříspěvekNapsal: 13 říj 2014 13:20 

Bludička: moc díky, nemohu se dočkat!!!

49 let,178 cm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina