fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 17:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


Dříve než se zeptáte:
1. přečtěte si nejdříve texty na webové stránce www.bandingklub.cz, který se průběžně aktualizují. Jsou zde poučení a doporučení od odborníků, popis jednotlivých zákroků.
2. Zvažte, zda dotaz lépe nezodpoví jiní lidé po operaci. V takovém případě je lepší napsat do Rady a tipy - Bariatrické operace
3. Prohledejte příspěvky z minulosti.

Děkuji :)



Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Dotaz pro pana doktora?
PříspěvekNapsal: 22 lis 2006 19:09 
Offline

Registrován: 11 lis 2006 18:24
Příspěvky: 5
Bydliště: Ostrava
Dobrý den pane doktore,mám dotaz...neprošla jsem žádným předoperačním kolečkem a ne těchto stránkách si připadám jako hotový exot...všichni ano,jen já ne. Operována jsem byla koncem června 2005 ve fakultní nemocnici v Ostravě. Před operací jsem měla jen sono a rtg. plic. Nemám žádné komplikace,nebyly ani po operaci,zhubla jsem Z 95 kg na 70,při výšce 164 cm,to je myslím hezký výsledek. Opravdu je to kolečko tak strašně moc podstatné? Začínám mít kvůli tomu výčitky. Děkuji za odpověď.

_________________
Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Kolečko
PříspěvekNapsal: 23 lis 2006 21:51 
Offline

Registrován: 15 črc 2006 11:55
Příspěvky: 37
Vy nemusíte mít výčitky. Doporučený postup má předejít komplikacím a nesprávným rozhodnutím. Operace je vždy řešení až když nelze uspět jinými způsoby. Jestli byly opertření dietologická a režimová, to má posoudit obezitolog. Psycholog má taky co říct k léčbě obezity i k operace, která omezuje Váš příjem potravy - co u někoho může mít tak zásadní vliv, že bandáž by pro něj nebyla vhodná.... Pokud jste Vy v pořádku, vše je OK.
A víte jaký typ bandáže máte? adjustabilní, který se reguluje, doplňuje?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kolečko
PříspěvekNapsal: 23 lis 2006 22:23 
Offline

Registrován: 11 lis 2006 18:24
Příspěvky: 5
Bydliště: Ostrava
Ne,mám bandáž,která se nedoplňuje,nikdo mi ani jinou nenabídl. Funguju naprosto normálně,abyste pochopil,nemám výčitky k sobě,ale k mému gastroenterologovi,který asi něco "uspěchal". Já jsem naštěstí bez komplikací,ale znám případ,že pacientka umírala hlady,dá-li se to tak zjednodušeně říci,protože ji po bandáži přestal fungovat ten žaludek pod manžetou,ale až po roce po operaci,tak musela jít na debandáž,jinak by to možná nepřežila. Ani ona neabsolovala "předoperační kolečko",tak nevím,možná je tento postup v Ostravě opravdu normální.

_________________
Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Neadjustabilní bandáž žaludku
PříspěvekNapsal: 26 lis 2006 16:36 
Offline

Registrován: 15 črc 2006 11:55
Příspěvky: 37
S touto bandáží vlastní zkušenosti nemám, protože je neimplantujeme. Nepoužívají se v západním světě, snad kromě Izraele. Donedávna je používali ještě i v Praze a jinde, ale v klesajícím množství. Já mám osobní zkušenost jenom od pacientů, kteří pro potíže po texctilní bandáži byli u nás reoperováni, t.j. byla jim implantována nová, adjustabilní bandáž. Ta původní se prořezala a ztratila, anebo se nad ní žaludek roztáhl natolik, že přestala fungovat a činila spíše problémy. Pacienti nejdříve rychle po operaci zhubli, pak ale přibrali a měli potíže. Typické je, že nebyli nikde dlouhodobě sledováni. Reoperace jsou náročné, obtížné, je lepší se jim vyhnout. Tím, že účinek přiškrcení nelze při fixní bandáži regulovat, doporučuji velice pečlivě si hlídat množství stravy, velkost porcí jídla a váhu, aby se předšlo komplikacím, riziko kterých je vyšší jako po adjustabilní silikonové bandáži, kterou so každý operatér sleduje a míru hubnutí usměrňuje (měl by). Na to že u Vás nebylo "předoperační kolečko" nyní po operaci už zapomeňte, jste O.K.! Nyní je důležitý Váš další průběh! To co nelze regulací, adjustací usměrnit lékařem (rozloženíé hubnutí na dlouhou dobu,, pozvolna), to musíte nahradit Vy sama svojí pečlivostí. Možná bych doporučil občerstvení dietologických principů stravování po bandáži rekapitulací na nějaké dietologické ambulanci, u nutričního teraputa v okolí, anebo alespoň na těchto stránkách v okénku dietologa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neadjustabilní bandáž žaludku
PříspěvekNapsal: 27 lis 2006 15:04 
Offline

Registrován: 11 lis 2006 18:24
Příspěvky: 5
Bydliště: Ostrava
Moc Vám pane doktore děkuji za obsáhlé odpovědi. No je pravda,že jsem teď dloho n nemocenské a zvládla jsem přibrat v období 4 měsíců 3 kg,ale to je spíš z důsledku nedostatku pohybu. A s tím zvětšováním žaludku máte taky pravdu,kdyby bandáž občas po ránu nedala větším soustem o sobě vědět,ani bych nevěděla,že ji mám. Musím si přísun jídla i velikost porcí více kontrolovat a dokážu sníst o dost více,než v prvních měsících po operaci. Ale snažím se uhlídat to,protože vím o komplikacích roztažení žaludku nad manžetou. Ještě jednou Vám moc děkuji a přeji příjemný den.

_________________
Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: DOTAZ PRO PANA DOKTORA
PříspěvekNapsal: 12 led 2007 18:29 
Offline

Registrován: 12 led 2007 13:49
Příspěvky: 15
Bydliště: kromeriz
DOTAZ VSECHNO TO ZACALO TIM ,KDYZ JSEM ZADALA O PROVEDENI UMELEHO OPLODNENI ,KTERE MI BYLO KVULI ME VAZE ODMITNUTO JE TO DVA ROKY VAZILA JSEM 158KG GYNEKOLOG ME POSLAL K OBEZITOLOGOVI DO PROSTEJOVA K DNESNIMU DNI MAM DOLE 16KG MA VAHA JE CCA 6MESICU BEZE ZMENY DNES MI BYLA NABIDNUTA BANDAZ ZALUDKU HODNE JSEM SI O TOMTO ZAKROKU PRECETLA NA INTERNETU CHCI SE ZEPTAT NA JAK DLOUHO SE ZALUDEK PODVAZUJE A JAK SE STRAVOVAT ABYCH SCHOZENA KILA NENABRALA ZPET A JESTLI SE DA OPERACE OPAKOVAT A ZDA JI POJISTOVNA HRADI I PO DRUHE DEKUJI MILUSKA


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12 led 2007 19:20 
Offline

Registrován: 02 srp 2006 13:06
Příspěvky: 14
Bydliště: Ústí nad Labem
Promiň,ve vší úctě...myslím si,že na většinu tvých otázek najdeš odpovědi na našem pokecu....rozebíráme snad zcela všechno.Myslím si,že není nutné zatěžovat pana doktora- jen když jsi asi pohodlná číst :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 13 led 2007 16:21 
Offline

Registrován: 06 srp 2006 12:45
Příspěvky: 115
Bydliště: Praha
:arrow: podvazuje se na fůrt... v případě těhotenství se povolí kroužek...
:arrow: z toho vyplívá i odpověď na druhou otázku,jak se stravovat,
aby se to nevrátilo.Je to ,,svazek" na celý život
:arrow: pojišťovna to zatím hradí (hl.bez probl.211),ale už
byli ohlasy na to,aby si to pacient platil sám/se podílel.

:idea: Když si to tady pozorně přečtěš,tak jsou tady otázky snad už
na vše co člověka může napadnout/zajímat.


Bay bay,L. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Bandáž žaludku
PříspěvekNapsal: 19 led 2007 13:17 
Offline

Registrován: 15 črc 2006 11:55
Příspěvky: 37
Pokud Vám nevyhovuje čtení z internetové stránky, lze se objednat do poradny pro chirurgickou léčbu obezity v Brně, Úrazové nemocnice , Ponávka 10 a to telefonicky na č. 545 538 651, poradna je v úterý dopoledne. Poskytneme Vám tiskoviny, předvedeme model a odpovíme osobně případné další dotazy. Ale základní poznatky by jste už měla mít po prostudování těchto stránek, nejenom veřejné diskuse.
Třeba zítra je v Brně mimořádné setkání bandingklubu, kde by jste se mohla kontaktovat osobně na pacienty po operaci.
Dr. M. Čierny
Dodatek: Změna pracoviště Dr. Čierneho
BARIATRICKÁ PORADNA od r. 2009 je v Nemocnici Břeclav - vždy v POND. a ČTV., objednává se telefonicky: 519 315 679


Naposledy upravil Dr.Čierny dne 04 zář 2010 22:36, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: dotaz na pana Dr. Čierneho
PříspěvekNapsal: 28 úno 2007 18:57 
Offline

Registrován: 28 úno 2007 18:35
Příspěvky: 1
Bydliště: Brno
dobrý den, chtěla bych se zeptat na pár věcí. Přestože jsem se dívala po informacích na stránkách bandingklubu i různě ve fórech, informace jsem nenašla. BMI mám 44, gynoidní typ obezity, jsem adept na bandáž žaludku

už jsem byla u Vás v ordinaci a teď absolvovuji to nutné kolečko. chtěla bych se zeptat:
- jak dlouhou dobu je nutné, abych pod dohledem obezitologa a nutriční magistry držela redukční dietu? Musím opravdu až 6 měsíců "dietit" než mě pošlou zpět za Vámi?
- ohledně psychologického vyšetření- je nutné, abych se objednala přímo k prychologovi Mgr. Rosí, nebo se můžu obrátit i naněkoho jiného? jedná se mi totiž o to, že u něj je po objednání velmi dlouhá čekací doba.
-na gatro mě pošlete vy, poté co budu mít všechna ostatní vyšetření? Jaké konkrétní vyšetřené mě na gastru čeká?
- jsem pojištěna u VZP, je operace stále zdarma?
- jaká je průměrná doba(stačí opravdu orientačně) od chvíle první návštěvy ordinace do operace?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Odpověď "hlemýždce"
PříspěvekNapsal: 02 bře 2007 20:49 
Offline

Registrován: 15 črc 2006 11:55
Příspěvky: 37
Udáváte, že jste byla u mně na konzultaci. Nevím kdy a z Vámi udaných charakteristik si nedokážu vybavit Váš konkrétní případ. Proto je obtížné odpovědět na Vaše dotazy. Začno od posledního:
-Nepočítal jsem u nás průměrnou délku "kolečka". Snad 1/4 pacientů jsou takoví, které vidím já až jako poslední, kdy už absolvovali léčbu konzervativní a jsou následně odeslání s návrhem k operaci, a pak se žádné další kolečko nekoná. O takovém pacientu navrženém internistou, a psychologem se dozvím jako poslední a když je můj názor souhlasný, dokončí se endoskopické a sonografické vyšetření, adekvátní poučení a pacient dostane termín. Pak jsou ale i pacienti, které já odešlu za obezitologem a psychologem, ale tam se už neobjednají a zmizí.
- Ano zatím VZP i další -operaci hradí
- ke gastroskopii a sonografii Vás můžu odeslat již dříve, před dokončením "kolečka" Gastroskopie je prováděna ambulantně, v poloze na levém boku Vám zavedou ohebnou hadičku o průměru cca 13 mm přes ústa, jícen ado žaludku, abychom vyloučili závažné onemocvněšní žaludku před operací.
-psychologické vyšetření před bandáží žaludku má být zaměřeno na okolnosti kolem příjmu potravy a ne každý psycholog ví , co se od něj očekává. Samozřejmě, že vyšetření může poskytnout i jiná, ne jenom naše psycholožka, pokud je k tomu důvod.
-Podle mezinárodně akceptovaných doporučení by měl mít každý adept k operaci možnost absolvovat vědecky podloženou konzervativní léčbu jejíž délka není přesně stanovena, minimálně snad v rozsahu od 3 do 12 měsíců (třeba průměr 6 měsíců?). Jde o to, jestli jste doposud už něco v boji s obezitou podnikala, co a jak jste se konzervativně léčila. Takže není každý pacient stejný.
Doufám, že jsem dostatečně odpověděl na Vaše dotazy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: dotaz pro p.doktora Čierného
PříspěvekNapsal: 20 dub 2007 22:16 
Offline

Registrován: 13 dub 2007 17:04
Příspěvky: 11
Bydliště: Praha výhod
Dobrý den pane doktore, chtěl bych se zeptat jak dlouhé jsou čekací doby na vyšetření bandáže žaludku.Bydlím V Ostravě dle referencí tu v kluby jsem zvolil Brno.Chci se zeptat zda se stihne udělat ,, vyšetřovací kolečko,, za 1 den?Dále bych se chtěl zeptat jak časté jsou pooperační kontroly?zatím děkuji za odpověď.Ještě mi prosím napište telefonní kontakt kam se mohu objednat děkuji Jíška Luboš


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Tubulizace žaludku
PříspěvekNapsal: 05 srp 2007 15:33 
Offline

Registrován: 05 srp 2007 15:23
Příspěvky: 1
Bydliště: Zlín
Prosím všechny, kteří mají zkušenost s tubulizací žaludku o radu se stravováním. Ve čtvrtek 2.8.07 jsem podstoupila tubulizaci žaludku a do dnešního dne nemám od lékařů žádné informace o stravování a jakémkoliv dalším průběhu. Předem děkuji za každou radu a doporučení.
kontakt - pavla.dupalova@seznam.cz

V soucasne dobe jsem jeste v nemocnici (operovali me ve Valasskem Mezirici), ale lekari mi zatim zadne informace neposkytli.


Naposledy upravil pavla.dupalova dne 06 srp 2007 10:29, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 srp 2007 15:50 
Offline

Registrován: 05 dub 2007 15:16
Příspěvky: 667
Bydliště: Praha
Ahojky Pavlo, tak to vážně nevím...nejsem si ani vědoma, že by to tu někdo s přítomných měl...myslím tuto operaci. Je mi ale vážně až nepochopitelné, že Tě po takové operaci pustili domů, aniž by Tě nepoučili o stravování a nepřidali nějaké brožury.Jediné, co bych Ti poradila, aby jsi si zavolala tam, kde Tě operovali a řekla jim o tom, aby Tě poučili, jak se stravovat. Ale myslím si, že u tuburizac ...je to zmenšení žaludku?? Budeš asi stejně jako my jíst malé porce, častěji, dlouho žvýkat, aby ti připadalo, že jíš dlouho, jinak asi nemusíš kousat tak dokonale jako my, protože asi nemáš bandáž. Ale bacha, aby se Ti žaludek zase nevytáhl. Ale jinak fakt nevím a chce se zeptat někoho povolaného. Taky na netu se můžeš zeptat dr. Cerného, ten tu na dotazy odpovídá, ale nevím, jestli zrovna na tuburizaci..ale třeba se ještě někdo z místních ozve. Zatím se měj a drž se ...Martina

_________________
band 17.7.2007 s čerstvým doplněním 4 ml...už šla váha nahoru...tak snad bude lépe...... pořád se ale motám mezi 70 a 75 kg........koupe se to koupe až tak moc, ale pořád bojuji...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 srp 2007 18:11 
Offline

Registrován: 10 pro 2006 18:50
Příspěvky: 2822
Bydliště: Olomouc
http://www.bandingklub.cz/tubulizace-zaludku.phtml

_________________
Obrázek
61 roků-bandáž 2007, 2008 reoperace-tubulizace-zhubnuto 20 kg opět přibírám,plánovaná reoperace Turnov 12.9.2012 nevyšla
hledám další možnosti !!!!!!!!!
10.10.2012 konzultace Ostrava Dr.Holeczy---váha 133 kg...... operace BPD byla 28.1.2013Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení