fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 17:18

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


Dříve než se zeptáte:
1. přečtěte si nejdříve texty na webové stránce www.bandingklub.cz, který se průběžně aktualizují. Jsou zde poučení a doporučení od odborníků, popis jednotlivých zákroků.
2. Zvažte, zda dotaz lépe nezodpoví jiní lidé po operaci. V takovém případě je lepší napsat do Rady a tipy - Bariatrické operace
3. Prohledejte příspěvky z minulosti.

Děkuji :)



Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Bolesti žaludku
PříspěvekNapsal: 01 bře 2007 19:48 
Offline

Registrován: 11 lis 2006 18:24
Příspěvky: 5
Bydliště: Ostrava
Dobrý den pane dokrtore,mám na Vás dotaz. Je to asi tři dny zpátky,v noci jsem si vzala prášek od bolesti a po polknutí jsem cítila, jak "uvíznul" v bandáži. Měla jsem hodně dlouho bolesti,pak jsem usnula. Ráno pro probuzení jsem měla hodnně velké křeče v žaludku,trvaly do odpoledne a od té doby má problémy s přijmem tekutin i jídla. Ráno do sebe nedostanu ani čaj,co vypiju,cítím,že kroužkem neprojde a vyzvracím to zpět. Snídani a veškeré jídlo přes den přežvykuju několik desítek minut a pití mi dělá dokonce větší potíže,nez tuhá strava. V žaludku mi pořád jakoby škvrčí a bublá,mám pocit,že se nemůžu pořádně nadechnout. Mám rigidní bandáž dělanou v červnu 2005,do této doby bez sebemenších potíží. Bojím se,že mi ji budou chtít sundat a zase přiberu. Dá se bandáž vyměnit?

_________________
Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 bře 2007 18:01 
Offline

Registrován: 04 srp 2006 20:12
Příspěvky: 70
Bydliště: Zlínsko
Bublinko,
první pomoc je jedlá soda.
Pokud Ti uvízla tableta zapij ji jedlou sodou bicarbonou. Měla by se rozpustit.
Upozorním na Tvůj dotaz pana doktora.
Držím palce. M2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Odpověď "bublince"
PříspěvekNapsal: 02 bře 2007 21:06 
Offline

Registrován: 15 črc 2006 11:55
Příspěvky: 37
Bolesti v oblasti žaludku po polknutí tablety proti bolesti -
- může se jednat o mechanické uvíznutí tablety, může jít o chemické poškození v oblasti zůžení, nebo vřed.... Pokud stav trvá už tři dny je vhodné navštívit chirurga, jenž Vám bandáž operoval, nebo endoskopické pracoviště. Pokud by se jednalo o adjustabilní bandáž, mohlo by být dostačující vyprázdnění bandáže. Ve Vašem případě se ale jedná o rigidní, pletenou bandáž, kdy by se měl jícen a žaludek vyšetřit endoskopicky. Gastroskopie odhalí příčinu a má léčebný efekt. Neodkládejte to, ale nebojte se.
Zatím zůstávejte jenom na tekutinách.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 čer 2007 09:08 
Offline

Registrován: 25 čer 2007 16:02
Příspěvky: 1
dobry den ,rodice mi slibili ze pujdu na bandaz zaludku a ze je to plne hrazeno pojistovnou.tam je nejakej poradnik na tu operaci?nebo si projdu vsechny vysetreni a pak az je budu mit muzu jit hned na operaci.a co vschno musim mit za testy abych mohla podstoupit tu operaci.uz se na to tesim a na to ze zhubnu abych nemusela poslouchat od rodicu kecy jak jsem tlusta.proto bych ji chtela co nejrychleji.lenka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 čer 2007 10:06 
Offline

Registrován: 26 úno 2007 23:54
Příspěvky: 307
Lenko, pokud se vážně zajímáš o bandáž žaludku, pročti si pořádně celé fórum. Ve volné diskusi asi začni tématem operace, pak třeba kdo hradí bandáž a pokračuj dál podle toho, co Tě zajímá. Možná to není odpověď, jakou sis představovala, ale věř, že vše, na co se ptáš, už tu bylo zmiňováno (i několikrát). :roll: Opravdu dostaneš odpovědi na své otázky a nejspíš se dozvíš i víc. Tak si uvař kafčo nebo čaj a dej se do čtení. :shock: :wink: :)

_________________
Obrázek
před operací zhubnuto 20 kg, bandáž 31.07.2007, 2x doplnění
Za rok a čtvrt zhubnuto 61 kg (tj. na 92 kg), pak těhotenství a teď, v lednu 2010, začínám znovu od 102 kg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 čer 2007 13:26 
Offline

Registrován: 13 led 2007 00:01
Příspěvky: 176
Bydliště: České Budějovice
Milá Lenko, jak psala Gábina tady na fóru najdeš odpovědi na všechno, co by tě mohlo zajímat. Ale pokud chceš bandáž jen proto, aby ti rodiče dai pokoj, jak píšeš, tak na ní nechoď. Bandáž může pomoci jen člověku, co pomoci chce. Musíš to chtít ty sama a z celého srdce, protože pak bys mohla mít řadu zdravotních i psychických problémů. Není to jen tak, věř mi, vím o čem mluvím, začít jíst jako kojenec a vzdát se všeho, co bylo doposud náplní tvého života. Takže pokud bandáž nechceš kvůli sobě a nechceš změnit SVŮJ ŽIVOT, nechoď na ní.

_________________
--31 let - bandáž 3.4. 2007 -- redukce - 7 kg před operací MILUJU SVOU BANDÁŽ
Doplnění 10. 7. 2008 - 2ml

Obrázek
[/url]


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení