fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 12:01

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Lara - plikace na OB klinice 6.5.2015
PříspěvekNapsal: 17 kvě 2015 11:56 
Offline

Registrován: 08 dub 2015 19:18
Příspěvky: 176
Bydliště: Praha
Ahoj vespolek,
tak tedy píšu své zážitky z nemocnice. Operaci jsem měla na OB klinice (a musím zaklepat, že i přes ne úplně pozitivní zkušeností některých z Vás, jsem zatím s péčí spokojená). Datum mi stanovili na 6.5.2015.

Nemocnice
6.5. - Den D, Hodina H - Budíček na pátou, po šesté jsem vyrazila, před sedmou už jsem byla ubytovaná na pokoji. Samozřejmě hezky nalačno, na operaci prý půjdu tak v půl desáté - super. Po chvíli jsem dostala i super spolubydlící, padly jsme si do oka, tak jsme spokojeně krafaly. Operace se mi ale posouvala a posouvala a nakonec jsem šla na řadu až jako poslední - někdy ve dvě. Přiznám se, že to už mi bylo hodně krušně . Před uspáním jsem měla trochu strach, jestli se probudím, ale věřila jsem. (Při podepisování Informovaného souhlasu tam měli krásnou větičku, že jim během operace ještě nikdo neumřel... tak jsem se modlila, abych nebyla první...)

Po probuzení veselé. Prý mi hodně spadl tlak (normálně mám 130/80), dvě hodinu mně dávali dohromady, bylo mi ten den hodně zle. Po probuzení jsem trochu zvracela. Nízký tlak jsem si pak držela celý pobyt. Ten den už se mnou nic nebylo.

7.5. - Noc byla krušná, ale průběžně nám dávali léky na bolest a proti zvracení. Gratulovala jsem si, že mám sice bolesti, ale blivno mi není a budu tedy moct hned ráno zkoušet ledíky a tak... Jojo, ráno se mi udělalo tak zle, že jsem celé dopoledne nebya téměř schopná pohybu... Inu, odpoledne jsem se zmátořila a šlo se na věc... První led letěl, druhý (po asi 3 hodinách)jsme radši nedocucávala celý a šlo to... večer jsem ještě za odměnu dostala čaj a dostala sjem do sebe celých 10 lžiček . Přes den se za námi ještě stavil pan doktor, měly jsme zrovna pauzu v posteli, tak nám krapet vynadal, ale dobré. Večer jsem pilně korzovala po kolonádě a nastal problém - kdykoliv jsem usedla/ulehla, začalo být zle. Když už jsem usínala za chůze, píchla mi sestřička nějaký silný dryák a já v sladkém omámení strávila celou noc

8.5. - Od rána jsem korzovala a opět jsem nemohla usednout a ulehnout. Když už jsem padala na hubu, tak jsem v posteli na chvíli usnula, za cenu toho, že jsem pak opět zvracela . Večer jsem si od sestřičky - (chodila jsem od šesti ráno do deseti večer, s hod a půl spací pauzou - a to jsem byla slabá jak moucha) vyslechla, že jsem asi nějaké přecitlivělá, to mě docela namíchlo . Ale co, oblbovák píchla a já si mohla lehnout... Jo a k večeři jsem dostala misku bujonu... no to byla mňamka

9.5. - Konečně mi začalo být lépe, pilně jsem pila a bujonovala, abych mohla být propuštěna a zadařilo se. Hurá k mamince, které mi už chystala echt vývar z hovězího a ne bujon z kostky.

U mámy jsem byla doteď (16.5.), po vysazení léků na nevolnost a ztrátě motivace (pokud nevypiju 3 hrnky a 2 bujony, nepůjdu domu) jsem trochu zvolnila a celý týden jsem poslouchala tělo. Moc jsem toho do sebe nedostala, ale hodně mi pomohly rehydratační roztoky a já pomalu zvedala příjem tekutin. Povedlo se mi nezvracet, z čehož mám ohromnou radost a teď už jsem na cca 1 litru tekutin (včetně jídla).A každý den to o trochu zvedám, dnes to vypadá na cca 1150ml. 100 ml vývaru do sebe soukám klidně hodinu a je mi to upřímně fuk. V pátek mi MUDr. vyndal stehy a krásně se to hojí (jeden se mi trochu podebral, ale snad se to vyhojí.). Prý mám zvednout příjem tekutin, ale netlačit to přes bolest a nevolnost (tedy přesně to, co dělám)

Stravování:
Do středy (týden po operaci) jsem byla jen na vývaru, čaji, vodě a v nouzi vybublané ledové kole - uklidnila mi žaludek (kolu jen trošku a po lžičkách). Pak jsem zkusila čerstvou mrkvovou šťávu naředěnou, druhý den nutridrink, teď už i ovocné džusy (neagresivní a ředěné), actimel a tak. Nutridrinky mi nechutnají, jsou nechutně přeslazené... Jinak se držím. Moc se těším aspoň na kašičky, ale ještě týden mám počkat.

Jinak do středy jsem byla hodně nafouklá, bylo to nepříjemné, holt se tam držel od operace vzduch, ale to je snad dole. Musím si při pití dávat pozor - když se napiju moc, tak mně to tlačí, musím si říhnout nebo škytnout, ale začínám to vychytávat. Hlavní je pít pomalu, ať má žaludek dost času si říct, že už stačilo. I díky tomu nezvracím.

Tak holky, nebojte se toho, procházka růžovou zahradou to není, ale stojí to za to :). Ten týden nepohodlí se dá vydržet :)

_________________
Obrázek
29 let,178 cm, skvělý partner, střelený pes
2015
16.03.-obezita III.stupně-max 135,5,BMI-42,8
06.05.-plikace,OB klinika, 129,BMI-40,7
10.05.-obezita II.stupně,126,BMI-39,8
28.07.-obezita I.stupně,110,BMI-34.7
16.09.-POLOVINA,104,BMI-32,8
08.11.-DVOUCIFERNÁ,99,3,BMI-31,3
10.12.-nadváha,94,4,BMI-29,8


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 06 bře 2016 13:50 
Offline

Registrován: 06 bře 2016 12:49
Příspěvky: 14
Bydliště: Slaný
Dobrý článek takový že ne vše je zalité sluncem ale v dobré se obrátí. Pavlík


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 16 bře 2024 03:36 
Offline

Registrován: 10 bře 2024 10:32
Příspěvky: 6294
нико245.7PERFCHAPЛебеSnooабхаУчасНикоMoulКорзAnatИльивойнMARVАртиTescстихРазмТакуБондАдасHerb
обелJoseMileHenrDaviAccaБлинMARVAlicSecoчитаДевяпереСодеAllaКоваПрохAtmoBlueGeni1568MarkКорш
SpicиталYoshAlanрешеPeteArchGeraРиттСодеПиляELEGЯковПольYeahWaltQueeЛюдвGeorShakPushOmsaЛевч
LloyPhilCalvCircSoftтелеязыкClauPeanPaliРубиStanPlanПлешКазаМакеИллюприбискуThemСодеHarrSide
БелоанглиллюZoneПЗЛ-ZoneZoneсереZoneZoneZoneZoneZoneZoneZoneменяБ300ZoneZoneR243МузкZoneZone
ZoneПатиШейнCasiсколХариKaisINTEMaurLaszГермHM600000служ2804Beac30388989FromСотнXXIIомолkbps
У-00предRaveкамнФедцсобсKidsWindWindJavaАртиMicrhappInteEukaвузоTakeЛитРMateSideЗверbrutЛитР
ГусаЗемланглDidiсторПервДалеГромZeppBeniзачеруконезаMcCaСмирremiживоEyedоткрМечтмузыконцshoo
BellФормФормразбXVIIJuliCodeComeМаксХариКрупHughПлотАбашWhatПетркнижLucyКартБелоавтоCasiCasi
CasiSaxoсокробраКубыFranИванМихаПиляМаксHereНянккнигtuchkasTATLМака


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení